از انواع آیلتس اطلاع دارید؟ فرق آیلتس جنرال و آکادمیک در چیست؟ تفاوت موجود بین دو آزمون در چیست؟ در این مقاله قصد داریم به تفاوت موجود میان آیلتس جنرال و آکادمیک بپردازیم. انتخاب هر یک از این دو نوع آیلتس بستگی به نیاز و هدف شما دارد. هر کدام از این آزمون‌ها کاربرد مخصوص به خود را دارند، به عبارتی زمانی که، مکانی از شما مدرک آیلتس جنرال را درخواست کرده است، باید در آزمون جنرال شرکت کنید و نه در آزمون آکادمیک. قبل از هر اقدامی به مطالبی که در ادامه گفته شده است دقت فرمایید و بعد از آن تصمیم گیری‌های لازمه را انجام دهید.

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک چیست؟

مهم‌ترین تفاوت موجود میان آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک در اهداف متقاضیان می‌باشد. فرق آیلتس جنرال و آکادمیک در قسمت Reading و Writing است. در این قسمت محتوای مطالب و تسک‌ها با هم تفاوت دارند.

  • آیلتس آکادمیک

آیلتس آکادمیک (Academic IELTS) برای افرادی است که قصد اپلای و تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان را دارند، مناسب می‌باشد. برخی از کسب و کارهای موجود نمره قبولی در آیلتس آکادمیک را مد نظر قرار می‌دهند. در صورتی که قصد ورود به حرفه پزشکی را در کشورهای انگلستان، کانادا، استرالیا و نیوزلند را دارید، باید در آزمون آکادمیک شرکت کنید. حتی برای شرکت در رشته‌های مثل داروسازی، تکنسین و… نیز دریافت این مدرک الزامی می‌باشد.

  • آیلتس جنرال

آیلتس جنرال (General IELTS) برای افرادی است که قصد مهاجرت و یا استخدام در کشورهای آمریکا، کانادا، نیوزلند، انگلیس، استرالیا و… را دارند، مناسب می‌باشد. برای کار و استخدام در بسیاری از شرکت داشتن مدرک جنرال الزامی می‌باشد.

محتوای آیلتس آکادمیک و جنرال

محتوای Reading آیلتس آکادمیک، بیشتر به مطالبی پرداخته می‌شود که، مربوط به ژورنال‌ها، کتاب‌های تخصصی و روزنامه‌های معتبر می‌باشد. تا میزان درک مطالب آزمون دهندگان مشخص شود.
و اما بخش Writing آیلتس آکادمیک، به این دلیل است که میزان تسلط افراد در نوشتن مقالات حرفه‌ای و دانشگاهی سنجیده شود.
متقاضیان آزمون جنرال بیشتر با مطالب کمتر حرفه‌ای سر و کار دارند. در کل به محتواهایی پرداخته می‌شود که در زندگی روزمره افراد با آن درگیر هستند. بخش Writing آیلتس جنرال به مهارت‌های عمومی مثل نامه نویسی و نکات پایه در نوشتن مقالات تمرکز دارد.

فرمت آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال

در هر دو این آزمون ها هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی (Writing, Reading, Listening, Speaking) مورد سنجش قرار می گیرد. در هر دو این آزمون ها همه بخش ها شبیه به یک دیگر هستند و تنها تفاوتی که میان این دو آزمون وجود دارد این است که در بخش Reading و Writing از محتواهای متفاوتی استفاده شده است.

سیستم نمره دهی آزمون جنرال و آکادمیک

یکی دیگر از تفاوت هایی که در آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک وجود دارد، در بخش نمره دهی می باشد. در بخش Reading نمره دهی از 40 می باشسد و با توجه به تعداد پاسخ های صحیح نمره کسب می کنند. دقت داشته باشید که بخش ریدینگ آزمون آیلتس 25% نمره شما را تشکیل می دهد.

میزان سختی آیلتس آکادمیک و جنرال

اینکه کدام یک از آزمون‌ها سخت است، جای بحث دارد اما معمولا آیلتس آکادمیک را سخت‌تر از آیلتس جنرال می‌دانند. آیلتس آکادمیک چالش برانگیزتر از جنرال می‌باشد. فراموش نکنید که هر یک از آزمون ها از سختی زیادی برخوردار هستند و داوطلبان باید حداکثر تلاش و پشتکار خود را به کار گیرد تا در هر یک از آزمون های مدنظر خود به بالاترین نمره و هدف خود دست پیدا کند.

بهترین دوره آمادگی آزمون آیلتس

حال که از تفاوت موجود بین دو آزمون اطلاع پیدا کردید، زمان آن رسیده است که برای تصمیم گیری اقدام کنید. برای شرکت در آزمون نیاز است که در کلاس‌ها و دوره‌های آمادگی آیلتس شرکت کنید تا برای آزمون اصلی آماده شوید.
شرکت در این دوره‌ها باید به گونه‌ای باشد که از شما حمایت و پشتیبانی همه جانبه‌ای شود. سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن ویژگی‌های گفته شده به برگزاری دوره ماک آیلتس می‌پردازد. این دوره با اساتید حرفه‌ای و چند زبانه به صورت فشرده، فوق فشرده و غیر فشرده در حال برگزاری می‌باشد. هر یک از داوطلبان می‌توانند بسته به شرایط و نیاز‌های خود دست به انتخاب زنند. در سایت احمدرضا ابراهیمی، داوطلبان دوره آمادگی آیلتس می توانند در صورت نیاز در هر یک از چهارت مهارت اصلی زبان درخواست تعداد جلسات بیشتری را داشته باشند.
اساتید دوره با در نظر گرفتن نیازهای زبانی و تسلط زبان آموزان در هر بخش به برنامه ریزی شخصی برای فراگیران اقدام می‌کنند و لحظات متفاوتی را همراه با یادگیری نامحدود برای داوطلبان فراهم می کنند.
در صورتی که خواستار آمادگی، قبل از شرکت در دوره ماک آیلتس هستید، می‌توانید در دوره راکت زبان انگلیسی نیز شرکت نمایید. این دوره با سیستم آموزشی متفاوت به دو صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) برگزار می‌شوند. برای شرکت در هر یک از این دوره ها نیاز است که به شرایط و نیاز زبانی خودتان دقت نمایید. کارشناسان و مشاوران سایت ما برای داشتن انتخابی صحیح در کنار شما هستند.
دوره راکت با هدف نیتیو لایک شدن به آموزش زبان انگلیسی می‌پردازد. برای نیتیو لایک شدن نیاز است در کشور هدف به صورت دائم به مکالمه و صحبت پرداخت اما برای افرادی که چنین امکانی را ندارند، باید به سراغ نزدیک‌ترین، به روزترین و واقعی‌ترین روش یعنی آموزش زبان انگلیسی با سریال رفت. ماهیت و محتوای سریال ها به گونه است که افراد را در محیط و فضایی شبیه به نیتیو لایک ها قرار می دهد. به همین علت است که زبان آموزان در انتهای دوره به راحتی توانایی صحبت در موقعیت های مختلف را همچون نیتیو لایک ها دارند. اساتید هر دو دوره از آغاز تا پایان دوره از شما حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت.
برای شرکت در دوره ماک آیلتس و آماده شدن برای آزمون های زبان انگلیسی، اطلاع از دوره راکت و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و یا از طریق پشتیبانی سایت با ما ارتباط حاصل نمایید؛ هم چنین می‌توانید با شماره تلفن 09333558002 تماس حاصل فرمایید. مشاوران و کارشناسان ما همه روزه به جز روزهای تعطیل آماده پاسخگویی به سوالات شما زبان آموزان عزیز هستند.