آموزش زبان انگلیسی در رانندگی می‌تواند یکی از روش‌های مهم در یادگیری زبان انگلیسی باشد. زبان انگلیسی به علت فرار بودن نیاز به تکرار و تمرین مستمر دارد و اگر شما جزء افرادی هستید که برای یادگیری زبان انگلیسی زمان مناسب ندارید و علاوه بر شاغل بودن باید به کارهای خانه و دیگر مسائل زندگی رسیدگی کنید، می‌توانید به دنبال روش‌های آموزش زبان انگلیسی به صورت فایل‌های صوتی باشید. یکی از روش های یادگیری زبان انگلیسی با فایل‌های صوتی، یادگیری زبان انگلیسی در رانندگی است که می‌توانید در حین رانندگی یا در مسیر رفت و برگشت به محل کار یا منزل، به این روش زبان انگلیسی را فرا بگیرید.
به یک راننده تاکسی اینترنتی فکر کنید، اگر منتظر فرصت پیش آمده برای یادگیری زبان دوم باشد، عملا می‌توان گفت که این فرصت یا هیچوقت پیش نخواهد آمد یا نیاز به مرخصی گرفتن و مشکلات این چنینی است. شما می‌توانید از این روش به عنوان یک روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل یا روش یادگیری زبان با روش همراه فکر کنید. این روش خودآموز زبان انگلیسی می تواند یک ایده خوب در آموزش زبان انگلیسی باشد.

IELTS7 Banner 01 8 آموزش زبان انگلیسی در رانندگی,یادگیری زبان انگلیسی در رانندگی

آموزش زبان انگلیسی در رانندگی:

آموزش مکالمه زبان انگلیسی در خودرو نیز می‌تواند یک روش تمرینی باشد. شما می‌توانید از زمان خود در حین رانندگی در یادگیری زبان انگلیسی استفاده نمایید. برای اجرای این روش یادگیری زبان انگلیسی تنها نیاز به یک پخش کننده صدا و هندزفری و البته دو گوش شنوا دارید. این روش یادگیری چند مزیت دارد که یکی از مزیت های یادگیری زبان انگلیسی در رانندگی این است که شما نیاز به زمانی ثابت یا برنامه ریزی ندارید و می‌توانید هر وقت که اراده کردید تنها با دانلود مکالمه انگلیسی، دانلود پادکست های زبان انگلیسی یا با گوش دادن به اخبار انگلیسی و یا پخش شبکه های رادیویی انگلیسی زبان سیستم پخش خودرو را روشن کنید، هندزفری را توی گوشتان بگذارید و اجازه دهید زمان کار خودش را بکند.
شما نیاز به تمرکز هم خواهید داشت پس حواستان را جمع کنید و تمرکز خود را بر روی یادگیری انگلیسی بگذارید. این کار باعث می‌شود که هم زبان انگلیسی را فرا بگیرید و هم از تمامی بخش‌های آموزش دیده انگلیسی استفاده نمایید. زمان در فراگیری زبان انگلیسی یک فاکتور مهم برای یادگیری است و شما می‌توانید با حداقل زمان از دست رفته خود مناسب‌ترین زمان را برای آموزش زبان انگلیسی کسب نمایید.
ما روزانه می‌توانیم در راه برگشت به خانه، زمان رفتن بر سرکار یا رسیدگی به موارد مهم زندگی، زبان انگلیسی را وارد چرخه زندگی کرده و از تمرین و در نهایت یادگیری آن لذت ببریم. رانندگی کردن می‌تواند با همراه شدن با آموزش زبان انگلیسی، به یک کار شیرین و البته هدفمند تبدیل شود و شما می‌توانید در عین کسب و کار داشتن با یادگیری زبان انگلیسی آینده‌ای هدفمندتر و روشن تر برای خود بسازید.

