لغات پرکاربرد انگلیسی کنکور! تا به حال به این موضوع فکر کرده بودید که با دانستن یکسری از لغات، می‌توانید از عهده کنکور بیش از سایرین برآیید؟ کنکور برای همه ما در برهه‌ای از زمان یک چالش محسوب می‌شود. علارغم اینکه بسیاری با این روش سنجش موافق نیستند، اما همچنان این شکل بررسی، قبل از ورود به دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور، وجود دارد و ما نیز مانند بسیاری که این مرحله را گذرانده‌اند، تابع این قوانین هستیم.
اما همیشه راه‌هایی وجود دارد تا بتوانیم به هر «نشدی» یک برچسب «شد» بچسبانیم و از مسیری که در آن قرار گرفته‌ایم، لذت ببریم. برای این منظور ما تعدادی از این لغات پر تکرار کنکور را را در این مقاله گردآوری کرده‌ایم تا با روشی سرگرم کننده بتوانید قبل از آزمون اصلی، به موارد پر‌تکرار در کنکور دست بیابید.

IELTS7 Banner 01 8 لغات پرکاربرد انگلیسی کنکور,لغات پر تکرار کنکور

لغات پرکاربرد انگلیسی کنکور:

A:
Attractive=> جذاب

Admire => تحسین کردن

Among => در میان

Atmosphere  => جو/ اتمسفر

Anxious => نگران/ مضطرب

Aid => کمک کردن/ یاری رساندن

Aftershock => پس لرزه

B:
be born => متولد شدن/ بدنیا آمدن

Bill => قبض

C:
Contact => تماس

Century => قرن/ خالق

Comfortable => راحت/ آسان

Clearly => به طور واضح/ شفاف

Creator => خالق/ بوجود آورنده

Confidence => اعتمادبنفس

Communicate => ارتباط برقرار کردن

Coal => زغال سنگ

Crust => پوسته زمین

Center => مرکز

D:
Destroy = نابود کردن

Duty => وظیفه

Directly => بدون واسطه

Disturb => مزاحمت ایجاد کردن/ مزاحم کسی شدن

Destroy => نابود کردن / از بین بردن

Doorway => ورودی در/ چارچوب در

E:
Enemy => دشمن

Exhaust => اگزوز

Extinction => انقراض / نابودی/ انهدام

Entirely => کاملا

F:
Fearful => ترسناک

Fear => ترسیدن

G:
Global => جهانی / سراسری

Greenhouse => گلخانه

Government => دولت

H:
Honesty => صداقت

I:
Instrument => وسیله

Impossible => غیرممکن

Introduce => معرفی کردن

L:
Locate => پیدا کردن مکان/ مکان یابی کردن

Last => آخرین

Location => مکان/ محل

Luckily => خوشبختانه

Liquid => مایع

M:
Make up => درست کردن

Movement => حرکت کردن

N:
Novel => رمان

O:
Occur => رخ دادن/ به وقوع پیوستن

Ocean => اقیانوس

Opening => افتتاحیه

On purpose => از روی عمد

P:
Pause => مکث کردن

Positive => مثبت

Plant => گیاه

Punish => تنبیه کردن

Pressure => فشار

Probable => ممکن

Punctuation => علامت گذاری

R:
React => واکنش نشان دادن

Respect => احترام گذاشتن

Rise => صعود کردن/ طلوع خورشید

Rattle => لرزاندن

Record => ضبط کردن

Rock => صخره

S:
Separate => جداگانه/ مجزا

Survive =>  نجات دادن

Solar => خورشیدی/ شمسی

T:
Trash => آشغال/ زباله

Title => عنوان

Thin => لاغر/ نازک/ باریک

Terrible => مخوف/ هولناک/ ترسناک

Tongue => زبان

U:
Unable => ناتوان

Universe => جهان

W:
Wire => سیم/ مفتول

Worship => پرستش

روش یادگیری لغات انگلیسی:

برای حفظ کردن لغات انگلیسی و یا لغات پر تکرار کنکور باید به چند نکته اساسی توجه ویژه‌ای داشته باشید. در واقع هر روشی که به کار می‌برید، مهم نیست؛ چرا که هر فردی با توجه به سبک یادگیری خود به حفظ لغات و همچنین گرامر و سایر مهارت‌های دیگر می‌پردازد. اما باید با هر روشی که شروع می‌کنید این نکته را نیز فراموش نکرده که از حفظ کردن لغات به شیوه سنتی، بپرهیزید.
روش‌های منسوخ شده در گذشته در واقع هیچگونه کمکی به شما نخواهد کرد و تنها به شما این موضوع را القا می‌کند که تنها حفظ کن؛ فعلا به نقطه‌ای که باید نرسیده‌اید!! بیایید با سه روش کلی این کلمات را حفظ کنیم؛ موافقید؟

  • از حفظ کلمات به تنهایی دست بردارید:

هر کجای کار هستید، از این روش دست بکشید. به طور مثال اگر می خواهید کلمه attractive را حفظ کنید، این کلمه را در جملات گوناگون فرا بگیرید. شاید در مراحل ابتدایی این کار برای شما سخت باشد؛ اما نگران نباشید. از جملات ساده و کوتاه برای شرح آن استفاده نمایید و در هر شرایطی که هستید، نگران اشتباه کردن نباشید.
در این تمرین از جملات واقعی استفاده کنید و سعی کنید در همان مراحل اولیه، زبان را با زندگی خود ترکیب کنید. از مثال های دو از دسترس استفاده نکنید. هر قدر مثال ها و جملات برای شما قابل محسوس‌تر باشد، در حقیقت بهتر در ذهن شما ثبت خواهد شد.

