IELTS7 Banner 01 8

آموزش زبان ترکی استانبولی در خواب را در زمره روش های کارساز یادگیری قرار می دهند. این روش یکی از روش های جذاب و کار آمد است که بسیاری از روانشناسان برای تحقیق بر روی این پروژه آزمایش های متعددی را انجام داده اند. این روش با آزمایش هایی از جمله موارد زیر بررسی شده اند:
یکی از آزمایش هایی که برای بررسی این موضوع صورت گرفت تحقیق بر روی ۶۰ دانش آموز آلمانی بود. ۳۰ نفر از این دانش آموزان در اواسط شب به یادگیری لغات پرداختند و مجدد در هنگامی که به خوب می رفتند این لغات برای آنها در خواب تکرار می شد. دسته دوم اما پس از یادگیری لغات در اواسط شب، توسط والدینشان بیدار و مجدد به مطالعه این لغات پرداختند. در نهایت نتیجه کار برای گروه اول یک نتیجه مثبت به بار آورد و آن یادگیری بهتر لغات و تلفظ آنها بود.
در واقع این روش روشی کارساز در یادگیری تلفظ صحیح لغات زبان دوم بود که برای این کارشناسان و تیم آزمایش آنها جالب توجه واقع شد. این روش بارها و بارها با روش های گوناگونی مورد آزمایش قرار گرفت و نتیجه کار بارها و بارها مثبت اعلام شد.

 

اگرچه تعدادی اعتقاد دارند که در زمان خواب و جدا شدن موقت روح از بدن حافظه انسان نیز آمادگی یادگیری خود را از دست می دهد اما این آزمایش ها نتایج متغیری را رقم زد و بسیاری از علاقه مندان به یادگیری زبان ترکی را به این موضوع علاقه مند نمود تا با این روش به یادگیری لغات و عبارات ترکی استانبولی بپردازند.
یادگیری زبان در خواب را می توان یکی از خارق العاده ترین و عجیب ترین روش های یادگیری زبان به حساب آورد که همین موضوع باعث شده است که باعث کنجکاوی بسیاری از زبان آموزان و علاقه مندان شود. در واقع شما با این روش می توانید به موارد زیر دست یابید:

 

– یادگیری لغات ترکی
این روش می تواند روشی مناسب جهت حفظ و یادگیری لغات ترکی در حافظه بلندمدت شما عزیزان باشد. شما می توانید با این روش و گوش دادن به لوازمی که جهت یادگیری لغات تهیه دیده شده اند، زبان را به خوبی فرا بگیرید و در مکالمات ترکی به خوبی و با اعتمادبنفس عمل نمایید. دایره لغات از جمله موارد مهم در یادگیری شما عزیزان هستند و نمی توان از آنها در ایجاد مکالمه قدرتمندتر و رسیدن به سایر مهارت های یادگیری غافل ماند.
– فراگیری تلفظ صحیح عبارات و کلمات ترکی

گوش دادن به فایل های صوتی و یا آهنگ های ترکی در شب در واقع زمینه ساز یادگیری بهتر تلفظ عبارات و کلمات ارائه شده خواهد بود. این مورد می تواند در ذهن ناخودآگاه شما رسوخ کرده و تا مدتها در حافظه بلندمدتان ماندگار شود. تلفظ بخش مهمی در یادگیری است که غفلت از آن باعث می شود که شما هیچوقت نتوانید مانند یک فرد بومی مکالمه و گفتگو نمایید.

 

یادگیری زبان ترکی در خواب خود یک روش ایده آل است اما اگر با علایق شما عزیزان همراه شود در حقیقت می تواند نتایج به مراتب بهتری را ازآن شما عزیزان نماید. اگر شما علاقه مند به آهنگ های ترکی هستید و یا موارد دیگر این موضوعات را در یادگیری خود اعمال نمایید و اجازه دهید یادگیری ترکی سرگرمی های لازمه را برای شما عزیزان رقم بزند. اما از جمله مواردی که می توان در شب و هنگام خواب از آنها بهره برد موارد زیر است:

 

– یادگیری زبان ترکی با اخبار
البته که شنیدن اخبار سیاسی و ناگوار نمی تواند فکر مناسبی در جهت یادگیری زبان ترکی در خواب باشد اما می توان این اخبار را به صورت تفکیک شده و یا بخش های متنوع فرهنگی ورزشی برای خودتان تهیه و شبانه و قبل خواب به شنیدن علایق تان اقدام نمایید.