چطور زبان را وارد چرخه رانندگی کنیم؟

  • اگر شما علاقه مند به موضوع خاصی هستید، یادگیری زبان را با آن موضوع همسو کنید. به طور مثال اگر علاقه‌مند به پیگیری خبرهای داخلی و خارجی هستید می‌توانید به جای گوش دادن به اخبار فارسی به اخبار با زبان انگلیسی گوش دهید.
  •  چند آهنگ انگلیسی زبان دانلود کنید و با گوش دادن به آن سعی کنید در ابتدا قدرت لیسنینگ خود را تقویت کنید. ایرادی ندارد اگر در ابتدا تنها متوجه قسمت کوتاهی از ترانه انگلیسی شوید. کم کم با گوش دادن بیشتر، بهتر می‌توانید به موضوع مسلط شوید.
  •  شما می‌توانید بر حسب نیاز موضوعی سرگرم کننده در یادگیری زبان انگلیسی بیابید و تمرکز خود را به آن بخش برگردانید. به طور مثال شما می‌توانید با دانلود فایل های صوتی انگلیسی یا فیلم های آموزشی زبان انگلیسی، یادگیری زبان را به امری شیرین برای خود تبدیل نمایید.
  •  در زمینه تمرین مکالمه زبان انگلیسی نیز شما می‌توانید با انتخاب یک موضوع خاص در روز با دوست علاقه‌مند به زبان به مکالمه انگلیسی بپردازید و یا دانسته‌های روزانه خود را با ضبط صدای خود به انگلیسی و گوش دادن مجدد آن و تلاش برای رفع کم و کاستی همراه کنید. این کار می‌تواند یک تمرین روزانه انگلیسی برای شما باشد.

 

در هر حال ما دیر یا زود باید به این باور برسیم که یادگیری هر چیزی امکان پذیر است و اگر شما برای یادگیری زبان انگلیسی هدفی مشخص داشته باشید می‌توانید ناباورانه در هر شرایط و زمانی، زبان انگلیسی را به بهترین شکل در زمان اندک فرا بگیرید.
در مسیر ابتدایی امکان دارد خسته شوید، کند پیش بروید و یا از مکالمه زبان انگلیسی طفره بروید اما به مرور راه یادگیری زبان برای شما آسان تر می‌شود و اگر خود را موظف به تمرین روزانه کنید زبان انگلیسی در زندگی شما عجین شده و تکرار به خودی خود اتفاق می‌افتد.
بهترین آموزشگاه زبان همیشه جدای از تدریس دروس زبان انگلیسی، به تدریس شیوه مطالعه کردن، روش استفاده از منابع کمک آموزشی زبان انگلیسی و همینطور یادگیری زبان در منزل و تمامی روش‌های یادگیری زبان انگلیسی اقدام می‌نمایند.
ولی خب سوال این جاست تا چه مدت به فایل‌های صوتی و پادکست‌ها گوش فرا دهید تا تسلط شما بر زبان انگلیسی کامل شود؟ آیا فقط گوش فرا دادن به موسیقی و اخبار کافی است؟
اگر واقعا خواستار یادگیری زبان به صورت هدفمند هستید بهتر است از یک روش بهتر و نتیجه بخش استفاده کنید. گوش دادن به موسیقی، اخبار و پادکست‌ها در کنار یک روش اصلی نتیجه بخشی سریع‌تری برای شما خواهد داشت.
موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن چنین مشاغلی و پیشرفت‌های روز دنیا به ابداع دوره های راکت پرداخته است. دوره راکت را به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان به صورت فوق فشرده) و Tailored Rocket (آموزش زبان به صورت فشرده) برگزار می‌شوند. اساتید دوره‌های راکت به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که نیاز‌های روز را بشناسند و به دنبال رفع این نیاز‌ها باشند. چنین اساتیدی توانایی تربیت زبان آموزانی با اعتماد به نفس و مستقل را خواهند داشت. دوره‌های راکت به گونه ای طراحی شده‌اند که بدون محدودیت زمانی و مکانی در هر نقطه و هر جا می‌توانید به یادگیری زبان بپردازید. یکی از مهم‌ترین مزایای سایت احمدرضا ابراهیمی این است که تمام دوره‌های موجود در سایت به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره رایگان ما، می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و یا ثبت نام زیر اقدام نمایید؛ سپس مشاوران ما با شما تماس گرفته و پاسخگوی تک تک سوالات شما عزیزان هستند.