IELTS7 Banner 01 8

همه چیز درباره فوتبال اسپانیا! در این مقاله ما به فوتبال اسپانیا و دلیل این همه علاقه به تماشای لیگ اسپانیا می پردازیم و در عین حال می توانیم دقایقی را علاوه بر آموزش، به مطالب سرگرم کننده فوتبالی نیز بگذرانیم. البته که می توان گفت اغلب افرادی که به زبان اسپانیولی علاقه مند هستند، دلیل این علاقه شان شاید تماشای فوتبال و یا آشنایی با یک اثر هنری فوق العاده از افراد سرشناس اسپانیایی باشد.
افراد معروف اسپانیایی در دنیای امروزی خوش درخشیده اند و البته که توانسته اند با تلاش و جدیت خود، کشورشان را به اکثر ملت ها بشناسانند. فعالیت های بیشمار آنها در زمینه های مختلف، خود دلیل این همه علاقه مند به یادگیری زبان اسپانیایی است.
Selección de fútbol de España یا تیم ملی فوتبال اسپانیا، امروزه به یکی از تیم های قدر در دنیای فوتبال شناخته شده است. بازیکنان سرشناسی که در اسپانیا در بخش های مختلف فعالیت می کنند، خود نشانگر قدرت این فوتبال در فیفا محسوب می شود.

 

تیم فوتبال اسپانیا امروز با سرمربیگری لوییس انریکه به کار خود ادامه می دهد که البته از موفقیت های این تیم می توان به راهیابی این تیم در فینال جام جهانی در سال ۲۰۱۰ اشاره داشت. از دیگر موفقیت های تیم ملی اسپانیا می توان به موارد زیر نیز اشاره نمود:

– قهرمانی در جام ملت های اروپا در سال ۱۹۶۴
– قهرمانی در جام ملت های اروپا در سال ۲۰۰۸
– قهرمانی در جام ملت های اروپا در سال ۲۰۱۲
– صعود به صدر جدول فیفا در سال ۲۰۰۸

 

۱- ویکتور والدز
ویکتور در شهر لوسپیتالد د یوبروات، در ایالت کاتالونیا بدنیا آمد و به همین جهت در سال ۱۹۹۲ به مدرسه فوتبال بارسلونا وارد شد. او سه بار جایزه زامورای در ازآن خود کرده است و در سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴ در تیم بارسلون به عنوان سنگربان این تیم فعالیت نمود.

۲- ایکر کاسیاس
ایکر به عنوان مدافع عنوان بهترین دروازه بان قرن شناخته شده است که در شهر مادرید اسپانیا متولد شده است. او اکنون به عنوان دروازه بان بازنشسته به دور از فوتبال به سر می برد و از افتخارات او می توان به سنگر بانی تیم مورد علاقه اش، رئال مادرید اشاره کرد.

 

۳- جراد پیکه
پیکه در شهر بارسلونا بدنیا آمد و تا کنون در تیم باشگاهی بارسلونا به عنوان مدافع فعالیت می کند. از موفقیت های پیکه می توان به این نکته اشاره داشت که او تنها فردی است که در دو سال پیاپی همراه با تیم خود مقام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را ازآن خود کرده است. جراد پیکه در تیم ملی اسپانیا نیز خوش درخشیده است و توانسته است با این تیم قدر به موفقیت های چشمگیری دست بیابد.

۴- رینا
رینا در یک خانواده فوتبالی بدنیا آمد و پدرش نیز از سنگربانان مطرح باشگاه بارسلونا نیز مطرح می شد. او نیز به عنوان دروازه بان تیم فوتبال اسپانیا شناخته شده است که البته در تیم استون ویلا نیز فعالیت داشته است. رینا همیشه در سایه حضور کاسیاس نتوانست در تیم ملی قابلیت های خود را نشان دهد اما در تیم هایی باشگاهی خود به عنوان یک سنگر بان قدر، همواره تلاش کرده است.

 

۵- دیه‌گو لوپز
لوپز به عنوان دروازه بان در تیم های رئال مادرید، ویارئال، سویا و میلان فعالیت کرده است و هم اکنون در اسپانیول مشغول بازی است. در کارنامه فوتبالی او تنها یک بازی به عنوان دروازه بان برای تیم ملی اسپانیا را داشته است اما این موضوع باعث نمی شود که از او به عنوان یکی از فوتبالیست های معروف اسپانیایی یاد نکرد.

