امروز جلسه ی دوم دوره aim۳ برگزار شد. ما برای تهیه گزارشی از روند برگزاری این جلسه، به همراه زبان آموزان در محل آموزشگاه بهین دانش حاضر شدیم. پاییز هنوز زیبایی هایش را از ما دریغ نکرده است و می توانیم در این هوای شاعرانه و پاییزی، از یادگیری و آموزش زبان در اصفهان لذت ببریم.
در ادامه از شما دعوت به خواندن گزارش تهیه شده میکنم.

 

IELTS7 Banner 01 8

 

مرور جلسه قبل

کلاس امروز طبق روال در ساعت ۱۸:۳۰ شروع شد و پس از احوال پرسی و حضور و غیاب،استاد تمارین انجام شده ی زبان آموزان را بررسی کردند و سپس به سوالات آنها و رفع اشکال پرداختند. تمرین ها یک به یک و به صورت گروهی حل شد و هر یک از زبان آموزان به انتخاب خود برای حل تمرین به سمت تابلو آمدند و تمرین ها را جواب دادند.
در ادامه توسط سی دی،مطالب جلسه ی قبل در رابطه با Vocabulary مرور شد تا تمام ایرادات زبان آموزان به طور کامل برطرف شود و استاد با خیالی راحت تر وارد مباحث جدید بشود.
یادگیری زبان نیاز به تمرین و تکرار دارد و ما امیدواریم آموزش زبان تنها به یک ساعت و نیم حضور در کلاس نباشد. اگر دوست دارید که در این زمینه موفق باشید باید بپذیرید که برای هدفتان باید تلاش و برنامه ریزی بکنید.

 

 

تدریس زمان گذشته ساده (جملات پرسشی)

 آموزش گرامر زبان انگلیسی امروز، در مورد ساختن سوال در مورد گذشته است.در این گرامر از Did استفاده میشود. برای مثال جمله I went to the park برای سوال تبدیل به ?Did you go to the park می شود.
در ادامه ی کلاس،زبان آموزان Grammar درس جدید رایاد گرفتند که درمورد سوال در گذشته بود و زبان آموزان با اشتیاق مشغول یادگیری بودند.پس از آن استاد به سوالات زبان آموزان پاسخ داد تا ابهام یا مسئله های آن ها در مورد درس جدید برطرف شود.
برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی تمرین های بسیاری در کتاب و جدا از کتاب حل شد و از زبان آموزان خواسته شد با توجه به درس جدید سوال ها شخصی سازی شود و سوال های مربوط به خود را بپرسند.

 

 

تمرین درس جدید

زبان آموزان در مورد کار های واقعی خود که در روز گذشته انجام داده اند با گرامر صحیح گذشته به مکالمه پرداختند و پس از پایان صحبت،زبان آموزان دیگر با گرامر جدید یادگرفته شده سوالات خود را از هم کلاسی و استاد خود، می‌پرسیدند.به این صورت با لذت استفاده ی دانش زبانی فراگرفته شده را در مکالمه واقعی احساس کردند.
یادگیری کاربردی زبان
 و نه صرفا طبق کتاب و با حل تمرین های کتاب، می تواند زبان آموزان را بیشتر به یادگیری و تحت آموزش بودن راغب بکند. اینکه بتوانیم شیرینی یادگیری را با سرگرمی نیز ادغام بکنیم، می تواند نتیجه ای به مراتب بهتر و بیشتر بدهد.

 

 

پایان کلاس با دیکشنری

در پایان کلاس بر روی مهارت کار با دیکشنری با زبان آموزان کار شد، به این صورت که استاد یک کلمه از Vocabulary درس را روی تابلو می نوشت و زبان آموزان در قالب گروه های دو نفره آن کلمه ی نوشته شده را در دیکشنری پیدا می کردند و از نظر تلفظ صحیح آن را بررسی می کردند.
مزایای کار با دیکشنری
کار با دیکشنری در آکادمی زبان بهین دانش در اصفهان، یکی از ملزومات یادگیری است و در این زمینه زبان آموزان رها نمی شوند و می توانند کار با دیکشنری را از استاد خود بیاموزند. از مزایای کار با دیکشنری این است که شما می توانید علاوه بر اینکه دایره لغات خود را با توجه به مثال هایی که در کتاب برای توضیح کلمه زده است، بالا ببرید، بلکه با تلفظ، فونتیک و املای صحیح کلمات نیز آشنا می شوید. در عین حال با کلمات مترادف، لغات مورد نظر خود آشنا می شوید و همینطور می توانید با شکل اسمی و یا فعلی آن لغات نیز آشنا شوید.
در آکادمی زبان بهین دانش، مخصوصا در ترم های اولیه داشتن دیکشنری یک الزام است و زبان آموزان موظف هستند علاوه خرید کتاب مخصوص به هر ترم یک کتاب دیکشنری متناسب با سطح خود نیز داشته باشند. کار با دیکشنری در همان ترم های اولیه به آنها آموزش داده می شود و زبان آموزان می توانند در مقاطع بالاتر به راحتی در هر لحظه که احساس نیاز کردند از آنها استفاده نمایند.
تجربه شما در استفاده از دیکشنری چه بوده است؟ مزایای استفاده از آن برای شما چه بوده است؟
در نهایت در ساعت ۲۰:۰۰ زبان آموزان پس از یاد داشت تمارین خانه،با استاد خداحافظی کردند و از کلاس خارج شدند.