تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی برای اغلب ما که در آستانه کنکور و چالش های جدید پیش رو هستیم، مهم خواهد بود. شناخت این تکنیک ها می تواند روند یادگیری را آسان تر نموده و در نتیجه ما را در مسیری که هستیم، با امنیت خاطر بیشتری پیش ببرد.
بسیاری از داوطلبین کنکور سراسری و ارشد، ساعت های متمادی را به یادگیری و درس خواندن گذرانده اند اما نتیجه دلخواه را کسب نمی کنند. دلیل این موضوع این است که با روش های صحیح تست زنی آشنا نیستند و همین امر آنها را از رویایی که برای آن شبانه روز تلاش کرده اند، دور و دورتر خواهد کرد. ما در این مقاله برای شما درباره تعدادی از این تکنیک های موثر صحبت کرده و سعی می کنیم تا در کنار هم بتوانیم رتبه قابل قبولی در کنکور زبان بدست بیاوریم. البته که یادگیری این تکنیک ها برای سایر رشته ها نیز بی تاثیر نیست و شما می توانید از این تکنیک ها در تست زنی سایر درس های دیگر خود نیز بهره ببرید.

IELTS7 Banner 01 8 تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی

تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی:

  •  یادگیری لغات انگلیسی:

اولین قدمی که در تست زنی سریع شما تاثیرگزار خواهد بود، ایجاد دایره وسیعی از لغات انگلیسی است که به شما کمک خواهد کرد که به مفهوم آنچه از شما می خواهند دست بیابید. برای این منظور بهتر است که لغات را در ترکیب جملات فرا بگیرید و در عین حال سعی کنید که روزانه به مرور کوتاهی از آنها بپردازید.
مرور لغات انگلیسی را می توانید با جعبه لاینتر، تمرین نمایید و سعی کنید که برای این مرور یک زمان ثابت در طول روز تعیین نمایید. سعی کنید لغات عمومی انگلیسی را از لغات تخصصی تفکیک کرده و هر یک را در جملاتی که به شما کد می دهند تمرین نمایید. کدینگ یکی دیگر از روش های یادگیری لغات است که به شما یاد می دهد که با اولین چیزی که در نام بردن این لغات به ذهنتان می رسد، یک کد داده و در نتیجه خود را برای بهتر شدن آماده سازید. از ترکیب این دو روش به صورت روزانه استفاده کنید و سعی کنید کلماتی را که سخت تر در ذهن شما ثبت می شود را بارها و بارها تمرین نمایید.
برای این منظور اگر شما دایره لغاتتان محدود است، می توانید به این شیوه نیز عمل کنید. به طور مثال برای یادگیری لغت Relationship یا ارتباط، این کلمه را در یک جمله فارسی تمرین نمایید. به مثال زیر توجه نمایید:
من با شما Relationship خوبی دارم. به همین سادگی!

  •  کسب مهارت در پاسخگویی:

به سوالات درک مطلب این سوالات از بخش خاصی تهیه نشده اند و کافی است که شما به لغات اشراف داشته و در نهایت به گرامر انگلیسی نیز مسلط باشید. این دو مقوله را که به شکل کامل تمرین نمایید، می توانید به سرعت در این بخش به خوبی عمل نمایید. سرعت تست زنی در سوالات مرتبط با درک مطلب می تواند بیشتر به یادگیری لغات بستگی داشته باشد و گاها پیش می آید که زبان آموزی گرامر یک بخش از کتاب خود را فراموش نموده ولی به دلیل اینکه به معنی و مفهوم مسلط است، به سوالات پاسخ دهد. سعی کنید برای تقویت این بخش، وقتی که به مطالعه جزیی کتابتان نیز می پردازید سعی کنید به دقت به مطالب ارائه شده بپردازید. این روش به شما کمک می کند که به صورت ناخودآگاه با گرامر انگلیسی نیز آشنا شوید و همچنین املای خود را تقویت نمایید.

  • تمرین گرامر انگلیسی:

گرامر انگلیسی بخش مهمی در یادگیری زبان محسوب می شود و یکی از مهارت های مهم در یادگیری انگلیسی است. برای تسلط یافتن به این بخش، سعی کنید که در ابتدا به حل تمرین کتاب درسی خود و کتاب های کمک درسی بپردازید و در نهایت بعد از هر بار تست زنی ای که انجام دادید، به عقب برگشته و به تحلیل و بررسی جواب های خود و پاسخ اصلی بپردازید. اگر خود را موظف به این کار کنید، خواهید دید که پس از مدتی از اشتباهات شما کاسته شده و در نهایت می توانید به خوبی این مسیر را پشت سر بگذارید. از هیچ پاسخ غلط یا صحیحی به راحتی نگذرید و به بررسی جزییات و پاسخ کارشناسان نیز بپردازید. یادگیری گرامر شما را در بخش سوالات مربوط به درک مطلب نیز می تواند به قدرت رسانده و در نهایت هم به پاسخ دادن سریع به سوالات مربوط به گرامر بپردازید و هم به راحتی به سوالات مربوط به گرامر پاسخ دهید.

در نهایت بهتر است که برای اینکه تکنیک تست زنی خود را در آزمون های زبان انگلیسی تقویت نمایید، سعی کنید در هر رشته ای که هستید، به یادگیری زبان انگلیسی نیز مبادرت بورزید. این کار قطعا علاوه بر اینکه در کنکور شما بی تاثیر نخواهد بود، در آینده بهتر شغلی شما نیز می تواند تاثیرات مثبت خود را بگذارد.
برای اینکه در کنار درس خواندن به این بخش نیز مسلط شوید، می توانید ازآموزش زبان انگلیسی در دوره های فشرده آنلاین زبان انگلیسی بهره ببرید. این دوره در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، تحت عنوان راکت انگلیسی شناخته می شود و در نهایت شما می توانید تنها با صرف یک زمان دو ماهه علاوه بر اینکه به تمامی مهارت های انگلیسی مسلط شوید، با توجه به سیستم آموزشی رامیت نیز، به بخش بزرگی از یادگیری که در اعتمادبه نفس و خودباوری شما تاثیرگزار است، دست پیدا کنید. دوره های راکت به دو صورت فشرده (Tailored Rocket) و فوق فشرده (VIP Rocket) برگزار می شوند که شما بسته به نیازتان می توانید به انتخاب هر یک از دوره ها بپردازید.
دوره های راکت در کنار یادگیری زبان، استرس های موجود در یادگیری را کاهش داده و در نهایت شما را به این باور خواهد رساند که همه چیز به خود شما بستگی دارد. فعل خواستن را برای شما تنها یکبار صرف می کند و پس از آن این خود شمایید، که فرمان زندگی شخصی، تحصیلی و شغلی تان را به دست می گیرید و با سرعت دلخواهتان ادامه مسیر می دهید.
کارشناسان مشاور ما نیز در این مسیر در کنار شما هستند و مشاوره های لازم را جهت بهبود و تقویت مهارت ها و همچنین چگونگی مطالعه زبان در کنکور به شما عزیزان ارائه خواهند داد. این مشاوره برای شما عزیزان رایگان خواهد بود و شما می توانید با امنیت خاطر تنها به روبرو نگاه بیاندازید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و منتظر تماس کارشناسان و مشاوران ما باشید.