آزمون آیلتس آزمونی است که برای ارزیابی سطح مهارت‌ های زبان انگلیسی برگزار می‌ شود. افراد با اهداف متفاوتی قصد شرکت در این آزمون را دارند. افراد همیشه سوالاتی همچون:
مدت اعتبار مدرک آیلتس چقدر است؟ برای آزمون آیلتس از کجا باید شروع کنند؟ انواع آزمون آیلتس چیست؟ سریع ترین راه گرفتن مدرک آیلتس چیست؟ مراکز برگزاری آزمون آیلتس کجاست؟ گرفتن مدرک آیلتس چقدر طول می‌کشد؟ و… از ما می‌ پرسند. سوالاتی از این قبیل جای بحث بسیاری دارد. در ادامه به سوال اول بیشتر پرداخته می‌ شود.

مدت اعتبار مدرک آیلتس چقدر است؟

آزمون آیلتس یک آزمون بین المللی است که همه روزه بر تعداد متقاضیان شرکت در این آزمون افزوده می‌ شود. اعتبار این مدرک برای تحصیل، کار در موسسات و شرکت‌ های انگلیسی زبان به مدت 2 سال می‌ باشد. این مدرک بعد از 2 سال فاقد اعتبار است و اگر خواستار مدرک آزمون آیلتس هستید، باید برای آزمون مجدد ا اقدام کنید. نکته این جاست که از این مدرک برای امور غیر رسمی، می‌ توانید مدت زمان بیشتری استفاده کنید. چراکه این مدرک نشان دهنده میزان تسلط شما بر زبان انگلیسی و مهارت‌ های زبانی می‌ باشد. در هر صورت در حال حاضر این آزمون در بیش از 140 کشور در حال برگزاری می‌ باشد. آزمون آیلتس 4 بار در ماه و 48 بار در سال برگزار می‌ گردد. بعد از گرفتن مدرک برای هر کجای دنیا اقدام کنید، به راحتی پذیرش و پذیرفته می‌ شوید، حتی در کشور آمریکا که تافل را بیشتر از آیلتس معتبر می‌ دانند. بیش از 3300 موسسه مدرک آزمون آیلتس را قبول دارند.

چرا مدرک آیلتس 2 سال اعتبار دارد؟

شاید این سوال را از خودتان پرسیده باشید که، دلیل اعتبار 2 ساله مدرک آیلتس چیست؟
دلیل اینکه مدرک آزمون آیلتس تنها 2 سال اعتبار دارد این است که موسسات برگزار کننده این آزمون (British Council, IDP Australia, Cambridge University) معتقدند که زبان انگلیسی، زبان فراری محسوب می‌ شود. به همین علت بعد از 2 سال ممکن است مطالب فرا گرفته شده به فراموشی سپرده شوند.

آیا تمدید مدرک آزمون آیلتس بعد از 2 سال امکان پذیر است؟

در جواب این سوال باید گفت که این آزمون بعد از 2 سال فاقد اعتبار قانونی می‌ باشد و امکان تمدید این آزمون وجود ندارد. در صورتی که قصد استفاده از این مدرک را بعد از 2 سال داشته باشید، باید مجددا در آزمون شرکت کنید.

مدت اعتبار مدرک آیلتس در همه کشورها یکسان است؟

مدت زمان اعتبار مدرک آیلتس در برخی از کشورها متفاوت می‌ باشد. به موارد زیر دقت کنید:

 • مدت اعتبار آیلتس برای آمریکا

در کشور آمریکا مدت اعتبار مدرک آیلتس 2 سال می‌ باشد اما جالب است بدانید که کشورهای آمریکایی اعتبار مدرک تافل را بیشتر از آیلتس می‌ دانند.

 • مدت اعتبار آیلتس برای کانادا

اعتبار مدرک آیلتس در کانادا نیز 2 سال است اما باید بدانید که اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید بعد از گذشت 1 سال از درخواست، باید مدرک این آزمون را ارسال کنید.

 • مدت اعتبار آیلتس برای انگلستان

در انگلستان نیز مدت اعتبار آیلتس 2 سال می‌ باشد. اگر داوطلبی نسبت به نمره درج شده در مدرک اعتراضی داشته باشد، می‌ تواند تا 6 هفته بعد از تاریخ انتشار، درمورد نتایج بدست آمده به تحقیق بپردازد.

کدام آزمون‌ های کمریج دارای مدت اعتبار می‌باشند؟

 1. آزمون IELTS
 2. آزمون BULATS

دو آزمون نامبرده شده دارای اعتبار 2 ساله می‌ باشند و بعد از 2 سال فاقد اعتبار هستند. آزمون دوم معمولا برای ارزیابی مهارت‌ های تجاری و بازرگانی افراد در زبان انگلیسی برگزار می‌ شود.

