مدرک آیلتس زبان چیست؟ سریع ترین راه گرفتن مدرک آیلتس چیست؟ مدت اعتبار مدرک آیلتس چقدر است؟ و… سوالاتی هستند که همه روزه داوطلبان آزمون آیلتس از ما می‌پرسند. در این مقاله قصد داریم به پاسخ سوال اول اقدام نماییم. آزمون آیلتس یکی از آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی محسوب می‌شود. نمره کسب شده در آزمون، اهمیت بسیار زیادی دارد چراکه با کسب این نمره امکان شرکت در دانشگاه مد نظر خود را کسب خواهید کرد. بعد از آن باید به دنبال کسب مدرک آیلتس اقدام نمایند. اعتبار مدرک آیلتس 2 سال است و بعد از 2 سال اعتبار قانونی خود را از دست می‌دهد به همین علت افرادی که قصد شرکت مجدد در آزمون را دارند باید مجددا در آزمون ثبت نام نمایند.

مدرک زبان انگلیسی آیلتس

هر آزمونی دارای مدرک مختص به خود می‌باشد. داوطلبان آزمون آیلتس با داشتن این مدرک امکان ورود به دانشگاه‌های مد نظر خود را پیدا می‌کنند. مورد دیگری که در این مدرک اهمیت بالایی دارد نمره کسب شده در این آزمون می‌باشد. هر چقدر نمره کسب شده در آزمون بالاتر باشد نشان از تسلط بیشتر شما بر زبان انگلیسی می‌باشد.

مراحل گرفتن مدرک آیلتس

  • مرحله اول

در مرحله اول بعد از اینکه تصمیم گرفتید که در آیلتس آکادمیک و یا جنرال شرکت کنید باید برای ثبت نام اقدام کنید. این ثبت نام از طریق سایت‌های معتبر صورت می‌گیرد. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام شامل: پر کردن فرم درخواست، دو عکس رنگی، کارت شناسایی ملی، کپی گذرنامه و… می‌باشد. این آزمون در هر ماه 4 مرتبه برگزار می‌شود. دقت داشته باشید که زمان شرکت در آزمون به انتخاب شما می‌باشد.

  • مرحله دوم

مرحله بعد، آمادگی برای شرکت در آزمون می باشد. شما می‌توانید به صورت خودخوان خواندن را آغاز کنید و یا در موسسه و سایت‌های زبان به صورت آنلاین به مطالعه و یادگیری بپردازید. اما پیشنهاد ما به شما مطالعه به صورت خود خوان نیست و حتما از اساتید ماهر و حرفه‌ای استفاده کنید.

  • مرحله سوم

در روز آزمون سعی کنید از استرس و نگرانی دور باشید. سعی کنید با آرامش کامل پاسخگویی سوالات را آغاز کنید. مراقبان آزمون محیطی آرام را برای شما در نظر گرفته‌اند. مدارک مورد نیاز در روز آزمون شامل: کارت شناسایی و پاسپورت معتبر می‌باشد. جالب است بدانید که مهارت‌های Listening, Reading, Writing  در یک روز برگزار می‌شوند و مهارت زبانی Speaking یک هفته قبل و یا بعد از آزمون برگزار می‌شود.

  • مرحله چهارم

پاسخگویی به سوالات در این مرحله صورت می‌گیرد‌. این بخش شامل چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی است که طبق زمان در نظر گرفته شده برای هر بخش به پاسخگویی سوالات می‌پردازید.

  • مرحله پنجم و آخر

بعد از 13 روز نمره کسب شده در آزمون برای شما فرستاده می‌شود. با نمره کسب شده امکان حضور در دانشگاه‌های خارجی را پیدا خواهید کرد. و از دانش زبانی خود در کشورهای انگلیسی زبان لذت خواهید برد.

