دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی ویژه نوجوانان، تحت عنوان دوره Free ۱ انگلیسی، راس ساعت ۱۸:۳۰ برگزار شد و زبان آموزان اکتیو کلاس امروز ما همراه با استاد در همان ساعت، آنلاین، و با انرژی خوبی که در گفتگوهای اولیه کلاس به هم می دادند، ما را نیز، از این انرژی خوب، بی بهره نگذاشتند.
دقایق اولیه با یک شروع طوفانی و حال خوب و یک مکالمه ایده آل، آغاز و زبان آموزان به سلام و احوالپرسی به زبان انگلیسی پرداختند. مکالمه روزمره زبان انگلیسی در این سطح برای زبان آموزان به علت تکرار و تمرین، به یک کار آسان تبدیل شده بود و حالا دیگر وقت آن شده بود که در این مکالمه اولیه انگلیسی، از هر در و موضوعی که دوست داشتند بنا به سطح خود، به گفتگو بپردازند.
استاد رحیمی از اساتید راکت زبان انگلیسی، به خوبی توانسته بودند شیوه های راکت را در کلاس پیاده، و زبان آموزان را متکی به تلاش ها و انگیزه ای که در این راه خرج می کنند، کنند. زبان آموزان نیز، به خوبی به این مسائله واقف بودند و به همین جهت در این راه مشتاق تر و بهتر از همیشه گام بر می داشتند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

استفاده از TO در انگلیسی!

در همان ابتدای کلاس، از کتاب تی تو تین ۴ بخشی در نظر گرفته شد و استاد از زبان آموزان خواستند که مانند مثال های کتاب، مثال های شخصی ساخته و بکار ببرند. در واقع موضوعی که استاد در این جلسه به آن پرداخته بود، کاربرد TO در زبان انگلیسی بود.
برای شناخت این موضوع از زبان آموزان خواسته شد که قبل از توضیحات استاد و با توجه به گرامر کتاب، سعی کنند موضوعات شخصی خود را با to بنویسند و هر کجا که دچار سردرگمی یا مشکل شدند با ایشان در میان گذاشته، تا در کنار هم به رفع اشکال در این درس بپردازند.
مصدر با to در زبان انگلیسی
 به ترکیب این کلمه با شکل ساده فعل گفته می شود. این مصدر معمولا زمانی بکار برده می شود که در زبان انگلیسی بخواهیم درباره موضوعی نظر شخصی بدهیم و یا منظور و قصد کسی را برسانیم. این مصدر تنها یکی از مصدرهای مهم در زبان انگلیسی است و امروز قرار است با ذکر مثال هایی که در کلاس Free ۱ انگلیسی صورت گرفت، شما را با این مبحث آشنا نماییم:
این مصدر در بخش های متفاوتی از جمله های انگلیسی بکار برده می شود و در واقع اگر در ابتدای جمله قرار بگیرد، در نقش فاعل ظاهر می شوند و معنی کاملی را به جمله ما خواهد داد. به مثال زیر توجه کنید:

.Not to speak more than one language can be a disadvantage
صحبت نکردن با بیش از یک زبان، می تواند یک ایراد باشد!

دومین کاربردی که می توان برای مصدر to در نظر گرفت این است که همیشه بعد از افعال want/ choose/ plan/ need/ decide/ would like از آن استفاده می شود.

.I want to get more exercise
می خواهم بیشتر ورزش کنم.
.They need to save money
آنها به پس انداز نیاز دارند.
.We plan to meet after school
ما قصد داریم که بعد از مدرسه همدیگر را ببینیم.

– کاربرد دیگر این است که شما می توانید با استفاده از صفت و یک infinitive، اظهارات عمومی را بیان کرده یا نظرات خود را بیان کنید:

.It’s fun to study together
جالب است که با هم درس بخوانیم.

.it’s isn’t easy to change your habits
تغییر عادات کار ساده ای نیست.

– بعد از این افعال مانند، عشق، نفرت، تحمل ایستادن، شروع، متوقف کردن و امتحان کردن می توانید از یک infinitive یا gerund استفاده کنید. به مثال های زیر توجه کنید:

.I love to sleep late. = I love sleeping late
من عاشق دیر خوابیدن هستم یا من دوست دارم دیر بخوابم.

نکته ای که می توان در این مثال دید این است که به هر دو شکل می توانید منظور خود را برسانید.

 

 

این بخش از کتاب با ساخت نوشته های شخصی زبان آموزان به خوبی به انجام رسید و استاد یک به یک به تشویق آنها پرداختند. در ادامه یک تعداد فعل و کلمه داده شد و از آنها خواسته شد که با استفاده از آموخته های امروز جمله های انگلیسی بنویسند.
funny کلمه اول بود که باید به این شکل شروع میشد:    …It’s funny to
بعد از این کلمه یک جمله ناقص داده شد و از آنها خواسته شد که بخش پایانی را با کلمات دلخواه پر کنند.   …I want to
استاد بعد از هر اشتباه جمله زبان آموزان را درست و برای آنها می فرستادند اما چالش اساسی دوم این بود که خود زبان آموزان ایرادات خود و دوستانشان را بدون کمک استاد بررسی نمایند و این چالش به خوبی عمل کرد.
زبان آموزان یک به یک به ایرادات خود واقف شدند و این یعنی اینکه تلاش و جدیت تک  تک آنها نتیجه داده بود. در واقع چیزی که در کلاس های استاد رحیمی مهم بود این بود که هر زبان آموز برای خود حکم استاد را داشته باشد.

