امروز با گذر از کلاس Starters ۶ درست در ساعت ۱۶:۴۵ شبیه به مسافری که آفتابی تف دیده ازهیجان در سینه اش نفس می کشد و با شنیدن یک صدای آشنا دلگرم شده و همانجا منزل می کند، با اشتیاقی به وسعت عطش یادگیری برآن شدم که امروز با این کلاس هم قدم شوم. خانم جعفری که در انرژی قدم های لحن مهربانانه اش می شود این راه دشوار و پیچیده را با خیالی راحت و دلی گرم پیمود، با همان سلام اول کلاس چنان انرژی به من و بقیه حاضرین بخشیدند که میتوانستیم شروعی فوق العاده را برای این جلسه انتظار داشته باشیم. این کلاس آخرین سطح از دوره متوسطه کودکان است که پس از آن بچه ها به اولین سطح پیشرفته زبان انگلیسی در رده سنی کودکان یعنی Movers ۱ وارد می شوند. بنابر این لازم است آمادگی های لازم جهت شرکت در این دوره را کسب کنند.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:
سلام به انگلیسی

 

اولین پاسخ دهنده به سلام آغازین محمد طاها بود: Hi teacher my name is mohamadtaha Rahmani سایرین نیز به همین منوال سلام کرده وخودشان را معرفی نمودند. بعد از اعلام حضور و احوالپرسی، راهبر کلاس خانم جعفری سوال کردند: Are you ready for start?  حالا بچه ها اینبار با ارسال ویس به طور قاطع و صریح گفتند: YES…!  و به این شکل کلاس رسما آغاز شد. استاد با ارسال عکسی که چند جمله در آن دیده می شد بچه ها را متوجه کردند که اولین تمرین امروز پیش روی آنها است. پس از ارسال تصاویر، فایل صوتی کتاب و ویسی که این تمرین را شرح می داد نیز ارائه شد. طی این تمرین همه باید با توجه به مکالمه هایی که در فایل صوتی وجود دارد جملاتی را که در اختیار آنها قرار داده شده است را مورد بررسی قرار داده و ایرادات آن را برطرف نمایند. با طرح چند پرسش و پاسخ در باره نحوه انجام کار توسط امیر حسین و محمد طاها، زمان انجام تمرین آغاز شد.
دقایقی بعد، امیر تکالیف خود را ارسال کرده و مورد تشویق واقع شد. پس از آن هر یک از بچه ها ویسی از نوشنه ها ارسال کردند.

 

 

این بار نوبت به بررسی صفحه ۱۱۰ کتاب Big English ۳ رسید بچه ها با مطالعه این صفحه باید به طور همزمان فایل صوتی آن را نیز به دقت گوش می کردند و پس تکرار و تمرین به هر میزانی که احساس نیاز میکنند، یک ویس با تلفظ و لهجه ای دقیقا مانند آنچه شنیده اند ارائه دهند. این تمرین به منظور تقویت مهارت Accent در نظر گرفته شد. در این صفحه تاکید بر تلفظ کلماتی بود که آخر آنها ing وجود داشت. در فایل صوتی این تلفظ به کرات تکرار شده بود،  که به صورت /iŋɡ/ تلفظ می شود. در اولین ویس بچه ها گاها دچار اشتباهاتی شده بودند. اما با راهنمایی راهب کلاس و الگو برداری دقیق تر از فایل صوتی کتاب که خود منبعی معتبر به شمار می رود کم کم به نتیجه ای که انتظار می رود رسیدند.

 

 

حال استاد جعفری تصمیم داشتند به روشی تازه روی بیاورند. با قرار دادن یک کلیپ کارتونی برای بچه ها،از این طریق الگو های واضح تری برای تلفظ در دسترس زبان آموزان قرار دهند. مزیت کلیپ نسبت به فایل صوتی آن است که با ارتباط بصری باعث می شود مفهوم بهتر درک شده و ارتباط معنایی بهتری برقرار گردد. نتیجه این ارتباط چند جانبه قطعا یک الگو برداری با درصد خطایی نزدیک به صفر است.

 

 

ذهن کودکان مانند کاغذی سفید است که هر چه بر آن بنویسیم به همان حالت شکل گرفته و رشد می کند. در سنین کودکی یادگیری زبان انگلیسی بسیار آسان تر از دیگر رده های سنی است. چرا که این کاغذ سفید کمتر اسیر عادات شده و بیشتر می تواند زبان و لهجه ای جدید را فرا بگیرند. این یادگیری می بایست به سرمایه ای برای زندگی بهتر و آینده ای روشن تر برای فرزاندانمان باشد. با ثبت نام در فرم مربوطه یا برقرای ارتباط با پشتیبانی سایت، میتوانید این فرصت طلایی را برای فرزندان خود به سرمایه ای برای آینده شان تبدیل کنید.