برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 کامل ترین زبان دنیا کدام است

کامل ترین زبان دنیا کدام است؟ برای پاسخ به  این سوال ابتدای باید معیار های تکامل یک زبان را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. ملاک های مختلفی برای تشخیص یک زبان به عنوان یک زبان کامل وجود دارد. زبان شناسان مشهوری همچون لئونارد بلومفیلد ، پیتر ترادگیل ، دنیل جونز ، نوآم چامسکی در حیطه های مختلف زبان شناسی همچون زبان‌شناسی اجتماعی، گویش‌شناسی، آوا شناسی و ساختار شناسی این امر را مورد بررسی و تحقیقات قرار داده اند. این زبان شناسان در ادوار مختلف می زیسته و هر کدان متناسب با روزگار و دیدگاه خود زبانی را به عنوان کامل ترین زبان بر گزیده اند. این موضوع بیانگر آن است که پاسخ به سوال “کامل ترین زبان دنیا کدام است؟” همواره یکی از دغدغه های ادیبان و زبان شناسان بوده است.
در ادامه با بررسی نکات حائز اهمیت و چهار چوب زبان های تکامل یافته، از دیدگاه های مختلف می پردازیم. برخی بر این باورند که زبان عربی از تمامی جنبه های زبان شناسی کامل ترین زبان در جهان شناخته می شود، اما بر اساس پارامتر های مختلف این رتبه گاها دچار افت شده و زبان عربی جایگاه برتری خود را به دیگر زبان های زنده دنیا می دهد.

کامل ترین زبان دنیا کدام است؟

  • آوا شناسی

وجود آوا های متعدد می تواند دلیلی بر تکامل یک زبان باشد. آوا شناسی یکی از زیر شاخه های زبان شناس است که بر حیطه آوا ها، واج ها و خواص آنها می پردازد. آوا شناسی علمی است که اصوات موجود در یک زبان را مورد مطالعه قرار می دهد. این علم، که یکی از چهار چوب های مهم شناخت کامل ترین زبان دنیا به شمار می رود.
اولین بار در قرن نوزدهم میلادی لودیمار هرمان آواها را مورد بررسی قرار داد. او  قصد داشت آنچه ویلیس و ویتستون در کتاب گفتار مرئی خود ارائه داده است را آموزش دهد تا از صحت گفته های وی اطمینال یابد. هرمان با استفاده از دستگاهی به نام آوا سنج نظریات کتاب گفتار مرئی را در ارتباط با خواص طیفی اصوات صامت و صدادار مورد آزمایش قرار داد. بر اساس این آزمایش فرضیات این کتاب بر مبنی الگو پذیری آوا و ایماها و خواص فضیلی و آکو استیک اصوات را متناسب با سرعت پخش صدا و واکنش دستگاه آوا سنج با قطعیت به یک نکته و باور علمی تبدیل شد. سپس دیگر دانشمندان این شاخه علمی زبان های مختلف را مورد بررسی و تحقیق طبق اصول علمی به دست آمده قرار دادند.
بر اساس این دانش از زیر شاخه های زبان شناسی و بررسی زبان های مختلف زبان فرانسوی به کامل ترین زبان دنیا به لحاظ تکامل داشتن آواها و واج ها است.

  • غنا و تاریخچه

زبان اولین تلاش انسان برای برقراری ارتباط با هم نوعان خود بود. در طول تاریخ زبان های مختلف در مناطق گوناگون پدید آمده و تکامل یافته اند. برخی از این زبان ها مانند زبان اوستایی (از زبان های رایج در ایران باستان) و زبان لاتین (زبان رایج در بخش هایی از ایتالیاکه جزء زبان های هند و اروپایی به شمار می رفت) از تغییر و تحول جا مانده و با این وجود که بعضا متکلم هایی در برخی قسمت های جهان دارد زبان مرده محسوب می شود. برخی دیگر نیز با گذر زمان هر روز تکامل یافته و با وجود شرایط اجتماعی سیاسی کشور مبدا در رده پر متکلم ترین زبان ها قرار گرفته، اما برخی زبان ها نیز مانند زبان سینهالی تنها بقا یافته اند. اگر در ابتدای اختراع زبان، بشر به اختراع خط نیز دست می یافت امروز می توانستیم به این نتیجه برسیم که در مبدا همه انسان ها زبانی مشترک داشته اند و سپس با فاصله هایی که با قومیت، مرزها و تفاوت های دیگر بین آنها به وجود آورد، به شیوه ای زبان مشترک را به روش خود تکامل بخشیده و آنچه در ابتدا می دانستند را به چند کلمه مشترک محدود کردند.
به لحاظ غنا و تاریخچه، زبان عبری تکامل یافته ترین زبان جهان شناخته می شود. چرا که از هزار سال پیش از میلاد رواج داشته و تا کنون با بروز رسانی و تکامل فراوان ۹ ملیون متکلم در سطح جهان دارد.

  • دستور زبان

نکات دستوری نیز از مواردی است که می توان جهت تشخیص یک زبان تکامل یافته بر آن اکتفا کرد. به گفته عده ای از زبان شناسان، زبان ژاپنی دشوار ترین دستور زبان را دارد. بنابراین این زبان را می توان به لحاظ تکامل دستور زبان در اولین جایگاه بر شمرد. زبان های رایج تری همچون فرانسه و آلمانی که همیشه از آنها به عنوان سخت تریت زبان ها یاد می کنیم در رده های دوم و سوم تکامل یافته ترین زبان های جهان اند.

طبق رتبه بندی کلی با توجه به تمامی معیار های یاد شده کامل ترین زبان های دنیا عبارتند از:
_ زبان عربی
_ زبان آلمانی
_ زبان فرانسه
در این بین زبان فارسی نیز در رتبه هفتم کامل ترین زبان های جهان جای گرفته است.
درک و شناخت هر کدام از این زبان ها مانند تولدی دوباره می ماند. انسان پس از فراگیری یک زبان جدید افق های تازه ای بر دید خود در می یابد و همچنین به جهانی تازه که قبلا متعلق به متکلمین آن زبان بوده، پا می گذارد.
با شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی این امکان برای شما فراهم است که هفت زبان زنده دنیا را در کوتاه ترین زمان ممکن بیاموزید و از مزایای آن لذت ببرید. دوره های راکت یا آموزش زبان در 50 روز این امکان را برای شما فراهم می کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن به موقعیت دلخواه خود دست یابند. برای اینکه دوره های موجود در سایت قابل دسترسی برای همگان باشد دوره ها به صورت کاملا خصوصی و آنلاین برگزار می شوند.
اساتید دوره های راکت با در نظر گرفتن دغدغه زبان آموزان، پشتیبان و همراه دائمی آن ها هستند. علاوه بر شرکت در دوره های راکت دوره های تک جلسه و پنج جلسه خصوصی وجود دارند که شما می توانید بسته به نیاز و با کمک مشاوران ما انتخابی صحیح و درست داشته باشند.
دوره های رکت با سریال به آموزش فراگیران خود می پردازند و چهار مهارت اصلی زبان را به زبان آموزان آموزش می دهند.
همچنین می توانید با ثبت اطلاعات در فرم مشاوره و ثبت نام زیر و یا ارتباط با پشتیبانی آنلاین اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه اجرا و شرایط شرکت در دوره های راکت را بدست آورده و یادگیری زبان مورد نظر خود را آغاز کنید.