آموزش زبان انگلیسی در خواب، این روزها موضوع بحث بسیاری از کارشناسان در زمینه یادگیری زبان و علم زبان آموزی است این روش که یک روش ناخودآگاه در یادگیری زبان انگلیسی است روش پیشنهادی بسیاری از آموزشگاه های زبان انگلیسی و موسسات کمک آموزشی زبان است اما آیا این روش می تواند به طور مطلق رد یا تایید شود؟ با ما همراه باشید تا این موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار بدهیم:

IELTS7 Banner 01 8

یادگیری و آموزش زبان متدهای مختلفی دارد که زبان آموزان با شناخت دقیق و بررسی علمی متدهای روز یادگیری زبان انگلیسی می توانند مسیر آموزش زبان انگلیسی را به مسیری راحت تبدیل کنند. علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی همیشه به دنبال راهی آسان برای یادگیری زبان انگلیسی هستند. این راه ها و روش ها برای هر کسی معیارهای بخصوص خود را دارد و هر کسی می تواند با سبک یادگیری زبان بخصوص خود، راه خود و روش خود در یادگیری زبان انگلیسی را بدست بیاورد اما از فاکتورهای مهمی که برای یادگیری زبان برای همه ما مهم است یک زمانگیر نبودن روش آموزش زبان انگلیسی و دوم در دسترس بودن راحت و آسان آن است. این دو فاکتور از فاکتورهای مهم برای علاقه مندان به زبان انگلیسی هستند و شما می توانید با توجه به این دو فاکتور روش انتخابی خود را بیابید.
اگر به این دو فاکتور نگاه کنیم خواهیم دید که یادگیری زبان انگلیسی در خواب می تواند روش خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی باشد و هر دو فاکتور را در کنار هم دارد اما اگر به روش علمی آن نگاه کنیم باید بگوییم که بسیاری از پژوهشگران این نظریه را به طور قطع رد کرده اند چرا که اغلب آنها این اعتقاد را دارند که در زمانی که فرد در حالت خواب قرار دارد به طور کامل در حالت ناهوشیار قرار می گیرد و در این حالت مغز به طور کامل در حال استراحت است و عملکرد خود را از دست داده و هیچگونه فعالیتی در آن صورت نمی گیرد.

 

با تحقیقات اندکی که در این زمینه وجود دارد و در مجلات و مقالات بین المللی در زمینه علم زبان شناسی می توان نیز به این نتیجه رسید که این موضوع یاد از دید پژوهشگران موضوع بی اهمیتی بوده که تحقیقات جامعی درباره آن صورت نگرفته است یا هنوز همه آنها به یک جواب جامع و قطعی نرسیده اند. در هر صورت بهتر است کمی منتظر مانده و اگر مشتاق به یادگیری به این روش هستیم خود این روش را در ساعت خواب امتحان کنیم.
اما چیزی که مهم است این است که روش یادگیری زبان انگلیسی زمانی که مغز در حالت نیمه هوشیار باشد و فرد در حالت عمیق خواب فرو نرفته باشد از دید پژوهشگران مورد پذیرش قرار گرفته است و شما می توانید از این روش برای آموزش زبان انگلیسی استفاده نمایید. این روش نسبت به روش یادگیری در حالت ناهوشیار روشی کاربردی از نظر پژوهشگران علم زبان شناسی است و قطعا می تواند در کنار دیگر روش های آموزش زبان انگلیسی این روش را در ساعات پایانی روز و زمانی که برای ریلکس کردن پیش از خواب قرار می دهیم استفاده نماییم و از یادگیری انگلیسی لذت ببریم.

