احوالپرسی به زبان اسپانیایی می‌تواند یکی از مهم‌ترین موضوعاتی باشد که هر فرد علاقه‌مندی به این زبان، باید در مراحل ابتدایی آموزش اسپانیایی به آن مسلط باشد. چرا که در هر فرهنگ و آداب و رسومی احوالپرسی کردن نوعی احترام به مخاطب است و شما می‌توانید با مکالمه‌ای خوب با مردم اسپانیایی ارتباط موثری داشته باشید.
احوالپرسی کردن به زبان‌های دیگر یکی از بایدهای یادگیری زبان دوم است و می‌تواند نیمی از ارتباطات شما را شکل دهد. ما در این مقاله سعی بر آن داریم که با آموزش احوالپرسی به اسپانیایی، یادگیری زبان اسپانیایی را به کاری شیرین برای شما عزیزان تبدیل نماییم.

IELTS7 Banner 01 8 احوالپرسی به زبان اسپانیایی,احوال پرسی به اسپانیایی,زبان اسپانیایی

احوالپرسی به زبان اسپانیایی

 • (Hola (OH-lah:
  این کلمه که به معنی “سلام” در زبان اسپانیایی است، می‌توانید در هر دو موقعیت رسمی و غیر رسمی در اسپانیا از این عبارت استفاده نمایید. در نتیجه، برای سلام رسمی در زبان اسپانیایی نیز می‌توانید به راحتی این لغت را بکار ببرید. البته نزدیکی شکل نوشتاری آن با کلمه hello در زبان انگلیسی باعث می‌شود که راحت‌تر بتوانید این کلمه را به خاطر بسپارید.

از این جمله زمانی استفاده کنید که، فردی با شما تماس حاصل نموده و باید به تلفن پاسخ دهید :

Hola, aló, jaló, bueno, diga (OH-lah, ah-LOH, hah- LOH, BUEH-no, DEE-gah

 • این عبارت اسپانیایی، برای پرسیدن حال طرف مقابل به کار برده می‌شود و به معنی “حال شما چطور است” در زبان اسپانیایی استفاده می‌باشد. البته تفاوت جمله اول با جمله دوم در این است که، جمله اول به صورت غیر رسمی و کاملا دوستانه است اما اگر می‌خواهید با رئیستان یا فردی که برای اولین بار آن را دیده‌اید، ارتباط برقرار کنید، بهتر است از جمله دوم استفاده نمایید.

 (¿Cómo estás? Cómo está? (KOH-moh es-TAHSS, KOH-moh es-TAH

 • این جمله اسپانیایی در جواب به سوال بالا به کار برده می‌شود و شما می‌توانید در جواب سوال ” حال شما چطور است” به زبان اسپانیایی بگویید: ” خیلی خوبم، ممنونم”.

 (Muy bien, gracias (mwee-vyenn GRAHSS-yahss

 • عبارت Buenos dias در اسپانیایی به معنی “صبح بخیر” است، که اصولاً در برخی از نواحی در اسپانیا این عبارت به شکل buen día نیز بکار برده می‌شود؛ که جمله در این حالت کوتاه‌تر شده است و حالتی راحت‌تر به خود می‌گیرد.

 (Buenos días (BWEH-nohss DEE-ahs

 • “عصر بخیر به اسپانیایی” با عبارت زیر بکار برده می‌شود و شما می‌توانید برای عصر بخیر اسپانیایی از این جمله استفاده نمایید.

 (Buenas tardes (BWEH-nahss TAR-dess

 • “شب بخیر به اسپانیایی” را بخاطر بسپارید؛ چرا که عبارت پرتکرار اسپانیایی می‌باشد. این عبارت بیش از هر چیزی در مکالمه اسپانیایی با افراد بومی و در مکالمه کردن به زبان اسپانیایی به شما کمک خواهد کرد.

 (Buenas noches (BWEH-nahss NOH-chess

 • این عبارات به معنی ” شرایط شما چطوره؟ ” است و شما می‌توانید به هر سه شکل از آن استفاده نمایید و در مکالمه اسپانیایی خود تنوع بدهید.

(¿Cómo te va? ¿Cómo le va? ¿Qué tal? ¿Qué hay? (KOHmoh teh-VAH, KOH-moh leh-VAH, kay-TALL, kay-AYE

 • اگر شما می‌خواهید به زبان اسپانیایی از یک شخص بومی بپرسید ” اوضاع چطوره ” یا ” اوضاع به چه شکل می‌گذره “، می‌توانید از این عبارت اسپانیایی استفاده نمایید.

 (¿Qué hubo? ¿Qué onda? (kay OO-boh, kay OHN-dah

 • این عبارت نیز به معنی “حالت چطور است” است و معادل آن در زبان انگلیسی، How are you می‌باشد. این جمله کوتاه به معنی سلام در زبان اسپانیایی نیز به کار برده می‌شود.

(¿Cómo estás (KOH-moh ess-TAHS

 • این جمله کاربردی در زبان اسپانیایی به معنی ” چه اتفاقی افتاده است” می‌باشد، عبارت زیر در دومین زبان رایج بین الملل بکار برده می‌شود که در واقع جزء جملات پرسشی پرکاربرد در زبان اسپانیایی محسوب می‌شود.

