افرادی که قصد یادگیری چند زبان به صورت همزمان را دارند با دیدگاه های متفاوتی به ما مراجعه می کنند. این دسته از افراد سوالایی از قبیل آیا یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی امکان پذیر است؟ آیا یادگیری دو زبان به صورت همزمان ممکن است؟ چگونه دو زبان را به صورت همزمان یاد بگیریم؟ و… از کارشناسان سایت ما می پرسند. در جواب این دست از سوالات باید گفت که بهتر است که به خواندن این مقاله ادامه دهید؛ چراکه پاسخ سوالات خود را در این مقاله دریافت خواهید کرد. برخی از افراد فکر می کنند که برای یادگیری دو زبان به صورت همزمان، نیاز به استعداد خاصی می باشد اما در حقیقت باید گفت که همه افراد توانایی انجام اینکار را دارند اما به شرایط و عوامل خاصی که در ادامه مطرح خواهیم کرد، مربوط می شود. در این مقاله به صورت جامع به یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی می پردازیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

یادگیری دو زبان به صورت همزمان امکان پذیر است!

یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی و یا دیگر زبان ها به صورت همزمان به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد. اولین نکته ای که باید بدان دقت داشت این است که دلیل اصلی که قصد یادگیری چند زبان به صورت همزمان را دارید چیست؟ آیا زمان کافی برای یادگیری چند زبان مختلف به صورت همزمان را دارید؟ چرا هر زبان را به صورت تک به تک فرا نمی گیرید؟
زمانی که به این سوالات جواب منطقی دادید به خواندن ادامه مقاله بپردازید. از همین ابتدا بهتر است این نکته را برای شما مشخص کنیم که همه افراد قادر به یادگیری چند زبان به طور همزمان هستند اما باید مدیریت زمان و احساسات را در اولویت قرار دهند.
تعداد کمی از افراد دو یا حتی سه زبان را به صورت همزمان فرا می گیرند اما اکثر مردم به دلایل مختلفی مثل مشغله کاری، عدم زمان کافی، عدم مدیریت احساسات، درگیری ذهنی بالا و… توانایی یادگیری همزمان دو زبان خارجی را ندارند.
از طرف دیگر تجربه نشان داده است که، اینکه تنها به یادگیری یک زبان بپردازید، بازدهی و سرعت شما در روند یادگیری بیشتر می کند تا اینکه به یادگیری دو زبان به طور همزمان بپردازید. بهتر است علاقه، هزینه و اشتیاق خود را برای یادگیری و تسلط کامل بر یک زبان قرار دهید و پیشنهاد ما این است که حداقل یک زبان را به تسلط کامل و سرانجام برسانید و سپس به سراغ زبان بعدی بروید.
با وجود همه اینها یادگیری چند زبان جدید به طور همزمان، امکان پذیر است اما اینکار به تعهد، تلاش، پشتکار و برنامه ریزی بالایی نیاز دارد.

نکات و ترفندهایی برای یادگیری دو زبان به طور همزمان

در صورتی که علاقه مند هستید به آموزش همزمان انگلیسی و ترکی استانبولی بپردازید. بهتر است به نکاتی که در ادمه بیان خواهیم کرد دقت نمایید:

 • زبان های متفاوتی را انتخاب کنید

یکی از روش های یادگیری چند زبان به صورت همزمان این است که زبان هایی را انتخاب کنید که از لحاظ ساختار گرامری، جمله بندی، کلمات و… با یک دیگر متفاوت باشند. انتخاب دو زبان مشابه ریسک شما در یادگیری زبان را بالا می برند. برای مثال بهتر است به سراغ یادگیری همزمان زبان انگلیسی و کره ای و یا انگلیسی و ترکی بروید.

 • یادگیری دو زبان به صورت موازی

هر روز زمان مشخص و ثابتی را برای یادگیری دو زبان خارجی اختصاص دهید. برای مثال هفته اول فقط به مطاله زبان انگلیسی و هفته دوم فقط به مطاله زبان ترکی نپردازید. سعی کنید به صورت همزمان و هر روز به مطالعه هر دو زبان اقدام نمایید.

