IELTS7 Banner 01 8

جاذبه های دیدنی ترکیه را می توان، یکی از پر بازدید ترین مناطق توریستی آسیا و شاید اروپا نامید. چرا که کشور ترکیه شاید از لحاظ تقسیم بندی های جغرافیایی در قاره ی آسیا قرار داشته باشد، ولی علاوه بر زیبایی های آسیایی اش، جاذبه های دیدنی از جنس اروپایی را در خود جای داده است. همچنین به دلیل روابط تجاری و سیاسی ترکیه، با قاره ی اروپا، علاوه بر گردشگران آسیایی، استقبال بازدید کنندگان اروپایی نیز از این کشور، کم نیست.
ترکیه، کشوری نسبتاً پر باران و سرسبز، و از لحاظ جغرافیایی در مکانی از کره ی زمین قرار گرفته است که شمال غرب آسیا و اروپا را به یکدیگر، متصل می کند. به همین دلیل، همسایه ای مانند ایران، از طریق ترکیه، به تجارت کالا و انرژی با اروپا، پرداخته است.
با توجه به مطالب پیشین، هر فردی با هر بهانه ای که به کشور ترکیه سفر می کند، نمی تواند چشمان خود را بر جاذبه های دیدنی این قطعه از کره ی خاکی، بسته و از آن ها، دیدن نکند. بنابراین، تصمیم بر آن شد تا در مقاله ی پیش رو، تعدادی از مکان های تاریخی و توریستی ترکیه را خدمت شما عزیزان، معرفی کرده تا در صورت تمایل سفر به این کشور، از آن ها دیدن کنید زیرا همه بر این امر واقفیم که “شنیدن کی بود مانند دیدن”.

 

معرفی جاذبه های دیدنی ترکیه
به شما پیشنهاد می کنیم، با هر هدفی که برای سفر به ترکیه، چمدان بسته اید، حتماً، دیدن از مکان ها و جاذبه های گردشگری این کشور زیبا را در برنامه ی خود، مد نظر قرار دهید.به همین منظور، پیرو پیشنهاد ارائه شده، به معرفی برخی از جاذبه ها و اماکن دیدنی ترکیه، پرداخته ایم. امید است، مطالب پیش رو، مورد استقبال شما، قرار گیرد.

ایا صوفیه (Ayasofiya)
یکی از حیرت انگیز ترین بناهای جهان، که در شهر استانبول ترکیه، واقع شده و از مشهورترین جاذبه های این کشور، محسوب می شود، ساختمان موزه ی ایا صوفیه است که به دلیل وجود گلدسته هایی ظریف در بیرون و فضایی رنگارنگ و غار مانند، در درون، چشم هر بیننده ای را به خود، جلب می کند. گنبد عظیم این مسجد، ۵۵ متر ارتفاع داشته و با ۳۱ متر قطر، روی چهار ستون بنا، استوار گشته است.

 

کاخ توپکاپی (Topkapi Palace)
اگر به این مکان زیبا و دیدنی سفر کردید، از دیدن داخل آن، هیچ گاه سیر نمی شوید چرا که استفاده از گوهر ها و سنگ های گرانبها در این فضا، تصاویر بی بدیلی را به چشم های شما هدیه می کند. استفاده از فضای بیرونی آن که شامل باغ های زیباییست، امروزه برای تمام افراد، آزاد است تا با گردش در آن ها، دمی از شلوغی خیابان های شهر، رهایی یابند. این بنای مجلل نیز، در شهر استانبول ترکیه واقع شده است. جالب است بدانیم، امروزه این قصر باشکوه به موزه ای تبدیل شده که اشیاء مختلف از جمله لباس و شمشیر پیامبر گرامی اسلام، در  آن نگهداری می شود.

 

پاموکاله (Pamukale)
یکی از جذابیت های طبیعی موجود در پاموکاله ی ترکیه، چشمه های آب گرم آهک سفید آن است که به دلیل ته نشین شدن آهک های موجود در آن، اشکال زیبایی از دریاچه های کوچک، ایجاد کرده است. گردشگران علاوه بر لذت بردن از زیبایی این منطقه، از خواص درمانی این چشمه ها نیز بهره می برند. همچنین، وجود بازمانده های هیراپلیس رومی (Roman Heirapolice) ، زیبایی های پاموکاله را دو چندان کرده است چرا که وجود بقایای سالن تئاتر حدوداً ده هزار نفره در آن، عجیب ترین و زیباترین جذابیت ها را، به هیراپلیس، هدیه کرده است. زیرا به دلیل عظمت این سالن تئاتر، بعضی از مردم، ساختن آن را به خدایان و الهه ها، نسبت می دهند.

 

کاپادوکیا (Kappadocia)
گردش در این شهر باستانی سنگی به وسیله ی بالن ها، مطمئناً خاطره ای فراموش نشدنی برای گردشگرانی است که آن را تجربه کرده اند. در این منطقه، ۳۶ شهر زیرزمینی، کشف شده که بعضی از آن ها، حتی تا ۸ طبقه زیر زمین نیز، وجود دارند. این شهر ها به گونه ای ساخته شده اند که دمای هوا هم در تابستان و هم در زمستان، مناسب باشد. از دیگر جذابیت های این شهرهای زیرزمینی، کلیساهای ساخته شده در آنهاست.

 

اکنون که با برخی از مکان های دیدنی ترکیه، آشنا شدیم، بهتر است بدانیم، برای سفر به این مناطق، از یادگیری زبان ترکی، نباید غافل شویم چرا که اکثریت مردم ترکیه به زبان ترکی صحبت کرده و اعتقادی به استفاده از زبان های دیگر مانند انگلیسی، برای ارتباط با گردشگران، ندارند. از این رو موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، برای صرفه جویی در وقت و استفاده از حداکثر ظرفیت ها برای یادگیری زبان های خارجه، آموزش آنلاین زبان ترکی را در برنامه ی خود قرار داده است. اگر برای شما نیز، وقت و ظرفیت یادگیری اهمیت دارد، با یک تماس می توانید این دو مهم را در مسیر آموزش خود به همراهی موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، به بهترین نحو ممکن، مدیریت کنید.موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی همچنین دوره های آموزش زبان ترکی در ۵۰ روز را برای شما عزیزان طراحی کرده است. شما می توانید با وارد کردن مشخصات و شماره تماس خود منتظر تماس ما باشید.