بخش های مختلف آزمون آیلتس زبان انگلیسی

آزمون آیلتس زبان انگلیسی از بخش های مختلفی تشکیل شده است. برای هر بخش مدت زمان معینی در نظر گرفته شده است که باید طبق آن به پاسخ سوالات بپردازید. مدت زمان آزمون آیلتس ۲ ساعت ۴۵ دقیقه می باشد. در ادامه به معرفی هر مدام از این بخش ها و مدت زمان آن ها میپردازیم.

 • بخش لیسنینگ آیلتس

لیسنینگ آزمون آیلتس از ۳۰ دقیقه زمان برخوردار می باشد. در این بخش شما با ۴ قسمت روبه رو هستید که شامل ۴۰ سوال می باشد. این بخش توسط امتحان گیرنده انجام می شود تا از درک و توانایی امتحان دهنده مطلع شوند.

 • بخش ریدینگ

در این بخش زبان آموزان ۶۰ دقیقه زمان دارند تا به خواندن متن و‌ پاسخ دادن به سوالات بپردازند.

 • بخش اسپیکینگ

در این بخش ارتباط چهره به چهره با امتحان گیرنده صورت می گیرد. شما ۱۰ تا ۱۴ دقیقه زمان دارید که به سوالاتی که از سما در این بخش پرسیده می شود پاسخ دهید.

 • بخش رایتینگ

در این بخش شما باید در مدت زمان ۱ ساعت به دو قسمت پاسخ دهید. در این دو قسمت شما باید به موضوع بر اساس عقیده شخصی خودتان پاسخ دهید.

آیا می توان بیش از یک بار در آزمون آیلتس شرکت کرد؟

بله امکان پذیر می باشد. معمولا زبان آموزان دفعه اول به نتیجه و قبولی دلخواه خود در آزمون نمی رسند. در چنین موقعیت هایی زبان آموزان می توانند مجددا در آزمون بعدی که برگزار می شود شرکت نمایند. نگران این موضوع نباشید و همه تلاش خود را به کار گیرید که در همان آزمون اول نتیجه دلخواه خود را کسب نمایید. در طول آزمون با آرامش به پاسخگویی سوالات اقدام کنید.

قبول شدن در آزمون آیلتس

برای قبول شدن در این آزمون با چالش های بسیاری روبه رو می شوید. برای قبول شدن در این آزمون باید مطالعه بسیار زیادی داشته باشید تا بتوانید نمره مد نظر خود را کسب کنید. عجله کردن در این شرایط به ضرر شما تمام می شود پس بهتر است که مدت زمان زیادی را برای شرکت و مطالعه در این آزمون در نظر بگیرید.‌ از اساتید و دوره های آموزشی که برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس طراحی شده اند، کمک بگیرید و تا می توانید به تمرین و تکرار بپردازید. در پایان مقاله برای شما درباره بهترین دوره های آموزشی صحبت کرده ایم.

یادگیری زبان انگلیسی با برنامه ریزی و تعیین هدف

درست است که با استفاده از همه روش های پیشنهادی می توانید بهترین روش های آموزش را در اختیار داشته باشید اما این نکته را فراموش نکنید که بدون برنامه ریزی و تعیین هدف ممکن است چه در مسیر یادگیری و چه در آغاز دچار مشکلات و‌ دشواری های بسباری شوید و به انتهای دوره نرسید؛ بنابراین بهتر است که به مواردی که در ادامه گفته خواهد شد توجه نمایید.
برنامه ریزی یکی از مهم ترین مواردی است که همه افراد باید برای انجام امور زندگی و روزمره خود به آن متکی باشند. دقت داشته باشید که برنامه ریزی به امور و کارهای روزانه شما نظم می دهد و‌ موجب می شود کارهای خود را به بهترین شکل به انجام برسانید. این تکنیک برای افرادی که همیشه از عدم زمان کافی ناراضی هستند نیز مناسب می باشد؛ چراکه برنامه ریزی این امکان را به افراد می دهد تا در بازه زمانی مشخصی به انجام کارها و امور روزانه خود بپردازند.
هدف گذاری مورد دیگری است که بسیاری از افراد باید بدان توجه داشته باشند. تعیین هدف انگیزه زبان آموزان را بیشتر از قبل می کند و زمان هایی که هر یک از شما دچار خستگی و یا آشفتگی روحی و روانی شدید بهتر است که با یادآوری اهداف زبانی که دارید با توان و‌ قوای بیشتری به مسیر خود ادامه دهید. برنامه ریزی و تعیین هدف این امکان را به افراد می دهد تا در مسیر یادگیری زبان انگلیسی و یا دیگر زبان ها به بهترین نحو عمل کنند.

