آزمون آیلتس شامل چهار بخش مهم (Listening, Speaking, Reading, Writing) می‌باشد. هر بخش دارای زمان مخصوصی است که با در نظر گرفتن تایم به پاسخگویی خواهید پرداخت. برخی معتقدند که بعضی از بخش‌های آزمون از سختی بیشتری برخوردارند. به همین منظور ما در این مقاله قصد معرفی و آشنایی شما با آموزش رایتینگ آیلتس را داریم. باید خاطر نشان کرد همه بخش های مختلف آزمون آیلتس از اهمیت و سختی بالایی برخوردار هستنذ اما با تلاش، هدفمندی و پشتکار مضاعف می توانید با نمره بالا این آزمون را پشت سر بگذارید. اما قبل از هر چیزی باید از تفاوت موجود میان آیلتس جنرال و آکادمیک آگاهی پیدا کنید.

تفاوت بین آیلتس جنرال و آکادمیک

بخش اسپیکینگ و لیسنینگ این دو آزمون، یکسان هستند اما بخش رایتنیگ این دو آزمون با یک دیگر متفاوت است. و هر کدام به موضوعات متفاوتی می‌پردازند. همچنین هر کدام نیاز به تکنینک‌های نوشتاری مخصوص به خود را نیاز دارند. بخش رایتینگ شامل چند تسک می‌باشد. در ادامه با هر کدام از این تسک‌ها و تفاوت میان آن‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

 • تسک 1 در آیلتس آکادمیک

در تسک اول به شما تصویر، نمودار، چارت و… داده می‌شود و شما باید با توجه به چیزی که می‌بینید به خلاصه برداری اقدام نمایید توجه داشته باشید از هر گونه مثال و توضیحات اضافی باید پرهیز کنید.

 • تسک 1 آیلتس جنرال

در تسک 1 جنرال، مهارت نویسندگی شما سنجیده می‌شود. به عبارتی شما باید نامه‌ای بنویسد برای یکی از اعضای خانواده و یا فامیل که حالت غیر رسمی دارد و یا به سراغ نوشتن نامه رسمی برای بانک و یا مکان‌های رسمی اقدام نمایید. توجه داشته باشید که باید به بالت‌ها که شامل 3 نقطه سیاه هستند دقت داشته باشید و هر 3 مورد در نامه خود استفاده کنید در غیر این صورت نمره مورد نظر خود را کسب نخواهید کرد.

و اما تسک 2 در هر دو آزمون نوشتن مقاله می‌باشد اما با موضوعات متفاوت.

آموزش رایتینگ آیلتس

رایتینگ آزمون آیلتس آخرین مهارت در آزمون کتبی آیلتس می‌باشد. همانطور که گفته شد با آیلتس جنرال در قسمت رایتینگ تفاوت‌هایی دارد. نوشتن تسک 2 آیلتس نباید بیش‌تر از 40 دقیقه زمان ببرد؛ پس به گونه‌ای زمان بندی کنید که راس 40 دقیقه مرور و بررسی‌های نهایی را انجام داده باشید. اهمیت تسک 2 بیشتر از تسک 1 می‌باشد و 66 درصد نمره شما به تسک 2 وابسته است.
هنگام نوشتن تسک 2 در آزمون آیلتس باید به رعایت برخی از نکات توجه داشته باشید. به موارد گفته دقت فرمایید:

 • باید از لغات متفاوت و مترادف بسیاری در مقاله خود استفاده کنید. دامنه لغات خود را به نمایش بگذارید. از کلمات تکراری و کپی کردن جملات پرهیز کنید. هم چنین مراقب باشید غلط املایی نداشته باشید.
 • رعایت حروف بزرگ و کوچک نشان دهنده دقت و مهارت شما در نوشتار می‌باشد.
 • از گرامر در متن به درستی استفاده کنید. در این قسمت استفاده صحیح از گرامر در آیلتس اهمیت بسیار بالایی دارد.
 • برای ربط جملات به یک دیگر از کلمات صحیح و مناسبی استفاده کنید. پاراگراف بندی درستی در قسمت رایتینگ آیلتس داشته باشید.
 • از موضوع اصلی مقاله دور نشوید. از توضیحات بی‌ربط در رایتینگ آزمون آیلتس دوری کنید. به همین دلیل هنگام نوشتن، تعداد کلماتی که مورد استفاده قرار می‌دهید را در نظر بگیرید.
 • از ما خواسته می شود که از 250 کلمه در رایتینگ استفاده کنیم؛ بنابراین سعی کنید کمتر از 250 کلمه به کار نبرید. بین 250 تا 300 کلمه باعث افزایش نمره شما می‌شود.
 • قبل شروع نوشتن مقاله، کمی مکث کنید و یک طرح و دید کلی نسبت به موضوع پیدا کنید و سپس نوشتن را آغاز کنید.
 • از ایده و طرح مرتبط در طول مقاله استفاده کنید. هر چقدر از ساختار و کلمات قوی‌تری استفاده کنید نمره‌ی بهتری را کسب خواهید کرد. از اصطلاحات کوتاه و منسجم استفاده کنید.
 • در آخر بار دیگر متن را به صورت کامل بخوانید و به کلمات، نداشتن غلط املایی و دستورهای گرامری دقت داشته باشید.

بهترین و موثرترین دوره آمادگی آزمون آیلتس

با رعایت کردن نکات بالا به راحتی می‌توانید در قسمت رایتینگ آیلتس نمره بالایی را نیز کسب کنید. با تمرین مداوم و پشتکار کسب کردن نمره بالا در هر بخش از آزمون آیلتس کار چندان سختی نیست اما فراموش نکنید که در این مسیر به اساتید ماهر نیاز است. با توجه به شرایط موجود و برگزاری کلاس آموزش آنلاین آیلتس نیاز به اساتید حمایتگر، بیشتر احساس می‌شود. اساتید چند زبانه سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با توجه به ویژگی‌های گفته شده به برگزاری دوره ماک آیلتس برای داوطلبان می‌پردازند. این دوره‌ها به صورت خصوصی، فشرده، فوق فشرده و به صورت نرمال و در بازه زمانی بیشتر برگزار می‌شوند. با توجه به نیازتان می‌توانید به یک مهارت بیشتر از دیگر مهارت‌ها بپردازید و در کلاس‌ها و دوره‌های آموزش رایتینگ آیلتس شرکت کنید.
علاوه بر دوره آمادگی برای آزمون های زبان انگلیسی، سایت احمدرضا ابراهیمی به برگزاری دوره‌های VIP Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) تحت عنوان راکت می‌پردازد. این دوره به صورت کاملا خصوصی و آنلاین و با استفاده از سریال به آموزش می‌پردازد. آموزش زبان انگلیسی با سریال در کنار سرگرمی به آموزش زبان به فراگیران می‌پردازد. دوره راکت آموزش زبان انگلیسی، به دلیل سیستم آموزشی متفاوت و منحصر به فرد برای همه سنین و در هر سطح زبانی مفید می‌باشد. در واقع سریال های انگلیسی در نهایت منجر به نیتیو لایک شدن زبان آموزان می شود؛ چراکه اساتید دوره راکت با استفاده از چنین سیستم آموزشی شرایط متفاوتی را برای نیتیو لایک شدن زبان آموزان فراهم می کنند و به آزموش عادات و مهارت های زبانی می پردازند.
اساتید هر دو دوره با در نظر گرفتن نیازهای زبانی فراگیران و با آگاهی به برنامه ریزی شخصی اقدام می‌کنند و از آغاز تا پایان دوره از شما حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت.
برای شرکت در دوره آمادگی آیلتس، اطلاع از دوره راکت، کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره رایگان می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و یا از طریق شماره تلفن 09333558002 با ما تماس حاصل فرمایید؛ هم چنین می‌توانید از طریق پشتیبانی سایت با ما در ارتباط باشید. کارشناسان و مشاوران سایت همه روزه به جز روزهای تعطیل آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه آموزش زبان های مختلف، هستند.