با توجه به اهمیت زبان انگلیسی روز به روز بر تعداد شرکت کنندگان در آزمون های زبان انگلیسی بیشتر می‌شود. افراد به دلایل و با اهداف متفاوت قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند. آزمون آیلتس از چهار بخش اصلی تشکیل شده است که هر بخش زمان مختص به خود را دارد. آموزش اسپیکینگ آیلتس یکی از چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی محسوب می‌شود. پرداختن به این بخش نیز مانند دیگر بخش‌ها مثل رایتینگ آیلتس نیاز به رعایت برخی از نکات و الزامات دارد.

آموزش اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking

تست اسپیکینگ آیلتس به صورت مصاحبه و رو در رو توسط یک آزمون گیرنده IELTS Examiner برگزار می‌شود. این تست به صورت تعاملی و چهره به چهره برگزار می‌شود. در قسمت اسپیکینگ آیلتس از لهجه‌های متفاوتی استفاده می‌شود اما لهجه در نمره کلی داوطلب تاثیری ندارد.
جالب است بدانید که قسمت سوالات اسپیکینگ هم در آیلتس آکادمیک و هم جنرال یکسان می‌باشد. ممتحن قصد دارد مهارت و اطلاعات زبانی شما را در بخش‌های مختلف مثل:

 • اطلاع از دانش زبانی شما درباره موضوع ارائه شده.
 • توانایی صحبت درباره سوالاتی که از شما پرسیده می‌شود.
 • بیان نظرات و عقیده خود به صورت واضح.
 • تجزیه و تحلیل درباره موضوع ارائه شده.
 • توانایی شما در رعایت نکات گرامری.
 • به صورت روان و سلیس به صحبت بپردازید.

مدت زمان آزمون اسپیکینگ آیلتس

مدت زمان در نظر گرفته شده در این بخش 11 تا 14 دقیقه می‌باشد. در این مدت زمان کم سعی کنید با آرامش و بهترین نحو به صحبت بپردازید.

بخش‌های مختلف اسپیکینگ آزمون آیلتس

 • بخش اول

برای بخش اول حدود 4 تا 5 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است. آزمون گیرنده خودش را معرفی می‌کند و از شما می‌خواهد به معرفی خود بپردازید. بعد از آن ممتحن از شما شروع به سوال پرسیدن راجع به مسائل روز دنیا می‌کند. همه تلاش خود را به کار گیرید که با اعتماد به نفس کامل به سوالات پاسخ دهید. در این بخش 10 الی 11 سوال از شما پرسیده می‌شود.

 • بخش دوم

امتحان گیرنده در این بخش به شما یک تسک کارت یا همان Cue Card می‌دهد. شما در مدت زمان 3 تا 4 دقیقه زمان دارید که راجع به موضوعی که بر روی کارت نوشته شده است به صحبت بپردازید. قبل از شروع صحبت راجع به موضوع به شما 1 دقیقه زمان داده می‌شود تا مطالبی که قصد گفتن آن را دارید را آماده کنید. بعد از آن باید بدون وقفه non_stop به صحبت بپردازید. سپس بعد از گفته‌های شما، ممتحن 1 الی 2 سوال از موضوع مطرح شده می‌پرسد.

 • بخش سوم

در بخش سوم سوالاتی از شما پرسیده می‌شود و شما با استفاده از دایره لغات و تسلط تان بر گرامر به صحبت خواهید پرداخت. به شما فرصت کافی جهت بیان ایده و نظراتتان داده می‌شود. در این بخش 3 الی 6 سوال عمیق از شما پرسیده می‌شود.

