یادگیری روسی به زبان ساده یکی از دغدغه های مهم علاقه مندان به یادگیری این زبان است. ولی ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا باید زبان روسی یاد بگیریم؟ دراین مقاله ما به اینکه چرا باید زبان روسی یادگرفت، و راه های یادگیری هرچه ساده تر و سریع تر این زبان چیست، می پردازیم. کشور روسیه از جمله کشور هایی است که زبان انگلیسی کارایی چندانی در آن ندارد. بهتر است بگوییم که اصلا کارایی ندارد! و اگر به رتبه ضریب نفوذ زبان انگلیسی در کشورها نگاهی بیندازیم، روسیه از جمله کشورهایی است که در قعر این رتبه بندی قرار دارد. در پی پیشرفت اقتصاد کشور روسیه، یادگیری زبان روسی نه تنها یکی از بهترین راه ها برای درک این کشور مهم است بلکه می تواند ارتباطی میان شما و این سرزمین پهناور باشد. قواعد دستور زبان روسی با دیگر زبان ها متفاوت است و با یادگیری آنها می توان به راحتی معانی و مفاهیم را درک و القا کرد.یادگیری زبان روسی هم چنین می تواند بر زبان مادری زبان آموزان نیز تأثیر گذار باشد و این تحول از همین تفاوت گرامر زبان روسی نشات گرفته است. این تاثیر می تواند به این گونه باشد که زبان آموزان را به سمت درک و تفهیم زبان مادری خود و تفکر و توجه بیشتر به آن سوق دهد. از این رو فراگیری زبانی دیگری بعد از زبان روسی به علت همین درک معانی و مفاهیم به مراتب آسان تر خواهد بود. در ادامه ی این مطلب ما شمارا با فاکتورهایی که می توانند یادگیری زبان روسی را تسریع بخشند، آشنا می کنیم. پس توصیه می کنم همچنان با ما همراه باشید.

 

تجربه یادگیری از زبان قبلی
اگر شما تجربه ی یادگیری یک زبان دیگر را داشته باشید و یا اصلا به صورت دو زبانه پرورش یافته باشید یادگیری زبان دیگر که همان زبان روسی است برای شما خیلی آسان تر می شود.پژوهش ها نشان داده که افراد با یادگیری زبان سوم راحت تر هستند چرا که به در معرض قرار گرفتن زبان های مختلف عادت دارند و می توانند از تسلط خود در زبان های دیگر به یادگیری این زبان کمک‌کنند. یکی از اولین قدم هایی که می تواند به اندازه ی زیادی به شما کمک کند این است که خود را در تماس با این زبان قرار داده و اطلاعاتی اعم از ساختار این زبان،هجا ها، الفبا و … بدست آورید وذهن خود را با دیدن فیلم ها و کلیپ ها و… آماده ی یادگیری این زبان کنید.

 

زمان مطالعه و یادگیری
زمان مطالعه فاکتور دیگری که در یادگیری این زبان دوم به شما کمک می کند .پژوهش ها نشان می‌دهد که حداقل یک الی دو ساعت زمان مفید برای یادگیری در طول هر روز می تواند سرعت یادگیری هر زبان را بالا ببرد.

نگرش زبان آموز
اینکه شما به یادگیری زبان روسی چگونه می نگرید می تواند شمارا در تسریع بخشیدن به یادگیری بسیار کمک کند.زبان آموزانی که به این یادگیری به دیدی مثبت نگاه می کنند و آن را به عنوان یک فرصت و چالش برای رسیدن به افق های جدید می بینند در یادگیری نیز عملکرد بهتری دارند.

انگیزه زبان آموز
با انگیزه بودن و با انگیزه ماندن نکته ی کلیدی یادگیری یک زبان است. هیچگاه فراموش نکنید که چرا بلکه یادگیری زبان روسی پرداخته ایدو با یادگیری این زبان قرار است چه تغییری در زندگی شما رخ دهد؟ این سوال ها را هر روز با خود تکرار کنید وبا انگیزه به تمرین کردن بپردازید.

 

در محیط قرار گرفتن
منظور از در محیط قرار گرفتن صرفا کلاس های آموزش زبان روسی نیست بلکه شما می توانید در صورت مساعد بودن شرایط به این کشور سفر کنید و یا اینکه در گروه های اجتماعی روسی زبان حضور داشته باشید، مجله بخوانید و در کانالهای یوتیوب عضو شوید.

 

کشف قواعد
قواعد زبان روسی بسیار ساده و آسان است‌ و فقط چند قاعده ی استثنا داریم که اگر از همین ابتدا آنها را فرا بگیرید در ادامه ی راه راحت تر خواهید بود و لذت بیشتری نیز خواهید برد.برای مثال در زبان روسی اسم تعیین کننده ی جنسیت است.

 

خواندن و گوش کردن
شما همچنین می‌توانید به خواندن کتاب، خبر، مجله و…. به زبان روسی بپردازید و یا به موسیقی هایی به زبان روسی گوش بسپارید. هرشب قبل از این که به خواب بروید موسیقی مورد علاقه ی روسی خود را پخش کرده و به خواب فرو روید. این کار روی ناخود آگاه شما اثرات عجیبی خواهد گذاشت که پس از مدتی می توانید به راحتی این اثرات را ببینید.

یادگیری عبارات پرکاربرد
اگر به عنوان یک شخص مبتدی شروع به یادگیری زبان روسی می کنید یادگیری عبارات پرکاربردی مانند سلام و احوالپرسی و خداحافظی می تواند کمک بسزایی به شما کند.

روش های یادگیری
روش های یادگیری متفاوتی وجود دارد که تاثیر آن بر افراد مختلف، متفاوت است. از جمله این روش ها می توان به دیدن فیلم ها و کلیپ های آموزشی، کلاس های آموزشی، پکیج های یادگیری آموزش زبان روسی در ۵۰روز و … اشاره کرد.

 

موسسه زبان بهین دانش از جمله موسسات است که شمارا در جهت یادگیری زبان روسی بسیار کمک می کند. برای آشنایی با دوره های آنلاین زبان روسی و انتخاب دوره متناسب با شرایط مختص به خود، شما عزیزان می توانید با ثبت مشخصات خود در بخش زیر و همچنین ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان مشاور ما باشید. همکاران ما به سوالات شما در زمینه انتخاب زبان، انتخاب دوره و … پاسخ خواهند داد و از لحظه ثبت نام تا گذراندن پایان دوره، در کنار شما عزیزان خواهند بود. کارشناسان آکادمی زبان بهین دانش همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.