کلاس Essential ۴ از مجموعه کلاس های Essential انگلیسی ویژه بزرگسالان، امروزه با سلام پر انرژی استاد جعفری، راس زمان تعیین شده و در ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه آغاز شد. بچه ها به بهتری شکل، همراهی کرده و به خوش و بش های صمیمانه و البته کارآمد پرداختند.
مکالمات اولیه در واقع مسیری برای مرور مکالمات روزانه و در عین حال، شکل درست تری از گفتگو را نشان دادن است. زبان آموزان می توانند در هر سطح زبانی که هستند، از دایره لغات جدید و همچنین گرامرهای جدیدی که فراگرفته اند، در این مکالمه استفاده نمایند.
استاد جعفری برای شروع کلاس از بچه ها پرسیدند: ?Can you start a class
و زبان آموزان به ویس ها و نوشته های پرشور و انرژی خود، استاد را همراهی، و کلاس به شکل رسمی آغاز شد…

IELTS7 Banner 01 8

 

 

کلاس با تمرکز بر روی مهارت صحبت کردن در زبان انگلیسی، آغاز شد. چیزی که در ابتدا از زبان آموزان خواسته شد، این بود که آنها به تصویر بخشی از کتاب نگاه کرده و در ادامه درباره این تصویر صحبت کنند. استاد به آنها زمان دادند تا بتوانند تمرکز لازم را انجام داده و در عین حال به گفتگوی خود به بهترین شکل بپردازند.
چیزی که در این گفتگو مهم بود، ساخت جملات مفهومی، تلفظ صحیح لغات و همچنین شکل صحیح ادای عبارات بود. زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی، یکی از مواردی است که تسلط بر آن می تواند زبان آموزان را در سطح بهتری در یادگیری نشان دهد و اصولا کسانی که به این مهارت در کنار سایر مهارتهای دیگر می پردازند، تشخیصشان از یک فرد بومی در سطوح بالاتر، سخت شده و این موضوع خود برگ برنده ای در یادگیری زبان انگلیسی محسوب می شود.
بچه یک به یک از متن ارسال شده، جملات متنوعی ساختند و از هر دری برای شرح این عکس صحبت کردند. جسارت و حال خوب در گفتگو از ویژگی های مثبت آنها بود و این نگاه در یادگیری، از چشم استاد جعفری پوشانده نماند و تک تک آنها را مورد تشویق قرار دادند.
در این مکالمه زبان آموزان می توانستند آزاده شرکت کرده و از هر دری صحبت کنند، استاد نیز کلماتی که اشتباه تلفظ می شد را برای آنها می فرستاد تا خود به دنبال تلفظ صحیح و بهتر این کلمات باشند. در واقع این کار با چند هدف انجام می گرفت، یک اینکه استاد را تنها به عنوان یک راهبر معرفی می کرد و زبان آموزان خود مسیر یادگیری و کند و یا تند حرکت کردن در این مسیر را انتخاب می کردند، دو اینکه کار با دیکشنری آکسفورد انگلیسی به انگلیسی به آنها به این شکل آموزش داده می شد و سه اینکه زبان آموزان تلفظ صحیح و معنی کلمات جدید را می توانستند در چند جمله ساده و کاربردی، بیاموزند.
وقتی بچه ها به خوبی به موضوع مسلط شدند، استاد از آنها خواست که برای هر پاراگرف سه سوال طراحی کنند. اغلب زبان آموزان در کلاس های حضوری از طراحی سوال در کلاس، طفره می روند، اما کلاس های آنلاین محیطی را برای آنها تهیه دیده است که بدون استرس و نگرانی، هر آنچه را که فکر می کنند صحیح است را، به کار برده و با اعتمادبنفس کامل توانایی و مهارت های خود را نشان دهند.
زینب از اولین کسانی بود که متن تایپ شده و صحیح و مرتبط با طرح سوال را، در گروه ارسال کرد و در ادامه سایر دوستان او نیز به بهترین شکل سوالات شخصی خود را نوشته و در گروه ارسال کردند. استاد جعفری برای هر کدام از آنها یک ویس تشکر ارسال کرده و در عین حال هر کجا که نیاز به توضیح بیشتر بود، برایشان توضیح کامل تری را می دادند.

 

 

تقویت مهارت شنیداری در زبان انگلیسی!

در کلاس های استاد جعفری تمامی مهارت ها در کنار هم رشد کرده و هیچ مهارتی بر دیگر مهارتها اولویت نداشت. در ادامه مهارت گفتگو و خواندن در زبان انگلیسی، برای تقویت مهارت لیسنینگ انگلیسی، فعالیتی که در نظر گرفته شده بود، گوش دادن به فایل صوتی و در عین حال خواندن صحیح بخشی از این متن به انتخاب خود آنها بود.
گوش دادن به آدیوهای کتاب یا خارج از کلاس، در واقع یکی از چند شکل یادگیری زبان انگلیسی بود. برای یادگیری و تقویت قدرت شنیداری، زبان آموزان می توانند به آهنگ های انگلیسی، پادکست های آموزش زبان انگلیسی و یا شنیدن اخبار رادیو تلویزیون، بسنده کنند.
در این مسیر قدرت شنیداری شما قوی تر شده و در واقع کلمات و جملات را به شکل بهتری می شنوید و می توانید در لحظه مناسب به خوبی در برابر چیزی که شنیده اید، عکس العمل نشان دهید. خوب شنیدن بخش مهمی در آموزش زبان انگلیسی است. شما با خوب شنیدن می توانید به خوبی مکالمه کرده، در آزمون ها شرکت نموده و در عین حال به خوبی چیزی را که می شنوید، بنویسید.

