در خاطره ای که میخواهم برایتان تعریف کنم، مقداری از آنچه در بررسی یک جلسه از کلاس Aim ۲ استاد آقاجانی اتفاق افتاد و چند و چون مباحثی که در آن روز آموزش داده شد ارائه می دهم. Aim ۲ یکی از سطوح متوسط رده سنی نوجوانان است. زبان آموزانی که در این کلاس ها درس می خوانند تنها چند پله تا پایان دوره نوجوانان و دریافت مدرک پایان دوره فاصله دارند. وپس از آن میتوانند در دوره بزرگسالان وارد شوند. به سبب همین انگیزه ها آنها برای شرکت در کلاس شورو شوقی شگرف نشان می دهند و هم چنین در کلاس نهایت تلاش خود را برای بهبود مهارت های زبانی و رفع ایرادات شان به کار میگیرند. حالا بعد از گذشت ۱۰ جلسه از کلاس بین همکلاسی ها و استاد انس و الفتی به وجود آمده که در کنار یادگیری انرژی مثبت در جو کلاس وارد کرده و در کالبد این محیط مجازی روح تزریق می کند.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:
حروف صدادار در انگلیسی

 

روز قبل استاد آقاجانی یک کلیپ آموزشی برای بچه ها ارسال کردند و پس از آن طی یک ویس اینطور توضیح دادند: سلام بچه ها عصر بخیر. امیدوارم هرکجا و مشغول هر کاری هستید حالتان خوب باشد. کلیپی که برایتان ارسال کردم را دانلود و با دقت مشاهده کنید. طی جلسه بعدی می خواهیم در باره آن صحبت کنیم. بعد از ارائه این توضیحات به زبان انگلیسی به بچه ها یادآور شدند که تکالیفشان را ارسال کنند. زبان آموزان یکی پس از دیگری از بابت کلیپ تشکر به عمل آورده و سپس تکالیفشان را ارسال کردند. این تمرین ها شامل چند سوال بود که از کتاب بود که باید با توجه به نکات گرامری و بخش Reading  کتاب پاسخ داده می شد. پس از بررسی آنچه حاصل شده بود با همراهی یک دیگر به رفع ایرادات پرداختند. از این میزان همراهی و پیگیری استاد به بهت فرو رفتم گویی کلاس تنها به ساعت خود محدود نبود و بچه ها از در تمام ساعات از راهبری استاد خود بهره مند بودند.

 

 

بلاخره زمان شروع جلسه یازدهم فرا رسید زهرا اولین فردی بود که با ویسی سر شار از انرژی سلام کرده و حضور خود را رسما در کلاس اعلام کرد. پس از او راحله، پریسا، غزل و بقیه بچه های کلاس وارد شده و بعد از اعلام حضور جویای احوال همکلاسی ها و استاد خود شدند. استاد بعد از اتمام احوالپرسی بابت انجام تکالیفشان به شکل صحیح و با دقت فراوان از آنها تشکری بسیار گرم  به عمل آوردند.  با این تشکر صمیمانه و بردن نامه همه بچه ها موجی از انرژی مثبت را به جو سرازیر کردند تا همه حاضرین با انرژی بیشتری ادامه دهند. حالا جهت بررسی از بچه ها خواسته شد که همین پرسش و پاسخ ها را بخوانند و ویس خود را ارسال کنند. در مدت زمانی باور نشدنی این تسک انجام شد و استاد آقاجانی را شگفت زده کرد.

 

 