نحوه اعتراض به نمره آزمون آیلتس

برای اعتراض باید کارنامه را همراه با فرم اعتراض به مرکزی که در آن آزمون داده‌اید انتقال دهید. این پروسه معمولا 3 هفته زمان می‌برد. برای اعتراض نیز باید هزینه‌ای را پرداخت نمایید و در صورت قبول اعتراض هزینه به شما برگردانده می‌شود.
اگر بر روی قسمت ریدینگ و لیسنینگ آیلتس اعتراض دارید باید بدانید که تغییر نمره در این قسمت تقریبا صفر است اما اگر بر روی قسمت‌های رایتینگ آیلتس و اسپیکینگ اعتراض دارید باید بدانید که ممکن است نمره شما را از 6.5 به 7 تغییر دهند اما اینکه نمره شما به 7.5 تغییر پیدا کند غیر ممکن است. و امکان اضافه شدن نیم نمره بیشتر از 1 نمره می‌باشد.
برخی از افراد معتقدند که با اعتراض کردن نمره آن‌ها کمتر می‌شود اما این تصور اشتباه است و با پر کردن فرم اعتراض نمره آن‌ها یا افزوده می‌شود و یا نمره سابق آن ها تغییری نخواهد کرد.

بهترین و موثرترین روش آمادگی آزمون آیلتس

حال که از نحوه گرفتن مدرک آزمون آیلتس آگاهی کسب کرده‌اید بهتر می‌توانید طبق مراحل گفته شده بدون نگرانی پیش روید. فراموش نکنید که ما از همان ابتدا به شما درباره داشتن اساتید حرفه‌ای گوشزد کرده‌ایم.
از آنجایی که هزینه آزمون آیلتس نسبت به دیگر آزمون‌های زبان انگلیسی بالاتر است مراقب باشید که بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.
اساتید سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با برگزاری دوره های آنلاین آمادگی آیلتس توانسته‌اند داوطلبان بسیاری را برای آزمون اصلی آماده کنند. اساتید از آغاز تا پایان دوره از شما پشتیبانی و حمایت کافی خواهند داشت. بدون نگرانی و با خیالی آسوده دوره مد نظر را طی خواهید کرد و در نهایت با نمره مد نظرتان قبول خواهید شد. در صورت نیاز، علاقه و آمادگی بیشتر می توانید هر یک از مهارت های زبانی را با تعداد جلسات بیشتر شرکت کنید.
به غیر از دوره آمادگی آیلتس یکی دیگر از دوره‌های موجود در سایت، دوره راکت می‌باشد. این دوره به دو صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) در حال برگزاری می‌باشد. انتخاب هر یک از این دوره ها بر حسب شرایط و نیاز زبانی زبان آموزان می باشد. دوره راکت با داشتن ماهیت، سبک آموزشی و هدف متفاوت توانسته است نیتیو لایک‌های بسیاری را تربیت کند. دور راکت از طریق سریال های انگلیسی زبان به آموزش می‌پردازد اما این بدان معنا نیست که فقط به تماشای سریال های مختلف بسنده شود. در دوره راکت حتی تماشای سریال ها نیز با روش و سبکی متفاوت صورت می گیرد. اساتید دوره راکت بعد از گذر از آموزش های لازم و با استفاده از سیستم آموزشی متفاوت شرایط را برای نیتیو لایک شدن زبان آموزان فراهم می کنند.
همه کلاس ها و دوره های آموزش زبان در سایت احمدرضا ابراهیمی به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می شوند. آنلاین و خصوصی بودن کلاس ها باعث دسترسی بیشتر، افزایش تمرکز، کاهش هزینه های موجود و… می شود. در پایان دوره مدرکی به هر یک از زبان آموزان ارائه می شود مبنی بر اینکه با شرکت در دوره راکت آمادگی رفع نیازهای زبانی خود را همچون نیتیو لایک ها در موقعیت های مختلف دارند.
برای کسب اطلاعات بیشتر، شرکت در دوره‌های آمادگی آیلتس، آگاهی از دوره راکت و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید به ثبت مشخصات فردی خود در بخش زیر اقدام نمایید و یا از طریق پشتیبانی سایت با ما ارتباط حاصل نمایید و یا با شماره تماس 09333558002 با ما تماس حاصل فرمایید.