برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی لینک زیر کلیک کنید

  صفحه معرفی دوره جامع انگلیسی

آموزش صداهای حروف انگلیسی

در دوره جامع مکالمه انگلیسی همانند دوران کودکی صداهای زبان انگلیسی کشف می شوند به جای اینکه آموزش داده شوند. آموزش صدای حروف برای کودکان در زبان مادری کاملا برعکس آنچه در سیستم آموزش زبان رخ می دهد اتفاق می افتد. در کلاس های آموزشی حروف معرفی می شوند و صدا یا صداهای مرتبط نیز ارائه می شوند. بنابراین از کودکان انتظار می رود همزمان شکل و صداها را به ذهن بسپارند. اینکه اکثر حروف چند صدا دارند برای کودکان چالش ایجاد می کند و در مواجهه با تلفظ کلمات که در اکثر مواقع ارتباطی با تلفظ جداگانه حروف ندارند تقریبا همه دچار مشکل می شوند.

آموزش حروف انگلیسی در ابتدای دوره آموزش چالش های بسیاری برای فراگیران ایجاد می کند. نحوه نوشتن حروف انگلیسی با توجه به چپ نویس بودن که در تضاد با راست نویس بودن فارسی است یکی دیگر از چالش های کودکان و دیگر زبان آموزان است. برای کسی که در موقعیت های متفاوت خواندن و نوشتن حروف انگلیسی را فراگرفته است شباهت های بین حروف چندان دردسر ساز نیست اما برای کودکانی که هیچ شناختی از زبان انگلیسی ندارند خیلی از حروف شبیه به یکدیگر هستند.

اصلی ترین مشکل آموزش حروف زبان انگلیسی بیهوده بودن این آموزش در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی است. به طور کلی خواندن و نوشتن هر دو آپشن های زبان هستند. تا چند دهه قبل اکثر مردم  سواد خواندن و نوشتن نداشتند و تمام عمر را بدون مهارت خواندن و نوشتن زندگی می کردند. در روند یادگیری زبان مادری کودکان تا قبل از رفتن به مدرسه بدون خواندن و نوشتن  به راحتی با اطرافیان خود ارتباط برقرار می کنند. بنابراین آموزش حروف زبان انگلیسی به هیچ عنوان در آموزش مکالمه زبان انگلیسی لازم و ضروری نیست و حتی مانع رشد و پیشرفت می شود. با معرفی حروف و صداهای آنها به کودکان نه تنها استرس و نگرانی برای آنها ایجاد می شود بلکه تلفظ واقعی کلمات که همیشه مجزا از تلفظ حروف است به طور صحیح اریه نمی شود.

آموزش صداها و حروف الفبای انگلیسی در دوره جامع مکالمه انگلیسی

در دوره جامع مکالمه انگلیسی از ابتدا شما با صداهای واقعی و صحیح انگلیسی آشنا می شوید. کلمات و عبارات را در جمله ها و موقعیت های کاربردی از طریق سریال های روزمره درک می کنید و با تلفظ آنها آشنا می شوید. آشنایی با تلفظ صحیح صداهای انگلیسی در بستر کلمه و جمله به شما کمک می کند در آینده بتوانید مثل کسی که زبان انگلیسی را به عنوان اولین زبان آموخته است با تمام محتوای انگلیسی حتی آهنگ ها و فیلم و سریال ها ارتباط برقرار کنید.

پس از اینکه به مکالمه انگلیسی تسلط پیدا کردید و قادر بودید لهجه و تلفظ انگلیسی را به طور صحیح در مکالمه های استفاده کنید در نیمه دوم دوره جامع مکالمه انگلیسی خواندن و نوشتن تمام آنچه آموخته اید و هر آنچه می خواهید بگویید تمرین می شود. نوشتار حروف انگلیسی در سه حالت تایپی، معمولی و شکسته به شما آموزش داده می شود. در مراحل پایانی دوره جامع مکالمه انگلیسی نگارش متون حرفه ای و پیچیده تمرین می شود. برای آشنایی بیشتر با دوره جامع مکالمه انگلیسی به صفحه معرفی دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی رجوع کنید.

 

  صفحه معرفی دوره جامع انگلیسی

آموزش مکالمه انگلیسی یا آموزش حروف و صداهای حروف انگلیسی؟

تقریبا همه فکر می کنیم برای اینکه فرزندانمان زبان انگلیسی را بیاموزند باید حروف انگلیسی را به آنها آموزش دهیم. آموزش حروف انگلیسی یا آموزش صداهای حروف انگلیسی قبل از تسلط به زبان انگلیسی در واقع یک مسیر متفاوت از یادگیری مکالمه انگلیسی است. جالب است همه دوست داریم فرزندانمان با تسلط به زبان انگلیسی صحبت کنند اما از ابتدای آموزش زبان انگلیسی آنها را درگیر خواندن و نوشتن انگلیسی می کنیم. کافیسیت به روند یادگیری زبان مادری در کودکان اطراف خودمون دقت کنیم. به سادگی متوجه می شویم برای یادگیری زبان انگلیسی خواندن و نوشتن پس از تسلط کامل به مکالمه انگلیسی اهمیت پیدا می کند. برای آشنائی با اموزش مکالمه انگلیسی به روش زبان مادری به صفحه معرفی دوره جامع مکالمه انگلیسی رجوع کنید. صرفا بزای آشنائی شما در ادامه اطلاعاتی درباره صداهای حروف انگلیسی ارائه شده است.

 

همه حروف انگلیسی دارای صداهای متفاوتی می باشند. تلفظ صحیح هر یک از این حروف برای کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله قصد آموزش صداهای حروف انگلیسی برای کودکان را داریم. باید دقت داشت که اگر والدین از تلفظ صحیح حروف انگلیسی آگاهی ندارند بهتر است که آموزش تلفظ حروف انگلیسی را به مدرسین زبان انگلیسی بسپارند. علاوه بر یادگیری صداهای حروف الفبای زبان انگلیسی باید به علائم نگارشی و تلفظ صحیح کلمات دقت بیشتری داشته باشید.

آموزش صداهای حروف انگلیسی به کودکان

در آغاز به معرفی حروف الفبای زبان انگلیسی برای کودکان و صداهای هر یک از آن ها می پردازیم. حروف الفبای انگلیسی شامل 26 حرف می باشد. از میان 26 حرف، 5 حرف آن صدادار و 21 حرف آن بی صدا می باشد. حروف زبان انگلیسی دارای حروف کوچک و بزرگ است. سعی کنید ابتدا حروف بزرگ را به کودکان آموزش دهید اینکار یادگیری سریع تری را برای کودکان رقم می زند. برای درک بهتر اهمیت حروف بزرگ و کوچک به نکاتی که در ادامه مطرح خواهد شد دقت نمایید:

کاربرد حروف بزرگ در الفبای زبان انگلیسی

  • هنگام آغاز جمله، بعد از نقطه و علامت سوال باید از حروف بزرگ استفاده کرد.
  • زمانی که حرف I  به عنوان کلمه در جمله ای به کار برده شود باید به صورت بزرگ نوشته شود.
  • هنگامی که بر عنوان و یا کلمه ای تاکید زیادی داشته باشند حروف به صورت بزرگ نوشته می شود.
  • اسامی خاص و عام همیشه با حرف بزرگ نوشته می شوند.
  • حروفی که به صورت مختصر نوشته می شوند حتما باید به صورت بزرگ نوشته شوند.

