یادگیری زبان عربی چقدر طول می کشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که افراد با در نظر گرفتن اهداف، روش یادگیری و فاکتورهای مدنظرشان باعث کند یا سریع شدن مسیر یادگیری زبان عربی می‌شوند. این فکر که یادگیری زبان عربی در کوتاه مدت ممکن نیست، در صورتی صحیح است که با استفاده از روش‌های سنتی و سیستم آموزشی نا‌مناسب صورت گیرد اما هنگامی که آموزشی مبتنی بر یادگیری را در پیش گیریم باعث می‌شود که یادگیری زبان عربی در کوتاه مدت اتفاق افتد. در این مقاله قصد داریم درباره مدت زمان یادگیری زبان عربی به صحبت بپردازیم.

مدت زمان لازم برای یادگیری زبان عربی

 • یادگیری زبان‌های دیگر

همانطور که گفتیم فاکتورهای بسیاری، تعیین کننده مدت زمان یادگیری عربی هستند. اینکه قبل از یادگیری زبان عربی، زبان دیگری را فرا‌ گرفته باشید به شما در جهت یادگیری سریع‌تر زبان عربی کمک بیشتری خواهد کرد.

 • تدریس اساتید

روش‌های تدریس زبان عربی متفاوت است اما مدرسین زبان عربی باید تدریس خود را به گونه‌ای شکل دهند که زبان آموزان، زبان عربی را سریع یاد بگیرند.

 • انتخاب روش یادگیری

روش های یادگیری زبان عربی بسیار متنوع و متفاوت است. روش انتخابی شما نقش بسیار مهمی در سرعت یادگیری زبان عربی ایفا می‌کند. بهتر است روشی را انتخاب کنید که، در عین حال که یادگیری شما را تسریع می‌کند باعث لذت بردن شما از مسیر یادگیری شود؛ چراکه یادگیری زبان عربی در مدت زمان کوتاه به صورت فشرده صورت می‌گیرد و نیاز است که برای جلوگیری از خسته شدن شما، آموزش همراه با سرگرمی باشد. در این باره در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 • پشتکار زبان آموزان

مدت زمانی که هر زبان آموز برای یادگیری در نظر گرفته است متفاوت می‌باشد. تحقیقات نشان داده است که افرادی که خواهان کوتاه شدن مدت زمان یادگیری زبان عربی هستند باید در روز حداقل 1 الی 2 ساعت را به مطالعه زبان عربی بپردازند. این کار باعث تسریع روند یادگیری زبان عربی می‌شود.

 • دید و نگرش زبان آموزان

دید و نگرشی که هر یک زبان آموزان دارند در روند یادگیری بسیار تاثیر گذار است. اگر یادگیری زبان عربی را با روحیه شاد، جدیت و هدفمند شروع کنید قطعا مدت زمان یادگیری زبان عربی کوتاه‌تر می‌شود.

 • برنامه ریزی جامع

داشتن برنامه ریزی یکی دیگر از مواردی است که یادگیری زبان عربی را سرعت می‌بخشد. قرار دادن زمان بندی‌های مناسب برای یادگیری عربی نظم و زمان بسیار زیادی را به شما می‌دهد.

 • شرکت در کلاس‌های زبان عربی

با شرکت در دوره‌های و کلاس‌های زبان عربی لطف بزرگی را در حق خودتان کرده‌اید چراکه این روش یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر مدت زمان یادگیری زبان عربی می‌باشد. با شرکت در کلاس‌ها، یادگیری زبان آسان‌تر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد.

 • غرق شدن در مسیر یادگیری

روش و اساتید انتخابی شما نقش بسیار بالایی در مدت زمان یادگیری دارند. اینکه روش و مدرس انتخاب شده به شما کمک می‌کند که در مسیر یادگیری قرار گیرید و همراه با راهبران خود پیش روید، بسیار با اهمیت است.

 • انگیزه زبان آموزان

زبان عربی زبان سخت و دشواری محسوب می‌شود برای یادگیری این زبان باید انگیزه و زمان بسیار زیادی را در طول روز در نظر بگیرید. با ایجاد انگیزه در خودتان مسیر پیش رو را بهتر طی می‌کنید. سعی داشته باشید برای خود انگیزه بالایی را ایجاد کنید تا در طول روز ساعات بیشتری را به یادگیری مشغول شوید.

