آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است؟ این سوال، سوالی است که این روزها مکرر شنیده می شود و بسیاری بر این عقیده هستند که اگر یک سری افراد محدودی در کاری شکست می خوردند پس حتما آن کار نشد است.
نکته ای که باید بدان توجه داشته باشید این است که ما بسیاری از افراد را با محدودیت های خاص مانند نابینایی و نداشتن یکی از اعضای مهمشان مانند پا می بینیم که موفقیت های بسیاری در زمینه های هنری و ورزشی کسب کرده اند. آیا تا به حال از خود پرسیده اید دلیل موفقیتشان چه چیزی بوده است؟
بیایید با هم یک سری مسائل را بررسی کنیم. اینکه ما به گفته های افراد دیگری در زمینه یادگیری زبان اسپانیولی اکتفا کنیم نمی تواند دلیل خوبی برای حرکت نکردن و یا در جا زدن ما باشد. برای رسیدن به خواسته هایتان چیزی که بیش از دیگر فاکتورها مهم است، داشتن تعهد و روحیه جنگجویی و تلاشگری است. ما می توانیم به هر آنچه که بقیه افراد آن را کاری نشد می دانند برسیم و تمام گفته های آنها را تکذیب کنیم، اگر این دو فاکتور مهم یعنی تعهد و روحیه تلاشگری را با خود داشته باشیم.

IELTS7 Banner 01 8

فردی که بدون دست نقاشی می کشد فردی است که جسارت امتحان کردن راهی را که بقیه منتفی می دانسته اند را داشته است. فردی که بدون پا توانسته مدال المپیک دو و میدانی را کسب کند فردی نترس، جسور و خودباور بوده است. به این افراد توجه کنید. آنها می توانستند تمام عمر خود را به شنیده ها اکتفا کنند و امروز در جایی که هستند نباشند. آموزش زبان اسپانیایی و راکت زبان اسپانیایی با چند روش ساده می تواند برای شما به امری راحت مبدل شود. که ما در این مقاله سعی بر این داریم که به بررسی این مسائل و صحبت درباره روش های یادگیری زبان اسپانیایی بپردازیم.

 

بسیاری از کارشناسان در زمینه یادگیری زبان بر این عقیده هستند که کسانی که به زبان دوم تسلط دارند راحت تر از سایر افراد می توانند زبان دوم و سوم را فرا بگیریند. به طور مثال اگر شما بر زبان انگلیسی تسلط دارید نسبت به دیگران مسیر راحت تری را در یادگیری زبان اسپانیش خواهید داشت.
زبان اسپانیایی در بسیاری از جهات به زبان فرانسوی نزدیک است و کسانی که به زبان فرانسه تسلط دارند راحت تر می توانند به زبان اسپانیایی تسلط پیدا کنند.
نکته مهم دیگری که می توانید در یادگیری زبان اسپانیایی به آن توجه نمایید این است که همیشه در یادگیری هر زبانی اعم از اسپانیایی بهتر است با افراد بومی اسپانیایی یا افرادی که مانند خود به زبان اسپانیایی علاقه مند هستند در ارتباط باشید. برای یافتن این افراد شما می توانید روی همکلاسی های خود در آموزشگاه زبان اسپانیایی حساب کنید.
صحبت کردن و مکالمه کردن به زبان اسپانیایی با دوستان خود می تواند مسیر یادگیری اسپانیایی را برای شما هموارتر کند.
در بسیاری از مواقع می بینیم که اگر نوجوانان و یا کودکان خود را از یادگیری زبان منع یا محروم می کنیم مخصوصا زبان هایی مانند زبان اسپانیولی، زبان فرانسه، زبان آلمانی یا زبان ترکی، ولی اگر به این موضوع دقت کنید که میزان یادگیری در افراد کم سن و سال تر به مراتب بیشتر و بیشتر است و اگر شما علاقه مند به یادگیری زبان اسپانیایی هستید سعی کنید همین امروز شروع کنید و آموزش زبان اسپانیایی را به تعویق نیندازید.

 

و بیش از هر چیزی به این نکته توجه کنید که یکی از نکاتی که در کشورهای جهان سومی رواج دارد این است که گاها حتی یادگیری زبان دوم هم در این کشورها از درجه اهمیتی کمی برخوردار است و اگر ما می خواهیم از خودمان برای بهتر شدن شرایط و روابط کشورمان شروع کنیم باید خود را موظف به یادگیری زبان دوم، سوم و حتی زبان چهارم کرده و این مسیر کارساز را از خودمان شروع کنیم.