 آموزش نام و صدای حروف انگلیسی

تلفظ                 نام حرف                 حروف

آ ، اَ                      اِی                       A a

ب                       بی                       B b

س ، ک                   سی                      C c

د                       دی                       D d

اِ ، ایی                   ایی                      E e

ف                       اف                        F f

ج ، گ                   جی                     G g

ه                        اِیچ                      H h

ایی ، آی                   آی                        I i

ج                      جِی                       J j

ک                      کِی                      K k

ل                       اِل                        L l

م                       ام                     M m

ن                       اِن                      N n

اُ ، آ                       اُ                       O o

پ                      پی                      P p

ک                      کیو                     Q q

ر                        آر                       R r

    س ، ز                    اِس                     S s

ت                       تی                      T t

اوو ، آ ، یو                  یو                      U u

و                       وی                     V v

و                     دابلیو                  W w

یکس ، گز                اِکس                    X x

ی ، ایی ، آی              وای                     Y y

ز                      زی                    Z z

تفاوت حروف الفبای زبان فارسی با زبان انگلیسی

  • تعداد حروف الفبای زبان فارسی 32 حرف است. این در حالی است که تعداد حروف الفبای زبان انگلیسی 26 حرف می باشد.
  • برخی از حروف زبان فارسی در زبان انگلیسی وجود ندارد. این حروف شامل  ” ژ – خ – غ – چ – ف ” می باشد.
  • زبان فارسی از راست به چپ نوشته می شود ولی زبان انگلیسی از چپ به راست.
  • زبان فارسی از نظر علائم نگارشی با حروف زبان انگلیسی تفاوت زیادی دارد.

نکته:
_تلفظ حرف z در انگلیسی بریتانیایی “زد” و در انگلیسی آمریکایی به صورت “زی” تلفظ می شود.
_گاهی دو حرف در زبان انگلیسی، یک صدا می دهند. که به آن ها دیگراف یا دو نگاره می گویند. این حروف شامل:

ph, sh, th

حروف صدادار در زبان انگلیسی (Vowel sounds)

برخی از حروف در زبان انگلیسی وجود دارند که با تلفظ آن ها صداهای مختلفی تولید می شود و هنگام تلفظ آن ها دهان، لب و حلق باز می ماند. این حروف شامل:

A, E, I, O, U

نکته:
حرف Y  گاهی اوقات صدادار و گاهی بی صدا در نظر گرفته می شود به همین علت این حرف، نیمه صدادار محسوب می شود.

حروف بی صدا در زبان انگلیسی

حروف بی صدا در زبان انگلیسی شامل 21 حرف می باشد. هنگام تلفظ هر یک از این حروف با موانعی مثل دهان، لب و دندان مواجهه می شود.

b, c, d, f, g, h, j, k, l, m, n, p, q, r, s, t, v, w, x, y, z

صداهای ترکیبی یا دیفتونگ در زبان انگلیسی

در زبان انگلیسی معمولا دو صدای مصوت با هم ترکیب می شوند و به حدی به یکدیگر نزدیک می شوند که یک صدا را تولید می کنند و تشخیص دقیق آن صدا مشخص نمی شود. این حروف شامل:

ei, ai, oi, aw, ow, ea, ie

بهترین روش آموزش صدای حروف انگلیسی به کودکان

چنانچه در پی یافتن بهترین ها هستید مقاله بهترین پکیج آموزش مکالمه زبان انگلیسی را حتما مطالعه کنید. در این مقاله با کلیات آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش زبان مادری آشنا می شوید.

همانطور که مشاهده کردید آموزش صداهای حروف الفبای زبان انگلیسی برای کودکان کار چندان سختی نیست. در کنار مطالب گفته شده ما سعی کرده ایم به صورت مختصر به بررسی حروف صدادار و بی صدا در زبان انگلیسی بپردازیم اما اگر قصد دارید که یادگیری این حروف را به صورت جدی فرا گیرید بهتر است که به خواندن مقاله حروف صدادار در انگلیسی بپردازید. در صورت علاقه به مطالعه مقالات بیشتر می توانید وارد قسمت مقالات سایت زبان احمدرضا ابراهیمی شوید و به یادگیری بیشتر اقدام نمایید.

دوره های سایت استاد ابراهیمی برای تمامی سنین طراحی شده است. این دوره ها به دو صورت فشرده و فوق فشرده در حال برگزاری می باشد و علاقه مندان به آموزش زبان انگلیسی می توانند به انتخاب هر یک از این دوره ها اقدام نمایند. پکیج سروش، آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان را نیز با سریال های انگلیسی زبان، آموزش می دهد.

 

در حال حاضر بهترین دوره آموزش مکالمه انگلیسی کودکان دوره ی وابسته به دوره جامع مکالمه انگلیسی  است. با تهیه دوره جامع شما می توانید نیازهای یک خانواده را برآورده کنید. در صفحه معرفی دوره جامع مکالمه انگلیسی جزئیات آموزش زبان انگلیسی به کودکان شرح داده شده است.


 در صورت نیاز به راهنمائی یا مشاوره از طریق شماره تلفن زیر با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس: 09333558002