کلاس های رده سنی نوجوانان یک تفاوت عمده با بقیه دارد. این تفاوت کلان شکل عجیب و غریب هماهنگی و دوستی بین زبان آموزان است. گاها می توان در یک کلاس مشاهده کرد که همه از یک تصویر پروفایل استفاده میکنند یا با یک خط به خصوص اسمشان را می نویسند. حتما می گویید این موضوع برای رده سنی نوجوانان جزء بدیهیات است، اما آنچه برای من این موضوع را قدری دور از انتظار جلوه داد این بود که تصور می کردم در یک کلاس آنلاین، روابط انسانی و اجتماعی بین افراد دچار خدشه می شود چرا که ممکن است معاشرتی که در یک دیدار حضوری بین افراد شکل بگیرد در این بین جایی نداشته باشد. امروز یکبار دیگر خلاف این امر بر همه ثابت شدو روابط اجتماعی حتی به قدری عمیق تر بر قرار بود که مارا شگفت زده کرد. امروز با اثبات این موضوع تصمیم گرفتم بر خلاف تصمیم قبلی ام با این کلاس دوست داشتنی همراه شوم.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:
سلام به انگلیسی

 

بچه ها چند دقیقه ای مانده به شروع کلاس بود که دیگر تاب نیاورده و وارد شدند. اولین کسی که سلام داد مهشاد بود او با ادای جمله Hello every body I’m Mahshad and I’m hear حضور خود را در کلاس امرو اعلام داشت. تین عمل باعث شد همکلاسی ها نیز وارد ده و اعلام حضور کنند. بلافاصله، ملیکا ویس هایی برای اعلام حضور ارسال کردند. معمولا بچه ها با جملاتی مانند:
.Hello every body. I’m hear
.Hello haw are you? I’m very nice today
.Hello every body. I’m present
.Hi every body. Hi teacher
و یا صرفا به سلامی و اعلام نام خود بسنده می کردند. اما پس از آن یک به یک به ویس های یکدیگر ریپلای زده و سلامی ویژه می دادند. سپس گفت و گویی دوستانه در کلاس به راه افتاد تا زمانی که راس ساعت ۱۶:۴۵ استاد رحیمی راهبر کلاس وارد شده و با سلامی از جنس صدای پر انرژی شان کلاس را غرق در شادی و انرژی کردند. بچه ها با ذوق زیادی مجدد در جواب Hi ارسالی از طررف استادشان سلام کردند. و اینبار سلام و احوالپرسی که در اصل یک مکالکه انگلیسی بود به راه افتاد.

 

 

حال در ساعت ۱۶:۴۸ دقیقه اولین چالش پیش روی زبان آموزان کلاس Set ۳ قرار گرفت. تصویری از ۳۱ کتاب Teen ۲ Teen ۱ توسط خانم رحیمی ارسال شده و ایشان از بچه ها خواستند با توجه به فایل صوتی مرتبط با آن صفحه که در اختیار داشتند، با دقت تمام گوش کرده و Accent را از آنجا کپی کنند. در این لحظه نگار و مهدیس وارد کلاس شدند و از بابت تاخیرشان عذر خواهی کردند. استاد در ادامه توضیحات لازم را برای حل تمرین به یچه ها داده و ۵ دقیقه برای انجام این کار در نظر گرفتند.
در آخرین ثانیه ها قبل از اتمام وقت مهشاد ویس خود را از قسمت Vocabulary ارسال کرد. بعد از مهشاد نوبت به محدثه، نگار و سایر زبان آموزان کلاس شد. هر یک از زبان آموزان ویسی ارسال کرده و با بررسی استاد نکاتی سازنده برای رفع ایرادات تلفظی دریافت کردند. سپس با درک و یادگیری ویس دیگری فرستادند که به تلفظ نیتیو شباهت بیشتری داشت. خانم رحیمی از همه بچه ها تشکری صمیمانه به عمل آوردند. و با تشویق آنها به جهت پیشرفت و ارتقا در مهارت Accent به ایشان انگیزه ای دو چندان بخشیدند.

 

 

زمانی میتوانیم از یک کلاس بهره وری و راندمان مناسب داشته باشیم که دانش آموزان چهارچوب ذهنی امنی از آن داشته و احساس امنیت کنند. این مهم تنها از طریق ایجاد یک ارتباط خوب میسر است. این ارتباط می تواند از طریق انگیزه بخشی یا تشویق برقرار شود که در کنار مزایای اصلی باعث تثبیت یادگیری نیز می شود. حال، نوبت به صفحه ۳۲ کتاب رسید. بلا فاصله تصویر این صفحه به کلاس فرستاده شد تا توسط زبان آموزان مورد کاوش قرار گیرد. استاد رحیمی با ارسال ویسی گفتند: بچه ها حالا به قسمت Grammar box نگاه کنید. اینجا چند نمونه سوال و جواب وجود داره که با استفاده از این فرم ها و کلماتی که در قسمت قبل یاد گرفتید یک چند سوال بنویسید و برای من ارسال کنید. طولی نکشید که عکس نوشته بچه ها که با نظم و زیبایی ستودنی در دفتر هایشان نوشته شده بود یکی پس از دیگری فرا رسید.

 

بیشتر بخوانید:
روانشناسی زبان انگلیسی

 

مهدیس مثال هایش را به این شکل نوشت:
? What time is art class
It’s at ۲
?Is English class at ۱
Yes it is
?When is the gym class
It’a at ۱۰
مهدیس با ارائه این مثال ها بهترین برداشت را از فرم ها برداشت و تندیل کرد. استفاده از این روش موجب آن است که زبان آموز حتما نیازی به آموزش مستقیم از مطالب نداشته باشد. با بهره گیری از الگو ها بتوانند هر موضوع جدیدی را در زبان انگلیسی با خود پژوهی و تجزیه و تحلیل بیاموزند.

 

 

درختی را تصور کنید که هر دم نیاز به مراقبت ویژه و رسیدگی فراوان داد. هر سال مقدار کمی رشد می کند تا اینکه در فصل مناسب باز همان مراقبت و رسیدگی هارا برایش فراهم کنید، آنهم به خاطر ذشدی ناچیز. و درست در نقطه مقابل، درخت سروی که خود با تغذیه از نور آفتاب تغذیه و و همیشه در حال رشد است. اگر روزی گذر یک نسیم تند از کنار آنها عبور کند اولی به آنی نابود می شود و دومی حتی خم به قامت نمی آورد.
دهن ما نیز به همین شکل است تا زمانی که مطالب آماده را یک به یک به خورد ذهنمان می دهیم از خودپژوهی غافل می مانیم. آنچه حاصل سالها در باره آموزش زبان انگلیسی آموخته ایم این است که آموزش آنلاین یکی از همان روش هایی است که به خودآموزی و خودپژوهی منجر می شود، نه تزریق اطلاعات به ذهن.
تنها شرکت در یک کلاس آنلاین میتواند ذهنیت ما را نسبت به آنچه تا کنون از یادگیری می دانستیم پاک سازی کند. همین حالا می توانید تنها با یکی کلیک و ارتباط با پشتیبانی سایت این تجربه متفاوت را کسب کنید.