ماه ها و روزهای هفته به چینی، یکی از مباحث اولیه در یادگیری دوره مقدماتی آموزش زبان چینی است. این موضوع، از دورس کاملا کاربردی در زبان چینی و همچنین سایر زبان های خارجه است. یادگیری این موضوع از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل در دوره های مقدماتی زبان چینی بدان پرداخته می شود و همچنین موضوعاتی از جمله، آموزش رنگ ها در زبان چینی، آموزش اعداد در زبان چینی و دیگر مباحث کاربردی، در این دوره ها به صورت کامل، آموزش داده می شود.
زبان چینی
 یکی از سخت ترین زبان ها در میان سایر زبان های بین المللی، شناخته می شود. این زبان دارای ۵ الی ۸ هزار کاراکتر است که یادگیری همه کاراکترهای زبان چینی، برای زبان آموزان، الزامی نیست و شما تنها با یادگیری بخش کوچکی از این کاراکترهای چینی، در واقع به بخش بزرگی از زبان چینی تسلط میابید.
یادگیری زبان دوم، به خودی خود، یک چالش بزرگ برای همه ما محسوب می شود اما چیزی که زبان آموز موفق با سایرین را متمایز می کند، داشتن علاقه و روحیه تلاش پذیری است. با داشتن هدف و برنامه ریزی برای هدف خود، شما می توانید بزرگ ترین قله ها را فتح کرده و به دست نیافتنی ترین اهدف خود برسید.

 

همانطور که همه ما می دانیم، زبان چینی، الفبای چینی ندارد و در واقع این زبان برگرفته از همین ۸۰۰۰ کاراکتر است که ما از آنها می توانیم به عنوان نقوش نقاشی نیز، یاد کنیم. یادگیری زبان چینی، قوائد و دستورات مشخص به خود را دارد که توجه به هر یک از این نکات، می تواند شما را به باور درستی از زبان چینی برساند.
در دوره های مختلف آموزش زبان چینی، از جمله دوره هایی مانند، آموزش مکالمه زبان چینی، دوره های آموزش زبان چینی ویژه شاغلین و دوره های آموزش زبان چینی در ۵۰ روز، شما با این موضوعات به طور کامل آشنا خواهید شد و این موضوع در تمامی دوره ها به صورت کامل گنجانده خواهد شد. گرچه در هر دوره به شیوه و روش خاص خود آموزش صورت می گیرد اما چیزی که در تمامی دوره ها انجام می پذیرد، آموزش کامل و هدفمند به زبان آموزان است.
در این مقاله تلاش شده است که به صورت جامع ماه ها و روزهای هفته به زبان چینی، به طور کامل به شما عزیزان آموزش داده شود و همچنین بتوانیم با چنین آموزش هایی، آموزش زبان چینی را تنها مختص به کلان شهرها نکرده و تمامی افراد علاقه مند در جای جای ایران را، در این کلاس مجازی چینی با خود همراه داشته باشیم.

 

امروز قصد داریم تا ماه های سال، به زبان چینی را با هم یاد بگیریم؛   ولی قبل از آن نکاتی را در این باره می خوانیم:
آغاز سال نو چینی، در فاصله بین ۲۱ ژانویه و ۲۱ فوریه هر سال واقع می ‌شود. چرا که هر سال، براساس گردش خورشید و ماه تعیین می شود. تقویم چینی، دارای ۱۲ ماه قمری است و هر ماه قمری، از نیمه شب روزی که ماه تاریک می شود، آغاز می شود. وقتی ۱۲ حیوان یادشده با ۵ عنصری که ذکر شان رفت، ترکیب شوند تقویم چینی یک دوره ۶۰ ساله امتداد می‌ یابد.
هر ماه قمری چینی، ۲۹ یا ۳۰ روز است و هر چند سال یکبار یک ماه به ماه های معمول تقویم اضافه می ‌شود تا تقویم چینی با تقویم شمسی از لحاظ طول زمان برابر گردد. برای یادگیری ماه ها به چینی قوانین خاصی وجود دارد؛ کلمه یوئِ به زبان چینی به معنای ماه می باشد. برای گفتن ماه ها از January تا December اعداد ۱ تا ۱۲ را با کلمه یوئِ(ماه) جمع می کنیم‌؛ حرف به دست آمده همان ماه در زبان چینی را مشخص می کند.

 

January – yi yue – 一月
February – er yue – 二月
March – san yue – 三月
April – si yue – 四月

May – wu yue – 五月
June – liu yue – 六月
July –qi yue – 七月
August- ba yue – 八月

September – jiu yue – 九月
October – shi yue – 十月
November – shi yi – 十一月
December – shier yue – 十二月

 

روزهای هفته به زبان چینی

در ادامه روزهای هفته به زبان چینی را، خواهیم آموخت. برای یادگیری روزهای هفته از عبارت سینگچی (هفته) استفاده میکنیم. سینگچی به زبان چینی، به معنای هفته است. برای یادگیری روزهای هفته به چینی، ما به یادگیری دو چیز مهم نیاز داریم:

 

