IELTS7 Banner 01 8

آهنگ انگلیسی رپ، از جمله موسیقی های مورد علاقه ی اکثر جوانان و نوجوانان، در دنیای امروز است. آهنگ هایی که در آن ها به بیان مشکلات و معضلات اجتماعی پرداخته و انتقادات از جامعه ی کنونی را در خود، جای داده است. همچنین از دیگر دلایل جذب جوانان و به خصوص، نوجوانان به این سبک آهنگ ها، ساده و عامیانه بودن کلمات استفاده شده در آن ها است.
رپ (RAP) را مخفف عباراتی مانند (Rhythm And Poetry) و (Rhythmic American Poetry) و … نامیده اند. نکته ای که در تمام این عبارات مشترک است، وجود ریتم و شعر است، در واقع رپ، خواندن یک متن، به صورت سریع و آهنگین است.

تاریخچه آهنگ رپ
رپ، که در دسته ی آهنگ های خیابانی قرار می گیرد، از دل جامعه ی پایین شهر و فقیر نشین سیاه پوستان آمریکایی، برای بیان و انتقاد از تبعیض های نژادپرستی در آمریکا، بر آمده است. اما از سال ۱۹۶۰ یعنی تولد آهنگ رپ تاکنون، تغییرات زیادی در این نوع موسیقی، به وجود آمده است و دیگر نمی توان آن را منحصر به سیاه پوستان آمریکایی دانست. در واقع رپ، اکنون به بستری تبدیل شده است که جوانان در آن به بیان اعتراضات خود نسبت به جامعه ای که در آن زندگی می کنند، می پردازند.

 

نکته ای که در این نوع موسیقی بیشتر جلب توجه می کند، سرعت، گویش و تلفظ کلماتی است که در آن استفاده می شود و به وسیله ی آن ها، منظور مورد نظر، بیان می گردد. امروزه، تقریبا در تمام کشورها، رقابت هایی در زمینه ی سرعت بیان کلمات آهنگ های رپ، در وسعت های مختلف برگزار می شود که در آن ها ملاک اول شدن، تعداد کلماتی است که در دقیقه توسط خواننده بیان می شود.

جالب است بدانیم، سرایش شعر در سبک و سیاق رپ در ایران، از اواخر سال ۸۰۰ هجری قمری آغاز شده و به نام بحر طویل، موسوم گشته است که قدیمی ترین آن را در کتاب ( تاریخ طبرستان و رویان و مازندران ) به نوشته ی (سید ظهیرالدین بن سید نصیرالدین مرعشی)، می توان یافت. این نوع از نوشته، به ظاهر نثر است و در واقع از نظر وزن و شکل، نوعی بحر طویل محسوب می گردد.

 

همان طور که در نوشته های پیشین بیان شد، خاستگاه رپ را، جامعه ی سیاه پوستان محلات فقیر نشین نیویورک می دانند ولی لازم به ذکر است که ادامه داشتن و ریشه دواندن رپ، مدیون جوانان آمریکایی لاتینی تبار است. همچنین امروزه، جامعه ی سفید پوستان نیز، رپرهای مشهوری را به عرصه ی موسیقی، معرفی کرده است. اولین رپر سفید پوستی که به دنیای رپ پا گذاشت، فردی به نام امینم (Eminem) است که به دلیل سفید پوست بودنش، توسط سیاه پوستان رپر، مسخره می شد!
مارشال بروس مدرز سوم (Marshal Bruce Mathers III)  با نام هنری امینم، رپر آمریکایی، در سال ۱۹۷۲ در آمریکا به دنیا آمد. امینم ترانه سرا، آهنگساز، تهیه کننده موسیقی رپ و بازیگر آمریکایی است. او پس از پخش آلبوم بی نهایت خود در اوت ۱۹۹۶، اولین آلبوم حرفه ای خود را با نام اسلیم شیدی ال پی در فوریه ۱۹۹۹ منتشر کرد. امینم تنها خواننده ای است که توانسته است برای ۳ آلبوم متوالی خود، جایزه ی بهترین آلبوم رپ سال از جوایز گرمی را، به خود اختصاص دهد.
از او به عنوان برترین رپر تمام دوران ها و هم چنین یکی از بزرگ ترین ستاره های موسیقی یاد می شود و تاثیر او بر روی این سبک باعث جذب میلیون ها نفر به این نوع موسیقی شده است.

 

سبک های رپ

رپ از سبک های زیادی با نام های گنگ، دیس، کل، دیس لاو، اجتماعی (گنگستا رپ آمریکا) و فان و … تشکیل شده است که هر کدام از آن ها، بسته به محتوای اشعار، یک سبک را تشکیل داده اند. به طور مثال، گنگ سبکی است که در آن خواننده از اسلحه و پلیس و درگیری و… صحبت می کند. کل، نوعی است که در آن خواننده به تعریف از خود می پردازد و دیگران را کوچک می شمارد و یا دیس که در این سبک رپر به مسخره کردن متن رپر مقابلش می پردازد و آن را به صورت خنده دار و آهنگین در می آورد.

امیدواریم مطالب بیان شده، پاسخ گوی سؤالات شما در زمینه ی آهنگ انگلیسی رپ، بوده باشد. موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی دانش، برای پاسخ گویی به سؤالات شما در زمینه ی آموزش آنلاین زبان، آموزش زبان در ۵۰ روز و …، هر روز، به جز روزهای تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب در خدمت گزاری حاضر است. شما در هر کجای دنیا و با هر زمان فراغت، می توانید در کلاس آنلاین موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، حضور یافته و به یادگیری زبان انگلیسی مورد علاقه ی خود بپردازید. با ما تماس بگیرید و یا با وارد کردن مشخصات و شماره تماس خود در کادر زیر، منتظر تماس ما بوده و از مشاوره رایگان همکاران ما، بهره مند شوید.