اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی در یادگیری بهتر و کاربردی‌تر آموزش زبان ترکی بسیار مفید واقع خواهد شد. در واقع اپلیکشن‌ها در دنیای امروزی جایگاه ویژه‌ای را در میان کاربران اینترنت ایجاد نموده‌اند. این اپلیکیشن‌ها با موضوعات متنوع از جمله آموزش زبان در اختیار علاقه‌مندان به یادگیری زبان دوم و چند زبانه قرار می‌گیرد تا بتوانند با یک برنامه ریزی مدون، زبان آموزان را به جلو سوق دهند.
اپلیکیشن‌ها در واقع می‌توانند یک همراه برای برنامه ریزی‌های روزانه یادگیری زبان برای شما عزیزان باشند تا بتوانید در ساعاتی مشخص تنها با یک کلیک ساده اعلام حضور کنید و تمرین‌ها را از دوره‌های مقدماتی تا پیشرفته پا به پای آموزش‌های اپلیکیشن به سمت جلو راهبری کنید.

IELTS7 Banner 01 8 اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی,اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی

 

زبان ترکی برای ما ایرانیان به دلیل ارتباطاتی که در حوزه‌های مختلف با این کشور همسایه داریم از اهمیت بالایی برخوردار است. ترکی به دلیل نزدیکی هر چند کم به زبان ما، می‌تواند زبان راحت‌تری نسبت به سایر زبان‌ها برای ما باشد و با سرعت بیشتری این زبان را نسبت به سایر کشورهای دیگر بیاموزیم.
اگرچه که داشتن آپ‌ها، ایجاد انگیزه بیشتری را در آموزش زبان ترکی می‌نمایند اما وجود اساتید در حوزه آموزش می‌تواند به شما عزیزان کمک کند. آموزش‌هایی که از طریق اساتید کارکشته انجام می‌پذیرد می‌تواند در کوتاه کردن مسیر برای شما حائز اهمیت باشد. حال به معرفی بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی می‌پردازیم.

اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی:

  • Duolingo:

یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی Duolingo می‌باشد. وقتی صحبت از نرم افزار یادگیری زبان می‌شود، بی شک اولین و کامل‌ترین نرم افزار دولینگو هست که برای تمامی علاقه‌مندان به زبان‌های مهم، طراحی شده است. این نرم افزار با سرگرمی و بازی و البته ایجاد فضایی کاملا فکر شده، برای زبان آموزان، دنیایی کاملا متفاوت از آموزش زبان ترکی استانبولی را ایجاد نموده است.
دولینگو قابل نصب بر روی تمامی گوشی‌های همراه است و به صورت رایگان در میان کاربران و علاقه‌مندان قرار گرفته است. چیزی که دولینگو را از سایر اپلیکیشن‌ها متمایز نموده است، این است که، این نرم افزار، در نهایت به صورت جهانی رتبه شما از میان سایر کاربرانش را نشان داده و محیطی را ایجاد نموده تا شما بتوانید افرادی را که هم سطح شما در زبان ترکی هستند را یافته و در نهایت برای همدیگر حکم یک پارتنر ترکی را داشته باشید.
دولینگو جدیدا برای آموزش لغات بخش دیگری را در خود ایجاد نموده است که فلش کارت‌های ترکی به صورت آنلاین را در اختیارتان قرار داده و در نهایت شما می‌توانید دایره لغات خود را نیز در کنار تقویت سایر مهارت‌های مهم ترکی، افزایش دهید. دولینگو جزو نرم افزارهایی است که باید به صورت آنلاین با آن کار کرده و در نهایت برای تمرین، شما نیاز به اتصال به شبکه اینترنتی دارید. نکته مهم دیگر این است که فارسی زبانان، ترکی را می‌توانند با زبان ترکی فرا گرفته و یا برای زبان مبدا، زبان انگلیسی را انتخاب نمایند و قابلیتی که زبان را به زبان مادریتان یاد دهد، در دست نخواهید داشت.
البته شاید این خود یکی از نکات مثبت برای شما باشد چرا که اگر زبان ترکی را با زبان ترکی فرا بگیرید یکی از اصولی‌ترین روش‌ها را انتخاب نموده‌اید و اگر فراگیری شما به صورت زبان انگلیسی باشد، در واقع شما به صورت همزمان به تقویت دو زبان زنده دنیا پرداخته‌اید.

  • Busuu:

یکی دیگر از روش های یادگیری زبان ترکی استفاده از اپلیکیشن بوسوو می‌باشد. بوسوو نیز مانند دولینگو سعی در آموزش سایر زبان‌های مهم را دارد و تلاش کرده است که در طی سال‌های فعالیت خود، با قرار دادن آموزش انواع زبان‌ها، دایره کاربران خود را افزایش دهد. اگر در سطح مقدماتی و یا پیشرفته در آموزش زبان ترکی قرار دارید، نگران نباشید، چرا که بوسوو برای تمامی سطوح برنامه ریزی جامعی را ایجاد نموده است و شما می‌توانید به راحتی در هر سطحی از یادگیری زبان ترکی هستید، از این نرم افزار فوق العاده بهره ببرید.
برای یادگیری زبان از طریق Busuu شما نیازی به اینترنت ندارید و می‌توانید به صورت آفلاین با این نرم افزار نیز کار کنید. در ابتدا این نرم افزار به شما این انتخاب را می‌دهد تا زمان تمرین خود را مشخص نمایید و با این کار روزانه مانند نرم افزار دولینگو به شما این زمان را یادآوری می‌کند. این نرم افزار در سال ۲۰۱۶ موفق شد تا در لیست اپلیکیشن‌ها خلاق و نوآور قرار بگیرد و در نتیجه به محبوبیت آن افزوده شد. این نرم افزار با ایجاد بستری مناسب، شما را به سایر کاربرانی که علاقه‌مند به زبان ترکی هستند و همچنین از سطح زبانی مشابهی با شما برخوردارند، متصل می‌کند و شما می‌توانید به راحتی علاوه بر تمرین و تکرار روزانه زبان ترکی، با پارتنرهای ترکی خود نیز، به مکالمه و گفتگو بپردازید.

  •  یونس امره:

این اپلیکیشن ویژه Yunus Emre Enstitüsü است. یونس امره یکی از آکادمی‌های یادگیری تخصصی زبان ترکی است که در سراسر جهان موسسات خود را ایجاد نموده تا بتواند به علاقه‌مند سازی زبان ترکی، کمک بسزایی کرده باشد. البته که آموزش‌های موسسه یونس امره، تنها به آموزش در مراکز ختم نمی‌شود و این موسسه اقدام به آموزش از طریق وبسایت و نرم افزار خود نیز نموده است.
در واقع هر چیزی که در وبسایت این موسسه آموزش داده می‌شود، در اختیار کاربران اپلیکیشن این موسسه نیز قرار می‌گیرد که می‌توان به فیلم‌ها و کلیپ‌های آموزشی فوق العاده این نرم افزار اشاره نمود. این اپلیکیشن تاکنون بسیاری از هموطنان ما را به زبان ترکی مسلط کرده است و البته که با آموزش‌های صحیح و گام به گام خود، توانسته است علاقه‌مندی های بسیاری را در میان عموم ایجاد نماید. این نرم افزار به صورت کاملا ساده به آموزش ترکی می‌پردازد و در واقع به ساده‌ سازی این زبان کمک می‌کند.

  •  Mondly Türkçe:

همانطور که از اسم این آپ پیدا است، یک نرم افزار تخصصی در زمینه آموزش زبان ترکی است که قابل نصب بر روی سیستم اندروید می‌باشد. در واقع شما می‌توانید زبان ترکی را با زبان انگلیسی در این آپ یاد بگیرید و تمامی مهارت‌های مهم و اصلی از جمله گرامر زبان ترکی و… را نیز فرا بگیرید. با تمرین روزانه در کنار دوره‌های تخصصی که برای زبان ترکی می‌بینید، می‌توانید پس از مدتی و با سرعت بسیار زیادی، زبان ترکی را به بهترین نحو فرا گرفته و از این مهارت خود لذت فراوان ببرید.

ما در این مقاله به معرفی بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان ترکی پرداخته‌ایم اما به نظر شما استفاده از اپلیکیشن‌ها برای یادگیری زبان، به تنهایی کافی است؟
یادگیری و آموزش زبان ترکی و یا دیگر زبان‌ها از طریق اپلیکیشن‌ها ممکن است اما کافی نیست. در واقعه اپلیکیشن‌ها کمک کننده محسوب می‌شوند، نه تکمیل کننده. به همین منظور هیچ کدام از ما علاقه‌ای به یادگیری زبان به صورت نصفه و نیمه نخواهد داشت. از طرف دیگر یادگیری زبان از طریق اپلیکیشن‌ها نیاز به صرف زمان زیادی است و همه ما زمان و عمر کافی برای یادگیری زبان از این طریق را نداریم.
اکثر ما به دنبال مسیری هستیم که نتیجه بخش، مطمئن، متناسب با پیشرفت روز دنیا، ارتقا و پیشرفت ما، دارای پشتیبانی کامل، آموزش نامحدود و…. باشد. کم‌تر موسسه‌ای همه این ویژگی ها را در کنارهم دارد اما موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به همراه تیم و اساتید حرفه ای و چند زبانه خود، با توجه به دغدغه و نیاز تک تک شما عزیزان به ابداع سیستم منحصر به فرد رامیت کرده است. این سیستم آموزشی تحت عنوان راکت در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. دوره راکت با توجه به درخواست و نیاز شما به دو صورت VIP Rocket و Tailored Rocket برگزار می‌شوند که به شکل کاملا آنلاین و خصوصی در حال برگزاری هستند. دوره های آنلاین زبان ترکی، در واقع دایره وسیع‌تری از زبان آموزان را در خود جای می‌دهد و یک آموزش عادلانه را برای تمامی افراد ایرانی زبان در هر کجای این جهان، رقم می‌زند.
یادگیری با روش‌های راهبرانه اساتید، در کنار وجود اپلیکیشن‌های آموزش زبان ترکی که به شما در برنامه ریزی‌های شخصی در تمرین زبان ترکی کمک می‌کنند، یک روش کاملا ایده آل است و از شما یک فرد با برنامه خواهد ساخت که مسیر خود را شناخته و همچنین یک هدف مهم در یادگیری زبان ترکی را انتخاب نموده است.
در این راستا کارشناسان ما نیز در کنار شما هستند، تا پا به پای شما مسیر را طی نموده و مشاوره‌های لازم را برای شما عزیزان قرار دهند. این مشاوره در تمامی بخش‌های آموزشی وجود دارد تا هر روز یک گام بیشتر و بهتر را در این مسیر بردارید. اگر تمایل به شرکت در دوره‌های آموزش زبان ترکی را دارید می‌توانید با ثبت مشخصات فردی خود در فرم مشاوره و ثبت نام در بخش زیر، از مشاوران ما درخواست مشاوره آموزشی نموده و همچنین از زمان و تاریخ شروع دوره‌های ویژه موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی مطلع شوید.