تعریف کلاس های استاد نوروزی را به کررات شنیده بودم. به همین خاطر ۵ دقیقه قبل از شروع کلاس، در کلاس حاضر شدم. کلاس Eventual ۴ ویژه بزرگسالان. دیدم که دو دقیقه قبل از کلاس، بچه ها با انگیزه و انرژی بسیار زیادی با سلام و احوال پرسی کردن با یکدیگر حضورشان را در کلاس اعلام کردند.
راس ساعت ۲۱:۰۰ استاد نوروزی با انرژی بسیار زیادی به صورت ویس به زبان آموزانش سلام کرد و باعث دوچندان شدن انرژی آنها شد. در کلاس های آنلاین زبان، نباید قدرت ویس و صدا را نادیده گرفت. تاثیر صدا بر روی بچه ها بسیار قوی است. و استاد نوروزی این موضوع را به درستی درک کرده و با لهجه ای بسیار شبیه به لهجه ی آمریکایی با زبان آموزان صحبت میکند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

استاد نوروزی کلاسش را با پرسشی جالب و بحث برانگیز آغاز کرد. او از زبان آموزانش پرسید که آیا تا به حال در موقعیتی قرار داشته اید که با چیزی که می بینید، می خوانید و یا می شنوید مخالف باشید و به آن باور نداشته باشید؟
در حین پاسخ بچه ها، استاد تک به تک ویس ها را گوش می داد و نظر خودش را درباره تک تک ویس ها اعلام می کرد. سوال ها رفته رفته به سمتی پیش رفت که بحث به هدف درس نزدیک شود و یک جورایی باعث آماده شدن ذهن بچه ها برای درک بیشتر درس شد. یکی از سوالات این بود که در چنین مواقعی که با صحبت های کسی موافق نیستید، برای اظهار عدم توافق خود از چه عبارات انگلیسی استفاده می کنید؟ و چه عکس العملی از خود نشان می دهید؟
گروه به جنب و جوش درآمده بود و همه ی بچه ها در بحثی که به راه افتاده بود مشارکت می کردند و نظراتشان را بازگو می کردند.
کلاسی که در حال بازدید از آن بودم، کلاس فوق العاده جذابی بود و نکته ی بسیار جالبی که در آن به چشم میخورد، این بود که در گروه هیچ متنی دیده نمی شد و همه ی بچه ها فقط با ویس حرفشان را انتقال می دادند و کلاس بر پایه ی گفتگو به انگلیسی و تقویت مهارت Speaking بود

 

 

پس از بحث و گفتگوی بسیار، استاد از هم صحبتی با زبان آموزانش اظهار خرسندی کرد و سوال بعدی خود را باز هم به صورت ویس مطرح کرد.
آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که مقاله ای بخوانید و بخواهید که نقدی در مورد آن بنویسید؟
استاد از کلمه ی critique در سوالش استفاده کرد و بچه ها متوجه معنی کلمه نشدند و معنی این واژه را پرسیدند. استاد به جای اینکه خودش جواب سوال هایشان را بدهد، آن ها را به یک چالش دعوت کرد و از آن ها خواست که باتوجه به موقعیت معنی آن را حدس بزنند و با استفاده از دیکشنری سعی کنند کلمه را هجی کنند.
همانطور که در گزارشات دیگر هم گفتم کلاس های آنلاین آکادمی زبان بهین دانش با روش سیستم آموزش رامیت و به سبک راکت درحال برگزاری است و روشی که استاد نوروزی نیز استفاده کرد بر اساس سیستم آموزش رامیت بود. در این سیستم به جای اینکه استاد مدام در حال آموزش به زبان آموزان باشد، زبان آموزان را دعوت به یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز می کند و زبان آموزان هم، در آکادمی زبان بهین دانش کاملا پذیرفته اند که تنها کسی که مسئول موفقیتشان است، خودشان هستند و نه هیچکس دیگر.

 

 

استاد با زدن مثالی برای کلمه ی critique، مسیر یادگیری را برای زبان آموزانش هموارتر کرد. بچه ها آنچه از کلمه درک کرده بودند را بیان کردند.
و در نهایت، استاد دو کلمه ی critic و critique را در گروه تایپ کرد و از بچه ها خواست این دو کلمه را در دیکشنری پیدا کنند و بعد درمورد هر یک توضیح دهند. به این طریق بچه ها متوجه تفاوت میان این دو کلمه شدند و در گروه گفتگویی درباره این دو کلمه و تفاوتشان به راه افتاد.
برای اطمینان از اینکه بچه ها درک کاملا درستی از این دو کلمه پیدا کرده باشند متنی  در گروه ارسال شد و از بچه ها خواسته شد باتوجه به متن، critic و critique را مشخص کنند و بچه ها هم به خوبی از عهده ی این کار بر آمدند.
در پایان کلاس نیز، تمرین هایی برای زبان آموزان فرستاده شد که آنها را برای جلسه ی بعد آماده می کرد و در واقع یادگیری زبان در خانه را با این تمرین ها به صورت ناخودآگاه یاد می گرفتند.

 

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی

دوره های آنلاین زبان انگلیسی رفت و آمدهای بی مورد را کاهش می دهد، مشکل نبود پارتنر برای مکالمه ی انگلیسی را برطرف می کند و از اینکه افراد خود را با بقیه به طور مداوم مقایسه کنند و اعتماد به نفس خود را از دست بدهند نیز جلوگیری می کند.
اگر شما علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین و ترمیک زبان انگلیسی آکادمی زبان بهین دانش هستید یا تمایل دارید که در این دوره ها، فرزندان خود را ثبت نام نمایید، می توانید با با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از این طریق از مشاوره رایگان مشاوران ما، در زمینه انتخاب دوره متناسب با خود، بهره مند شوید. همکاران ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما می توانید از پشتیبانی آنها در کل دوره، بهره ببرید.