جلسه سوم از سری دوره های Movers در فصل پاییز و در آکادمی برگزار شد. پاییز با تغییر رنگ و تازه گی داشت به اتمام می رسید اما آنها همچنان در ابتدای راه برای یادگیری بودند و علاقه و شوق یادگیری در آنها باعث شده بود که امروز در کنار آنها باشیم و بتوانیم با حضور در کنار یکسری دیگر از گروه هایی که دوره های زبان انگلیسی را می گذراندند با شما باشیم.

IELTS7 Banner 01 8

 

شروع تمرینی…

در ساعت ۱۶:۴۵ و با ورود استاد به کلاس، جلسه ی امروز آغاز شد و پس از احوال پرسی و حضور و غیاب، استاد تمارین انجام شده ی زبان آموزان را بررسی کرد و سپس با هم به بررسی تمرین ها و پاسخ های آنها پرداختند.نکته ی جالب توجه امروز در حل تمرین ها، اشتباه یکی از زبان آموزان در بحث زمان ها به انگلیسی بود که توسط استاد برطرف شد. بحث در مورد استفاده ی AM و PM در ساعت بود که بد نیست یک توضیح کوتاه در مورد آن بدهم؛ ما در انگلیسی از Am برای زمان های بین ۱۲ بامداد و ۱۲ ظهر استفاده می کنیم و اصولا شکل نوشتاری آن به صورت A.M و با یک نقطه در وسط این دو حروف انگلیسی است اما PM برای زمان های بین ۱۲ ظهر تا ۱۲بامداد استفاده می شود و شما می توانید برای یادگیری آن حتی به ساعت های موبایل والدینتان هم توجه نمایید.

 

 

شکل های متفاوت زمان

پس از بررسی تمرین ها و کار بر روی PM و AM، استاد برای زبان آموزان اشکال متفاوت بیان زمان را توضیح دادند برای مثال:
بجای I wake up at ۷:۰۰ AM
میتوان گفت I wake up at ۷:۰۰ in the morning
و در کل استفاده های کلمات morning, evening, afternoon و night توضیح داده شد.سپس از زبان آموزان دعوت شد تا با ساخت مثال هایی با اشکال متفاوت زمان، در کلاس نیز تمرینی انجام داده باشند تا مطلب جدید درس را با استفاده عملی بهتر فرا بگیرند.

 

 

زبان در دنیای واقعی

استاد از زبان آموزان خواست تا با فعالیت های روزانه ی خود با زمان و فعالیت های واقعی و با دو شکل متفاوت زمان، مثال بزنند تا بتوانند از دانش زبانی خود به صورت کاربردی نیز استفاده کنند. بعد به پرسش و پاسخ پرداختند و تمرکز زبان آموزان واقعا جای تقدیر داشت.
در صحبت کردن به انگلیسی یا هر زبان دوم دیگر این تمرکز و هماهنگی ذهن با زبان است که می تواند نتیجه خوب برای شما رقم بزند و اصولا زبان آموزان کم سن و سال تر بهتر می توانند از عهده این امر بر بیایند.

 

 

کتاب کار زبان انگلیسی

پس از درس و مثال ها، از زبان آموزان دعوت شد تا بر روی دو صفحه ی مربوط به درس جدید در کتاب کار، تمرین کنند و به سوالات آن بخش پاسخ بدهند و البته در گروه های دو نفره، به هم کمک کنند تا تمرین و کار گروهی نیز انجام بپزیرد. پس از انجام تمرین های موجود در کتاب کار توسط زبان آموزان، استاد از آن ها خواست تا هر گروه با همفکری با هم گروهی هایشان به یک تمرین پاسخ داده و همه تمرین ها در همین کلاس بررسی بشود تا بتوانند در کنار هم به حل و رفع اشکالات بپردازند.
پس از انجام هر تمرین،هر گروه یک امتیاز می گرفت تا انگیزه ای برای ادامه ی حل تمرین ها داشته باشد.
زبان آموزان به خوبی از عهده ی حل تمرین در کلاس بر آمدند و هر گروه امتیاز خود را به صورت کامل از استاد گرفت. کار گروهی می تواند باعث مشارکت همه زبان آموزان به صورت مساوی بشود. اصولا کودکان خجالتی در جمع های دوستانه بیشتر می توانند خود و توانایی خود را بروز بدهند. برای همین منظور ما در آکادمی زبان بهین دانش همیشه تلاش کرده ایم که فعالیت های گروهی در کلاس هایمان را افزایش بدهیم تا هم انگیزه ای باشد برای زبان آموزان و هم سرگرمی ای برای همه آنها.

 

خودت را در نظر بگیر، چون آثار مثبت طولانی مدت، معمولا از آنچه پیوسته انجامش می دهی نشئت می گیرند…

 

 

پایانی سرگرم کننده و البته آموزشی

در پایان کلاس زبان آموزان در گروه های دو نفره به بازی با زمان پرداختند. یادگیری زمان در زبان انگلیسی می تواند یکی از چند بخش مهم و کاربردی برای همه ما باشد چرا که شاید دیگر مطالب گاها حالتی تخصصی به خود بگیرد اما بعضی از مطالب این چنینی برای هر کسی که به یادگیری زبان نیاز دارد، مهم هستند.
اما یادگیری زمان و ساعت در زبان انگلیسی به چه شکل پیش رفت؟
استاد با طراحی یک بازی کاملا ساده و اما جذاب یادگیری رویدادها در زبان انگلیسیرا به یک سرگرمی تبدیل کردند. این بازی به این شکل بود که کلاس به گروه های دو نفره تقسیم شدند و استاد یک سری زمان مشخص و ساعت های مختلف به هر کدام از این گروه ها دادند و از آنها خواسته شد که تصویر مربوط به هر کدام را در بخش پایانی کتاب پیدا کرده و در زیر ساعت و زمان خود قرار بدهند. این بازی یک امتیاز داشت و در صورت انجام صحیح آن، زبان آموزان می توانستند، این امتیاز را ازآن خود بکنند.
هدف از بازی در زبان انگلیسی:
این بازی چند هدف را با خود به دنبال داشت. یک اینکه زبان آموزان را به یک اندازه با خود درگیر می کرد و زبان آموزانی که به طبع از انجام فعالیت های کلاس طفره می رفتند یا اعتمادبنفس کافی نداشتند می توانستند در کار گروهی توانایی های خود را ثابت کرده و خودی نشان بدهند. دو اینکه در ساعات پایانی کلاس انگلیسی و آموزشگاه های زبان، اصولا انرژی زبان آموزان کمتر می شود و راه اندازی یک بازی می تواند انرژی از دست رفته آنها را به آنها برگرداند. سوم اینکه یادگیری زبان به همراه سرگرمی و ایده های خلاق می تواند زبان آموزان را به یادگیری راغب تر کرده و علاوه بر فضای آموزشی زبان، فضایی شاد و مفرح را به آنها بدهد.
شما نظرتان چیست؟ دوست دارید که کلاس زبان شما چه ویژگی هایی داشته باشد؟ شما می توانید در بخش نظرات، نظر خود را با ما و بقیه دوستانتان به اشتراک بگذارید. ما هدفمان جلب رضایت شما و البته آموزش صحیح و کاربردی شما در زمینه آموزش زبان انگلیسی در اصفهان و دیگر نقاط کشور است.