 

– یادگیری زبان ترکی با رادیو
رادیوها بخشی جذاب و سنتی در یادگیری زبان ترکی هستند که با موضوعات متنوع خود از جمله گویندگی با یک موضوع ادبی و یا شاید آشپزی، ایجاد قصه ها و داستان های جذاب و حتی اخبار آب و هوای شهرهای گوناگون ترکیه، موضوعات بسیاری را در جهت یادگیری در اختیار شما عزیزان قرار بدهند. شما با شنیدن این موضوعات لغات عدیده بسیاری را فرا خواهید گرفت و با انواع موضوعات در شاخه های متنوع آشنا خواهید شد. رادیو را روشن کنید، چشمانتان را ببندید و یک قدم بزرگ در یادگیری زبان ترکی بردارید.

 

– یادگیری زبان ترکی با پادکست های ترکی زبان
پادکست ها جهانی نو برای علاقه مندان به یادگیری زبان ترکی و سایر زبان ها هستند. در حقیقت این پادکست ها با ارائه بخشی از یک رمان زیبا، یک شعر ترکی جذاب و یا یک دلنوشته ساده به صورت تصویر وصوت می توانند روشی سرگرم کننده و نو در یادگیر ی شبانه زبان ترکی برای شما باشند. آنها حالی خوب را برای شنونده به ارمغان خواهند آورد که این حال خوب نیاز یک زبان آموز در یادگیری زبان ترکی استانبولی خواهد بود.

– یادگیری زبان ترکی با فایل های صوتی مدیتیشن و…
مدیتیشن ها را شاید بتوان بهترین گزینه جهت یادگیری زبان در ساعات پایانی شب و در هنگام خواب دانست. در واقع این موضوعات خود در آرام بخش کردن فضای ذهن تاثیرگزار است و در نهایت به شنونده برای بهتر شدن، تقویت روح و … کمک خواهد نمود و اگر شما بتوانید این مدیتیشن ها را در راستای یادگیری زبان مورد علاقه تان همسو نمایید، در واقع یک تیر و دو نشان مهم زدن است.

 

علاقه مندی به زبان ترکی می تواند تنها یک گام باشد اما گام های دیگر در این مسیر مهم هستند که می توانند شما را به خواستگاهتان برسانند و زمینه ساز حالی خوب برای شما باشند. این گام ها را شاید بتوان به داشتن برنامه ریزی، هدف سازی و همچنین گام برداشتن در این مسیر تشبیه نمود.
اگر شما عزیزان نیز علاقه مند به یادگیری زبان ترکی استانبولی هستید بهتر است در وهله اول به ثبت نام در دوره های متناسب با شرایط خود بپردازید و پس از آن روش های یادگیری زبان ترکی در منزل نیز اقدام نمایید که آموزش زبان ترکی در خواب تنها یکی از این روش ها خواهد بود.
آموزش زبان ترکی نیاز به تمرین و تکرار مکرر دارد که آموزش آنلاین زبان ترکی می تواند این مهم را برای شما عزیزان برطرف نماید. آموزش آنلاین زبان ترکی با هدف دستیابی همه علاقه مندان با روش راکت زبان ترکی و همچنین همیاد ترکی در دست اجرا است که شما می توانید جهت آگاهی کامل از دوره ها و همچنین زمان برگزاری آنها با پشتیبان های سایت و اینستاگرام ما ارتباط برقرار نموده و در نتیجه تحولی شگرف را ازآن خود نمایید.