 • استفاده از کمک آموزشی

در طول روز علاوه بر تمرین و مطالعه، به موسیقی زبان عربی، کتاب‌ها و روزنامه‌های عربی زبان، فیلم و سریال‌های زبان عربی مشغول شوید. این یکی دیگر از راه‌های غرق شدن شما در مسیر یادگیری محسوب می‌شود.

 • سختی زبان

عامل دیگری که در مدت زمان یادگیری عربی تاثیر گزار است، سخت بودن زبان عربی می‌باشد. این زبان به دلیل وجود لغات بسیار، قواعد، گرامرهای دشوار و… به زبان سختی تبدیل شده است. اینکه از آغاز به سخت بودن زبان عربی آگاهی داشته باشید و با دید باز وارد این مسیر شوید باعث می‌شود در اواسط راه دچار سردرگمی و خستگی نشوید.

 • نوع برگزاری کلاس

کلاس‌های خصوصی آموزش زبان عربی در روند یادگیری تاثیر گذار است. قطعا علاوه بر اینکه باعث می‌شود شما با آرامش و تمرکز بالایی در کلاس حضور پیدا کنید باعث افزایش بازدهی شما، هنگام یادگیری می‌شود. همچنین آموزش آنلاین زبان عربی بازدهی و مسیر یادگیری شما را بالاتر و سریع‌تر می‌کند.

 • استفاده از اپلیکیشن‌ها

استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان عربی خارج از کلاس درس و در خانه، باعث آموزش بیشتر شما می‌شود. با کمک گرفتن از نرم افزارهای آموزش زبان عربی لذت دیگری در آموزش را تجربه خواهید کرد. این روش به گونه است که در هر لحظه و هر جا به راحتی می‌توانید به آموزش بپردازید.

در انتها باید گفت که در این مقاله متوجه شدید که یاد گرفتن یک زبان جدید چقدر زمان می‌خواهد و می‌توان این نتیجه را گرفت که برای یادگیری زبان عربی و یا دیگر زبان‌ها نمی‌توان زمان مشخصی را اعلام کرد و مدت زمان یادگیری شما به همه موارد گفته شده در مقاله بستگی دارد. این نکته را فراموش نکنید که بیش از هر چیزی تلاش، جدیت و پشتکار شما تعیین کننده مسیر محسوب می‌شود. اما توجه داشته باشید که اینکه گفته می‌شود یادگیری زبان در کوتاه مدت غیر ممکن است، اشتباه می‌باشد.
ما این اطمینان را به شما می‌دهیم که نه تنها یادگیری زبان عربی بلکه یادگیری دیگر زبان‌ها در مدت زمان کوتاه نیز ممکن است.
ما به شما سایت زبان احمدرضا ابراهیمی را معرفی می‌کنیم. این سایت با سیستم آموزشی متفاوت به ابداع دوره راکت اقدام کرده است. این دوره نه تنها آموزش زبان عربی در کوتاه مدت را ممکن کرده است بلکه نیتیو لایک شدن زبان آموزان را رقم می‌زند. احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن شرایط روز دنیا، تغییر در نیازهای زبانی افراد و صلاح دید خود، دوره راکت را به دو صورت فشرده (آموزش زبان عربی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان عربی در 50 روز) برگزار می‌کند.
اساتید این دوره زیر نظر احمدرضا ابراهیمی دو الی چند زبان را به سبک راکت فرا گرفته اند. به همین دلیل با آگاهی بسیار آموزش زبان آموزان را آغاز می‌کنند. اساتید چند زبانه و حرفه‌ای دوره راکت با سریال‌های عربی زبان به آموزش می‌پردازند. انتخاب این سبک برای آموزش زبان عربی به دلیل این است که نیتیو لایک شدن، آموزش عادات و مهارت‌های زبانی به فراگیران را امکان پذیر می‌کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره رایگان و شرکت در دوره راکت می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید.