چگونه به انگلیسی با تلفن صحبت کنیم؟ تا به حال چقدر به این موضوع فکر کرده اید؟ آیا به این فکر کرده اید که مکالمه پشت تلفن بسیار با مکالمات حضوری فرق دارد و بهتر است که عبارات و اصطلاحات مربوط به آن را نیز فرا بگیرید؟ بی شک بسیاری از ما وقتی درباره مکالمه انگلیسی صحبت می کنیم، منظور مان همان مکالمات روزانه ای است که هر فردی در گفتگوهای دوستانه یا رسمی خود به کار می برد؛ اما باید بدانید که مکالمات تلفنی به تنهایی موضوعی مهم هستند که یادگیری آنها بسیار حائز اهمیت است و بهتر است که سعی کنید به این بخش از یادگیری نیز خودتان را مسلط نمایید.
برای این کار شما می توانید جهت تمرین، به مکالمات روزانه با دوستان و یا همکلاسی های خود پرداخته و در نتیجه لغات و عباراتی که فرا گرفته اید را، با آنها تمرین نمایید. به هر حال بهتر است که این مقاله را تا آخر مطالعه کرده و همراه با هم به لغات و جملات مرتبط به این موضوع مسلط شویم. با ما همراه شوید.

 

۱- ?Hello, who is speaking
به این عبارت نگاه کنید. اگر بخواهیم به ترجمه لغت به لغت آن بپردازیم، این معنی را می دهد: «سلام، چه کسی صحبت می کند؟». اما اگر بخواهیم به شکل کلی به این جمله نگاه کنیم با ترجمه مفهومی آن آشنا شویم که عبارت است از «سلام بفرمایید».

۲- ?Hi, Ali speaking. Or this is Ali. Is Mohammad there
به جمله دوم نگاهی بیندازید، این جمله به چه معنا است؟ بدون شک بسیاری از ما می توانیم مفهوم آن را به راحتی دریابیم، چرا که از کلمات ساده انگلیسی استفاده شده است و ما با این کلمات بارها در کتاب های درسی و یا کتاب های انگلیسی آشنا شده ایم. این جمله با ترجمه لغت به لغت به این معنا ترجمه می شود: « سلام علی صحبت می کند. محمد آنجا است؟» به این ترجمه نگاه کنید؛ آیا به نظرتان کمی غیرطبیعی نمی رسد؟ در واقع این شکل ترجمه کردن ما را به یاد مکالمات خصوصی و یا رمزی سیاست گزارها و یا سربازان جنگی خواهد انداخت. بهتر است اگر به ترجمه کردن علاقه مند هستید این عبارت را به این شکل ترجمه نمایید: « سلام من علی هستم. محمد هست؟»

۳- .Just a moment, please
قطعا در مکالمات پشت تلفن شما به این جمله بارها و بارها نیاز دارید، پس سعی کنید که آن را به خوبی در ذهنتان بسپارید و برای اینکه فراموشتان نشود به تمرین آن در آینه و یا تماس های تلفنی ای که با همکلاسی های کلاس های آنلاین زبان انگلیسی دارید، بپردازید.
باز هم بیایید به ترجمه لغت به لغت آن بپردازیم: « فقط یک دقیقه لطفا»!! این جمله اصلا ترجمه زیبایی را به شما نخواهد داد، پس سعی کنید به زبان مادری خود برگردید و ببینید در این لحظه از چه جمله ای استفاده می کنید! بله درست است؛ بهتر است که این جمله به این شکل ترجمه شود: « یک لحظه گوشی خدمتتان لطفا.»

 

حال که تا حدودی به تفاوت ترجمه مفهومی و لغت به لغت آشنا شده اید بهتر است در ادامه به عبارات کاربردی و مهم در گفتگوهای تلفنی پرداخته و شما را با این عبارات کلیدی آشنا نماییم.

-.This is Mary speaking (رسمی)
سلام ماری هستم، بفرمایید.

– .Hi, it’s Mary here
سلام، من ماری هستم. (غیررسمی)

– .Excuse me, who is calling? This is Nahid
ببخشید شما؟ من ناهید هستم.

– ?Ali is speaking, how may I help you
علی هستم، چطور می تونم کمکتون کنم؟

– ?I think you have the wrong number. I don’t recognize your voice. Who is this
فکر می کنم اشتباه گرفته اید. بجا نمی آورم. شما؟

– .I am calling from Iran
از ایران تماس می گیرم.

– .I’m calling on behalf of Mary
از طرف ماری تماس می گیرم.