نکاتی جهت داشتن اسپیکینگ موفق

 • هنگام صحبت با ممتحن سعی کنید از دستان خود استفاده کنید. همچنین داشتن لحن مناسب باعث می‌شود صحبت‌های شما از حالت یک نواخت بیرون بیاید.
 • به دلیل اینکه در این قسمت از آزمون تعامل به صورت رو در رو است، بهتر است که پوشش مناسبی داشته باشید و از انرژی درونی خود هنگام صحبت استفاده کنید.
 • سعی کنید قبل از آزمون رو به روی آینه با خود به تمرین بپردازید.
 • در این بخش از آزمون باید به تلفظ صحیح لغاتی که به کار می‌برید اهمیت بسیاری دهید.
 • جملاتی که به کار می‌برید زیاد از حد کوتاه و یا بلند نباشد. حد متوسط را رعایت کنید.
 • بداهه پردازی داشته باشید و از حفظ کردن جملات دوری کنید.
 • از حرف‌های بی ربط با موضوع اصلی دوری کنید و به دنبال حاشیه نروید.
 • در صورتی که از معنی کلمه، آگاهی نداشتید می‌توانید بدون نگرانی و استرس از ممتحن بپرسید.

تا به اینجای مقاله با قسمت اسپیکینگ آزمون آیلتس آشنایی پیدا کرده‌اید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود و جواب سوالات خود را گرفته باشید. در صورت علاقه و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مطالعه مقالات دیگر از جمله:
برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟ مراکز برگزاری ازمون آیلتس کجاست؟ سریع ترین راه گرفتن مدرک آیلتس چیست؟ مدت اعتبار مدرک آیلتس چقدر است؟ گرفتن مدرک آیلتس چقدر طول می کشد؟ بپردازید.
با شرکت در دوره‌های و کلاس‌های آمادگی آیلتس بهتر می‌توانید برای آزمون اصلی آماده شوید. برخی از دوره‌ها و کلاس‌ها آیلتس به صورت فشرده و فوق فشرده برگزار می‌شوند. این دوره‌ها بیشتر برای افرادی که زمان محدودی در اختیار دارند مناسب می‌باشد.
اساتید نقش بسیار مهمی را در آموزش شما ایفا می‌کنند. در این بازه زمانی داوطلبان نیاز به حمایت بیشتری دارند و مدرسین از این نکته باید به خوبی آگاه باشند. مدرسین سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با برگزاری دوره‌های آمادگی آیلتس (ماک آیلتس) توانسته است، داوطلبان مسلط و با اعتماد به نفسی را برای آزمون نهایی آماده کنند. حمایت و پشتیبانی زبان آموزان از آغاز ثبت نام تا انتهای دوره به صورت کامل و همه جانبه وجود دارد و فراگیران با تمرکز بالا و خیالی آسوده می‌توانند مشغول آموزش نیز شوند.

کارآمدترین روش آموزش زبان انگلیسی

 • دوره راکت

قبل از شرکت در دوره ماک آیلتس در صورت علاقه می‌توانید در دوره راکت آموزش زبان انگلیسی که به دو صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) برگزار می‌شود شرکت نمایید. این دوره با هدف نیتیو لایک شدن آموزش را آغاز کرده است. این دوره آموزشی برای همه افراد قابل استفاده و کاربردی می باشد. در صورتی که علاقه مند هستید در مدت زمان کوتاهی به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید، بهتر است که این دوره را مد نظر قرار دهید. بسته به نیاز و اهداف زبانی که دارید می توانید در هر یک از دوره ها ثبت نام نمایید و در صورت نیاز با مشاوران و کارشناسان ما مشورت نمایید.

 • دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی

در صورتی که خواستار شرکت در آزمون های آیلتس و تافل هستید و یا قصد دارید مکالمه زبان انگلیسی را همچون زبان مادری خود صحبت کنید، بهتر است که دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی را در برنامه آموزشی خود قرار دهید. از مهم ترین خصوصیات این دوره آموزشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بیش از 120 جلسه آموزش کاربردی مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک های متفاوت.
 2. با خرید این دوره تمام آپدیت ها را بدون پرداخت هزینه دریافت خواهید کرد.
 3. بعد از ثبت نام و آغاز دوره به مدت 1 سال می توانید از سیستم پشتیبانی اختصاصی دوره استفاده نمایید.

و اما مهارت هایی که در این دوره فرا خواهید گرفت شامل:

 1. نیتیو لایک شدن و لهجه جذاب آمریکایی.
 2. اسپیکینگ روان.
 3. لیسنینگ قوی.
 4. تلفظ صحیح کلمات و ادای صحیح آن ها همچون زبان مادری.
 5. آشنایی کامل با عبارات و اصطلاحات محاوره ای زبان انگلیسی.
 6. گرامرهای پیچیده زبان انگلیسی را به راحتی فرا خواهید گرفت.
 7. عادات و مهارت های صحیح زبانی.
 8. آشنایی با فرهنگ زبانی مردم کشور.
 9. یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی به صورت ناخودآگاه.
 10. کسب نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس زبان انگلیسی.

آموزش زبان انگلیسی مختص کودکان

امروزه شاهد دوره های آموزشی مختلفی برای کودکان هستیم اما اینکه کدام یک از این دوره ها مناسب سن و نیاز زبانی کودکان شما باشد نکته مهمی است که باید بدان توجه داشته باشید. آموزش زبان انگلیسی به کودکان نیاز به رعایت نکات و تکنیک های آموزشی دارد که باید مدرسین و طراحان دوره از آن ها به خوبی مطلع باشند. احمدرضا ابراهیمی با بیش از ۲۰ سال سابقه به طراحی دوره های مختلفی برای کودکان و بزرگسالان اقدام کرده است. یکی از بهترین دوره هایی که مختص له کودکان می باشد، دوره راکت جریان نام دارد. راکت جریان از طریق سریال های انگلیسی به تدریس کودکان می پردازند. مدرسین دوره راکت جریان دوره ها و آموزش های مختلفی را پشت سر گذاشته اند و بعد از آزمون و خطاهای بسیار آماده تدریس به زبان آموزان شده اند. مدرسین این دوره آموزشی به خوبی از شیوه تدریس کودکان شما مطلع هستند و بهترین لحظات آموزشی و یادگیری را برای کودکان و فرزندان شما خلق می کنند. کودکان در داخل منزل می توانند بهترین سبک و متد آموزشی را در اختیار داشته باشند؛ زیرا دوره راکت جریان به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می شود.

آموزش زبان انگلیسی به روش احمدرضا ابراهیمی

برای نیتیو لایک‌ شدن و صحبت کردن به زبان انگلیسی می توانید بهترین متد و روش آموزشی را در اختیار داشته باشید. به همین علت است که با استفاده از سریال های انگلیسی زبان به آموزش شما زبان آموزان می پردازند. آموزش زبان انگلیسی از طریق سریال در حال حاضر به دلیل ماهیت متفاوت و منحصر به فرد توانسته است علاقه مندان بسیاری را به خود اختصاصی دهد. هدف اصلی دوره های در حال تدریس مکالمه و اسپیکینک زبان انگلیسی همچون نیتیو لایک ها می باشد به همین دلیل آموزش با سریال بهترین گزینه است. این دوره با سریال های انگلیسی زبان به آموزش عادات و مهارت های زبانی می پردازد به همین علت نیتیو لایک شدن فراگیران به بهترین شکل رقم می خورد به گونه ای که در پایان دوره تشخیص فراگیران دوره راکت از نیتیو لایک ها سخت خواهد شد. هر چهار مهارت زبان انگلیسی (Listening, Speaking, Reading, Writing) به صورت ناخودآگاه همچون مادری به شما زبان آموزان آموزش داده می شود. مهم ترین ویژگی های این دوره آموزشی شامل موارد زیر می باشد:

 1. نیتیو لایک شدن
 2. کارآمدترین روش
 3. دانش زبانی متنوع
 4. امکان انتخاب های متعدد
 5. به روزترین روش
 6. یادگیری زبان انگلیسی بدون دخالت گرامر زبان انگلیسی
 7. جذاب ترین روش
 8. بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
 9. کامل ترین روش
 10. آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی نیتیوها
 11. محتوای نامحدود
 12. آموزش همراه با یادگیری نامحدود
 13. ارزان ترین روش
 14. انعطاف پذیری در یادگیری زبان انگلیسی
 15. انگلیسی واقعی را فرا خواهید گرفت
 16. باعث انگیزه و لذت بخشی برای افراد
 17. بیشتر شدن جذابیت کلاس ها
 18. و…

ویژگی تدریس اساتید وبسایت احمدرضا ابراهیمی

چند زبانه بودن اساتید وبسایت از مهم ترین ویژگی های آن ها می باشد. مدرسین به دو الی سه زبان مسلط هستند و از دغدغه ها و‌ دل مشغولی های زبان آموزان آگاهی دارند. به همین علت همه تلاش خود را به کار گرفته اند که بهترین شیوه تدریس را برای زبان آموزان به کار گیرند. راهبران با در نظر گرفتن اصول روانشناسی و مدیریت فردی به تدریس می پردازند به همین علت است که زبان آموزان در پایان دوره با اعتماد به نفس و عزت نفس بالا به مکالمه با افراد بومی اقدام می کنند. مدرسین نه تنها به آموزش زبان انگلیسی می پردازند بلکه شوق و‌ اشتیاق زبان آموزان را در مسیر یادگیری افزایش می دهند. در معرض زبان قرار گرفتن از جمله ویژگی های تدریس اساتید وبسایت می باشد. راهبران در نقش هدایت کننده مسیر، هم قدم با فراگیران پیش می روند و بر اساس نیازهای زبانی زبان آموزان به برنامه ریزی شخصی برای آن ها می پردازند. مدرسین به صورت ۲۴ ساعته از آغاز تا پایان دوره از فراگیران خود حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت.

چگونگی برگزاری دوره های آموزشی در سایت

در حال حاضر آموزش آنلاین زبان انگلیسی ویژگی دیگری است که مخاطبان بسیاری را به خود اختصاص داده است. افراد و موسسات به دلایل مختلفی محیط و فضای آنلاین یا مجازی را به عنوان سبک و روش آموزشی انتخاب کرده اند. از مهم ترین این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. در دسترس بودن آموزش برای همه افراد حتی در بدترین و‌ بهترین شرایط زمانی و مکانی. تنها کافی است اینترنت خود را روشن نمایید و به آموزش زبان انگلیسی بپردازید.
 2. آموزش آنلاین زبان انگلیسی این امکان را به افراد می دهد که دانش و اطلاعات نامحدودی را در اختیار داشته باشند.
 3. در صورتی که از کتاب ها و منابع آموزشی طولانی خسته شده اید می توانید از تنوع زبانی که محیط و فضای آنلاین در اختیار کاربران خود قرار می دهد، استفاده نمایید.
 4. کاهش پیدا کردن هزینه ها از جمله موارد دیگری است که موجب شده است همه افراد به سراغ نحوه برگزاری کلاس ها و دوره ها به صورت آنلاین بروند.
 5. در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید بیشترین اطلاعات را در اختیار داشته باشید.
 6. و…

برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی به صورت خصوصی نکته و ویژگی دیگری است که افراد خواستار آن هستند. توجه داشته باشید که برخی از کلاس ها به صورت نیمه خصوصی برگزار می شوند اما در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی دوره کاملا خصوصی هستند. برخی از مهم ترین ویژگی کلاس های خصوصی شامل:

 1. انعطاف پذیری در زمان و‌ روز کلاس ها.
 2. افزایش تمرکز و آرامش زبان آموزان در کلاس.
 3. انتخاب مدرس توسط زبان آموزان.
 4. تمرکز و همه حواس مدرس بر روی یک زبان آموز.
 5. و…

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما ارتباط حاصل نمایید:
_ تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ پشتیبانی سایت
_ تماس با شماره تلفن 09333558002