۱. اعداد به چینی
یک: ایی – دو: آر – سه: سَن – چهار: سِع – پنج: اُو – شش: لِئو

۲. کلمه ( سینگچی) یا همان هفته
周 : zhōu

طرز ساخت:
کلمه (سینگچی) + اعداد = روز هفته

 

دوشنبهzhōu yī 周一
سه شنبه zhōu èr 周二

چهارشنبه zhōu sān 周三
پنج شنبهzhōu sì 周四

جمعهzhōu wŭ 周五
شنبهzhōu liù 周六
یکشنبه zhōu rì 周日

 

در واقع همه ما به اهمیت این موضوعات در مکالمات روزانه در زبان چینی، آشنا هستیم و به همین جهت آماده سازی خود در مراحل ابتدایی می تواند در دوره های پیشرفته آموزش زبان چینی، درجه اهمیت خود را بیشتر نمایان سازد. شما می توانید اعدادچینی، روزهای هفته به زبان چینی و همینطور هر ماه به زبان چینی را در جملات مختلف به کار برده و به مرور و به صورت ناخودآگاه، به تمرین و تکرار آنها بپردازید.
بسیاری از زبان آموزان به خوبی به مباحث چینی مسلط می شوند اما به دلیل استفاده نکردن از موضوعات در جمله بندی و مکالمات کاربردی زبان چینی، این موضوع به خودی خود، کمرنگ می شوند و به حافظه بلند مدت شما، سپرده نخواهند شد. برای مواجه نشدن با این موضوع، تلاش کنید که مطالبی را که از قبل فرا گرفته اید را، روزانه با موضوعات جدید ادغام کرده و به صورت کاربردی به تمرین این موضوعات بپردازید.
همراه کردن زبان چینی در زندگی روزانه را، با تغییر زبان گوشی خود به زبان چینی آغاز کنید و به همین شکل، تلاش کنید دروس جدید را به این شکل تمرین و تکرار کنید. زبان چینی از نظر بسیاری از افراد، به سخت ترین زبان در میان سایر زبان های بین المللی شناخته شده است اما اگر همه ما به درجه اهمیت زبان چینی، آشنا باشیم، خواهیم دید، یادگیری هر زبانی در زندگی مدرن امروزی، برای ما یک مهارت محسوب می شود و زبان های سخت، به دلیل ترس بسیاری از افراد، بیش از زبان های دیگر کارایی داشته و می توانند با خود شغل های بهتری را، برای ما رقم بزنند.

 

آموزش آنلاین زبان چینی در آموزشگاه های زبان خارجه، به ندرت آموزش داده می شوند و تعداد اندکی به صورت تخصصی به آموزش زبان چینی می پردازند. در واقع آموزشگاه های زبان چینی، به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کنند و به برگزاری آزمون های بین المللی زبان چینی می پردازند.
در آکادمی زبان بهین دانش، آموزش زبان چینی از دوره های مقدماتی تا پیشرفته، به همراه پشتیبانی آنلاین و بهره بردن از اساتید خبره انجام می پذیرد. دوره های راکت زبان چینی نیز که یکی از دوره های فوق فشرده در آموزش زبان چینی است به صورت دوره ای در حال برگزاری است که از ویژگی های دوره راکت، آموزش زبان چینی در ۲ ماه به جای ۲ سال، ۶۰ جلسه خصوصی ۲ ساعته در آموزش زبان چینی، ۳۰ جلسه عمومی ۲ ساعته در آموزش زبان چینی، پشتیبانی آنلاین و همینطور ساعت و زمان کلاس هاست که با انتخاب خود زبان آموزان صورت می پذیرد. در واقع این دوره، یکی از دوره های کاربردی و زود بازده در آکادمی زبان بهین دانش محسوب می شود و علاقه مندان بسیاری را به خود جلب کرده است. اساتید این دوره، با گذراندن دوره های تخصصی تربیت مدرس راکت زبان های خارجه، توانایی های لازم جهت تدریس در این دوره فوق فشرده زبان چینی را، زیر نظر احمدرضا ابراهیمی، کسب نموده اند.
علاوه بر آن، اساتید این دوره راکت چینی، باید از لهجه نیتیو چینی بسیار خوبی برخوردار باشند، چرا که در این دوره به صورت تخصصی به تقویت مهارت مکالمه زبان چینی پرداخته می شود. در این دوره علاوه بر تمرکز بر مهارت مکالمه چینی، به تقویت مهارت شنیداری در زبان چینی، مهارت خواندن در زبان چینی و همینطور مهارت نوشتن در زبان چینی، به صورت تخصصی پرداخته می شود.
برای اطلاع از دوره های آموزش زبان چینی و همینطور زمان برگزاری کلاس های آموزش زبان چینی و استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان مشاور ما در زمینه انتخاب زبان و دوره مورد نظر خود، شما عزیزان می توانید با تکمیل بخش زیر، منتظر تماس کارشناسان ما باشید. مشاوران ما در تمامی روزهای هفته، بجزء روزهای تعطیل، از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب، آماده پاسخگویی به شما عزیزان خواهند بود.
همچنین شما میتوانید مقالات زیر رامطالعه فرمایید:
روز های هفته به زبان چینی، سلام و احوالپرسی به زبان چینی، پرسیدن سن به زبان چینی، زمان و ساعت به زبان چینی.