 

 

تمرین و تکرار به خوبی در فعالیت های بعدی زبان آموزان مشخص بود و استاد بابت این موضوع و جدیتی که تک تک آنها خرج می کردند بارها و بارها از آنها تشکر کرد و سعی در تشویق سازنده آنها داشت.
مکالمه با توجه به گرامر جدید برگزار شد و بعد از یک تمرین شسته رفته در نوشتن به زبان انگلیسی، حالا نوبت این موضوع بود. استاد خود نیز در این چالش شرکت کردند و همراه با زبان آموزان به ساختن جملات جدید و خواندن آنها پرداختند. در ادامه اینقدر سرعت زبان آموزان در ساخت جملات جدید بالا رفته بود که استاد را به تعجب وا داشته و تشویق و تشویق و تشویق را به همراه داشت.
تمرین ها بخش Work book نیز در کلاس انجام شد و هر بخش که مربوط به یکی از کاربردهای to در انگلیسی بود به خوبی توسط زبان آموزان انجام شد. استاد وقتی متوجه این موضوع شد که آنها به خوبی به این بخش تسلط یافته اند به بخش دوم گرامر انگلیسی پرداختند.

اسم فعل در انگلیسی (افعال ing دار)
اسم فعل در واقع با افزودن ing به بخش پایانی افعال بدست می آید و حکم اسم را در جمله می گیرد. از کاربردهای اسم فعل در جملات انگلیسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– as a subject یا به عنوان فاعل در جمله قرار می گیرد.
در این جا این فعل می تواند با گرفتن ing و تغییر شغل، جای فاعل را در جمله داشته باشد. به مثال های زیر توجه نمایید:

.Biking is my favorite weekend activity
دوچرخه سواری از فعالیت های آخر هفته من است.

– به عنوان مفعول بعد از کلماتی مانند، like/ enjoy/ hate/ love/ can’t stand/ stop/ suggest

.I don’t like speaking in public
من دوست ندارم در ملاء عام صحبت کنم

– بعد از فعل در جمله و به منظور اطلاع دادن درباره یک موضوع بکار برده می شود.

.My father’s hobby is playing tennis
سرگرمی پدر من بازی تنیس است.

– بعد از بکار بردن صفاتی مانند: good at/ bad at/ happy about/ crazy about/ afraid of

.My friend is good at putting things together

 

 

افعال ing دار موضوع خوبی بود تا مهارت های مختلف از نوشتن انگلیسی گرفته، تا نگارش در انگلیسی و مکالمه انگلیسی نیز مورد بررسی قرار بگیرد. در واقع این موضوع برای زبان آموزان سرگرمی زیادی ایجاد کرده بود و سعی داشتند که بتوانند با دو روشی که فرا گرفته بودند جملات متنوعی ساخته و در این چالش موفق عمل کنند.
زبان آموزان به خوبی از عهده این فعالیت ها بر آمدند و با مشارکت خود به بهترین شکل ممکن تا دقایق پایانی کلاس را به پیش بردند. دوره های آنلاین انگلیسی به دلیل اینکه شرایطی بازتر را در اختیار زبان آموزان قرار می دهند، مسیری راحت تر و روش تری را نیز برای آنها فراهم می آوردند.
مکالمه روزانه و داشتن پارتنر انگلیسی در هر ساعت در طول روز، می تواند یادگیری سریع تری را برای زبان آموزان رقم بزند. نبود پارتنر همیشه برای زبان آموزان یک مشکل است و دوره های آنلاین این مشکل را به صورت کامل برای زبان آموزان برطرف نموده است.

 

 

زبان انگلیسی امروزه به یک نیاز برای تمامی افراد تبدیل شده است ولی متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل در دسترس نبودن مراکز آموزش زبان انگلیسی و یا  امکانات آموزشی، نمی توانند از این امکان استفاده نمایند. آموزش زبان انگلیسی به صورت غیرحضوری در واقع این نیاز را برطرف نموده است و زبان آموزان و علاقه مندان در سراسر جهان می توانند از این موقعیت مناسب استفاده کامل ببرند.
آکادمی زبان بهین دانش با برگزاری دوره های آموزش زبان انگلیسی به شیوه غیرحضوری این موقعیت را برای تمامی افراد بوجود آورده است تا تمامی علاقه مندان بتوانند در سراسر دنیا و در هر شهر و روستای دور افتاده به شیوه یکسان به توانایی یادگیری زبان انگلیسی دست یابند.
اگر شما عزیزان نیز علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین زبان انگلیسی هستید می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان آموزش ما بوده و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوند.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره مربوطه مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.