بگذارید ویژگی های یک زبان آموز شاد را با این موضوع شروع کنیم که برای زبان آموزی موفق بودن در یادگیری زبان، بهتر است از یک سری کارها اجتناب کرده و برای انجام دادن یک سری از کارهای دیگر خود را موظف نمایید. وقتی شما تصمیم به یادگیری یک زبان مانند زبان چینی می گیرید، قطعا مخالفان و موافقانی نیز خواهید داشت. اما قطعا داشتن هدف می تواند شما را در این راه ثابت قدم نگه دارد و از شما افرادی مصمم، دارای برنامه ریزی و همچنین هدفمند بسازد. به طور مثال در هر سطحی از زبان که قرار دارید، از خودتان بپرسید هدفتان از یادگیری زبان چیست؟ یا به طور مثال چرا می خواهید زبان چینی را فرا بگیرید؟ پس از یادگیری می خواهید با مهارت تازه خود به چه کار یا فعالیتی اقدام نمایید؟ و… .
البته که یادگیری زبان چینی به دلایل زیادی می تواند برای شما یک اولویت باشد. از جمله این دلایل می تواند تدریس زبان چینی باشد؛ که قطعا به این فکر کرده اید که نسبت به زبان انگلیسی، زبان چینی از مدرسان کمتری برخوردار است که این خود می تواند موضوع قابل تاملی باشد. یا شاید دلیل شما فعالیت در بازار اقتصادی و تجاری چین است؛ چرا که این روزها شاهد این هستیم که خیل عظیمی از هموطنان ما به چین سفر کرده تا بتوانند در این بازار رقابتی با کمترین هزینه بیشترین جنس را اعم از پوشاک یا مواد غذایی تهیه کنند!

IELTS7 Banner 01 8

خب شاید شما جزء دسته ای باشید که زبان چینی را به دلیل مهاجرت یا ادامه تحصیل به عنوان زبان دوم خود برگزیده اید. فرقی نمی کند، مهم این است که شما خواهان یادگیری زبان چینی هستید. اگر علاقه مند به یادگیری زبان چینی یا سایر زبان ها هستید، بهتر است تا پایان این مقاله با ما همراه شوید و نکات زیر را در مسیر یادگیری تان به کار ببندید.

• نگویید که آماده نیستید!
بهتر است از این جمله دوری کنید. برای یادگیری زبان هیچ وقت دیر نیست. سعی کنید یادگیری زبان دوم را به تعویق نیندازید و تلاش کنید که از همین امروز اقدام به یادگیری زبان مورد علاقه خود کنید. شما برای یادگیری به فردا نیازی ندارید. تصمیم بگیرید و انجامش دهید. حتی با یادگیری یک کلمه یا یک عبارت، یادگیری را شروع کنید!

• برنامه ریزی کنید!
برای شروع هر کاری بهتر است با برنامه ریزی ای دقیق، قدم هایی محکم بردارید. داشتن برنامه ریزی به شما کمک می کند تا بتوانید هر کاری را با کمترین میزان خطا انجام بدهید. برای یادگیری زبان بهتر است به اولویت بندی کارهایی که باید انجام دهید اقدام نموده و کارهای غیر ضروری خود را کنار بگذارید. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید وقت بیشتری را صرف یادگیری زبان نموده و در زمان و هزینه خود صرفه جویی نمایید.

• از اشتباه کردن نترسید!
اشتباه کردن بخشی از یادگیری است. تا وقتی که شما به خود اجازه اشتباه کردن ندهید در واقع هیچ قدم مثبتی برنداشته اید. هر قدمی که بردارید بهتر از دست روی دست گذاشتن و امروز و فردا کردن است. در این راه از هر اشتباهی تجربه ای حاصل می شود و هر موفقیتی شما را یک پله به موفقیت های بیشتر، نزدیک خواهد کرد.

