هدف از آموزش زبان آلمانی چیست؟ چرا بسیاری علاقه مند به یادگیری زبان آلمانی هستند؟ یادگیری زبان آلمانی در زندگی ما چه تاثیراتی دارد؟ این ها همه سوالاتی است که امروزه ذهن اغلب ما را به خود مشغول کرده است. براستی هدف از آموزش زبان آلمانی چیست؟
یادگیری هر زبان سختی مختص به خود را دارد. آشنایی با زبان های گوناگون و قواعد و گرامر آنها نیاز به صرف وقت و هزینه دارد. اما اگر همه ما برای رشد و پیشرفت در این مسیر مصمم هستیم، باید برای رسیدن به آن به دنبال یک هدف مهم بوده و با استمرار و جدیت به یادگیری زبان دوم بپردازیم.
بسیاری بر این باورند که زبان آلمانی سخت و دشوار است اما جای خوشحالی است اگر که به شما بگویم، در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط هستید یا تا حدودی با انگلیسی آشنایی دارید، می توانید به راحتی آلمانی را فرا بگیرید. زبان آلمانی در بیشتر بخش ها با زبان انگلیسی شباهت هایی دارد که بهتر است برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مقاله با ما همراه باشید…

 

برای چه آلمانی یاد می گیریم؟ هدف از یادگیری زبان آلمانی چیست؟

۱- زبان آلمانی یک زبان تخصصی محسوب می شود
بسیاری از افرادی که در ایران زندگی می کنند وقتی صحبت از زبان دوم می شود، به فکر زبان هایی چون زبان عربی و انگلیسی می افتند. اما زبان آلمانی به دلیل اینکه در بین عموم به عنوان یک زبان سخت شناخته شده است کمتر کسی را به سمت خود جذب می کند. همین امر باعث شده بازار کار افرادی که به زبان آلمانی تسلط دارند بهبود یابد و به صورت تخصصی تر به این زبان نگاه شود.
۲- زبان آلمانی، زبان علوم است

به این دلیل زبان آلمانی را به عنوان زبان علوم معرفی می کنیم که بسیاری از مخترعان آلمانی بوده اند. اگر به جوایز نوبل در علم فیزیک، علم شیمی و دیگر علوم نگاهی بیندازیم خواهیم دید بسیاری از این جوایز دستاورد مختراعان آلمانی است. شناخت علوم برای کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند یک اولویت است و چقدر خوب می شود اگر برای مطالعه علوم به مطالب اصلی و ترجمه نشده دسترسی داشته و آگاهی پیدا کنیم.
۳- آلمان دارای بزرگ ترین اقتصاد در اتحادیه اروپاست

اگر به دنبال مهاجرت و ایجاد کسب و کار تازه و پر درآمد هستیدآلمان بهترین جای ممکن است و همانطور که گفتیم قطب مهم در اتحادیه اروپا شناخته می شود. به همین دلیل تعداد علاقه مندان به یادگیری زبان آلمانی این روزها بیش از سابق شده است.
۴- زبان آلمانی جزء ۳ زبان رسمی در جهان شناخته شده است

بیش از ۱۵ درصد از اروپاییان به زبان آلمانی صحبت می کنند.  همین امر باعث شده متقاضیان یادگیری این زبان روز به روز افزایش یابند. زبان آلمانی در بخش هایی از کشور ایتالیا نیز به عنوان زبان رسمی شناخته می شود و همینطور یکی از زبان های مهم در سراسر جهان است. 
۵- یکی از زبان های مهم در وب سایت ها و تارنماها است

به دلیل حجم بسیاری از مطالب علمی و همینطور هنری، زبان آلمانی در جمع سه زبان اینترنتی مهم در سراسر جهان شناخته می شود. این موضوع اهمیت یادگیری این زبان را بیش از پیش نشان می دهد.
۶- فوتبال آلمان را فراموش نکنید

بسیاری علاوه بر علاقه به فرهنگ و آداب و رسوم کشور آلمان علاقه مند به لیگ های فوتبالی آلمان و فوتبال ملی کشور آلمان هستند. به همین منظور به یادگیری زبان آلمانی علاقه مند می شوند. چه بسیار انسان هایی که با دیدن یک اثر هنری، یک فیلم یا شنیدن یک موزیک به یادگیری زبان آلمانی علاقه مند شده اند و به یادگرفتن آن مبادرت ورزیده اند.
۷- زبان آلمانی زبان گوته، کافکا و … است

به این تیتر نگاه کنید، این اسامی برای همه ما آشنا هستند. این اسم ها را حداقل یکبار در زندگیمان شنیده ایم. اینها نویسندگان آلمانی زبان هستند. کسانی که ادبیات را رشد داده اند و مردم بسیاری از کشورها برای نوشته هایشان قدردان آنها هستند. از مهم ترین آثار گوتهمی توان از کتاب هایی چون تئوری رنگ ها، اگمونت، رنج های ورتر جوان و یا سفرنامه ایتالیا نام برد و از کتاب هایکافکا می توان به آثاری همچون مسخ، محاکمه، آمریکا و رمان نیمه تمامی با نام قصر نام برد.
۸- زبان آلمانی زبان موسیقی است

اگر به آثار هنرمندانی مانند بتهوون، موتزارت، باخ و شوبرت علاقه مند هستید، باید بدانید که این افراد همگی آهنگسازان بزرگ آلمانی هستند. آلمان از لحاظ فرهنگ و هنر تاریخ بزرگی داشته و دارد و به همین علت بسیاری برای این تاریخ هنری و فرهنگی علاقه مند به کشور آلمان ومهاجرت به کشور آلمان هستند.

 

نکات مهم در یادگیری زبان آلمانی

– زبان آلمانی را باپادکست های آلمانی در منزل تمرین کنید.
– برای یادگیری زبان آلمانی دیدن مهم ترین فیلم های آلمانی را فراموش نکنید.
– تقویت مهارت شنیداری در زبان آلمانی را با شبکه های رادیویی آلمانی زبان تمرین کنید.
– برای تقویت مهارت نوشتاری و مهارت خواندن در زبان آلمانی از داستان های کوتاه آلمانی زبان شروع کنید.
– با دوستان علاقه مند خود به زبان آلمانی به مکالمه زبان آلمانی بپردازید.
– زبان گوشی و نرم افزارهای خود را آلمانی کنید.
– خاطره نویسی به زبان آلمانی را فراموش نکنید.

این موارد می تواند بخش مهمی در یادگیری زبان آلمانی و ایجاد انگیزه در شما باشد. با برنامه ریزی در یادگیری زبان آلمانی، مسیر یادگیری را برای خود آسان تر کرده و سعی کنید زبان آلمانی را در زندگی خود وارد کنید. برای یادگیری سریع تر و بهتر ترس های خود را دور ریخته و حتی با جملات دست و پا شکسته و تپق های پشت سر هم به مکالمه زبان آلمانی بپردازید.
هدف داشتن در هر زمینه ای یکی از شاه کلیدهای گشودن هر دری است. هدف خود را از آموزش و یادگیری زبان آلمانی مشخص کنید و با مسیری روشن، پا در جاده بگذارید.
کارشناسان مشاور تیم آکادمی زبان بهین دانش برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان، همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. شما می توانید برای اطلاع از دوره ها و مشاوره آموزشی، از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره ببرید.