آشنایی با روش های آموزش زبان آلمانی، برای هر یک از علاقه مندان به تدریس زبان آلمانی امری مهم است. اگر ما نسبت به این روش ها آگاه باشیم، می توانیم در همان ابتدا در مسیری درست تر و بهتر قرار بگیریم و با برنامه ریزی از راه اصلی خود خارج نشویم.
برای هر مدرس زبان آلمانی این روش ها حکم برگ برنده را دارند، چرا که شما می توانید با شناخت بیشتر و بهتر روش های آموزشی زبان آموزانی باسوادتر، مصمم تر و جسورتر را به جامعه تحویل دهید. برای آشنایی با روش های آموزش زبان آلمانی با ما همراه شوید.
قبل از آشنایی با روش های آموزشی زبان آلمانی ، بهتر است برای زبان آموزان به خصوص زبان آموزان کودک و نوجوان محیطی مفرح و شاد را فراهم بیاوریم. یادگیری زبان به خودی خود نمی تواند به یک سرگرمی تبدیل شود، این خوده ما هستیم که می توانیم یادگیری را برای زبان آموزانمان شیرین کنیم. آموزشگاه های زبان نیز تاثیر به سزایی در آموزش زبان آلمانی دارند. چرا که فراهم آوردن محیطی جذاب، استفاده از متدهای روز جهان و خدمات آموزشی و رفاهی به زبان آموزان، بر عهده ی آن ها است.

 

 

روش های آموزش زبان آلمانی:
اغلب اوقات زبان آموزان نمی دانند چطور باید در منزل به یادگیری و تمرین زبان آلمانی  مشغول شوند ، این روش ها می تواند شما را در یادگیری و آموزش زبان آموزان خود آگاه تر نماید.

– زبان آموزان خود را خارج از ساعات کلاس رها نکنید.

زبان آموزان بیش از این که در کلاس درس باشند بیشتر ساعات خود را در خارج از آموزشگاه زبان می گذرانند و اساتید که دغدغه آموزش شاگردان خود را دارند، بهتر است در این ساعات با پشتیبانی و حمایت خود کمک کرده تا زبان آموزانشان از مسیر و هدف اصلی در یادگیری زبان آلمانی خارج نشوند. پشتیبانی آنلاین در آموزش زبان آلمانی می تواند راهی خوب برای حمایت باشد.

– فیلم آلمانی یا کتاب آلمانی معرفی کنید.

اغلب اوقات زبان آموز نمی داند باید از چه منابع کمک آموزشی برای یادگیری زبان آلمانی استفاده کنند و همین سردرگمی باعث دلسردی آنها می شود. شما می توانید با معرفی فیلم های آلمانی یا داستان های کوتاه آلمانی مسیر را برای آنها روشن تر کنید.

– فعالیت های خلاقانه ترتیب دهید.

فعالیت های خلاقانه می تواند کلاس درس را از یک حالت همیشگی نجات بدهد چرا که کلاس درس نیاز به چند دقیقه استراحت برای کسب انرژی دارد. این نیاز را می توان با اجرای یک نمایش دو نفره درباره ی موضوع درس ترتیب داد یا سوال و پرسش درباره علاقه مندی های زبان آموزان به زبان آلمانی.

– قوانین کلاس زبان آلمانی را با زبان آموزان خود تعیین کنید.
همه دوست دارند در تعیین قوانین بخشی که در آن حضور دارند، سهمی داشته باشند؛ این همه می تواند کارمند یک بانک باشد یا زبان آموز یک کلاس آلمانی. این روش به شما کمک می کند که به نیاز آن ها پی برده و روش های آموزش زبان آلمانی خود را بر پایه این نیازها بگذارید.

– محیطی پرانرژی و خلاقانه برای زبان آموزان تهیه ببینید.

محیط شامل همه چیز از جمله در و دیوار کلاس ها، راحتی صندلی، استفاده از وسایل کمک آموزشی تا آموزش با بازی و سرگرمی در حین درس دادن می باشد. بگذارید زبان آموزان به یک اندازه دیده شوند و رضایت آن ها فضای کلاس را شاد کند.

– تمرین های گروهی انجام دهید.

تمرین های گروهی باعث می شود زبان آموزان به یک اندازه در فعالیت های کلاس مشارکت داشته باشند. اغلب شاگردانی کم رو و خجالتی در کلاس حضور دارند که در فعالیت های کلاس مشارکت ندارند و یا کمتر مشارکت می کنند، با بازی و تمرین های گروهی به آنها اجازه دیده شدن بدهید.

– آموزش گرامر آلمانی با استفاده از روش ناخودآگاه.

برای اینکه کلاسی مثبت و مفید داشته باشید، گرامر را با استفاده از یک فرمول خاص به زبان آموزان خود آموزش ندهید. اجازه بدهید تا آنجا که امکان دارد زبان آموز گرامر را در حین حل تمرین یا تدریس درس به صورت ناخودآگاه فرا بگیرد. برای یادگیری گرامر مثال های گوناگون بزنید، نمایش اجرا کنید و یا از فیلم های آموزشی جذاب و سرگرم کننده استفاده کنید.

 

زبان آلمانی یکی از زبان های پرطرفدار در بین انگلیسی زبان ها است و به دلیل نزدیکی و شباهتی که بین این دو زبان هست، بسیاری از انگلیسی زبان ها برای زبان دوم، زبان آلمانی را انتخاب می کنند. ما در مقاله دیگر با عنوان خلاقیت در آموزش زبان آلمانی از روش های خلاقانه در آموزش آلمانیصحبت کرده ایم و از شما دعوت می کنیم که به مطالعه ی این مقاله نیز بپردازید.
در پایان باید به موضوع خوشایند اشاره داشت که اگر علاقه مند به دیدن کارتون هستید می توانید از کارتون باب اسفنجی با دوبله آلمانی استفاده کنید و بخش هایی از آن را برای آموزش زبان آموزان خود در کلاس به اجرا بگذارید.
امیدوارم این مقاله توانسته باشد روش های آموزشی و کاربردی در آموزش زبان آلمانی را به شما عزیزان ارائه بدهد. در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی دوره های راکت زبان آلمانی برگزار می شوند کهیک روش فشرده آموزش زبان آلمانی است و اساتید آن زیر نظر احمدرضا ابراهیمی و با بهره بردن از سیستم آموزشی رامیت به آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز، به زبان آموزان خود مشغول هستند.