 • استفاده از روش نردبانی

در میان چند زبانه های دنیا روش نردبانی یکی از روش های پر استفاده می باشد. برای مثال اگر به تماشای سریال انگلیسی زبان هستید سعی کنید از زیر نویس ترکی استفاده کنید. این روش یکی از بهترین روش های یادگیری چند زبان به صورت همزمان در میان چند زبانه ها می باشد.

 • استفاده از برنامه ریزی

برای یادگیری هر یک از زبان ها از برنامه ریزی و روش متفاوتی استفاده کنید. اینکار به شما در جهت یادگیری زبان کمک بیشتری می کند. با برنامه ریزی های متفاوت ذهن انسان عملکر بهتری خواهد داشت.

 • صبور باشید

یادگیری دو زبان به شکل همزمان نیاز به مدیریت زمان بالایی دارد. اینکه در مدت زمان کوتاهی بر هر دو زبان تسلط پیدا کنید کار بسیار دشواری می باشد. بهتر است که بدون عجله و با در اختیار داشتن زمان کافی به آموزش و یادگیری چند زبان به طور همزمان بپردازید.

مزایای یادگیری همزمان دو زبان

 1. توانایی کسب مشاغل و موقعیت های کاری بیشتر
 2. تقویت بخش اجرایی و عملکردی مغز
 3. توانایی کسب نگرش شناختی بیشتر
 4. جلو گیری از بیماری های مختلف مثل آلزایمر
 5. صرفه جویی در زمان
 6. یادگیری عادات و مهارت های زبانی

بهترین روش یادگیری همزمان چند زبان

و اما سایت زبان احمدرضا ابراهیمی برای افرادی که قصد یادگیری چند زبان را به صورت همزمان دارند، پیشنهاد ویژه و بهتری را دارد. همانطور که قبل تر اشاره کردیم بهتر است که بر یک زبان به تسلط کافی رسیده باشید و بعد به سراغ زبان بعدی بروید اما اگر زمان اندکی در اختیار دارید و یادگیری دو زبان برای شما الزامی است به پیشنهادی که ما برای شما داریم توجه نمایید.
سایت احمدرضا ابراهیمی در کنار اساتید و تیم حرفه ای خود به طراحی دوره ای اقدام کرده است که برای همه سنین در هر سطح و شرایطی مناسب می باشد.

 • دوره راکت زبان انگلیسی

دوره راکت یکی از دوره های کوتاه مدت یادگیری زبان های خارجی می باشد. این دوره برای زبان های مختلفی مثل:
انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، عربی، چینی، ژاپنی، کره ای، ترکی و… در حال برگزاری می باشد. آنلاین و خصوصی بودن کلاس ها و دوره های راکت باعث شده است که همه علاقه مندان به یادگیری زبان، در اقصی نقاط دنیا به راحتی به یادگیری و آموزش زبان مورد علاقه خود بپردازند.
دوره راکت برای همه زبان ها به دو صورت  VIP Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) در حال برگزاری می باشند. علت برگزاری دوره به دو صورت متفاوت این است که علاقه مندان به یادگیری زبان، با توجه به شرایط و نیازهای زبانی خود، دست به انتخاب زنند البته کارشناسان سایت ما برای انتخاب بهتر و صحیح تر همراه و همیار شما هستند.
دوره راکت به دو صورت 50 روزه و 50 جلسه در حال برگزاری می باشد. یادگیری زبان انگلیسی، ترکی و یا دیگر زبان ها در کوتاه مدت و البته نتیجه بخش برای همه علاقه مندان به زبان فراهم شده است. شما در 50 روز به خوبی به تسلط کافی بر زبان مورد علاقه خود خواهید رسید و سپس می توانید به سراغ یادگیری زبان دوم، سوم و… در مدت زمان کوتاهی بروید و دیگر نیاز نیست که برای یادگیری چند زبان به صورت همزمان عجله داشته باشید. دوره راکت برای همه افراد در هر سن و‌ سطحی مناسب می باشد. این امکان برای زبان آموزان وجود دارد که زمان، مدرس و تعداد برگزاری کلاس ها در طول هفته به انتخاب زبان آموزان صورت گیرد.

 • دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی

یکی از جدیدترین دوره هایی که در حال حاضر در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی در حال تدریس می باشد، دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی نام دارد. اکثر افرادی که این دوره آموزشی را انتخاب می کنند به دنبال کسب نمرات بالا در آزمون های مختلف هستند و یا قصد دارند مکالمه زبان انگلیسی خود را ارتقا ببخشند. بهترین و مهم ترین ویژگی های این دوره آموزشی شامل موارد زیر می باشد. با دقت به مطالعه آن ها بپردازید. خصوصیات شامل:

 1. بیش از 120 جلسه آموزش کاربردی مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک های متفاوت.
 2. با خرید این دوره تمام آپدیت ها را بدون پرداخت هزینه دریافت خواهید کرد.
 3. بعد از ثبت نام و آغاز دوره به مدت 1 سال می توانید از سیستم پشتیبانی اختصاصی دوره استفاده نمایید.

و اما مهارت هایی که در این دوره فرا خواهید گرفت شامل:

 1. نیتیو لایک شدن و لهجه جذاب آمریکایی.
 2. اسپیکینگ روان.
 3. لیسنینگ قوی.
 4. تلفظ صحیح کلمات و ادای صحیح آن ها همچون زبان مادری.
 5. آشنایی کامل با عبارات و اصطلاحات محاوره ای زبان انگلیسی.
 6. گرامرهای پیچیده زبان انگلیسی را به راحتی فرا خواهید گرفت.
 7. عادات و مهارت های صحیح زبانی.
 8. آشنایی با فرهنگ زبانی مردم کشور.
 9. یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی به صورت ناخودآگاه.
 10. کسب نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس زبان انگلیسی.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

سبک و متد آموزشی که برای کودکان استفاده می شود باید دارای ویژگی های متفاوت و دقیقی باشد. والدین اهمیت بسیار زیادی به سبک و متد آموزشی کودکان خود می دهند و بعد از بررسی های لازم و کافی کودکان خود را در کلاس ها و دوره های آموزشی ثبت نام میکنند. احمدرضا ابراهیمی بعد از تجربه های بسیار به طراحی دوره ای مختص به کودکان پرداخته است. این دوره آموزشی، راکت جریان نام دارد و برای کودکانی که به یادگیری زبان انگلیسی علاقه مند هستند، طراحی شده است. راکت جریان به دلیل سبک و متد آموزشی که دارد توانسته است علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کند. اساتید و مدرسین دوره راکت جریان آموزش های بسیاری را پشت سر گذاشته اند و بعد از آزمون و خطاهای بسیار اجازه تدریس به کودکان را کسب کرده اند. آنلاین و خصوصی برگزار شدن دوره راکت جریان موجب سده است والدین نگران رفت و آمد فرزندان و کودکان خود نباشند و در داخل منزل به آموزش و یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. روش و متد آموزشی دوره راکت جریان، استفاده از سریال های انگلیسی می باشد. سریال ها متناسب با سن زبان آموزان و کودکان  تدریس می شود. والدین می توانند بدون هیچ نگرانی کودکان خود را به روش آموزشی احمدرضا ابراهیمی بسپارند. کودکان شما می توانند در کنار سرگرمی به آموزش و یادگیری زبان انگلیسی بپردازند.

تدریس اساتید وبسایت زبان احمدرضا ابراهیمی

اساتید چند زبانه دوره راکت با سابقه تدریس، آگاهی بالا و بعد از گذر از آموزش های متفاوت آماده تدریس به شما شده اند. مدرسین دوره راکت با توجه به شخصی سازی آموزش به برنامه ریزی بر اساس نیازهای زبانی فراگیران می پردازند.
سبک آموزشی دوره راکت با سریال های مختص به همان زبان و متناسب با رده سنی بزرگسالان و کودکان تهیه شده است. علت انتخاب آموزش زبان با سریال به دلیل محتوا و ماهیتی است که سریال ها در اختیار ما قرار می دهند و نیتیو لایک شدن، آموزش مهارت ها و عادات زبانی و… را برای شما فراهم می کنند. مدرسین به عنوان هدایت کننده مسیر در کنار زبان آموزان قدم بر می دارند و فراگیران را در معرض زبان قرار می دهند. بهترین لحظات را می توانید در کنار مدرسین سایت زبان احمدرضا ابراهیمی، تجربه نمایید. اساتید وبسایت همه تلاش خود را به کار گرفته اند که بهترین لحظات آموزشی را تجربه نمایید. مدرسین نقش بسیار مهمی در انگیزه و اشتیاق زبان آموزان ایفا می کنند به همین علت مدرسینی را انتخاب نمایید که انگیزه و اشتیاق شما را چندین برابر کنند.