  •  از روش کدینگ انگلیسی استفاده نمایید:

این روش یکی از روش‌های مورد علاقه زبان آموزان است و بسیاری از ما خواسته یا ناخواسته برای حفظ لغات با پیدا کردن محل زندگی شاعران معروف و موارد دیگر، از آن استفاده کرده‌ایم. در واقع تنها نیاز است که برای حفظ یک لغت، آن را به شی یا فرد و یا حتی خاطره‌ای که شما را به یاد آن می‌اندازند، ربط دهید. به طور مثال همان کلمه بالا یعنی attractive را به ذهن بسپارید. این کلمه شما را به یاد چه کسی و یا چه چیزی می‌اندازد؟ به اولین چیزی که قویا فکر می‌کنید، یعنی کد مورد نظر! به همین راحتی!
اما به نظر شما یک فرد کنکوری زمان کافی برای انجام این کار را دارد؟

  •  از دیکشنری های آکسفورد انگلیسی استفاده کنید:

این دیکشنری‌های برای هر سطحی قابل دسترس است و شما می‌توانید روزانه به مطالعه بخشی از آن بپردازید. دیکشنری های آکسفورد آنلاین نیز امروزه وجود دارند، که علاوه بر ترجمه لغات در جملات ساده و قابل لمس، به شما تلفظ صحیح را نیز با استفاده از فونیتک‌های انگلیسی آموزش می‌دهند.
در هر بخشی که هستید، کافی است که این کتاب را برای دقایقی مطالعه کرده. برای این منظور با هر درسی که پیش می‌روید، لغات مربوط به آن درس را در دیکشنری انگلیسی به انگلیسی بیابید و هر آنچه که درباره آن نوشته شده است، از مترادف‌ها تا متضادها، از شناخت موقعیت آنها در جمله و موارد دیگر را، مطالعه کنید و تمرین کنید.

  •  از جعبه‌های لاینتر استفاده کنید:

جعبه لاینتر اولین بار برای حفظ لغات انگلیسی به کار برده شد و اما امروزه برای موارد دیگری از جمله حفظ فرمول‌های دروسی مانند فرمول‌های حسابداری و … نیز به کار برده می‌شود. در استفاده از جعبه های لاینتر، سعی کنید کلمات را در یک بخش از فلش کارت‌های خود یادداشت نموده و سمت دیگر را اما، با یک جمله که این کلمه در آن بکار برده شده است، پر نمایید.
این جعبه و فلش کارت‌های آن را می‌توانید خودتان نیز تهیه کنید و یا از فروشگاه‌های لوازم کمک آموزشی یادگیری زبان، بدست بیاورید.

تک تک روش‌هایی که در بالا گفته شد به صورت نسبی نتیجه بخش هستند اما به نظر شما روش دیگری وجود دارد که مطمئن‌تر و نتیجه بخشی کاملی داشته باشد؟ آیا تا به حال واژه غیر ممکن برای شما به ممکن تبدیل شده است؟
ما قرار است به شما در جهت یادگیری کلمات زبان انگلیسی روشی خارق العاده را معرفی کنیم. این روش در کوتاه‌ترین زمان شما را به نتیجه دلخواهتان می‌رساند. در این روش شما علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی و یا دیگر زبان‌ها؛ سرگرمی، لذت و آرامش را تجربه خواهید کرد. در این روش شما به لهجه، مکالمه و گرامر تسلط کاملی پیدا خواهید کرد.
حتما همه شما هر چه زودتر خواستار آشنایی با این روش هستید. حدس شما چیست؟ به نظر شما کدام روش تا این حد برای شما کارساز و مفید خواهد بود؟
حال زمان آن رسیده که این روش منحصر به فرد را به شما معرفی کنیم. همه این مطالب گفته شده فقط و فقط در یک روش وجود دارد و آن هم یادگیری زبان از طریق فیلم و سریال می‌باشد.
همه شما این عبارت در ذهنتان تداعی می‌شود که، خب اینکه کاری ندارد، تماشای فیلم کار راحتی است. اما باید بدانید و آگاه باشید که این روش نیاز به یادگیری و رعایت نکاتی است که اگر از آن‌ها اطلاعاتی نداشته باشید دچار انزجار و رهایی می‌شوید.
اما موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با اساتید حرفه‌ای و چند زبانه خود به ابداع سیستم آموزشی رامیت ( آموزش از طریق فبلم و سریال) تحت عنوان راکت پرداخته است و همه مشکلات و دغدغه‌های شما زبان آموزان را در هر سنی که هستید برطرف کرده است. دوره راکت با توجه به نیاز افراد جامعه، استقبال، پیشرفت و ارتقا حرفه‌ای شما عزیزان به دو صورت VIP Rocket و Tailored Rocket برگزار می‌شوند. استاد احمدرضا ابراهیمی برای کمتر شدن دغدغه شما زبان آموزان و داشتن ذهنی خلاق و آزاد این دوره‌ها را به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می‌کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، شما می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید؛ سپس مشاوران ما با شما تماس گرفته و آماده پاسخگویی سوالات شما عزیزان هستند.