لغات پرکاربرد انگلیسی در کنکور! تا به حال به این موضوع فکر کرده بودید که با دانستن یکسری از لغات، می توانید از عهده کنکور بیش از سایرین برآیید؟ کنکور برای همه ما در برهه ای از زمان یک چالش محسوب می شود. علارغم اینکه بسیاری با این روش سنجش موافق نیستند، اما همچنان این شکل بررسی، قبل از ورود به دانشگاه های داخل و خارج از کشور، وجود دارد و ما نیز مانند بسیاری که این مرحله را گذرانده اند، تابع این قوانین هستیم.
اما همیشه راه هایی وجود دارد تا بتوانیم به هر «نشدی» یک برچسب «شد» بچسبانیم و از مسیری که در آن قرار گرفته ایم، لذت ببریم. برای این منظور ما تعدادی از این لغات را در این مقاله گردآوری کرده ایم تا با روشی سرگرم کننده بتوانید قبل از آزمون اصلی، به موارد پرتکرار در کنکور دست بیابید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

لغات پرکاربرد انگلیسی در کنکور

 

A
Attractive=> جذاب

Admire => تحسین کردن

Among => در میان

Atmosphere  => جو/ اتمسفر

Anxious => نگران/ مضطرب

Aid => کمک کردن/ یاری رساندن

Aftershock => پس لرزه

B
be born => متولد شدن/ بدنیا آمدن

Bill => قبض

C
Contact => تماس

Century => قرن/ خالق

Comfortable => راحت/ آسان

Clearly => به طور واضح/ شفاف

Creator => خالق/ بوجود آورنده

Confidence => اعتمادبنفس

Communicate => ارتباط برقرار کردن

Coal => زغال سنگ

Crust => پوسته زمین

Center => مرکز

D
Destroy = نابود کردن

Duty => وظیفه

Directly => بدون واسطه

Disturb => مزاحمت ایجاد کردن/ مزاحم کسی شدن

Destroy => نابود کردن / از بین بردن

Doorway => ورودی در/ چارچوب در

E
Enemy => دشمن

Exhaust => اگزوز

Extinction => انقراض / نابودی/ انهدام

Entirely => کاملا

F
Fearful => ترسناک

Fear => ترسیدن

G
Global => جهانی / سراسری

Greenhouse => گلخانه

Government => دولت

H
Honesty => صداقت

I
Instrument => وسیله

Impossible => غیرممکن

Introduce => معرفی کردن

L
Locate => پیدا کردن مکان/ مکان یابی کردن

Last => آخرین

Location => مکان/ محل

Luckily => خوشبختانه

Liquid => مایع

M
Make up => درست کردن

Movement => حرکت کردن

N
Novel => رمان

O
Occur => رخ دادن/ به وقوع پیوستن

Ocean => اقیانوس

Opening => افتتاحیه

On purpose => از روی عمد

P
Pause => مکث کردن

Positive => مثبت

Plant => گیاه

Punish => تنبیه کردن

Pressure => فشار

Probable => ممکن

Punctuation => علامت گذاری

R
React => واکنش نشان دادن

Respect => احترام گذاشتن

Rise => صعود کردن/ طلوع خورشید

Rattle => لرزاندن

Record => ضبط کردن

Rock => صخره

S
Separate => جداگانه/ مجزا

Survive =>  نجات دادن

Solar => خورشیدی/ شمسی

T
Trash => آشغال/ زباله

Title => عنوان

Thin => لاغر/ نازک/ باریک

Terrible => مخوف/ هولناک/ ترسناک

Tongue => زبان

U
Unable => ناتوان

Universe => جهان

W
Wire => سیم/ مفتول

Worship => پرستش

 

روش یادگیری لغات انگلیسی

برای حفظ کردن لغات انگلیسی باید به چند نکته اساسی توجه ویژه ای کنید. در واقع هر روشی که به کار می برید، مهم نیست؛ چرا که هر فردی با توجه به سبک یادگیری خود به حفظ لغات و همچنین گرامر و سایر مهارت های دیگر می پردازد. اما باید با هر روشی که شروع می کنید این نکته را نیز فراموش نکرده که از حفظ کردن لغات به شیوه سنتی، بپرهیزید.
روش های منسوخ شده در گذشته در واقع هیچگونه کمکی به شما نخواهد کرد و تنها به شما این موضوع را القا می کند که تنها حفظ کن؛ فعلا به نقطه ای که باید نرسیده اید!! بیایید با سه روش کلی این کلمات را حفظ کنیم؛ موافقید؟