آموزش زبان از طریق سریال

برای آموزش زبان انگلیسی و یا ترکی از سریال های مختص به همان زبان استفاده می شود؛ چراکه این سبک آموزشی امکانات و فواید بسیاری را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد. آموزش زبان انگلیسی با سریال در حال حاضر بهترین، نزدیک ترین و حقیقی‌ ترین روش برای نیتیو لایک شدن زبان آموزان می باشد. آموزش زبان از طریق سریال هر چهار مهارت زبان انگلیسی را به شما زبان آموزان آموزش می دهد. برخی از مهم ترین ویژگی های این متد آموزشی شامل:

 1. نیتیو لایک شدن
 2. کارآمدترین روش
 3. دانش زبانی متنوع
 4. امکان انتخاب های متعدد
 5. به روزترین روش
 6. یادگیری زبان انگلیسی بدون دخالت گرامر زبان انگلیسی
 7. جذاب ترین روش
 8. بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
 9. کامل ترین روش
 10. آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی نیتیوها
 11. محتوای نامحدود
 12. آموزش همراه با یادگیری نامحدود
 13. ارزان ترین روش
 14. انعطاف پذیری در یادگیری زبان انگلیسی
 15. انگلیسی واقعی را فرا خواهید گرفت
 16. باعث انگیزه و لذت بخشی برای افراد
 17. بیشتر شدن جذابیت کلاس ها
 18. و…

نحوه برگزاری دوره های وبسایت احمدرضا ابراهیمی

آنلاین و خصوصی برگزار شدن دوره ها مهم ترین ویژگی وبسایت می باشد. دلایل متعددی باعث شده است که به سراغ آموزش آنلاین زبان انگلیسی برویم. از مهم ترین دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آموزش زبان از طریق محیط و فضای مجازی این امکان را به زبان آموزان می دهد تا اصل آموزش را دریافت نمایند.
 2. قابل دسترس بودن محیط و فضای آنلاین موجب می شود که زبان آموزان در هر مکان و زمانی به آموزش و یادگیری زبان مورد علاقه خود بپردازند.
 3. بسیاری از هزینه های موجود چه برای موسسات و آموزشگاه های زبان و چه برای زبان آموزان کاهش پیدا می کند. ترافیک و شلوغی رفت و آمد به صورت کامل برای شما از بین می رود.
 4. در سریع ترین حالت ممکن می توانید به جدیدترین محتواها و اطلاعات آموزشی دسترسی داشته باشید.

بارگزاری کلاس ها به صورت خصوصی این امکان را به فراگیران می دهد تا در سکوت مطلق به بهترین مطالب آموزشی دسترسی داشته باشند. همه حواس و تمرکز مدرس بر روی همان یک زبان آموز قرار دارد. در کنار تیم ماهر احمدرضا ابراهیمی می توانید بهترین لحظات آموزش و یادگیری را تجربه نمایید. همه تلاش ما این بوده است که بیشترین مزایا در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. همچنین می توانید برنامه ریزی و هدف گذاری را در مسیر یادگیری خود قرار دهید تا بهترین نتیجه را کسب نمایید.

برای ثبت نام در دوره راکت، کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید:

_تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_پشتیبانی آنلاین
تماس با شماره تلفن 09333558002

کارشناسان و مشاوران سایت همه روزه به جزء روزهای تعطیل آماده پاسخگویی به سوالات شما متقاضیان زبان انگلیسی و یا دیگر زبان ها هستند. مشاوران به محض دیدن فرم ثبت نام با شما تماس می گیرند.