آموزش زبان انگلیسی در منزل، نوعی دیگر از یادگیری زبان انگلیسی است، که فرد با توجه به شرایطی که به نوع خود دارد،اعم از مشغله ی کاری بسیار،داشتن خانواده و مسئولیت فرزندان یا بسته به این که، زمان کافی برای بیرون رفتن از خانه را نداشته باشد و یا بسیاری از شما عزیزان هنوز به سطح زبانی که می خواستید نرسیده اید و حتی مرکز آموزشی مناسب خود را پیدا نکرده اید و انتظار ندارید که تمام عمر را منتظر رسیدن یک روز با شرایط ایده آل باشید،پس در نتیجه ماندن در خانه را ترجیح داده و تصمیم می گیرید این مسیر را به طور خودآموز ،با تکیه به تلاش خود و انگیزه ای که دارید پیش ببرید.در این مقاله سعی بر این داریم که سبک های متفاوتی از آموزش در خانه را مطرح کرده تا به شما در مسیرتان یاری دهیم.

 

سعی کنید تمام اشیاء و وسایلی را که در اطراف خود دارید، به دقت وارسی کنید، چه آنهایی که مورد استفاده قرار می گیرند و چه آن هایی که مدت هاست جلوی چشمتان است ولی نسبت به داشتنشان بی تفاوت هستید. همه را موشکافانه برسی کنید و با تمام جزئیاتشان به دنبال واژه ی انگلیسی آن بگردید. پس از جستجوی لغات مورد نظر حال یا آن ها را به ذهن خود بسپارید، و یا بر روی تکیه ای از کاغذ نوشته و به شیئ مورد نظر بچسبانید، با این کار شما هر دفعه که سرو کارتان با آن وسیله بیوفتد کلمه ی مربوطه را خواهید دید و بارها و بارها در ذهنتان تکرار می شود.

 

از آنجایی شما یک پارتنر مناسب برای تمرین انگلیسی خود نخواهید داشت تا مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنید،بهترین راه این است که شرایط و موقعیت هایی را برای خود بسازید تا تمرینی برای تکلم به زبان انگلیسی باشد.
یکی از این روش ها ممکن است این باشد که شما با خودتان در آینه صحبت کنید و سعی کنید یک مکالمه راه بیندازید. مثلا کلمات یا جملاتی را که هر روزه یاد می گیرید، یاداشت کرده و آن ها را به صورت پرسش و پاسخ در آورید،از خود بپرسید و به خود پاسخ دهید و یا اینکه در تمامی لحظاتی که به فکر کردن در طول روز مشغولید، ذهن خود را درگیر بیان آن ها به زبان انگلیسی کنید.تا این روش به شما ثابت کند که چقدر سریع و حتی به طور اتفاقی با کلمات و جملاتی که آشنا نبودید،روبه رو خواهید شد.

 

دیدن فیلم و سریال یکی دیگر از روش های موثر است. اول از همه به آشناییتان با دایره ی لغاتی که آموخته اید آگاه باشید. از ساده ترین ها شروع کنید، بهترین راه برای پیشرفت مرحله به مرحله دیدن کارتون هایی با زبان انگلیسی است. سعی کنید اول خوب گوش کنید و خودتان حدس بزنید،در ادامه اگر در فهم کلمات و جملات دچار مشکل شدید،با زیرنویس انگلیسی آنرا ببینید،ممکن است در ابتدا به دلیل این که محتوای ساخته شده برای کودکان در نظر گرفته شده است،خسته شوید، اما با انتخاب یک کارتون که جذابیت داستانی داشته باشد و یا برنامه ی مورد علاقه ی شما در کودکیتان،می توانید از دیدن و یادگیری بیشتر لذت ببرید.

 

از یک دیکشنری خوب کمک بگیرید! دقت داشته باشید که اصلا توصیه نمی شود که دیکشنری انتخابی شما ترجمه گر به زبانی که با آن آشنایی دارید باشد،چرا که با این روش مغز شما به مرور زمان تنبل تر شده و برای هر آنچه که نمی دانید به دنبال معنای تک واژه ای می گردد. پس به طور حتم باید از دیکشنری هایی استفاده کنید که توضیحات به زبان انگلیسی دارند،در این صورت شما با یک تیر دو نشان زده و با خواندن مطالب یک واژه،با گستره ای از واژگان آشنا خواهید شد.

از دیگر نکات حائز اهمیت این است که لغات را به صورت تک بعدی حفظ نکنید و برای یادگیری و کاربرد آنها در شرایط مختلف با به کار گیری آن لغت در جملات و عبارات متنوع،آنها را یاداشت کرده و تکرار کنید،با این کار شما در مواجه با یک انگلیسی زبان هر چقدر هم که در ندانستن معنای یک واژه با مشکل رو به رو شوید،به راحتی می توانید با توضیحات کوچکی از واژه ای که در نظر دارید منظور خود را برسانید.

از سایت های آموزشی کمک بگیرید.بعنوان مثال،بسیاری از منابع معتبر این امکان را به شما خواهند داد که شما با جستجوی واژه ی مورد نظر، تمامی اطلاعات آماده شده به دو شکل متنی و فایل صوتی همان متن را استفاده کنید و در نهایت، جذابیتی که این نوع یادگیری برای شما دارد این است که علاوه بر تقویت مهارت شنیداری و روان خوانی یک متن،شما با فرهنگ های متفاوت از آن زبان در غالب یک داستان آشنا خواهید شد.

حل کردن کتاب های تمرینی، باعث می شوند که قواعد به درستی در ذهنتان ثبت شوند و خوب است که بدانید هر منبع دارای یک ویژگی خاص است که آن را برای یکسری از افراد مهم می کند.برای مثال منابع تخصصی ریاضیات در زبان انگیسی با علوم مرتبط با طبیعت متفاوت است و در آخر توصیه ی بسیاری از افرادی که در عرصه ی آموزش فعالیت دارند به شما این است که با هر گونه محدودیتی که به شما فرصت شرکت در کلاس های حضوری را نمی دهد،با انتخاب یک کلاس آنلاین در هر کجا که هستید و هر زمان که انتخاب شما باشد راه را برای خود هموار تر کرده و تحت نظارت یک راهبر در این مسیر پیشروی داشته باشید.

 

آموزشگاه زبان بهین دانش با بیش از ده سال سابقه ی کاری در زمینه ی برگزاری دوره های راکت،آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ جلسه ی آنلاین زیر نظر اساتید مجرب،به شما این امکان را خواهد داد تا با به کارگیری سیستم آموزشی رامیت، بتوانید در کوتاه ترین مدت به نتیجه ی دلخواه خود دست پیدا کنید.