 

آیا یادگیری زبان انگلیسی در یادگیری زبان اسپانیایی تاثیر دارد؟

خبر خوب برای افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند این است که در زبان انگلیسی بسیاری از لغات در زبان اسپانیایی هم ریشه هستند و شما می توانید به راحتی به معنی لغات در اسپانیایی پی ببرید. پس تا الان شما به بسیاری از این لغات مشرف هستید.
نکته دوم این است که ساختار جمله در زبان انگلیسی با ساختار جمله در زبان اسپانیایی به صورت کلی شبیه به هم هستند و جملات در هر دو زبان از ترکیبی از فاعل فعل و مفعول تشکیل شده است. این نکته خود از اهمیت زیادی در یادگیری زبان اسپانیایی برخوردار است و یادگیری اسپانیایی را برای شما راحت تر خواهد کرد.
در یادگیری اسپانیایی قواعد و دستورهای بسیاری وجود دارد که شما می توانید با یادگیری قواعد اسپانیایی، یادگیری اسپانیایی را راحت تر کنید. چرا که اگر به قواعد اسپانیایی مسلط باشید براحتی می توانید از آنها در ساخت جملات اسپانیایی استفاده نمایید.

 

چرا زبان اسپانیایی را سخت می دانند؟

وقتی از سخت بودن زبان اسپانیایی صحبت می شود همه توجه شان به سمت جنسیت داشتن کلمات اسپانیایی می رود. اما نکته مهم این است که تکرار این کلمات و تمرین مستمر در همان ابتدا این مسئله را برای شما بی اهمیت می کند و دیگر مسئله بزرگی برای شما به چشم نمی آید. جنسیت در اسپانیایی مسئله ای نیست که قابل حل نباشد و تا پایان یادگیری نشود این مسئله را حل کرد و همانطور که گفتیم تنها نیاز به تکرار و تکرار دارد.
موضوع دیگری که می شود در سخت بودن زبان اسپانیایی به آن پرداخت این است که در افعال بی قاعده در زبان اسپانیایی بسیار است و این افعال به دلیل پرکاربرد بودنشان در زبان اسپانیایی تا حدودی اسپانیایی را برای ما سخت جلوه می دهد. اما نگران این موضوع نباشید همه چیز تنها با اندکی تمرین و تکرار در طول روز حل خواهد شد.

 

اما چکار کنیم که یادگیری اسپانیایی برای ما آسان شود؟

– برای یادگیری اسپانیایی زمان مشخصی تعیین کنید. به طور مثال ۱ ساعت در طول روز را مشخص کنید و سعی کنید هیچ موضوع دیگری را جایگزین این ۱ ساعت نکنید.
– برای فراگیری اسپانیایی در همان ابتدا به دنبال یک آموزشگاه اسپانیایی خوب باشید. این کار چند مزیت دارد که به یکی دوتا از این مزیت ها می پردازیم. یک اینکه یادگیری زیر نظر استاد زبان اسپانیایی می تواند شما را با مسائل پنهان در یادگیری آشنا کند و در ضمن شما با مسائل کاربردی بهتر آشنا شوید. دوم اینکه بودن در محیط آموزشگاه اسپانیایی، شما را موظف می کند که با برنامه های استاد اسپانیایی پیش بروید و زمان یادگیری را به روز دیگری موکول نکنید و در ضمن خود را مکلف به حل تمرین و تکرار دروس تازه کنید و نکته آخر اینکه بودن در محیط آموزشی این مزیت را دارد که شما با افرادی آشنا می شوید که مانند شما علاقه مند به اسپانیایی هستند و شما می توانید با مکالمه برقرار کردن سرعت یادگیریتان را افزایش بدهید.
– یادگیری اسپانیایی را در مسیر علایق خود قرار بدهید. به طور مثال شما علاقه مند به لالیگا و دیدن فوتبال رئال مادرید و باسلونا هستید. شما می توانید یادگیری اسپانیایی را از دنبال کردن مجلات ورزشی اسپانیایی یا تماشای گزارش فوتبال بارسلونا و رئال مادرید شروع کنید.
– از مکالمه کردن نترسید و از ابتدایی ترین موضوعاتی که در کلاس آنلاین اسپانیایی یاد می گیرید در مکالمه اسپانیایی استفاده کنید و سعی بر این داشته باشید که مکالمه زبان اسپانیایی را در همان ابتدا در موضوع کارتان قرار بدهید.