 

 

مکالمه میان دو نفر!

در ادامه کلاس بچه ها به انتخاب خود به گروه های دو نفره تقسیم شدن و برای خود یک پارتنر در میان همکلاسی های خود برگزیدند و با هم به مکالمه پرداختند. هدف از این نوع فعالیت، کاربردی کردن یادگیری زبان انگلیسی در زندگی روزمره افراد بود. در واقع زبان آموزان در این مرحله از همدیگر سوالات شخصی و واقعی می پرسیدند و در نهایت نیز جواب های صحیح از زندگی دوستانشان شنیده می شد.
سوالات اصولا از سوالات wh (سوال با کلمات پرسشی where/ what/ who/ و …) در انگلیسی انتخاب شده بود. اما در ادامه وقتی که مکالمه شکل بهتر و قوی تری به خوب گرفت از سوالات تگ در انگلیسی و همچنین از سوالات yes/no نیز، استفاده شد. تنوع در نوع سوالات بسیار ایده آل بود و استاد نیز به دنبال همین تنوع و گستردگی موضوع در کلاس بود.
استاد جعفری در واقع تنها نقش راهبر را در کلاس اجرا می کردند و این شکل آموزش، به روش راکت و با سیستم آموزشی رامیت، شکل صحیحی در آموزش زبان و سایر موارد دیگر است. در واقع این نوع تدریس، از زبان آموزان افرادی قوی تر می سازد و متکی بودن به استاد را در آنها رفته رفته کم می کند.
هدف از اجرای این نوع تمرین ها در کلاس، ایجاد اعتمادبنفس در افراد است. در واقع آنها پس از مدتی به این خود باوری می رسند که می توانند علاوه بر کسب دانش زبانی، این مهارت و دانش را در سایر بخش های زندگی و به صورت کاربردی مورد استفاده قرار دهند.

 

 

حل تمرین از بخش های مختلف کتاب، از دیگر مواردی بود که در ۹۰ دقیقه کلاس انجام شدند. تنوع در تمرین ها، برای زبان آموزان یک سرگرمی ویژه بود و این یکی از مهارت های استاد جعفری است که سعی می کنند با تمرین های سرگرم کننده و تنوعی که ایجاد می کنند، بخش پایانی کلاس را پر انرژی اجرا کنند.
برای حل هر تمرین مدت زمانی تعیین می شد و در ادامه با حل هر تمرین، استاد به بررسی آنها و همچنین رفع اشکال می پرداختند. رفع اشکال برای هر یک به شکل شخصی انجام می گرفت تا هر کدام متوجه ایرادات خود شده و در رفع آن تلاش نمایند. اگر نیاز به توضیح تا مثال های بیشتر و خارج از کلاس بود، استاد برای آنها این کار را انجام می دادند.
کلاس اما همچنان، به شکل مکالمه محور پیش رفت و در نهایت اگر جایی نیاز به نوشتن یا تایپ متنی بود، این مورد نیز به صورت انگلیسی نوشته می شد تا هم مکالمه و هم مهارت نوشتاری انگلیسی زبان آموزان نیز، تقویت گردد.

 

 

آموزش آنلاین زبان انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش، امروزه به شکل ویژه ای و با تمرکز بر همگانی کردن یادگیری زبان انگلیسی، برگذار می شود. این دوره با ویژه ترین دوره آموزشی در آکادمی، ادغام شده و در نهایت علاقه مندان می توانند با به روزترین روش آموزشی، زبان انگلیسی را فرا بگیرند.
زبان انگلیسی
 در دنیای امروزی یک نیاز محسوب می شود و همگانی کردن آن علاوه بر تقویت توانایی های فردی، کشور عزیزمان را به سمت پیشرفته تر شدن، سوق می دهد. کشوری که بتواند افراد چند زبانه بیشتری داشته باشد، ارتباطات قوی تری در تمامی بخش های خود ایجاد نموده و در نهایت موقعیت بهتری را در میان دیگر ملت ها، کسب خواهد کرد.
خوشبختانه امروز شاهد این موضوع هستیم که دایره زبان آموزان ما از اصفهان، به سمت شهرها و روستاهای دیگر، گسترده شده است و در عین حال افراد از کشورهای دیگری، عضو خانواده بزرگ بهین دانش شده اند. شکل تخصصی تمامی دوره های آموزشی آنلاین، از این دوره ها، دوره های کاربردی و با کیفیت ساخته اند و زبان آموزان می توانند بدون توجه به موقعیتی که در آن قرار دارند به جمع ما پیوسته و به رویای یادگیری زبان انگلیسی خود، جامه عمل بپوشانند.
اگر شما نیز علاقه مند به شرکت در دوره های غیرحضوری زبان انگلیسی هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان آنها در انتخاب زبان و دوره های آموزش زبان های خارجه، بهره مند شوید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه به جز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام، تا پایان دوره مربوطه، مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.