حالا استاد از بچه ها پرسیدند:first activity? Are you ready for the  (آیا برای تمرین اول حاضرید ؟) در همان لحظه همه بچه ها با ارسال Yes آمادگی خود را اعلام کرد. طی این تمرین ۵ تصویر باید به پنج جمله مختلف ارتباط داده می شد اما این جملات در دل خود کلمه ای داشتند که حذف شده و به شکل … نمایش داده می شد، چالش اصلی اینجا بود بچه ها باید به تصاویر دقت میکردند تا متوجه شوند کدامم کلمه می تواند در جای خالی قرار بگیرد. سپس جملات را به شکل کامل در دفتر خود نوشته و تصویر آن را برای معلمشان ارسال کنند. برای طی این سه مرحله ۵ دقیقه فرصت داده شد.  تقریبا ۳ دقیقه بعد همه تمرین را نوشته و ارسال کرده بودند. حالا باز هم به قسمت هیجان انگیز کار یعنی ارسال ویس رسیدیم. اینبار ویس ها با دقت و کیفیت بیشتری ارسال شده بودند و واقعا آنچه از این سطح دانش زبان انگلیسی انتظار میرفت ادا شد. با ارسال هر ویس خانم آقاجانی با تشویق بچه ها بررسی و نکات مورد نیاز را ارائه میدادند. نقش راهبری ایشان و تلاش دانش آموزان در همین دقایق آغازین واضح و آشکارا بود.
نیاز را ارائه میدادند. نقش راهبری ایشان و تلاش دانش آموزان در همین دقایق آغازین واضح و آشکارا بود. بلاخره زمان پرداختن به تمرینی شد که بچه ها از روز قبل خودشان را برایش آماده کرده بودند. خانم آقاجانی با شاره به کلیپ این موضوع را مطرح کرده و به بچه ها دلگرمی دادند. به این شکل که ممکن است بعضی کلمات را متوجه نشوند اما راه حل های بیشماری برای دستیابی به مفهوم این جمله یا کلمات وجود دارد. با معرفی این راه حل ها دیگر جای نگرانی وجود ندارد و همه میتوانند با خیال آسوده مجدادا کلیپ را تماشا کرده و اعلام کنند. پس از اعلام Finished  قرار بر آن شد که پنج جمله از کلیپ که به شکل کامل قابل درک بوده است را در دفتر بنویسند. کلیپ به شرح اتفاقات گذشته می پرداخت به همین جهت اکثر جملات حاوی افعال were یا was بودند. حال این جملات میتواند شکل سوالی، خبری یا حتی پاسخ به سوال داشته باشند. مثلا

 

 

How was the movie? (فیلم چطور بود؟)
They were in the restaurant. (آنها در رستوران بودند)
با توجه به اینکه در تمرین های این چنین نقش راهبری استاد بیش از پیش تعیین کننده است، خانم آقاجانی بیصرانه منتظر ارسال تمرین ها بودند.  برای نمونه یک ویس حاوی چند مثال از جملات کلیپ ارسال کردند تا زبان آموزان بهتر متوجه روش حل تمرین شوند.  دقایقی بعد تصاویر مربوسطه ارسال و ویس تلفظ جملات نیز ضمیمه آن شد. استاد با ذوق و شوق فراوان روال بررسی و ارائه نکات سازنده به تقویت مهارت ها پرداختند.
در مراحل بعدی قسمت هایی مانند Conversation و Vocabulary از کلیپ استخراج شده و به بحث و بررسی گذاشته شد. استاد آقاجانی در هر مرحله به طور جداگانه دانش آموزان را مورد تشویق و تمجید قرار می دادند و انها را جهت تقویت مهارت های مورد نیاز هر بخش تقویت می کردند.

 

 

آنچه در کلیه قسمت های یک کلاس آنلاین به چشم می خورد استفاده یکسان از همه امکانات موجود برای همه است.بر فرض مثال زمان یکسانی برای همه وجود دارد تا سنجیده و راهنمایی شوند یا در تمرینی مثل آنچه در کلاس Aim ۲ اتفاق افتاد، هر کس به میزان نیاز خودش بر انجام یک تسک تمرکز کند. به همین دلیل سطح بازدهی چشمگیری دارد و تاثیرات شگرفی بر دانش آموزان می گذارد. من فکر میکنم تنها با شرکت در این کلاس هاست که میتواند مرز های واقعی یادگیری و آموزش را از یکدیگر تمایز بخشید. با ثبت اطلاعات در فرم زیر میتوانید از هر کجای دنیا از سیستم آموزشی رامیت که تنها مختص به موسسه زبان بهین دانش است بهره منذ شوید. و عقاید خود را در رابطه با دیده ها و شنیده ها کیلو متر ها جا به جا کنید.