احوالپرسی به زبان اسپانیایی می تواند یکی از مهم ترین موضوعاتی باشد که هر علاقه مندی به این زبان، باید در مراحل ابتدایی آموزش اسپانیایی به آن مسلط باشد. چرا که در هر فرهنگ و آداب و رسوم احوالپرسی کردن نوعی احترام به مخاطب است و شما می توانید با خوب صحبت کردن با مردم اسپانیایی ارتباط موثری داشته باشید.
احوالپرسی کردن به زبان های دیگر یکی از بایدهای یادگیری زبان دوم است و می تواند نیمی از ارتباطات شما را شکل دهد. ما در این مقاله سعی بر آن داشته ایم که با آموزش احوالپرسی کردن به اسپانیایی، یادگیری زبان اسپانیایی را به کاری شیرین برای شما عزیزان تبدیل نماییم.

 

– (Hola (OH-lah:
این کلمه که به معنی “سلام” در زبان اسپانیایی است را، می توانید در هر دو موقعیت رسمی و غیر رسمی در اسپانیا استفاده نمایید. در نتیجه، برای سلام رسمی در زبان اسپانیایی نیز می توانید به راحتی این لغت را بکار ببرید. البته نزدیکی شکل نوشتاری آن با کلمه hello در زبان انگلیسی باعث می شود که راحت تر بتوانید این کلمه را به خاطر بسپارید.
– Hola, aló, jaló, bueno, diga (OH-lah, ah-LOH, hah- LOH, BUEH-no, DEE-gah:

از این جمله زمانی استفاده کنید که، فردی با شما تماس حاصل نموده و باید به تلفن پاسخ دهید.
– (¿Cómo estás? ¿Cómo está? (KOH-moh es-TAHSS, KOH-moh es-TAH:

این عبارت اسپانیایی، برای پرسیدن حال طرف مقابل به کار برده می شود و به معنی “حال شما چطور است در زبان اسپانیایی” است. البته تفاوت جمله اول با جمله دوم در این است که، جمله اول به صورت غیر رسمی و کاملا دوستانه است اما اگر می خواهید از رئیستان یا فردی که برای اولین بار آن را دیده اید، حالشان را بپرسید، بهتر است از جمله دوم استفاده نمایید.
– (Muy bien, gracias (mwee-vyenn GRAHSS-yahss:

این جمله اسپانیایی در جواب به سوال بالا به کار برده می شود و شما می توانید در جواب سوال ” حال شما چطور است” به زبان اسپانیایی بگویید: ” خیلی خوبم، ممنونم”.
– (Buenos días (BWEH-nohss DEE-ahs:

عبارت Buenos dias در اسپانیایی به معنی “صبح بخیر” است، که اصولا در برخی از نواحی در اسپانیا این عبارت به شکل buen día نیز بکار برده می شود؛ که جمله در این حالت کوتاه شده است و حالتی راحت تر به خود می گیرد.
– (Buenas tardes (BWEH-nahss TAR-dess:

“عصر بخیر به اسپانیایی” با عبارت بالا بکار برده می شود و شما می توانید برای عصر بخیر اسپانیایی از این جمله استفاده نمایید.
– (Buenas noches (BWEH-nahss NOH-chess:

“شب بخیر به اسپانیایی” را بخاطر بسپارید؛ چرا که عبارات پرتکرار اسپانیایی بیش از هر چیزی درمکالمه اسپانیایی با افراد بومی و به شما در مکالمه کردن به زبان اسپانیایی کمک خواهد کرد.
– (¿Cómo te va? ¿Cómo le va? ¿Qué tal? ¿Qué hay? (KOHmoh teh-VAH, KOH-moh leh-VAH, kay-TALL, kay-AYE:

این عبارت به معنی ” شرایط شما چطوره؟ ” است و شما می توانید به هر سه شکل از آن استفاده نمایید و در مکالمه اسپانیایی خود تنوع بدهید.
– (¿Qué hubo? ¿Qué onda? (kay OO-boh, kay OHN-dah:

اگر شما می خواهید به زبان اسپانیایی از یک شخص بومی بپرسید ” اوضاع چطوره ” یا ” اوضاع به چه شکل می گذره “، می توانید از این عبارت اسپانیولی استفاده نمایید.
– (¿Cómo estás (KOH-moh ess-TAHS:

این عبارت نیز به معنی “حالت چطور است” است و معادل آن در زبان انگلیسی، How are you است. این جلمه کوتاه به معنی سلام در زبان اسپانیایی نیز به کار برده می شود.
– (¿Qué pasa? (kay PAHSS-ah:

این جمله کاربردی در زبان اسپانیایی به معنی ” چه اتفاقی افتاده است”، در دومین زبان رایج بین الملل بکار برده می شود که در واقع جزء جملات پرسشی پرکاربرد در زبان اسپانیایی محسوب می شود.
– (¿Cómo te llamas? ¿Cómo se llama usted? (KOH-moh teh YAHM-mahss, KOH-moh seh YAHM-mah oo-STETH:

این دو نوع عبارت در زبان اسپانیولی به یک معنا هستند، اما در موقعیت های مختلف به کار برده می شوند. در جمله اول به صورت غیر رسمی از طرف مقابل پرسیده می شود که ” اسمت چیه؟ ” که معمولا در زمانی بکار برده می شود که مخاطب ما یک کودک باشد. اما جمله دوم حالت رسمی داشته و در بیشتر مواقع که ما برای بار اولین با کسی برخورد می کنیم یا رابطه رسمی با شخص مقابل داریم، از آن استفاده می کنیم.
– (Me llamo (nombre). (meh YAHM-moh (NOHM-breh:

در جواب سوال بالا شما می توانید از این جمله استفاده نمایید. این جمله وقتی به کار برده می شود که شما بخواهید خود را معرفی کنید و اسم خود را به طرف مقابلتان بگویید.
– (Mucho gusto. Encantado. (MOO-choh GOO-stoh, en-kahn-TAH-thoh:

این عبارت پرکاربرد نیز در هنگام معرفی کردن خود به اسپانیایی به کار برده می شود که البته باید این نکته را یادآور شد که این جمله به صورت مذکر به کار برده شده است و اگر قرار باشد یک خانم و یا فرد مونث اسم خود را بیان کند، می توانید به جای کلمه Encantado از کلمه encantada در زبان اسپانیایی استفاده کنید و جمله شما با این کلمه شکل مونث در زبان اسپانیایی به خود می گیرد.
– (Bienvenido (byem-beh NEE-thoh:

این کلمه اسپانیایی برای خداحافظی کردن به صورت مفرد و مذکر بکار برده می شود و نکته قابل توجه این است که در زبان اسپانیولی برای خداحافظی کردن باید به جنسیت و تعداد افراد نیز توجه کنیم.
– (bienvenida(byem-beh-NEE-thah:
این عبارت شکل مفرد و مونث خداحافظی کردن به زبان اسپانیایی است و همانطور که گفتیم این جمله برای فرد مونث با فرد مذکر در زبان اسپانیایی فرق می کند و باید این نکته را در  مکالمات خود مورد توجه قرار دهید.
– (bienvenidas (byem-beh-NEE-thohss:
این شکل خداحافظی در اسپانیا برای تعدادی از خانم ها و یا افراد مونث بکار برده می شود. منظور از این جمله این است که وقتی که بیش از یک خانم مخاطب شما است، استفاده از این عبارات، بهترین شکل ممکن است.
– (bienvenidos (byem-beh-NEEthahss:
این عبارت برای تعدادی از آقایان یا جمعی از آقایان و خانم ها بکار برده می شود. نکته مهم این است که این جمله برای خانم ها به کار برده نمی شود و تنها زمانی می توانیم از این جمله برای خانم ها استفاده کنیم که آقایان نیز در جمع آنها حضور داشته باشند.

 

در پایان باید گفت که زبان اسپانیایی در بسیاری از جهات به زبان فرانسوی نزدیک است و اگر شما به یکی از این دو زبان مسلط باشید، به راحتی می توانید به دیگر زبان مسط شده و از چند زبانه بودن خود لذت ببرید. حضور این عبارات می توانند در شکل دهی شروع یک مکالمه اسپانیایی به شما کمک کنند و البته این عبارات و جملات، از جملات پرکاربرد در زبان اسپانیولی هستند.
برای یادگیری بهتر و تاثیرگزارتر، دوره های آموزش زبان اسپانیایی نیز می توانند مثمر ثمر باشند. این دوره ها در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به صورت دوره های آموزش آنلاین زبان اسپانیایی طراحی گردیده اند و شما می توانید به صورت کاملا غیرحضوری در دوره های راکت و همیاد اسپانیایی شرکت نموده و شکلی متفاوت از آموزش را تجربه نمایید.
راکت از جمله دوره های پر بازده در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی است که با ویژگی های منحصر به فرد خود توانسته است، توجه بسیاری از کارشناسان و علاقه مندان به زبان را به خود جلب نماید. این دوره با بهره گیری از اساتید راکت و همچنین نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی، به روز ترین متدهای آموزشی را با روش سیستم آموزشی رامیت به زبان آموزان ارائه می دهد. پشتیبانی آنلاین، دستیابی زبان آموزان به محتواهای آموزشی نامحدود، آموزش نامحدود زبان اسپانیایی در ۵۰ جلسه و دسترسی رایگان به اپلیکیشن ARE، همه و همه مواردی هستند که در بهبود این دوره و کیفیت بخشیدن به آموزش مثمر ثمر واقع گردیده اند.
دوره های همیاد اسپانیایی
 اما از دوره های خصوصی آموزش زبان هستند که با شخصی سازی آموزش زبان و با توجه به سبک یادگیری زبان آموزان، به آموزشی کاملا کاربردی و پربازده پرداخته است. این دوره به صورت ۵ جلسه ای، ۱۰ جلسه ای، ۲۰ جلسه ای و… در حال برگزاری هستند و این خود زبان آموزان هستند که در انتخاب تعداد جلسات مورد نیازشان، دخیل هستند.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره ی آموزش آنلاین زبان اسپانیایی و یا آموزش زبان زبان اسپانیایی در ۵۰روز، با ثبت مشخصات خود در فرم ثبت نام زیر، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان مشاوران احمدرضا ابراهیمی بهره مند شوید. کارشناسان ما همه روزه و به صورت تمام وقت، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود. صفر تا صد این دوره ها، اعم از مراحل ثبت نام، تعیین سطح، آزمون پایان ترم و… به صورت غیرحضوری ارائه می گردند. شما می توانید از پشتیبانی و حمایت کارشناسان ما بهره مند گردیده و در مسیر یادگیری، آنها را در کنار خود داشته باشید.