۶- داوید دخیا
دخیا از از دروازه بانان اسپانیایی است که هم اکنون در باشگاه منچستر یونایتد نیز به عنوان سنگربان فعالیت می کند. او از دروازه بانان تیم ملی اسپانیا است که زاده شهر مادرید است. در نوجوانی به تیم اتلتیکو مادرید پیوست و در سال ۲۰۰۹ بازی رسمی خود را برای این تیم انجام داد.

 

۷- آلبیول
آلبیول نیز در کشور اسپانیا متولد شده است و به عنوان مدافع در تیم های ختافه، والنسیا، رئال مادرید و ناپولی بازی کرده‌است، او در حال حاضر عضو تیم ویارئال اسپانیا است.

۸- پویول
کارلوس پویول در شهر «لا پوبلا دی سگور» در اسپانیا بدنیا آمده است. او به عنوان مدافع در تیم بارسلونا سال ها بازی کرده است و البته که با بازی های درخشان خود در تیم ملی اسپانیا نیز خوش درخشیده است. پست اصلی پویول دفاع وسط است اما در سایر پست های دیگر نیز به خوبی عمل کرده است و در حقیقت در سال ۲۰۱۰ مهم ترین گل دوران ورزشی خود را به تیم آلمان زده و موجب صعود تیم اسپانیا شد.

 

۹- ژابی آلونسو
ژابی از فوتبالیست های موفق اسپانیایی است که در نقش هافبک به خوبی درخشیده است. هم اکنون هدایت تیم رئال سوسیداد را برعهده دارد که البته باید به این موضوع توجه داشت که او فوتبال حرفه ای خود را با بازی در این تیم نیز شروع کرده است.

۱۰- بوسکتس
سرخیو بوسکتس متولد کشور اسپانیا است و به عنوان هافبک دفاعی در تیم بارسلونا و البته تیم ملی اسپانیا نیز بازی می کند. بوسکتس در ۱۴ سالگی به تیم بارسلونا پیوست و البته که با نمایش خوب خود توانسته است تا کنون بهترین خود را برای تیم باشگاهی و کشورش ارائه بدهد.

 

۱۱- ژاوی
ژاوی در سن در ۱۱ سالگی در لاماسیا بازی کرده و در ادامه با درخشش خوب خود در سن ۱۸ سالگی برای تیم بارسلونا به عنوان هافبک دفاعی بازی کرد. در حال حاضر او سرمربی تیم الاسد قطر و مربی تیم بارسلونا است. او همچنین در تیم ملی کشور خود سال ها به عنوان هافبک بازی کرده و با این تیم به موقعیت های بسیار عالی ای رسیده است.

۱۲- اینیستا آندرس
اینیستا لوخان که با اسم اینیستا در کشور ایران شناخته شده است متولد کشور اسپانیا است که سالیان طولانی برای تیم بارسلونا به عنوان هافبک بازی کرده است و در تیم ملی نیز جایگاه ویژه ای داشته است. او هم اکنون در کشور ژاپن به عنوان هافبک دفاعی در تیم ویسل کوبه بازی می کند و روزهای پایانی بازی خود را می گذراند.

 

۱۳- سیلوا داوید
سیلوا متولد کشور اسپانیا است و در تیم های والنسیا، سلتاویگو و منچستر سیتی بازی کرده‌است. سیلوا به عنوان هافبک و کاپیتان در منچستر سیتی حضور دارد و البته که از بهترین عناوینی که می توان برای او عنوان کرد، چهارمین گلزن برتر اسپانیا خواهد بود.

۱۴- ناواس
ناواس یا کِیلور آنتونیو ناواس گامبوا لودابی در کاستاریکا متولد شد و اما بازی در تیم های سرشناس اسپانیایی او را سر انجام به تیم بزرگ رئال مادرید رساند. او در تمامی این تیم ها در نقش دروازه بان ظاهر شده است. ناواس در طی این سال ها به خوبی توانسته است از سنگر خود محافظت نماید و البته که امروز در تیم پاریسی پاریس سن ژرمن همچنان به بازی حرفه ای خود ادامه می دهد.

 

۱۵- سسک فابرگاس
بازیکن اسپانیایی الاصل است که هم اکنون برای تیم موناکو از تیم های باشگاهی بازی می کند. او بازی خود را از آکادمی بارسلونا آغاز نمود و البته که در این تیم و تیم چلسی نیز به خوبی بازی کرده است.

۱۶- ویا داوید
ویا سانچز متولد کشور اسپانیا است او را بیشتر با بازی های درخشانش در بارسلونا می شناسند اما ویا در تیم های اسپورتینگ گیخون، رئال ساراگوسا، والنسیا و اتلتیکو مادرید را دارد. ویا نیز هم اکنون در یک تیم ژاپنی بازی می کند.

