به اسپانیایی دوستت دارم به چه شکل گفته و نوشته می شود؟ مقاله امروز ما به منظور آموزش زبان اسپانیایی اختصاص داده شده است و البته که این موضوع در جای خود برای همه ما که علاقه مند به یادگیری زبان اسپانیایی هستیم، کاربردی خواهد بود. ابراز علاقه به زبان اسپانیایی و هم چنین سایر زبان های دیگر، برای همه ما دانستنش یک برگ برنده است. چرا که می توانیم در موقعیت های متفاوت از این احساس خوب و کلمات مثبت با افراد متفاوت ارتباط برقرار نموده و در عین حال کیفیت روابطمان را افزایش بدهیم. پس با آموزش آنلاین زبان اسپانیایی میتوان روابط را با کیفیت تر و بهتر انجام داد.
بسیاری از ما به دلیل اینکه یکی از بستگان ما در اسپانیا زندگی می کند و دوست داریم با فرزندانشان ارتباط برقرار نماییم و یا نیاز به ارتباط برقرار کردن با یک دوست قدیمی و… را داریم، تمایل به یادگیری و بکارگیری کلمات مثبت در مکالماتمان داریم. اما شاید فرصت حضور در کلاس را نداشته باشیم، بنابراین آموزش زبان اسپانیایی در ۵۰ روز کار ما را راحتتر میکند. همان طور که گفته شد هدف از این مقاله آموزش زبان اسپانیایی است به همین منظور با ما همراه باشید تا با اصطلاحات جدیدی آشنا شویم و از آنها در جای مناسب بهره ببریم.

IELTS7 Banner 01 8 به اسپانیایی دوستت دارم,دوستت دارم به زبان اسپانیایی,ابراز علاقه به زبان اسپانیایی

 

به اسپانیایی دوستت دارم:

بسیاری زبان اسپانیایی را به دلایل متفاوت، یک زبان عاشقانه می دانند. این عاشقانه ها در فیلم ها، نقاشی ها و ادبیات اسپانیایی به وفور دیده می شود و به همین منظور می توانیم در هر بخشی یک رد پای عاشقانه در زبان و فرهنگ کشور اسپانیا ببینیم.
«دوستت دارم» به زبان اسپانیایی با عبارت Te quiero برای بسیاری شناخته شده است و البته که این دوستت دارم می تواند از شدت کمتر و یا بیشتری نشات گرفته و در جاهای متفاوت رنگ و بویی ویژه تر به خود بگیرد. مسلما که باید در زبان اسپانیایی نیز به این نکته توجه داشته باشید که همیشه به آخر عبارت و کلماتی که بکار برده می شود، دقت کنید.
همانطور که می دانید زبان اسپانیایی نیز مانند زبان فرانسه، یک زبان جنسیت محور است و برای همین منظور اگر بخواهیم این عبارت را از زبان یک مرد بیان کنیم، تفاوت جزیی با بیان آن از زبان یک زن یا دختر خواهد داشت. پس سعی کنید به این موارد به خوبی در زبان اسپانیایی دقت نمایید.

عبارت های عاشقانه اسپانیایی:

.Me encantas
واقعا ازت خوشم می آید.

.Te quiero mucho
خیلی دوستت دارم.

.Me gustas
ازت خوشم میاد.

.Te amo
عاشقت هستم.

.Te necesito
بهت نیاز دارم.

.Cariño
عزیزم.

.Mi vida
زندگی من.

.Mi amor
عشق من.

البته که اگر یک فرد بخواهد زیادی در احساسات خود غرق شده و در نهایت از عبارات و کلمات بیشتری در وصف عشق و علاقه خود صحبت کند، می تواند با کمی تغییرات، عبارات جدید و جذاب دیگری نیز به کار ببرد. در این رابطه شما می توانید کمی به زبان فارسی رجوع کرده و ببینید که برای بیان احساسات عمیق عاشقانه تان به چه کلماتی نیاز دارید، در زبان اسپانیایی نیز به همین شکل است و شما می توانید به وفور از کلماتی مانند angel (فرشته) و یا cielo (بهشت) بهره برده و جملات بی نظیر دیگری نیز به کار ببرید. مانند Mi angel به معنی فرشته من و یا Mi cielo به معنی بهشت من!
این عبارات چطور هستند؟ آیا شما کلمات دیگری نیز در این رابطه می شناسید که در این مسیر مورد استفاده قرار دهید؟ موافق هستید که دوستت دارم را صرف کنیم؟ پس بهتر است به صرف این کلمه، برای تمامی فاعل ها بپردازیم تا دایره استفاده شما کمی بیشتر شده و در نهایت بتوانید استفاده بهتری داشته باشید؛ نظر شما چیست؟