– .I am trying to get in touch with Fatima
.می خوام با فاطیما صحبت کنم. ( غیررسمی)

–   .I would like to speak to Fatima
مایلم با فاطیما صحبت کنم. (رسمی)

–   .I’m trying to contact Fatima
می خواهم با فاطیما صحبت کنم. (رسمی)

– ?Who’s calling, please
شما (لطفا)؟ (غیررسمی)

–  ?Who is it
شما؟

– ?Can I ask whom I’m speaking to, please
می توانم بپرسم با چه کسی صحبت می کنم؟

– ?May I ask who’s calling, please
ممکن است اسمتان را بفرمایید ؟

– ?Could you hold on a moment, please
ممکن است لطفا یک لحظه گوشی را نگه دارید؟

– .Hold the line, please
لطفا روی خط باشید (پشت خط منتظر بمانید)

– Hold on a minute
یک لحظه گوشی.

– .I’ll just put you through
الان شما رو وصل می کنم. (غیررسمی)

-.I’ll just transfer you now
همین الان شما را وصل می کنم. (رسمی)

– ?Could you put me through to extension number ۲۵, please
می توانم شما را به داخلی ۲۵ وصل کنم؟

– .Sorry, Mary’s not here
متاسفم، ماری اینجا نیستند.

–  ?I’m afraid Mary’s busy at the moment, can I take a message
عذرخواهی می کنم، ماری در حال حاضر کار دارد. می توانم پیغام شما را دریافت کنم؟

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

شاید در دوره های حضوری آموزش زبان انگلیسی، هیچگاه برایتان پیش نیاید که بتوانید یک مکالمه تلفنی انگلیسی را با دوستان خود داشته باشید اما قطعا می توانید این شکل مکالمات را با دوستان خود در دوره های آنلاین زبان انگلیسی تمرین نموده و سعی کنید با شبیه سازی فضاهای متفاوت و واقعی، خودتان و همچنین مهارت هایتان را به چالش بکشانید.
در این زمینه اساتید موسسه زبان بهین دانش، روش هایی را انتخاب نموده اند که مکالمه تلفنی به انگلیسی را نیز در بر گرفته و در نهایت شما می توانید خودتان را برای موقعیت های گوناگون آماده سازید. می پرسید چطور؟ خب باید گفت که، برای این منظور سعی شده است که در اپلیکیشن ARE فضایی تحت همین عنوان تهیه و به زبان آموزان ارائه گردد تا آنها با راهبران خود به صورت تمام وقت به مکالمه و تمرین موضوعات متفاوت بپردازند.
در واقع تمامی دوره های آموزش آنلاین زبان با بهره گیری از این اپ توانسته اند شکل درستی از تمرین و یادگیری زبان آموزان در منزل را طراحی نموده و به آنها این اجازه را بدهند تا با شبیه سازی موقعیت های متفاوت مکالمات جذابی را طراحی و تمرین نمایند.

 

دوره راکت یا همان آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز یکی از دوره های ویژه موسسه زبان بهین دانش است که امروزه نگاه های وسیعی از سراسر جهان را از شرق تا غرب و از جنوب تا شمال به خود جلب نموده است و با بهره گیری از سیستم آموزشی رامیت و برخورداری از اساتید راکت توانسته است شکلی جدید از آموزش را طراحی و به علاقه مندان به زبان انگلیسی تقدیم نماید.
در واقع راکت آموزشی نامحدود در این ۵۰ جلسه خصوصی را رقم زده است و زبان آموزان با دخیل بودن در زمان و روز کلاس هایشان می توانند سرعت و کیفیت آموزش را در کنار هم تجربه نمایند. این دوره آموزشی از دوره های فوق فشرده است که شما می توانید برای آشنایی بیشتر با آن به بخش گزارش دوره های آموزش زبان رجوع و به صورت شفاف با بخشی از آموزش های انجام شده آشنایی بیابید.
در کنار دوره های راکت، دوره های همیاد انگلیسی نیز وجود دارد تا با حق انتخاب به زبان آموز در انتخاب استاد، زمان کلاس، محتوای آموزشی و همچنین دخیل بودن در تعداد جلسات، آموزش را به شکلی شخصی سازی شده برای خود داشته باشد. این دوره دارای پشتیبانی آنلاین است و شما می توانید پس از پنجمین جلسه در صورت نیاز به تغییر راهبر و یا زمان کلاس های خود بپردازید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری دوره ها و همچنین دریافت مشاوره می توانید با ما از طریق راه های زیر ارتباط حاصل نمایید.
– دنبال نمودن ما در صفحات مجازی تلگرام و اینستاگرام بهین دانش
– اقدام به دریافت مشاوره از طریق تکمیل بخش زیر
– تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲
– ارتباط با پشتیبانان سایت