– از حفظ کلمات به تنهایی دست بردارید
هر کجای کار هستید، از این روش دست بکشید. به طور مثال اگر می خواهید کلمه attractive را حفظ کنید، این کلمه را در جملات گوناگون فرا بگیرید. شاید در مراحل ابتدایی این کار برای شما سخت باشد؛ اما نگران نباشید. از جملات ساده و کوتاه برای شرح آن استفاده نمایید و در هر شرایطی که هستید، نگران اشتباه کردن نباشید.
در این تمرین از جملات واقعی استفاده کنید و سعی کنید در همان مراحل اولیه، زبان را با زندگی خود ترکیب کنید. از مثال های دو از دسترس استفاده نکنید. هر قدر مثال ها و جملات برای شما قابل محسوس تر باشد، در حقیقت بهتر در ذهن شما ثبت خواهد شد.

– از روش کدینگ انگلیسی استفاده نمایید
این روش یکی از روش های مورد علاقه زبان آموزان است و بسیاری از ما خواسته یا ناخواسته برای حفظ لغات یا پیدا کردن محل زندگی شاعران معروف و موارد دیگر، از آن استفاده کرده ایم. در واقع تنها نیاز است که برای حفظ یک لغت، آن را به شی یا فرد و یا حتی خاطره ای که شما را به یاد آن می اندازند، ربط دهید.
به طور مثال همان کلمه بالا یعنی attractive را به ذهن بسپارید. این کلمه شما را به یاد چه کسی و یا چه چیزی می اندازد؟ به اولین چیزی که قویا فکر می کنید، یعنی کد مورد نظر! به همین راحتی!

– از دیکشنری های آکسفورد انگلیسی استفاده کنید
این دیکشنری های برای هر سطحی قابل دسترس است و شما می توانید روزانه به مطالعه بخشی از آن بپردازید. دیکشنری های آکسفورد آنلاین نیز امروزه وجود دارند، که علاوه بر ترجمه لغات در جملات ساده و قابل لمس، به شما تلفظ صحیح را نیز با استفاده از فونیتک های انگلیسی می دهد.
در هر بخشی که هستید، کافی است که این کتاب را برای دقایقی مطالعه کرده. برای این منظور با هر درسی که پیش می روید، لغات مربوط به آن درس را در دیکشنری انگلیسی به انگلیسی بیابید و هر آنچه که درباره آن نوشته شده است، از مترادف ها تا متضادها، از شناخت موقعیت آنها در جمله و موارد دیگر را، مطالعه کنید و تمرین کنید.

– از جعبه های لاینتر استفاده کنید
جعبه لاینتر اولین بار برای حفظ لغات انگلیسی به کار برده شد و اما امروزه برای موارد دیگری از جمله حفظ فرمول های دروسی مانند فرمول های حسابداری و … نیز به کار برده می شود. در استفاده از جعبه های لاینتر، سعی کنید کلمات را در یک بخش از فلش کارت های خود یادداشت نموده و سمت دیگر را اما، با یک جمله که این کلمه در آن بکار برده شده است، پر نمایید.
این جعبه و فلش کارتهای آن را می توانید خودتان نیز تهیه کنید و یا از فروشگاه های لوازم کمک آموزشی یادگیری زبان، بدست بیاورید.

 

اساتید خلاق زبان در دوره های آموزش زبان انگلیسی، سعی می کنند علاوه بر آموزش زبان، روش های یادگیری و حل تمرین را به زبان آموزانشان، یاد دهند و این تفاوت یک استاد خوب با سایر اساتید است. این روش ها در دوره های آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز  که به صورت آنلاین برگزار می گردد بیشتر از سایر دوره ها خود نمایی می کند.
دوره ۵۰ روزه زبان انگلیسی با توجه به سیستم نوین آموزشی رامیت، بهترین مسیر را برای زبان آموزان رقم می زنند و این دوره در آکادمی زبان بهین دانش، به عنوان دوره راکت انگلیسی در میان زبان آموزان، شناخته می شود. شما می توانید در مدت زبان محدود علاوه بر یادگیری زبان، مهارت برنامه ریزی و خودباوری خود را تقویت نمایید و در واقع از روش های یاد گرفته در فراگیری سایر مهارت های دیگر نیز استفاده نمایید.