 

۱۷- نگردو آلوارو
نگردو از بازیکنان معروف اسپانیایی است که سابقه حضور در تیم های رایو وایکانو، رئال مادرید ب و آلمریا را دارد. نگردو با ۱۰ گل ملی در کارنامه حرفه ای خود و البته ۲۱ بازی امروز به عنوان یکی از مهاجمان سرشناس اسپانیایی شناخته می شود.

۱۸- فرناندو تورس
تورس از بازیکنان اسپانیایی است که در کارنامه حرفه ای خود بازی برای تیم های اتلتیکو مادرید، لیورپول و چلسی و نیز تیم ملی اسپانیا را دارد. او پس از بازی برای تیم میلان به تیم باشگاهی ساگان توسو ژاپن پیوست و در ادامه در سال ۲۰۱۹ با فوتبال و بازی حرفه ای خداحافظی کرد.

 

۱۹- یورنته
اسم کامل این بازیکن «فرناندو خاویر یورنته تورس» است که در کشور اسپانیا متولد شده و با بازی های درخشان خود در تیم های بیلبائو به یوونتوس در جهان فوتبال شناخته شده است. او با بازی فوق العاده خود برای تیم یونتوس نقش پر رنگ خود را برای این تیم به اثبات رساند و در نتیجه در سال ۲۰۱۴ در سری آ به قهرمانی رسیدند.

۲۰- پدرو
پدرو در سانتا کروز یکی از جزایر قناری اسپانیا متولد شد. او بازی حرفه ای خود را از باشگاه بارسلونا آغاز نمود و سرانجام با بازی در تیم چلسی به بازی خود پایان داد. پدرو در طول فعالیت های حرفه ای خود افتخارات زیادی را سکب نمود و البته که او و مسی تنها بازیکن هایی هستند که در یک فصل در تمامی جام های بزرگ باشگاهی در جهان فوتبال، موفق به گلزنی شده‌اند.

 

۲۱- سرخیو راموس
راموس در شهر سویا متولد شده است و به عنوان مدافعان سرشناس تیم فوتبال رئال مادرید به جهان فوتبال معرفی شده است. او به عنوان مدافع بی چون و چرای تیم فوتبال اسپانیا نیز شناخته می شود که البته توانایی خوبی در گلزنی و پاس گل دارد. راموس در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به عنوان مدافع سال اروپا شناخته شد که البته از موفقیت های او می توان به این موضوع نیز اشاره داشت که تا کنون پنج بار موفق به کسب عنوان بهترین مدافع فصل لالیگا شده است.

 

۲۲- آربلوا
آلوارو آربه‌لوآ کوکا به عنوان دفاع راست در تیم فوتبال اسپانیا بازی کرده است. آربلوا در تیم ملی رئال مادرید نیز با همین سمت بازی کرده است که البته بعضا در برخی از بازی های خود، به عنوان دفاع چپ نیز بازی کرده است.

 

همانطور که دیدید بازیکن های بزرگی در جهان فوتبال از کشور اسپانیا هستند که سفیران معتبری در معرفی کشورشان به کشورهای مختلف هستند. این بازیکن ها در طول بازی حرفه ای خود به خوبی عمل کرده و شاید اشتباه نباشد اگر بگوییم که بسیاری با دیدن بازی بی نظیر آنها به اسپانیا و فرهنگ این کشور علاقه مند شدند.
اگر شما نیز جز علاقه مندان به فوتبال اسپانیا هستید و البته به یادگیری این زبان نیز علاقه مند هستید، می توانید با دیدن فوتبال اسپانیا به زبان اصلی و پیگیری اخبار ورزشی از سایت ها و شبکه های تلویزیونی اسپانیایی زبان، در تقویت مهارت های اصلی به خوبی عمل کرده و در نهایت آموزش زبان اسپانیایی را با سرگرمی های ویژه برای خودتان همراه سازید.
آکادمی زبان بهین دانش در کنار شما است تا بتوانید به هدف و آرزوی خود رسیده و در نهایت در کنار خودآموزی هایی که لازمه یادگیری است،  با شرکت در دوره های ویژه از جمله آموزش راکت اسپانیایی و همچنین آموزش آنلاین زبان اسپانیایی و… به هدف خود به سرعت نزدیک شوید.
در این راستا می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان آموزش ما بهره برده و به پاسخ تمامی سوالاتتان در زمینه انتخاب زبان و دوره متناسب با شرایط خود دست یابید.