از قدیم گفته اند آنچه از دل برآید بر دل نشیند. استاد آزاده یزدانی از آن دسنه اساتیدی هستند که هر لحظه از کلاس هایشان را با شور و نشاطی که بیانگر علاقه ای قلبی است برگزار می کنند و در مقابل بچه ها نیز با انرژی مضاعف هربار چند دقیقه پیش از شروع کلاس حاضر، و در پایان کلاس به زحمت دل میکنند و خداحافظی می کنند. در جلسه یازدهم این کلاس پر انرژی و شاد با آنها همراه شدم تا چند دقیقه ای حس و حال جاری در اتمسفر Ess ۶ را شاهد بوده و از آن اذت ببرم. این حس و حال زیاد برایم غریب و ناشناخته نبود. مثل کودکی که بی صبرانه در نمیکت اول نشسته و چشم در راه معلمی است که به شوق او در مدرسه حاضر می شود.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:حروف صدادار در انگلیسی

 

از قدیم گفته اند آنچه از دل برآید بر دل نشیند. استاد آزاده یزدانی از آن دسنه اساتیدی هستند که هر لحظه از کلاس هایشان را با شور و نشاطی که بیانگر علاقه ای قلبی است برگزار می کنند و در مقابل بچه ها نیز با انرژی مضاعف هربار چند دقیقه پیش از شروع کلاس حاضر، و در پایان کلاس به زحمت دل میکنند و خداحافظی می کنند. در جلسه یازدهم این کلاس پر انرژی و شاد با آنها همراه شدم تا چند دقیقه ای حس و حال جاری در اتمسفر Ess ۶ را شاهد بوده و از آن لذت ببرم. این حس و حال زیاد برایم غریب و ناشناخته نبود. مثل کودکی که بی صرانه در نمیکت اول نشسته و چشم در راه معلمی است که به شوق او در مدرسه حاضر می شود.

 

 

هر کدام از بچه ها پاسخ های متفاوتی ارائه دادند

مریم گفت: It was very good, I enjoyed (خوب بود، من لذت بردم)

ساغر پاسخ داد:. I was at home. The holiday was good (خوب بود، من در خانه بودم)

سارا و علی گفتند: It was very good (خیلی خوب بود.)

ستاره گفت: It was terrible, very bad. (خیلی کسل کننده و بد بود)
استاد با نگرانی پرسید: ?Wow ! Why was the holiday bad for you
ستاره از ناراحتی خودش به خاطر اینکه در خانه مانده بود تا برای امتحان مدرسه اش آماده شود، برای همه تعریف کرد. پس از آن استاد با بررسی جواب ها نکات گرامری هر جمله را به سوالاتی به زبان آموزان توضیح دادند.

 

 

پارت بعدی کلاس با یک سوال شروع شد که مرتبط با زمان گذشته بود.
? When did you go on a tripe
بچه ها جواب های متفاوتی دادند:
.I went to trip ۸ moths ago
.I had travel before the virus. I don’t remember
.I think was five years ago
خانم یزدانی پس از بررسی پاسخ ها خواستند همه طبق فرمولی که در خود سوال استفاده شده پاسخ دهند و برای این کار یک دقیقه زمان در نظر گرفتند. همه در مدت زمان کوتاه تری جمله خود را تصحیح و ارسال کردند. مرحله بعدی این تمرین که خود شامل سه مرحله بود نیز به پرسش و پاسخ در مورد یک تصویر گذشت. استاد با ارسال یک تصویر از بچه ها خواستند توضیح دهند چه اتفاقی در حال روی دادن است؟ در مرحله دوم باید اسم آنها بیان می شد و در مرحله سوم لازم بود بچه ها یک ویس در مورد برداشت خودشان از آن تصویر ارسال می کردند.

 

 

حالا تمرینی با میزان چالش بر انگیزی بیشتر برای کلاس در نظر گرفته شد. استاد تعدادی جمله را به صورت تایپی برای بچه ها ارسال کردند و از آنان خواستند با توجه به متن Reading کتاب TOP NOTCH ۱ برای هر کدام یک مترادف یا جمله ای که به لحاظ مفهومی به آن نزدیک باشد پیدا کرده و بعد از خط کشیدن دورآن عبارت تصویر صفحه را به طور خصوصی برای استاد ارسال کنند. و برای این تمرین ۱۰ دقیقه فرصت داده شد اما بچه ها در کمتر از ۵ دقیقه این کار را به اتمام رساندند.خانم یزدانی از این حرکت شگفت زده شده و با لحنی صمیمی از بچه ها تشکر کردند. پارت بعدی این تمرین به همین شکل ولی به صورت فشرده تر برگزار شد تا تمرکزی که بچه ها در مرحله قبل از خود نشان داده بودند، بیش از پیش تقویت شود. هریک دقیقه جمله ای مطرح میشد که اینبار باید از دل متن برایش یک مترادف استخراج به به صورت ویس ارسال می شد. در این فاصله استاد نیز با بررسی تمرین ها و ویس ها بچه ها را در رسیدن به یک پاسخ صحیح و تلفظ درست راهنمایی می کردند.
در هر مرحله با وجود افزایش دشواری و نیاز به دقت و انرژی بیشتر زبان آموزان از خود تلاش بیشتر و جواب های حساب شده بهتری ارائه می دادند. خانم یزدانی هم با جملاتی مثل Good job و Job guys و Thanks آنها را یک به یک مورد تشویق قرار می دادند.

 

 

با اتمام کلاس تمرین هایی که برای جلسه بعدی تصویب شده بود در اختیار زبان آموزان قرار گرفت آنها همچنین می توانستند از طریق اپلیکیشن بهین دانش این تکالیف و نمرات جلسه خود را مورد بررسی قرار دهند.
برای کلاس های آنلاین موسسه ما امکانات بیشماری از جمله دو اپلیکیشن اختصاصی، پشتیبانی آموزشی، راهبر کلاس و موارد بسیار دیگر دارد که این کلاس ها را از موارد مشابه متمایز می سازد.
با ارتباط با پشتیبانی سایت میتوانید از این امکانات آگاهی یافته و با تماس با ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ ویا پر کردن فرم ثبت نام زیر از این امکانات در کنار یک یادگیری لذت بخش و موثر بهره مند شوید.