(¿Qué pasa? (kay PAHSS-ah 

 • این دو نوع عبارت در زبان اسپانیولی به یک معنا هستند، اما در موقعیت‌های مختلف به کار برده می‌شوند. در جمله اول به صورت غیر رسمی از طرف مقابل پرسیده می‌شود که ” اسمت چیه؟ ” که معمولا در زمانی بکار برده می‌شود که مخاطب ما یک کودک باشد. اما جمله دوم حالت رسمی داشته و در بیشتر مواقع که ما برای بار اولین با کسی برخورد می‌کنیم یا رابطه رسمی با شخص مقابل داریم، از آن استفاده می‌کنیم.

(¿Cómo te llamas? ¿Cómo se llama usted? (KOH-moh teh YAHM-mahss, KOH-moh seh YAHM-mah oo-STETH

 • در جواب سوال بالا شما می‌توانید از این جمله استفاده نمایید. این جمله وقتی به کار برده می‌شود که شما بخواهید خود را معرفی کنید و اسم خود را به طرف مقابلتان بگویید.

 (Me llamo (nombre). (meh YAHM-moh (NOHM-breh

 • این عبارت پرکاربرد نیز در هنگام معرفی کردن خود به اسپانیایی به کار برده می‌شود که البته باید این نکته را یادآور شد که این جمله به صورت مذکر به کار برده شده است و اگر قرار باشد یک خانم و یا فرد مونث اسم خود را بیان کند، می‌توانید به جای کلمه Encantado از کلمه encantada در زبان اسپانیایی استفاده کنید و جمله شما با این کلمه شکل مونث به خود می‌گیرد.

 (Mucho gusto. Encantado. (MOO-choh GOO-stoh, en-kahn-TAH-thoh

 • این کلمه اسپانیایی برای خداحافظی کردن به صورت مفرد و مذکر بکار برده می‌شود و نکته قابل توجه این است که در زبان اسپانیولی برای خداحافظی کردن باید به جنسیت و تعداد افراد نیز توجه کنیم.

 (Bienvenido (byem-beh NEE-thoh

 • این عبارت شکل مفرد و مونث خداحافظی کردن به زبان اسپانیایی است و همانطور که گفتیم این جمله برای فرد مونث با فرد مذکر در زبان اسپانیایی فرق می‌کند و باید این نکته را در  مکالمات خود مورد توجه قرار دهید.

 (bienvenida(byem-beh-NEE-thah

 • این شکل خداحافظی در اسپانیا برای تعدادی از خانم‌ها و یا افراد مونث بکار برده می‌شود. وقتی که بیش از یک خانم مخاطب شما هستند، استفاده از این عبارات، بهترین شکل ممکن است.

(bienvenidas (byem-beh-NEE-thohss

 • این عبارت برای تعدادی از آقایان یا جمعی از آقایان و خانم‌ها بکار برده می‌شود. نکته مهم این است که این جمله برای خانم‌ها به کار برده نمی‌شود و تنها زمانی می‌توانیم از این جمله برای خانم‌ها استفاده کنیم که آقایان نیز در جمع آن‌ها حضور داشته باشند.

(bienvenidos (byem-beh-NEEthahss

در پایان باید گفت که زبان اسپانیایی در بسیاری از جهات به زبان فرانسوی نزدیک است و اگر شما به یکی از این دو زبان مسلط باشید، به راحتی می‌توانید به دیگر زبان‌ها مسلط شده و از چند زبانه بودن خود لذت ببرید. حضور این عبارات می‌تواند در شکل دهی شروع یک مکالمه زبان اسپانیایی به شما کمک کند و البته این عبارات و جملات، از جملات پرکاربرد در زبان اسپانیولی هستند.
برای یادگیری بهتر و تاثیر گزارتر، دوره‌های آموزش زبان اسپانیایی نیز می‌توانند مثمر ثمر باشند. این دوره‌ها در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به صورت دوره‌های آموزش آنلاین زبان اسپانیایی طراحی گردیده‌اند و شما می‌توانید به صورت کاملا غیرحضوری در دوره های راکت اسپانیایی شرکت نموده و شکلی متفاوت از آموزش را تجربه نمایید.
راکت از جمله دوره‌های پر بازده در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی است که با ویژگی‌های منحصر به فرد خود توانسته است توجه بسیاری از کارشناسان و علاقه‌مندان به زبان را به خود جلب نماید. این دوره با بهره گیری از اساتید راکت و همچنین نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی، به روز‌ترین متدهای آموزشی را با روش سیستم آموزشی رامیت به زبان آموزان ارائه می‌دهد. پشتیبانی آنلاین، دستیابی زبان آموزان به محتواهای آموزشی نامحدود و آموزش نامحدود زبان اسپانیایی در ۵۰ جلسه همه و همه مواردی هستند که در بهبود این دوره و کیفیت بخشیدن به آموزش مثمر ثمر واقع گردیده‌اند.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره‌ی آموزش آنلاین زبان اسپانیایی و یا آموزش زبان زبان اسپانیایی در ۵۰روز، با ثبت مشخصات خود در فرم ثبت نام زیر، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان مشاوران احمدرضا ابراهیمی بهره مند شوید. کارشناسان ما همه روزه و به صورت تمام وقت، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود. صفر تا صد این دوره‌ها، اعم از مراحل ثبت نام، تعیین سطح، آزمون پایان ترم و… به صورت غیرحضوری ارائه می‌گردند. شما می‌توانید از پشتیبانی و حمایت کارشناسان ما بهره مند گردیده و در مسیر یادگیری، آن‌ها را در کنار خود داشته باشید.