انگلیسی زبان بین المللی است و تقریبا همه کشورها پذیرفته اند که زبان انگیسی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کنند. بسیاری از ما به ضرورت یادگیری زبان انگلیسی واقف هستیم و می دانیم یادگیری زبان انگلیسی چه تاثیر شگرفی بر روی آینده کاری و تحصیلی ما خواهد داشت.
انگلیسی به دلیل سهولت در یادگیری نیز نسبت به زبان های دیگر جایگاه محبوبی را کسب کرده است. امروزه تمامی صنعت فیلم سازی، فیلم های خود را به زبان انگیسی وارد بازار می کنند و همچنین نباید فراموش کرد که زبان انگلیسی زبان سینما، تجارت، اقتصاد، علوم، هنر و ادبیات است. همه ما می دانیم بخش اعظمی از اطلاعات اینترنت و سرگرمی ها نیز با این زبان در دسترس قرار گرفته است و به همین دلیل یادگیری آن برای همه مردم به یک امر ضروری تبدیل گشته است.
علاوه بر انگلیس، کشورهای دیگری نیز به این زبان صحبت می کنند و بسیاری از کشورها زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود برگزیده اند.

IELTS7 Banner 01 8

کشورهایی همچون اسکاتلند، انگلستان، بریتانیا، جزیره کائیب، جامائیکا، بلیز، ایرلند شمالی، ایرلند جنوبی، آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند جزء کشورهای انگلیسی زبان هستند و زبان رسمی آنها انگلیسی است. به این کشورها Anglosphere نیز می گویند. در واقع آنگلوسفر در مورد کشورهایی صدق می کند که دارای ریشه های تاریخی و فرهنگی از جزایر بریتانیا هستند. این کشورها هم اکنون نیز همکاری نزدیک فرهنگی، سیاسی، دیپلماتیک و نظامی را با هم حفظ نموده اند.

زبان رسمی چیست؟

به زبان ساده، زبان مورد استفاده در مراکز دولتی، اعم از مدارس، بانک ها، بیمارستان ها، دانشگاه ها و ادارات دولتی هر کشور را، زبان رسمی آن کشور می نامند. به طور مثال زبان فارسی در ایران که تمامی کارهای اداری و مهم، به وسیله آن انجام می پذیرد، زبان رسمی کشور عزیز ما قلمداد می شود.
در قاره آسیا کشورهایی مانند هند، پاکستان، سنگاپور و فیلیپین و هونگ کنگ بهزبان انگلیسی مسلط هستند و در صد بالایی از مردم این کشورها به زبان انگلیسی صحبت می کنند.
در قاره اقیانوسیه نیز کشورهایی چون استرالیا، جزایر مارشال، نیوزلند، جزایر سالامون و فیجی به زبان انگلیسی صحبت می کنند.
در قاره افریقا کشورهای کامرون، کنیا، نیجریه، سیشل، زیمباوه، اوگاندا، غنا، لسوتو و چند کشور دیگر به انگلیسی صحبت می کنند چرا که به دلیل استعمار بخش زیادی از قاره آفریقا توسط انگلیس، زبان انگلیسی وارد زبان مردم این سرزمین شد و بسیاری از این کشورها در این قاره، زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود برگزیدند.
با یادگیری زبان انگلیسی شما می توانید برای خود موقعیت های تحصیلی، شغلی و مهاجرتی خوبی را در خارج از کشور و در قاره های متفاوتی رقم زده و سالانه مسافرت های تفریحی خوب و در عین حال بدون استرسی را در این کشورها تجربه نمایید. با یادگیری زبان انگلیسی شما نگران صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن با افراد بومی نخواهید بود و به راحتی می توانید با ارتباطی راحتتر سفری لذت بخش را برای خود و خانواده تان رقم بزنید.

ویژگی زندگی در کشورهای انگلیسی زبان
برای زندگی راحت در کشورهای انگلیسی زبان، ما با یادگیری زبان در واقع به بخش هایی از فرهنگ انگلیسی زبانان مسلط شده و می توانیم با خلق و خوی افراد بومی آنجا بیشتر آشنا شویم. همچنین می توانیم در ارتباط برقرار نمودن درست، از ایجاد سوتفاهم های مرسوم با افرادی بومی جلوگیری کرده با شناخت فرهنگ و ادبیات آنها مهارت مهم و کاربردی ای را کسب نماییم. زندگی در کشورهای مختلف ویژگی های مختص به خود را دارد. به طور مثال آمریکا به دلیل خیل عظیمی از مهاجران که به این کشور وارد می شوند انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سایر کشورهای دیگر دارد و می توان به راحتی با مردم این کشور به تعامل و گفتگو پرداخت اما بخش اروپایی کشورهای انگلیسی زبان، به دلیل اینکه غالب فرهنگ در آنجا فرهنگ اروپایی است خلق و خویی کاملا منطبق با فرهنگ اروپایی دارند و شاید نیاز باشد برای ارتباط با این انگلیسی زبان ها بهتر و بیشتر نسبت به آنها شناخت حاصل کنیم.
در یادگیری زبان شناخت این موارد نیز حائز اهمیت هستند و ما در دوره های راکت زبان انگلیسی به این موارد با تمرین های متفاوتی می پردازیم و در واقع پس از ۵۰ جلسه خصوصی آموزش زبان انگلسی، شما می توانید مهارتی بسزا را تجربه نمایید که علاوه بر آموزش زبان، لهجه درست و همچنین داشتن زبان بدن درست را کسب نمایید. دوره های راکت برای افرادی که قصد مهاجرت، ادامه تحصیل و همچنین دستیابی به شغل ایده آلشان را دارند، تاثیر بسزای بیشتری خواهد داشت چرا که در واقع شما با آموزش نامحدود در این ۵۰ جلسه می توانید بر تمامی بخش فائق آمده و علاوه بر زمان هایی که برای یادگیری انتخاب کرده اید، از سایر زمان های خود برای تمرین در منزل نیز بهره ببرید.
تمرین در منزل برای زبان آموزان موسسه احمدرضا ابراهیمی، با اپ ARE طراحی و برنامه ریزی گردیده است تا بتوانند با پشتیبانی آنلاین و راهبری های ۲۴ ساعته اساتید راکت، یک پک کامل آموزشی را ازآن خود نمایند.
صفر تا صد دوره راکت به صورت غیر حضوری طراحی گردیده است تا زبان آموزان برای تمامی فعالیت های مهم از جمله ثبت نام، شرکت در آزمون پایانی و… نیازی به رفت و آمدهای غیرضروری پیدا نکنند. برای شرکت در این دوره شما می توانید با تعیین سطح آنلاین، آموزش ها را متناسب با سطح خود بدست بیاورید و با توجه به سبک یادگیری خود آموزشی ایده آل تر را کسب کنید. در صورت تمایل می توانید از طریق راه های ارتباطی ما در اینستاگرام و تلگرام ارتباط برقرار نمایید و در نهایت از آموزش های رایگانی که در سایت به صورت روزانه و مستمر طراحی گردیده اند نیز بهره ببرید. البته که بخش زیر برای ارتباط با مشاوران آموزشی ما تهیه دیده شده است تا علاوه بر اطلاعات تکمیلی، مشاوره های لازمه را کسب نمایید.