 

اگر شما فردی سخت کوش نیستید نگران نباشید چرا که بسیاری اعتقاد دارند این روش می تواند روش مناسب برای تنبل ها هم باشد.
آموزش زبان در خواب تلاشی برای ارتقای سطح زبان آموزان در ساعات سوخته و استراحت افراد است که اگر این روش بتواند به طور قطع ثابت شود می تواند برای همه ما موضوعی خوشایند و بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی و سایر زبان های دیگر باشد. ما امیدواریم که پژوهشگران علم زبان شناسی در این زمینه تحقیقات مثبت دیگری انجام داده و این موضوع از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار بگیرد اما برای اینکه بتوانید زبان انگلیسی در حالت نیمه هشیار را امتحان کنید می توانید از چند کانال برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده نمایید.
این کانال ها می توانند فایل های صوتی انواع گرامر زبان انگلیسی، لغات انگلیسی و پادکست های زبان انگلیسی و دیگر موارد را در اختیار شما قرار بدهند. ما به معرفی این کانال های آموزش زبان انگلیسی می پردازیم:

 

۱. کانال Eko Languages
برای یادگیری زبان هنگام خواب در این کانال یادگیری زبان انگلیسی با لحنی آرام صورت می گیرد و با تکرار و تکرار یادگیری انگلیسی و دیگر زبان ها در هنگام خواب برای شما به روشی راحت تر صورت می گیرد.

۲. وب‌سایت Sleep learning
برای یادگیری زبان هنگام خواب این وبسایت یادگیری زبان انگلیسی در خواب، این ادعا را دارد، که می تواند کلمات انگلیسی را در ۳۰ روز به زبان آموزان در خواب آموزش بدهد. این سایت نیز با صدایی آرامش دهنده یادگیری زبان انگلیسی و سایر زبان ها در خواب را راحت تر می کند.

۳. برنامه Sleepy languages
برای یادگیری زبان هنگام خواب این برنامه روزانه تنها سه دقیقه به یادگیری زبان انگلیسی برای زبان آموزان مبادرت می ورزد و به مرور لغات روزهای قبل نیز می پردازد. این برنامه تنها برای یادگیری زبان انگلیسی کاربرد ندارد و دیگر زبان ها مانند زبان عربی، زبان فرانسه و زبان اسپانیایی، زبان آلمانی و … نیز در دوره آموزش زبان های خارجه در خواب آموزش داده می شوند.

 

اگر در موقع استراحت به فایل های صوتی دانلود شده زبان انگلیسی گوش فرا بدهید می توانید با سپردن موقتی آن در ذهن از دائمی بودن آن مطمئن شوید. این فایل های صوتی می توانند گزینش شده بوده و اغلب مراکز آموزشی زبان انگلیسی در تهیه این فایل های صوتی به زبان آموزان خود فعال هستند.
اگر شما به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستید بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که هر روشی می تواند روش ایده آل واقع شود البته اگر به همراه تکرار و مرور روزانه باشد. در آموزش زبان انگلیسی چیزی که مهم است تعهد و تکرار است و چیزی که مهم تر است داشتن برنامه ریزی عالی و موظف کردن خود به انجام این برنامه ریزی هاست.

 

شما برای یادگیری زبان در خواب چه روش هایی را بکار برده اید؟ از چه روش هایی برای آموزش انگلیسی در خواب استفاده کرده اید؟ آیا با این روش به نتیجه های مثبت رسیده اید؟ از تجربیات خود به ما بگویید و اینکه چه نکات مثبتی در این نوع روش یادگیری انگلیسی کسب کرده اید؟
اگر شما علاقه مند به فراگیری زبان انگلیسی در ساعات بیکاری خود هستید، می توانید در دوره های آموزش زبان انگلیسی ویژه مشاغل، در ساعات خالی خود اقدام نمایید. نکته مثبتی که در این روش و سایر روش های دیگر در آموزشگاه زبان ما و جود دارد این است که ما در تمامی دوره ها از زبان آموزان خود می خواهیم که با ارسال فایل صوتی و انجام فعالیت های مربوط به کلاس زبان انگلیسی با هم به مرور دروس بپردازیم و شما می توانید با نصب اپلیکیشن اختصاصی موسسه  حتی در ساعات پایانی روز به آموزش زبان انگلیسی بپردازید و بنا به انتخاب خود به صورت خصوصی یا جمعی به تکرار موضوعات درس مبادرت بورزید. همانطور که گفتیم چیزی که مهم است برنامه ریزی همراه تعهد است. سعی کنید از یادگیری لذت ببرید و یادگیری را برای خود به یک سرگرمی ویژه برای یادگیری زبان تبدیل کنید.ما بابهترین کیفیت کلاس های آنلاین در دوره های فشرده وآموزش زبان  انگلیسی در ۵۰روز (راکت)را برای شما ارائه می دهیم.