در زبان انگلیسی برای بیان قدردانی از افراد از کلمات مختلفی استفاده می شود. اما کلمه ای که برای تشکر به انگلیسی برای همه ما آشناست کلمه thank است. کلمات مترادف با این کلمه کلماتی همچون acknowledgment و gratitude است. کلمه thank علاوه بر کلمه تشکر معانی متعارف دیگری مانند سپاسگزاری، سپاس، تقدیر یا تقدیر کردن را نیز می دهد.
اما سوالی که ذهن بیشتر ما را به خود جلب می کند این است که بهترین روش تشکر کردن چیست؟ البته که ما در موقعیت های متفاوت، به صورت های متفاوتی صحبت می کنیم. به طور مثال سلام و احوال پرسی ما با یک فرد آشنا یا صمیمی و فردی که برای اولین بار او را دیده ایم، کاملا متفاوت است.
در واقع تشکر کردن هم به همین صورت است. ما در این مقاله به شما یاد می دهیم که در مواقع گوناگون بهتر است از چه روشی برای تشکر کردن استفاده کنید. و چطور می توانید از یک تشکر ساده و معمولی یک تشکر که عمق احساس ما را به طرف مقابل نشان بدهد را، به کار ببریم. تشکر به انگلیسی در شرایط غیر رسمی ما در حالت غیر رسمی می توانیم از جملاتی همچون Thanks یا Thanks a lot استفاده کنیم. این جملات در واقع خیلی کوتاه و خودمانی است.

IELTS7 Banner 01 8

 

تشکر به انگلیسی در شرایط رسمی
در شرایط رسمی در فرهنگ انگلیسی، موضوع فرق می کند بهتر است ما به صورت رسمی و کاملا مودبانه با طرف مقابل صحبت کنیم و از آن فرد برای کاری که کرده یا زمانی که برای ما گذاشته است تشکر کنیم.
در حالت رسمی ما می توانیم از جملاتی مانند زیر استفاده کنیم:

 

.Thank you very much
.Thank you kindly
.Thank you so much

 

از دیگر جملاتی که می توانیم در شرایط رسمی به کار ببریم می شود به موارد زیر اشاره داشت که حالتی رسمی به خود گرفته و در جملاتی بلندتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

.Thank you for all your help
برای همه کمک هاتون سپاسگزارم.

.Many thanks for your assistance
برای همکاری شما بسیار متشکرم.

.I don’t know how to thank you
نمی دونم چطور از شما تشکر کنم.

 

جملات کاربردی تر در بیان تشکر در انگلیسی

همانطور که در زبان فارسی، گاهی در پاسخ به محبت یک فرد جملاتی به کار می بریم که در واقع خوشحالی ما را از لطف طرف مقابل نشان می دهد، در زبان انگیسی نیز جملاتی اینچنینی وجود دارد و همیشه لازم نیست که از جملات کلیشه ای، مانند thanks استفاده کنیم. ما می توانیم در موقعیت های مختلف از جملاتی که احساسات ما را عمیق تر نشان بدهند استفاده کنیم.

 

.You are the best
تو بهترینی.

.I’m in your debt
من به تو مدیونم.

.You’re a life saver
تو یک نجات دهنده ای.

.You’re too kind
تو خیلی مهربانی.

 

جملات کاربردی در پذیرش تشکر طرف مقابل

بیایید فکر کنیم که در جواب تشکر می توانیم از چه جملاتی استفاده کنیم؟ جملاتی که بشود برای پذیرش تشکر استفاده کرد چیست؟ چطور می توانیم به طرف مقابل خود احساس راحتی بدهیم؟ گاهی پیش می آید که برای دوست یا همکار خود کاری را انجام می دهیم و او دائما از ما تشکر می کند، پس بهتر است علاوه بر تشکر کردن جواب تشکر کردن را هم در این مقاله یاد بگیریم. در پذیرفتن تشکر می توانیم به طور مثال از این جملات استفاده کنیم.

 

.That’s all right
مشکلی نیست.

.It’s nothing
چیزی نیست/ کاری نکردم.

.My pleasure
باعث افتخار من است.

.Don’t mention it
حرفش رو نزنید.

.You’re welcome
خواهش می کنم.

 

تشکر در انگیسی در جملات کاربردی متفاوت دیگر:

.Thank God
خدا را شکر.

