امروزه برخی از موسسات ادعای این را دارند که، مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس هستند اما متقاضیان این آزمون باید دقت داشته باشند که، به سراغ مراکز معتبر برگزاری آزمون آیلتس بروند؛ پس، قبل از هر چیزی از اعتبار آن مرکز مطمئن شوید. البته مراکز برگزاری آزمون آیلتس محدود هستند و زیر نظر سنجش مجوزهای لازم را گرفته‌اند. حتی این مراکز، تنها وظیفه برگزاری آزمون را بر عهده دارند و برای انجام فعالیت‌های دیگر باید به صورت جداگانه مجوز بگیرند. نشانی برگزاری آزمون آیلتس در هر شهر متفاوت است و افراد با توجه به اینکه در چه شهری زندگی می کنند به سراغ نشانی و آدرسی که اعلام شده است می روند. در ادامه به معرفی مراکز معتبر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید…

مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

  • موسسه فرهنگی هنری ایرسافام

این موسسه به نمایندگی IDP Education استرالیا، آزمون آیلتس را در چند شهر برگزار می‌کند. این آزمون در شهرهای تهران، اصفهان، ساری،مشهد، اهواز، شیراز، تبریز، کیش، کرمان و رشت برگزار می‌شود.

  • موسسه آموزش آیلتس تهران

این موسسه آزمون آیلتس را در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز و کرج برگزار می‌کند. این مرکز به برگزاری کلاس‌ها و دوره‌هایی جهت آماده شدن فراگیران در آزمون اقدام کرده است.

  • موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین

این موسسه در تهران به برگزاری آزمون اقدام می‌کند. تاریخ برگزاری آزمون آیلتس به صورت ماهانه در این موسسه اعلام می شود.

  • موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش

یکی دیگر از مراکز برگزاری آزمون آیلتس که دارای مجوزهای لازم است، موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش می‌باشد. این موسسه از سال 1374 فعالیت خود را آغاز کرده است. این موسسه آزمون‌های خود را در شهر‌های تهران و مشهد برگزار می‌کند.

بهترین منابع و کتاب‌های آزمون آیلتس

شما می‌توانید با مراجعه به سایت شورای انگلیسی، لیست کاملی از کتاب‌ها و منابع معتبر پیدا کنید. هم چنین می‌توانید از راهنمایی‌های ایران کمبریج نیز حداکثر استفاده را داشته باشید. افرادی که در آزمون آیلتس شرکت کرده‌اند گزینه مناسبی هستند در جهت انتخاب و اطلاع از منابع مناسب. افرادی که قصد شرکت در آزمون آیلتس در مراکز مجاز را دارند، زمان برایشان به اولویت تبدیل می شود به همین علت پیشنهاد ما به این افراد شرکت در کلاس ها و دوره های آنلاین آیلتس می باشد. همه افراد، چه افرادی که قصد شرکت در آزمون را دارند و چه افرادی که قصد شرکت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی را دارند، می توانند برای استفاده حداکثر از زمان خود در دوره‌های آنلاین زبان انگلیسی شرکت نمایید.

نحوه شرکت در آزمون آیلتس

بعد از تصمیم گیری‌های لازم، بهتر به سراغ تاریخ‌های برگزاری آزمون روید. برای آگاهی از تاریخ می‌توانید به سراغ وبسایت های شورای بریتانیا و IDP مراجعه کنید. فرم‌های لازم را پر کنید و سپس با پرداخت هزینه، شهر و تاریخ آزمون را تعیین کنید. حتی می‌توانید به دفاتر مربوطه مراجعه کنید و ثبت نام حضوری داشته باشید؛ سپس از طریق ایمیل با شما در ارتباط خواهند بود.

هزینه و نتایج آزمون آیلتس

بعد از 13 روز نتایج آزمون برای شما به صورت آنلاین قابل مشاهده خواهد بود. جالب است بدانید که امکان شرکت در آزمون حداکثر 4 مرتبه در ماه و 48 بار در سال می‌باشد. دفاتر برگزار کننده آزمون، 5 کارنامه برای موسسات و دانشگاه‌های مد نظر شما به صورت رایگان ارسال می‌کنند اما این در صورتی است که از تاریخ آزمون کمتر از یک ماه گذشته باشد. در صورتی که بیشتر از 1 ماه زمان ببرد برای ارسال کارنامه به موسسات و دانشگاه‌های مد نظر، باید به ازای هر کارنامه هزینه جداگانه پرداخت نمایید. هزینه این آزمون تا به الان 6 میلیون و 151 هزار و 40 تومان می‌باشد.

بهترین موسسه برگزاری دوره های آمادگی آیلتس

موسسات مختلفی با هزینه‌های متفاوت مشغول برگزاری دوره‌های و کلاس‌های آیلتس هستند. این نکته را فراموش نکنید که خواندن و مطالعه آزمون های زبان انگلیسی به صورت خودخوان کار بسیار دشواری است به همین علت پیشنهاد ما به شما متقاضیان آزمون آیلتس این است که زیر نظر اساتید حرفه‌ای آموزش را آغاز کنید.
دوره ماک آیلتس جهت آمادگی در آزمون آیلتس در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی برگزار می‌شوند. این دوره به آموزش چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی می‌پردازد و حتی شما می‌توانید برای هر یک از مهارت‌های مد نظرتان زمان و جلسات بیشتری را درخواست کنید. در کنار مدرسین دوره آمادگی آیلتس در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی لحظاتی شاد، آرامش بخش، حرفه ای، سرشار از یادگیری و آموزش و… را سپری خواهید کرد.
به غیر از دوره آمادگی آیلتس شما می‌توانید در دوره راکت که توسط احمدرضا ابراهیمی به شیوه متفاوتی طراحی شده است شرکت نمایید. این دوره در 50 جلسه با هدف نیتیو لایک شدن فراگیران به آموزش می‌پردازد.
دوره راکت به دو شکل 50 جلسه و 50 روزه برگزار می‌شود. در دوره های 50 روزه زبان انگلیسی، کلاس‌ها به صورت فوق فشرده و هر روزه برگزار می‌شوند. اما در دوره 50 جلسه راکت فراگیران می‌توانند زمان، تعداد برگزاری جلسات در طول هفته و مدرس خود را انتخاب نمایند. حال شما می‌توانید با توجه به نیاز و با کمک مشاوران و کارشناسان ما دست به انتخاب زنید.
راکت از طریق آموزش زبان انگلیسی با سریال توانسته است گامی جدید را در سیستم آموزشی بردارد و زبان مورد علاقه شما را همچون زبان مادری به شما آموزش دهد. از طرف دیگر در حال حاضر برای نیتیو لایک شدن، آموزش با سریال بهترین و واقعی‌ترین روش اثبات شده می‌باشد؛ چراکه افراد برای نیتیو لایک شدن نیاز است که در کشور هدف به صورت مداوم با مردم در ارتباط باشند و به مکالمه بپردازند اما زمانی که برای افراد چنین شرایطی مهیا نیست باید به سراغ روش های واقعی و البته نتیجه بخش رفت. آموزش زبان با سریال در حال حاضر به عنوان بهترین جایگزین مورد استفاده قرار می گیرد.
سریال های انگلیسی زبان با ماهیت و محتوای متفاوت توانسته اند، یادگیری نامحدودی را برای ز بان آموزان رقم زنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر، شرکت در دوره ماک آیلتس، آگاهی از دوره راکت و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و یا با شماره تلفن 09333558002 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق پشتیبانی سایت با ما در ارتباط باشید. مشاوران و کارشناسان سایت همه روزه به جز روزهای تعطیل آماده پاسخگویی به سوالات شما زبان آموزان هستند.