نکته:

امیدواریم با خواندن این مقاله و مقاله های مرتبط با آزمون آیلتس پاسخ سوالات خود را گرفته باشید. برای شرکت در این آزمون نیاز است که در دوره‌ ها و کلاس‌ های آمادگی آزمون آیلتس شرکت کنید و بعد از رسیدن به سطح دلخواه، در آزمون اصلی آیلتس شرکت نمایید.
هزینه شرکت در آزمون اصلی آیلتس بالا می‌ باشد به همین علت موسسه یا سایت زبانی را انتخاب کنید که با شرکت در کلاس‌ ها و دوره‌ های آن ها با یک بار آزمون به نتیجه دلخواه و نمره مد نظرتان برسید. در این مسیر علاوه بر اساتید حرفه‌ ای نیاز به تلاش و پشتکار بالای زبان آموزان نیز می‌ باشد. برخی از متقاضیان خواستار شرکت در دوره‌ های فشرده و فوق فشرده آیلتس هستند به همین دلیل دوره‌ هایی با این منظور طراحی و در اختیار داوطلبان قرار داده شده است.
در این بازه زمانی زبان آموزان بیشتر از هر چیزی نیاز به حمایت و پشتیبانی بالایی دارند. البته اگر کلاس‌ ها و دوره‌ های زبان انگلیسی به صورت آنلاین و خصوصی نیز برگزار شوند علاوه بر اینکه زمان بیشتری را در اختیار فراگیران قرار می‌ گیرد، باعث افزایش تمرکز و آرامش فراگیران نیز می‌ شود.
به دنبال اساتیدی باشید که با توجه به مهارت‌ ها و نیازهای زبانی به برنامه ریزی شخصی برای شما بپردازند. پیدا کردن موسسه و یا سایتی با چنین ویژگی‌ هایی کار آسانی نیست. در حال حاضر سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با برخورداری از ویژگی‌ های بالا و با برگزاری دوره‌ های ماک آیلتس داوطلبان بسیاری را برای آزمون اصلی آماده کرده است. اساتید دوره از آغاز تا پایان ثبت نام از شما حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت.
دوره ماک آیلتس به درخواست و نیاز متقاضیان به صورت فشرده و غیر فشرده برگزار می‌ شود. داوطلبان با در نظر گرفتن شرایط زبانی و موقعیتی خود می‌ توانند به انتخاب بپردازند.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه

در صورت علاقه، می‌ توانید قبل از آغاز دوره آمادگی آیلتس، در دوره راکت زبان انگلیسی نیز شرکت کنید. این دوره به دو صورت 50 روزه (فوق فشرده) و 50 جلسه (فشرده) با هدف نیتیو لایک شدن زبان آموزان برگزار می‌ شود. سبک و روش آموزشی این دوره متفاوت با دیگر دوره‌ های موجود می‌ باشد. دوره راکت با توجه به نیازهای زبانی زبان آموزان طراحی شده است و برای همه افراد در هر سن و سطحی مناسب می باشد. در نظر داشته باشید که افرادی که قصد دارند در کمترین زمان ممکن به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنند می توانند از این دوره آموزشی استفاده نمایند.

بهترین روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

دوره دیگری که شما را همانند نیتیو لایک ها تربیت می کند و موجب می شود بر مکالمه زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید، دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی نام دارد. افرادی که قصد دارند در آزمون های مختلف نمرات بالایی کسب نمایند بهتر است که دوره جامع مکالمه انگلیسی را در برنامه آموزشی خود قرار دهند.بذای آشنایی بیشتر شما با این دوره به بیان برخی از مهم ترین ویژگی های این دوره می پردازیم. خصوصیات شامل:

 1. بیش از 120 جلسه آموزش کاربردی مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک های متفاوت.
 2. با خرید این دوره تمام آپدیت ها را بدون پرداخت هزینه دریافت خواهید کرد.
 3. بعد از ثبت نام و آغاز دوره به مدت 1 سال می توانید از سیستم پشتیبانی اختصاصی دوره استفاده نمایید.

