کشور اسپانیا یکی از چند کشور توریستی در سراسر جهان است که همه ساله از کشورهای مختلف مسافران زیادی را در خود جای می دهد. فرهنگ قدمت دار این کشور و همینطور بناهای تاریخی کشور اسپانیا برای توریست ها از شگفتی های بسیاری برخوردار است.
کشور اسپانیا در شبه جزیره ایبری قرار دارد که این شبه جزیره در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است و از لحاظ آب و هوا با دیگر کشورهای سراسر اروپا تفاوت های چشمگیری دارد. این کشور زیبا مانند کشور ما ایران در فصل پاییز و بهار می تواند بهترین گزینه برای سفرهای تفریحی شما باشد چرا که آب و هوای خوب، آثار تاریخی و فرهنگی، موقعیت جغرافیایی مناسب و امکانات رفاهی دلیلی بر توریستی بودن این کشور است و این کشور بزرگ همیشه در میان چهار کشور برتر در صنعت توریست قرار دارد.

 

IELTS7 Banner 01 8

 

گردشگری در کشور اسپانیا

از مناطق دیدنی در کشور اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره داشت:
– سویا:
 شهر سویا در کشور اسپانیا یکی از شهرهای قدیمی و مربوط به روم باستان است که از این شهر به عنوان شهر آندلسی اسپانیا نیز یاد می شود. تنها پیاده روی در این شهر می تواند شما را سر ذوق بیاورد و برای شما خاطرات خوبی را در سفر به اسپانیا رقم بزند.
– سانتیاگو دِ کامپوستلا:
 زیارتگاه سانتیاگودِ کامپوستلا در اسپانیا، یکی از مهم ترین زیارتگاه های مسیحی است که یکی از مراکز توریستی و زیارتی در اسپانیا محسوب می شود. این مکان از لحاظ قدمت و زیبایی می تواند به عنوان یکی از زیباترین مراکز گردشگری در اسپانیا شناخته شود.
– لئون:
 از مشخصه های این شهر زیبا می توان به کلیسای جامع آن اشاره داشت. جایی که با معماری فوق العاده اش می تواند چشمان شما را ساعت ها به خود خیره نگه دارد. این کلیسای اسپانیایی با حیاط ۲۰۰۰ متری خود و البته نقوش حکاکی شده و معماری خارق العاده اش در میان مردم اسپانیا و سایر علاقه مندان به تاریخ کشور اسپانیا از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.
– مینورکا: جزیره مینورکا در اسپانیا با داشتن اقیانوسی آرام و فیروزه ای رنگ شما را در هر کجای دنیا که باشید به خود مجذوب می کند و شما می توانید در کنار این اقیانوس زیبا زمان خود را به تفریح و سرگرمی بگذرانید و از سفر خود لذت ببرید.
– کاسرس:
 شهر کاسرس در اسپانیا به عنوان میراث سال یونسکو شناخته شده است و از شهرهای قرون وسطایی در اسپانیا است. شما می توانید با سفر به این شهر به جایی که کمتر کسی به آنجا سفر کرده است سفر کنید و از یک مسافرت آرام در یک شهر تاریخی در اسپانیا لذت ببرید.

 

زبان کشور اسپانیا
پس از صحبت درباره مراکز دیدنی اسپانیا باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که کشور اسپانیا بالای ۴۸ میلیون جمعیت دارد که البته اگر بخواهیم به این تعداد افرادی را که زبان دومشان زبان اسپانیایی است را اضافه کنیم چیزی معادل ۴۸۰ میلیون نفر می شوند که همه به زبان کاستیلی صحبت می کنند و به این زبان زنده و مهم جهان مسلط هستند. این موضوع به تنهایی می تواند دلیل مهمی برای یادگیری زبان اسپانیایی باشد چرا که زبان اسپانیایی بعد از زبان چینی در واقع دومین زبان پر گویش یا پر متکلم در جهان محسوب می شود.
زبان اسپانیایی زبان رسمی بسیاری از کشورهای مهم جهان از جمله آرژانتین، شیلی، مکزیک، اروگوئه، پرو، اسپانیا، کوبا، کلمبیا، پاراگوئه و ونزوئلا است و می توان به عنوان زبان غیر رسمی کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا از این زبان نام برد که البته باید به این موضوع نیز اشاره داشت که حدود ۲۱درصد جمعیت ایالات متحده آمریکا به زبان اسپانیایی سخن می گویند.
زبان اسپانیولی
 به عنوان دومین زبان پرتکلم علاقه مندان بسیاری را به یادگیری و همینطور آموزش این زبان به خود جذب کرده است و این روزها شاهد این هستیم که نوجوانان بسیاری برای آموزش آنلاین زبان اسپانیایی و آموزش زبان زبان اسپانیایی در ۵۰روز به آکادمی زبان بهین دانش مراجعه می کنند و علاقه مندی تاثیر بسزایی در روند پیشرفت آنها داشته است.

 

زندگی در اسپانیا

کشور اسپانیا جزء محدود کشورهایی است که از لحاظ کیفیت زندگی و سطح آسایش برای مردم اسپانیا، توانسته رتبه تک رقمی خود را حفظ کند و همواره در بین ده کشور اول قرار بگیرد. به همین منظور نارضایتی و مشکلات معیشتی در میان مردم کشور اسپانیا کمتر دیده می شود. این کشور را از لحاظ کیفیت زندگی می توانیم با کشورهایی مانند آلمان و یا فرانسه مقایسه کنیم.

 

فوتبال در اسپانیا
وقتی درباره فوتبال کشور اسپانیا صحبت می کنیم، بیش از تیم ملی اسپانیا، لیگ برتر فوتبال اسپانیا یا لالیگا برای ما اسمی آشنا و مهم است. لالیگای اسپانیا یکی از مهم ترین اتفاق های فوتبالی در جهان محسوب می شود و از لحاظ جذب توریست و تماشاگر فوتبال اسپانیا را می توان به عنوان یکی از قطب های درآمدزایی در اسپانیا دانست.
وقتی از فوتبال اسپانیا و یا لالیگا سخن می گوییم بدون شک دو تیم باشگاهی بارسلونا و رئال مادرید می توانند از خاطره سازترین اتفاقات ورزشی و فوتبالی برای تمام مردم جهان و البته مردم ایران باشد. این لیگ نه تنها در اسپانیا بلکه در سایر کشورهای دیگر طرفداران خاص خود را دارد و تماشاگران بسیاری را در ساعاتی مشخص به دیدن تلویزیون وادار می کند.