IELTS7 Banner 01 8 نحوه نوشتن آدرس به ترکی,آدرس پرسیدن به ترکی,زبان ترکی

نحوه نوشتن آدرس به ترکی را شاید بتوان از جمله موضوعات مهم در آموزش زبان ترکی استانبولی دانست که در مکالمات ایجاد شده در سفر و یا مهاجرت می تواند به شما کمک نماید. اینچنین موضوعاتی به خودی خود در مکالمات روزانه و البته ارتباطاتی که با سایرین خواهید داشت مهم واقع خواهند شد و البته که یادگیری نوشتن و صحبت کردن درباره این موضوع را در ترم های اولیه زبان فرا خواهید گرفت.
در واقع اگر ما نتوانیم آدرس دادن و یا آدرس گرفتن به یک فرد بومی یا… را فرا بگیریم شاید در مواقعی نتوانیم از عهده موقعیت ها و شرایطی که با آنها روبرو می شویم برآییم. آدرس به ترکی را می توان به صورت ناخودآگاه در مکالمات افراد ترک زبان در فیلم یا سریال های ترکی نیز یاد گرفت و پس از یاد گرفتن بهتر است که این موضوع را با پارتنر ترکی زبان خود تمرین نمایید.
برای مهاجرت یا سفرهای شغلی و تفریحی یکی از نیازهای مهم یافتن آدرس های کشور ترکیه و شهر زیبای استانبول است. البته نگرانی در مورد این موضوع کاملا طبیعی است اما باید خوشحال باشید که بسیاری از افراد بومی ترکیه ساده ترین روش را برای آدرس دادن به توریست ها و مسافران بکار می برند که این خود یکی از خصایل اخلاقی مثبت مردم ترکیه است.

نحوه نوشتن آدرس به ترکی:

با توجه به اهمیت این موضوع در ابتدا باید لفات و کلماتی را که مربوط به مکان های مختلفی است فرا بگیرید و سپس از این کلمات در جملات خود استفاده کنید. هنگام یادگیری بهتر است کلمات کاربردی را یاد بگیرید تا بتوانید از آن ها به نحو احسن استفاده کنید. در ادامه ما برخی لغات پر کاربرد را معرفی خواهیم کرد.

Banka => بانک

Restoran => رستوران

Otel => هتل

Ege Denizi => دریای اژه

alışveriş Merkezi => مرکز خرید

güzellik Salonu => سالن آرایش

Ofis => مطب

Hastane => بیمارستان

Bulvar => خیابان

Meydan => میدان

Konaklama => اقامتگاه

mağaza => فروشگاه

Süper => سوپری

Kasap dükkânı => قصابی

Müze => موزه

Kitapçı => کتاب فروشی

Güzellik Hizmetleri Merkezi => مرکز خدمات زیبایی

Şerif Ofisi => کلانتری

Konser => کنسرت

stadyum => استادیوم

TUVALET => سرویس بهداشت

کلمات کاربردی ترکی برای پرسیدن آدرس:

علاوه بر مراکز مهم، شما به یک سری کلمات و عبارات دیگر نیز نیاز دارید که در واقع بخش اصلی این موضوع هستند تا بتوانید آدرس خود را بیابید و یا مسیرتان را پیدا نمایید. این کلمات شامل کلماتی مانند، سمت چپ، دور زدن و … هستند که همه در جایگاه خود مهم هستند. ما در این مقاله به تعدادی از این عبارات نیز اشاره نموده ایم که بهتر است تمامی این عبارات و کلمات را در حین تمرین مکالمه و یا چت ترکی با پارتنرهای ترکی زبان خود نیز تمرین نمایید.

Sağa dön => به راست بپیچ

Cadde => خیابان

Sola dön => بپیچ به چپ

Sokak => کوچه

Düz git => مستقیم برو

sokağı => کوچه ی

Tarlayı geçin => میدان را رد کن

meydanı => میدانِ

Mağazanın yanında => کنار فروشگاه

Meydan -> میدان

Sokak ۷ ve ۹ arasında => بین کوچه ۷ و ۹

همانطور که گفتیم حال برای اینکه به تمرین این لغات بپردازید بهتر است که این کلمات را در جملات متفاوت تمرین نمایید. این کلمات هر یک به خودی خود نمی توانند برای شما کاربرد خاصی داشته باشند و نیاز است که برای به خاطر سپردن دقیق آن و همچنین تمرین مکالمه و نوشتن آدرس به ترکی آنها را در جملات تمرین نمایید که ما از تعدادی از این جملات برای مثال برای شما عزیزان استفاده نموده ایم.

.Düz git , Sağa dön ve devam et . Otel, hastane ile alışveriş Merkezi arasında
مستقیم برو به سمت راست که پیچیدی ادامه بده. بین هتل و مرکز خرید است.

?Yakınlarda mağaza var mı
در این نزدیکی فروشگاه هست؟

?Kızların okulu hangi tarafta
مدرسه دخترانه در کدام سمت است؟

?Otel hangi caddede
هتل در کدام خیابان است؟

به مرور و در دوره های متوسطه شما می توانید با یادگیری انواع لغات از جمله لغاتی که مربوط به آدرس پرسیدن به ترکی است مکالمات با موضوعات گسترده تری را تجربه نمایید. زمانی که دایره لغات زیاد می شود و شما مسلط به شمارش اعداد ترکیبی و اعداد ساده شدید یا مسلط به جهت ها و سایر موارد، می توانید از زبان جدیدی که فراگرفته اید در جهت ادامه دار کردن تمرین مکالمات ترکی استفاده کرده و در نهایت با اعتماد به نفس بیشتر به تمرین و تکرار موضوعات پیش روی خود بپردازید.
زبان ترکی برای ما ایرانیان شاید به دلیل سفرهای تفریحی و سفرهای کاری ای که سالانه خواهیم داشت و همچنین ارتباطات گسترده با این کشور، نسبت به سایر کشورها از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. در نتیجه شما می توانید از این مهارت در راستای فعالیت های متفاوت بهره برده و خودتان را برای موقعیت های بسزایی که پس از یادگیری شامل حالتان می شود آماده سازید. در نتیجه آموزش زبان ترکی بهترین گزینه برای افرادی است که علاقه مند به سفر و یا مسافرت های کاری و تجاری هستند و تجربه این شیرین را در این راستا برای علاقه مندان به مهاجرت و یا سفر به این کشور خواهد بود.
موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی این آموزش را با عنوان آموزش آنلاین زبان ترکی برای علاقه مندان و افرادی که نیاز به این یادگیری دارند تهیه دیده است و در واقع به آنها کمک می کند تا با دوره های راکت ترکی در کمترین زمان ممکن و با توجه به نیازهایشان این دوره ها را نیز بگذرانند.
راکت از جمله دوره های پیشرفته در آموزش زبان ترکی است که از صفر تا صد زبان ترکی را در ۵۰ روز به زبان آموزان آموزش می دهد و با پشتیبانی آنلاین و تمام وقت مسیری روشن تر را به آنها تقدیم می نماید. تمامی دوره های موجود دارای پشتیبانی آنلاین هستند. در صورت علاقه به شرکت در این دوره ها شما می توانید با پشتیبانان ما ارتباط حاصل نمایید و یا مشخصات خود را ثبت و منتظر تماس کارشناسان اجرایی سایت احمدرضا ابراهیمی باشید. همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت سوالات شما و مشاوره های آموزشی به شما عزیزان خواهند بود.

راه های ارتباطی با موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی:
_ ارتباط از طریق پشتیبانی سایت.
_ تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای این صفحه.