صرف کلمه دوستت دارم در زمان حال ساده!

صرف سوم شخص مفرد در زمان حال ساده:

دوست دارم   : me gusta
دوست داری     : te gusta
دوستت داره     : le gusta
دوست داریم  : nos gusta
دوست دارید    : os gusta
دوست دارند   : les gusta

صرف سوم شخص جمع در زمان حال ساده:

دوسشون دارم   : me gustan
دوستشون داری   : te gustan
دوستشون داره    : le gustan
دوستشون دارم   : nos gustan
دوستشون دارید    : os gustan
دوستشون دارند  : les gustan

صرف فعل دوستت دارم در زمان گذشته ساده!

سوم شخص مفرد در گذشته ساده!

خوشم اومد: me gustó
خوشت اومد : te gustó
خوشش اومد : le gustó
خوشمون اومد : nos gustó
خوشتون اومد : os gustó
خوششون اومد : les gustó

سوم شخص مفرد در افعال شرطی!

دوست دارم  : me gustaría
دوست داری   : te gustaría
دوست دارد    : le gustaría
دوست داریم : nos gustaría
دوست دارید  : os gustaría
دوست دارند  : les gustaría

* به شکل نوشتاری توجه کنید. درست است که در ترجمه بسیار شبیه به سوم شخص مفرد در زمان حال ساده است اما این فعل در جملات اسپانیایی جزء وجه شرطی می باشد که البته می توان آن را فعل آینده نیز به حساب آورد.

پس از یک بررسی کلی، حالا بهتر است که از این کلمات در جملات متفاوت استفاده کنید. برای این منظور سعی کنید که خود را در یک موقعیت واقعی تصور کنید و با این کلمات، جملات زیبایی بسازید و در نهایت در مکالمات خودتان بکار ببرید. البته که همانطور که بارها و بارها گفته ایم، سعی کنید که این جملات را با صدای رسا و اعتماد بنفس بالا بکار برده و در نهایت از آنها در بیان احساسات عمیقتان به پدر و یا مادر، مورد استفاده قرار دهید.
زبان اسپانیایی امروزه به شکل عجیبی محبوبیت بیش تری نسبت به سال های گذشته کسب کرده است و به همین جهت ما نیز تلاش کرده ایم که با توجه به شناخت نیازهای متقاضیانمان، کلاس ها و دوره های متنوعی را برای یادگیری برگزار نماییم و همچنین در این راستا از دوره های ویژه خود بهره برده و در نهایت زبان آموزانمان را علاوه بر تشویق به یادگیری زبان، تشویق به خود ساختگی و خود باوری نماییم. این دوره شگفت انگیز در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، تحت عنوان راکت اسپانیایی در میان زبان آموزان شناخته شده است و البته که این روش نو، با همراه شدن با سیستم نوین آموزشی رامیت، خیلی سریع مسیر خود را در میان علاقه مندان به زبان اسپانیایی، یافته و در نهایت امروزه فارغ التحصیلان موفقی را در این زمینه وارد جامعه نموده است.
اگر علاقه مند به شرکت در دوره های زبان اسپانیایی هستید، می توانید با ثبت مشخصات خود در انتهای صفحه، با کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و در نهایت از مشاوره رایگان آموزشی بهره ببرید. در این مشاوره شما می توانید با توضیح شرایط و علایق خود، به کمک مشاوران ما، بهترین دوره را انتخاب نموده و همچنین تا پایان دوره خود، از حمایت و پشتیبانی این عزیزان بهره ببرید.