برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی کنکور ارشد,یادگیری روش های تست زنی کنکور

شناخت تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی کنکور ارشد، قطعا تاثیرات بسزایی در رتبه شما خواهد داشت. یادگیری روش‌های تست زنی کنکور بی‌شک از یادگیری مطالب درسی، مقوله‌ای جداگانه است و باید به این باور برسید که برای دست‌یابی به بهترین رتبه کنکور، تنها مطالعه کتاب و روش‌های یادگیری دروستان تاثیرگزار نخواهد بود.
برای این منظور بهتر است به اهمیت تست زنی و نقش پررنگی که در موفقیت شما خواهد داشت، غافل نشده و سعی نمایید خود را برای یک نبرد تمام عیار، آماده سازید. در بخشی از زندگی ما موفقیت در کنکور و راهیابی به دانشگاه دلخواهمان، یک هدف غایی برای ما محسوب می‌شود و این مهم را نباید فراموش کنیم که برای موفقیت و رسیدن به هدف، باید تمامی جوانب را شناخته و به تقویت مهارت‌های خود در تمامی بخش‌ها دست یابیم.
کنکور ارشد به مثابه این است که شما راه و هدف خود را برگزیده‌اید و با اطمینان بیشتر در این مسیر گام برداشته‌اید. رسیدن به این بخش برای بسیاری از ما یک آرزو است و قطعا دست‌یابی به این آرزو نیاز به شناخت مسیر و راه‌های رسیدن به آن را دارد که ما در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی کنکور ارشد:

1- یادگیری لغات انگلیسی، یادگیری همه چیز!
لغات انگلیسی را در تست زنی کنکور ارشد دست کم نگیرید. برای یادگیری لغات می‌توانید از دو روش استفاده نمایید: یک اینکه با روش یادگیری کدینگ لغات را فرا بگیرید و دوم اینکه این لغات را با جعبه لاینتر به ذهن و حافظه طولانی مدت خود بسپارید.
اول از هر چیزی بهتر است بدانید که سوالات مربوط به لغات انگلیسی در کنکور ارشد، سوالات ۱ تا ۱۰ را در بر می‌گیرد. که اصولا تست‌ زنی این بخش را می‌توانید به سرعت به انجام برسانید. البته که زمان تست زنی شما به معلومات شما عزیزان بستگی دارد. هر قدر که تمرین بیشتری داشته باشید، سرعت تست زنی شما قطعا افزایش خواهد یافت اما برای اینکه اطلاعات خود را در لغات افزایش دهید روزانه به چقدر زمان جهت یادگیری نیاز دارید؟ در ابتدا احتمالا شما نیاز به زمان بیشتری برای یادگیری واژگان انگلیسی دارید، اما رفته رفته این زمان کاهش یافته و در نهایت تنها با صرف یک زمان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه‌ای در طول روز و تمرین با جعبه لاینتر، می‌توانید به سرعت به مرور و البته یادگیری لغات بپردازید.
مرور در یادگیری لغات را فراموش نکنید و باور داشته باشید که تنها کافی است روزانه در ساعات ابتدایی روز و یا حتی شب‌ها قبل از خواب به یک مرور اجمالی بپردازید. جعبه لاینتر در یادگیری لغاتی که برای شما اندکی سخت‌تر است به شما کمک وافری خواهد کرد اما شما می‌توانید برای یادگیری بهتر و البته ثبت آنها در حافظه بلند مدت، این لغات دشوار را در جملات روزانه و فارسی خود نیز بکار ببرید.
در نهایت می‌توانید از تصاویر و عکس ها نیز در بهبود یادگیری لغات نیز استفاده کرده و سعی کنید برای خود یک آلبوم عکس تهیه دیده و در حقیقت با ادغام این روش با روش کدینگ یادگیری لغات انگلیسی، این مسیر را به امری سرگرم کننده‌تر تبدیل نمایید.
البته که روش دیگری نیز در یادگیری واژگان انگلیسی نیز وجود دارد که برای شما بهره و بازدهی بیشتری خواهد داشت. در این روش شما هر لغتی را که فرا می‌گیرید به یادگیری لغات متضاد و مترادف آن نیز می‌پردازید و در نهایت خواهید دید که در مدت زمان اندکی شما دارای یک دایره وسیعی از لغات انگلیسی شده‌اید و این لغات قطعا می‌تواند در تست زنی بهتر و تسلط شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

2- یادگیری گرامر انگلیسی را دست کم نگیرید!
اگرچه از دید تعداد اندکی گرامر بخش کسل کننده در یادگیری زبان است اما باید به این موضوع پرداخت که قطعا این عزیزان به روش‌های نو در یادگیری گرامر اشراف نداشته و به همین جهت از آموزش دیدن در این بخش کلافه می‌شوند. تسلط بر گرامر زبان انگلیسی قدرت شما را در تمامی بخش‌ها نشان خواهد داد و در نتیجه این بخش، بخش تکمیل کننده سایر مهارت‌های اصلی یادگیری زبان از جمله مهارت نوشتن، خواندن، گوش دادن و مکالمه برقرار کردن است.
یادگیری گرامر به روش ناخودآگاه می‌تواند موثرترین روش یادگیری گرامر باشد اما این نکته قطعا در ابتدا نیاز به صرف زمان بیشتری خواهد داشت. اگر شما زودتر از سایرین به خواندن کتاب‌هایتان برای کنکور اقدام نموده‌اید، می‌توانید از کتاب‌های جانبی نیز در این مسیر بهره بگیرید. یعنی مطالعه کنید و رفته رفته و به شکل ناخودآگاه به گرامر مسلط شوید. در نهایت شما باید بدانید که در کنکور ارشد نیز ۱۰ سوال از ۳۰ سوال ارائه شده به گرامر اختصاص دارد و برای این منظور شما نمی‌توانید این بخش را نادیده بگیرید. هر قدر که بتوانید تست صحیح بیشتری بزنید، خواهید دید که چقدر در رتبه کنکور شما تاثیرگزار خواهد بود. برای تقویت این مورد می توانید به تست زنی بیشتر و با کیفیت‌تر در طول روز اقدام نمایید. کیفیت اما به چه منظور است؟
منظور ما از کیفیت این است که بعد از تست زنی حتما کمی به عقب برگشته و به بررسی جواب‌های درست و اشتباه خود بپردازید. به نکات ارائه شده‌ای که به عنوان کلید برای شما در نظر گرفته شده است دقت کرده و در نهایت سعی کنید که با بررسی و تحلیل کیفیت تست زنی خود را بالا ببرید.

3- درک مطلب را جدی بگیرید!
اگر به خوبی به مفهوم اینکه چرا درک مطلب برای ما تهیه شده است، پی ببرید قطعا از وجود این بخش در کنکور لذت بیشتری خواهید برد. ۱۰ سوال باقی مانده در کنکور ارشد به این موضوع اختصاص دارد، که البته تمامی جواب‌ها در خود این بخش نهفته است. کافی است برای تسلط بر این بخش هم گرامر خود و هم دایره لغات‌تان را افزایش دهید و کمی نیز به تمرین و مطالعه سوالات کنکورهای سال قبل ارشد بپردازید. درک مطلب در سایر زبان‌ها و مهارت‌ها می‌تواند راهنمای شما باشد و سعی کنید به این باور برسید که این قسمت مانند خواندن یک کتاب و در نهایت خلاصه کردن و بازگو کردن آن برای سایرین است. اگر به خوبی متوجه مطالب این قسمت شوید، می توانید در زمان اندکی به سوالات این بخش پاسخ دهید. جواب این سوالات اصولا در شروع و یا پایان یک متن و به اصطلاح در هسته اصلی متن نهفته است. موضوع اصلی که متن حول محور آن می‌چرخد را بیابید و سعی کنید با کمی تمرکز به سوالات پاسخ دهید.
این بخش در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. در واقع برای تسلط به آن، اساتید شیوه‌های مختص به خود را دارند. گاهی به صحبت کردن در مورد اتفاقاتی که در طول روز برایشان اتفاق افتاده می‌پردازند و از زبان آموزان می‌خواهند که از آنها سوال کنند و گاهی نیز خود به سوال از آنها می‌پردازند و از آنها می‌خواهند که جواب سوالاتشان را در میان گفته هایشان بیابند.

تقویت تست زنی در کنکور ارشد:

برای تقویت تست زنی خود سعی کنید که خود را در موقعیت واقعی قرار داده و با ایجاد یک شرایط کاملا شبیه سازی شده و همچنین زمان مورد نیاز، به تست زنی بپردازید. برای این تمرین در برنامه ریزی‌های شخصی خود یک ساعت مشخص در طول روز تعیین کنید و در نتیجه روزانه علاوه بر ساعتی که برای مطالعه درس زبان اختصاص داده‌اید، به این تمرین بپردازید.
ما ساعت مشخصی را برای این تمرین و البته مطالعه کتاب زبان برای شما مشخص نمی‌کنیم، چرا که مقرر کردن یک ساعت مشخص برای تمامی افراد، یک اشتباه محض است. البته که این ساعت در تمامی افراد متفاوت است و هر فردی بنا به شرایط و موقعیتی که دارد و همچنین با توجه به سبک یادگیری خود، می‌تواند به مطالعه روزانه بپردازد. تعیین ۷ الی ۸ ساعت برای مطالعه روزانه برای کنکور، تنها به استرس و ضعف در اعتمادبه‌نفس نفس دانش آموزان و دانشجویان خواهد افزود و بهتر است که شما نیز به این ساعت‌ها دقت نکرده و سعی کنید به کیفیت مطالعه بیش از کمیت آن توجه نمایید.

در نهایت برای اینکه بتوانید بهتر از عهده سوالات کنکور و آزمون های زبان انگلیسی بر‌آیید، می‌توانید به زبان به دید یک سرگرمی نگاه کرده و با آموزش دیدن در محیط‌های آموزشگاه‌ها و شرکت در دوره‌های ویژه زبان انگلیسی مانند، دوره راکت انگلیسی و یا آموزش آنلاین زبان انگلیسی، در کنار مطالعه دروس دانشگاهی، زبان خود را تقویت نموده و مهارت جدیدی به مهارت‌های خود بیافزایید. البته که تسلط به زبان انگلیسی در کنکور ارشد و دکتری به مراتب می‌تواند برای شما مثمر ثمر بوده و در نهایت یک الزام برای دانشجویان پزشکی محسوب می‌شود. راکت انگلیسی در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، از ویژه ترین دوره های آموزش زبان انگلیسی است که علاوه بر اینکه در کمترین زمان شما را در زبان انگلیسی مسلط می‌کند، در نهایت با آموزش از طریق سیستم آموزشی رامیت نیز، شما را با دنیای شگفت انگیزی از یادگیری آشنا خواهد کرد و از شما یک فرد متکی و خود ساخته خواهد ساخت. با گذراندن این دوره ها شما در کنکور علاوه بر پاسخگویی به سوالات، توانایی کسب درصد بالایی را در زبان خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین استفاده از مشاوره رایگان جهت انتخاب دوره و روش‌های یادگیری، می‌توانید با تکمیل بخش زیر منتظر تماس کارشناسان حرفه‌ای ما بوده و از مشاوره آن‌ها در مسیر پیش روی خود، بهره ببرید.