.Thank you muchly
بسیار سپاسگزام.

.Wonderful, thank you
فوق العاده، سپاس.

.I would like to thank you
می خواهم از تو تشکر کنم.

.Please accept my thanks
لطفا سپاس مرا بپذیرید.

.Thank you for your support
ممنون از حمایتتون.

.Thanks for the ride
ممنون که منو رسوندی.

 

خب تا اینجا ما توانستیم جملات کوتاه انگلیسی اما کاربردی زیادی را یاد بگیریم. ما در این مقاله قصد داشتیم روش های مختلف تشکر کردن را به شما زبان آموزان عزیز آموزش دهیم. قطعا روش های دیگری نیز برای بیان تشکر به انگلیسی وجود دارد اما نوشتن همه آنها در یک مقاله شاید برای شما کمی سردرگم کننده باشد.
برای این منظور شما می توانید از این کلمات و عبارات در مکالماتی که با دوستان و همکلاسی های خود دارید بهره ببرید. البته که ما نیز سیستمی را پیاده کرده ایم تا زبان آموزان بتوانند در اپ ARE با راهبران خود به صورت روزانه به مکالمه و چت بپردازند که استفاده از این کلمات در مکالمات شما می تواند برای شما عزیزان سرگرمی ای مهیج را رقم بزند.
این اپ به صورت رایگان در اختیار زبان آموزان ما که در دوره های راکت و همیاد زبان انگلیسی ثبت نام نموده اند قرار می گیرد و در واقع این شرایط را رقم می زند تا زبان آموزان بتوانند علاوه بر آموزش آنلاین انگلیسی و زمان کلاس های خود، در محیطی واقعی و برنامه ریزی شده نیز به تمرین مستمر بپردازند.
البته که دوره های راکت یا آموزش زبان در ۵۰ روز با پشتیبانی آنلاین خود توانسته است آموزشی نامحدود را در این مدت زمان رقم زده و در نهایت مشکل نبود پارتنر را برای کاربران و زبان آموزان در طول مدت ۵۰ جلسه خصوصی آنلاین بر طرف نمایند. این دوره با ویژگی های منحصر به فرد خود از جمله بهره گیری از اساتید راکت انگلیسی، پشتیبانی ۲۴ ساعته، آموزش همگانی و غیرحضوری و بهره گیری از محتوای آموزشی کاملا اختصاصی توانسته است در مدت زمانی اندک توجه بسیاری از علاقه مندان را به خود جلب نماید. البته که به دلیل پر بازده بودن آن و همچنین سرعتی که در آموزش دارد، نگاه افرادی که را که قصد مهاجرت و یا سفرهای کاری و تحصیلی به کشورهای انگلیسی زبان را نیز دارند به خود جلب نموده است.
دوره همیاد
 نیز شکلی نوین از آموزش زبان به روش ترمیک است که به صورت ۵ جلسه ای، ۱۰ جلسه ای و… طراحی گردیده است و این امکان را به زبان آموزان داده است تا پس از ۵ جلسه در صورت نیاز به تغییر راهبر و یا زمان کلاس های خود به این موضوع اقدام نمایند.
از ویژگی های چشم گیر دیگر این دوره می توان به دخیل بودن زبان آموزان در انتخاب محتوای آموزشی، انتخاب راهبر و زمان کلاس ها و همچنین انتخاب تعداد جلسات بر حسب نیاز شخصی اشاره نمود. این دوره را می توان یک تحول در آموزش ترمیک دانست که شما را با شکلی جدید از آموزش آشنا می کند.
در انتها شاید برای انتخاب دوره با سوالات مختلفی مواجه شوید که در این زمینه مشاوران و کارشناسان اجرایی ما به صورت تمام وقت آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند و مشاوره های لازمه را در جهت انتخاب زبان، دوره و همچنین آشنایی شما با سبک یادگیری به شما عزیزان خواهند داد. برای ارتباط با همکاران ما به ثبت بخش زیر اقدام نموده و یا با شماره تماس ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.
در صورتی که تمایل دارید ما را در شبکه های مجازی دنبال نمایید می توانید با ما در صفحه اینستاگرام بهین دانش و همچنین تلگرام همراهی نمایید و علاوه بر بخش های سرگرم کننده از روز و تاریخ ثبت نام دوره ها مطلع گردید.