• از حسادت کردن و مقایسه خود با دیگران دست بکشید!
در یادگیری زبان بهتر است از مقایسه کردن خود با هم کلاسی هایتان بپرهیزید و زمان خود را صرف یادگیری کنید. در کل بهترین خودتان باشید و از پرداختن به مواردی که در شما ایجاد دلسردی می کند، بپرهیزید. نگران پیشرفت هم کلاسی هایتان نباشید اگر شما با زبان هدف زندگی کنید، زمان کوتاهی نیاز است برای اینکه بتوانید به خوبی به این زبان مسلط گردید.

• شکرگزار باشید!
با هر قدمی که بر می دارید شکرگزار باشید. چرا که شما با یادگیری حتی یک عبارت، قدمی مثبت نسبت به سایر روزهای خود برداشته اید و در حقیقت چیز جدیدی را آموخته اید. در حقیقت شما با یادگیری یک کلمه یا جمله در روز، باعث خواهید شد که امروزی متفاوت نسبت به دیروز خود داشته باشید. پس همواره برای تلاش هایی که می کنید و گام های هر چند کوچی که بر می دارید، شکرگزار باشید.

• به جای رقابت با دیگران با خودتان به رقابت بپردازید!
از اینکه دیگران، کاری را بهتر از شما انجام می دهند، نگران نباشید. موفقیت یعنی اینکه بدون دغدغه های بیهوده، کاری را با تلاش و تعهد بسیار انجام دهید. یادگیری هر زبانی در ابتدا سخت خواهد بود و همه اساتید شما نیز این مراحل را طی کرده اند. به جای رقابت با دیگران، الگوهایی خوب تعیین نمایید و نکات مثبت و خصایل خوب آنها را در مسیر یادگیری به کار بگیرید.

• روی چیزی که دوست دارید بیشتر تمرکز کنید!
در یادگیری زبان بهتر است روی چیزی که دوست دارید تمرکز کنید. به طور مثال شما بیشتر تمایل به یادگیری مکالمه دارید، پس بیش از هر چیزی روی خوب صحبت کردن و خوب گوش دادن تمرکز کنید. نکته مهم دیگر این است که در ابتدا از بخش های راحت تر شروع به یادگیری کرده و هر آنچه برای شما انجامش آسان تر و لذت بخش تر است را انجام دهید.

زبان آموز موفق جدا از تمرکز بر ویژگی های شخصی خود، تلاش می کنند که با آگاهی یافتن از دوره های متفاوت و همچنین آشنایی با اساتید خود با آگاهی کامل تر در مسیر یادگیری قدم بردارند. در این مسیر موسسات آموزش زبان نیز با شفاف سازی درباره رزومه اساتید خود و همچنین گزارش از دوره های آموزش زبان، می توانند در این موضوع تاثیرگزار واقع گردند.
احمدرضا ابراهیمی طی این سالها تلاش داشته است تا با شناخت بهتر زبان آموزان و البته مشاوره هایی که به آنها می دهد، مسیری درست را در پیش روی آنها قرار دهد به همین جهت علاوه بر تمرکز روی آموزش زبان های خارجه، زمانی را صرف مشاوره در حوزه های مختلف نماید تا علاقه مندان بتوانند مسیری آگاهانه تر را طی نمایند.
شناخت کلی از دوره ها و همچنین طراحی دوره های آموزشی راکت زبان و همچنین همیاد که بر پایه سیستم آموزشی رامیت شکل گرفته اند و ادغام علم زبانشناسی با علم روانشناسی، همه و همه مواردی مهم هستند که بر دغدغه مندی احمدرضا ابراهیمی صحه گذاشته است.
در پایان قابل ذکر است که برای آشنایی با تمامی دوره ها و همچنین اقدام به دریافت مشاوره شما می توانید به تکمیل بخش زیر اقدام نموده و با مشاوران و همکاران ما ارتباط برقرار نمایید. همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و با ایجاد صفحات مجازی در اینستاگرام و تلگرام، مسیرهای متنوعی را در جهت ارتباط با ما و همچنین آموزش رایگان زبان تهیه دیده اند.