و اما مهارت هایی که در این دوره فرا خواهید گرفت شامل:

 1. نیتیو لایک شدن و لهجه جذاب آمریکایی.
 2. اسپیکینگ روان.
 3. لیسنینگ قوی.
 4. تلفظ صحیح کلمات و ادای صحیح آن ها همچون زبان مادری.
 5. آشنایی کامل با عبارات و اصطلاحات محاوره ای زبان انگلیسی.
 6. گرامرهای پیچیده زبان انگلیسی را به راحتی فرا خواهید گرفت.
 7. عادات و مهارت های صحیح زبانی.
 8. آشنایی با فرهنگ زبانی مردم کشور.
 9. یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی به صورت ناخودآگاه.
 10. کسب نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس زبان انگلیسی.

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان

کودکان دوره های آموزشی مختلفی را در اختیار دارند. والدین می توانند با توجه به نیازهای زبانی کودکان و با توجه به بررسی های لازم به انتخاب بهترین دوره آموزشی اقدام نمایند. کودکان نیازمند دوره هایی هستند که در کنار سرگرمی منجر به یادگیری زبان انگلیسی آن ها شود و از خستگی و دلزدگی آن ها جلوگیری کند. دوره ها و مدرسینی را برای کودکان خود انتخاب نمایید که انگیزه و اشتیاق را در کودکان شما زنده نگه دارند و روز به روز باعث علاقه بیشتر آن ها برای یادگیری زبان انگلیسی شوند. آموزش هایی که مدرسین دوره کودکان طی می کنند، متفاوت با دوره های بزرگسالان می باشد. به همین علت است که هنگام انتخاب مدرس باید دقت بسیار زیادی داشته باشید.
احمدرضا ابراهیمی با توجه به همه موارد گفته شده و با بیش از ۲۰ سال سابقه به طراحی دوره ای اقدام کرده است که والدین نیز علاقه به ثبت نام فرزندان خود در این دوره آموزشی هستند. دوره راکت جریان با در نظر گرفتن همه نکات و ترفندهای آموزشی طراحی شده است. این دوره آموزشی در حال حاضر یکی از بهترین دوره های موجود برای تدریس زبان انگلیسی به کودکان می باشد. کودکان شما در کنار مدرسین حرفه ای و چند زبانه می توانند بهترین نتیجه را دریافت نمایند. ما این اطمینان را به شما می دهیم که بعد از اتمام هر یک از دوره ها تشخیص شما از افراد بومی دشوار خواهد شد.

آموزش زبان انگلیسی به متد احمدرضا ابراهیمی

راکت و دیکر دوره ها از طریق آموزش زبان انگلیسی با سریال به آموزش عادات و مهارت‌ های زبان انگلیسی به فراگیران می‌ پردازند. آموزش زبان با سریال در حال حاضر به روزترین، حقیقی‌ ترین، نزدیک ترین و کارآمدترین روش برای آموزش زبان انگلیسی و نیتیو لایک شدن می‌ باشد. دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی و دیگر دوره ها از طریق سریال هایی که نیازهای زبانی، زبان آموزان را رفع می کنند استفاده می نمایند. آموزش زبان انگلیسی با سریال هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی (لیسنینگ، اسپیکینک، ریدینگ، رایتینگ) را به زبان آموزان آموزش می دهد. با استفاده از این روش به راحتی می توانید بر تلفظ و ادای صحیح کلمات آشنایی پیدا کنید. در واقعا افراد برای اینکه به صورت واقعی نیتیو لایک شوند باید به کشورهای انگلیسی زبان مسافرت کنند و با افراد بومی به صحبت بپردازند اما در خال حاضر آموزش زبان انگلیسی با سریال این مشکل را برطرف کرده است. زبان آموزان در داخل منزل و با تماشای سریال می توانند آرزوهای دیرینه خود را تحقق ببخشند. بسیاری از افراد این تصور را دارند که تنها به تماشای سریال نشستن موجب می شود که بر زبان انگلیسی تسلط پیدا کنند اما در واقعیت اینطور نیست. شما باید این نکته را بدانید که حتی هنگام تماشای سریال باید به رعایت نکات و تکنیک هایی بپردازید. در صورتی که در هر یک از دوره ها شرکت نمایید، مدرسین شما را با چنین تکنیک هایی آشنا می کنند. آموزش زبان انگلیسی از طریق سریال مزایای بسیاری را در اختیار زبان آموزان و فراگیران قرار می دهد. برخی از مهم ترین ویژگی ها به قرار زیر می باشد:

 1. نیتیو لایک شدن
 2. کارآمدترین روش
 3. دانش زبانی متنوع
 4. امکان انتخاب های متعدد
 5. به روزترین روش
 6. یادگیری زبان انگلیسی بدون دخالت گرامر زبان انگلیسی
 7. جذاب ترین روش
 8. بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
 9. کامل ترین روش
 10. آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی نیتیوها
 11. محتوای نامحدود
 12. آموزش همراه با یادگیری نامحدود
 13. ارزان ترین روش
 14. انعطاف پذیری در یادگیری زبان انگلیسی
 15. انگلیسی واقعی را فرا خواهید گرفت
 16. باعث انگیزه و لذت بخشی برای افراد
 17. بیشتر شدن جذابیت کلاس ها
 18. و…

ویژگی مدرسین وبسایت زبان احمدرضا ابراهیمی

مدرسین سایت زبان احمدرضا ابراهیمی همگی چند زبانه هستند و دو الی سه زبان را زیر نظر احمدرضا ابراهیمی به سبک راکت فرا گرفته اند. دوره های تربیت مدرس را پشت سر گذاشته اند و با آگاهی بسیار به تدریس زبان آموزان در همه سنین می پردازند. مدرسین سایت به خوبی از این نکته مطلع هستند که می توانند در انگیزه و اشتیاق زبان آموزان تاثیر گذار باشند. به همین علت هنگام تدریس به نکات و تکنیک های بسیاری توجه می نمایند تا بهترین دانش زبانی را به زبان آموزان انتقال دهند. تدریس در سایت بر اساس اصول روانشناسی و مدیریت فردی صورت می گیرد. مدرسین با توجه به نیازهای زبانی زبان آموزان و تغییرات روز دنیا به برنامه‌ ریزی شخصی برای فراگیران می پردازند و از آغاز تا پایان دوره به صورت ۲۴ ساعته از فراگیران خود حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت. اساتید هدایت مسیر را بر عهده دارند و‌ فراگیران را در مسیر یادگیری غرق می کنند.

چگونگی برگزاری دوره ها و کلاس های سایت احمدرضا ابراهیمی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی در حال حاضر به دلایل مختلفی مورد استقبال افراد زیادی قرار کرفته است. از جمله مهم ترین دلایل به شرح زیر می باشد:

 1. تنها با اتصال به اینترنت به راحتی می توانید در هر کجای دنیا از بهترین آموزش ها برخوردار شوید. پس می توان گفت بهترین ویژگی که تا به الان مورد رضایت بسیاری از افراد قرار گرفته است، قابل دسترس بودن آن می باشد.
 2. بسیاری از افراد از کتاب ها و منابع آموزشی خسته کنند، دلزده شده اند و بع دنبال روش های متنوع می باشند. در این صورت بهترین گزینه برای شما استفاده از محیط و فضای آنلاین می باشد.
 3. اصل آموزش را می توانید دریافت کنید.
 4. کاهش هزینه های موجود و افزایش آرامش به دلیل رهایی از شلوغی و ترافیک های شهری.
 5. بیشترین و جدیدترین محتوا و اطلاعات آموزشی را در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید در اختیار داشته باشید.
 6. نامحدودترین اطلاعات تنها از طریق محیط و فضای آنلاین می تواند در اختیار شما قرار گیرد.
 7. و…

با ویژگی های محیط و فضای مجازی تا حدودی آشنا شدید بهتر است که با یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های کلاس ها و دوره های موجود در سایت یعنی، برگزاری کلاس ها به صورت خصوصی آشنایی پیدا کنید. خصوصیات کلاس های خصوصی زبان انگلیسی مشمول موارد زیر می باشد:

 1. برخی از ویژگی های شخصیتی افراد مثل اعتماد به نفس و عزت نفس آن ها افزایش پیدا می کند.
 2. به دلیل اینکه در داخل کلاس ها تنها یک زبان آموز قرار دارد موجب می شود همه حواس و توجه مدرس به یک زبان آموز باشد.
 3. زبان آموزان در کلاس های خصوصی بیشترین آرامش و تمرکز را دارند؛ چراکه سکوت و فضای آموزشی عالی حکمفرما می باشد.
 4. انتخاب روز و ساعت کلاس ها به عهده فراگیران می باشد و مدرسین باید برنامه خود را با ساعت و روزی که زبان آموزان ابلاغ می کنند، هماهنگ کنند.
 5. افزایش انعطاف پذیری در داخل کلاس های درسی.

برای شرکت در دوره ماک آیلتس، اطلاع از دوره راکت و‌ یا دیگر دوره ها، کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌ توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید و یا از طریق پشتیبانی سایت با ما ارتباط حاصل نمایید؛ هم چنین می‌ توانید از طریق شماره تلفن 09333558002 به ما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان و مشاوران ما همه روزه با جز روزهای تعطیل پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند.