برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 گرفتن مدرک آیلتس چقدر طول می کشد,مدت زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس

به نظر شما گرفتن مدرک آیلتس چقدر طول می کشد؟ گرفتن آیلتس و اینکه چقدر زمان می‌برد تا شما بتوانید مدرک آیلتس را بگیرید به متغیرهای زیادی بستگی دارد، از جمله: تلاش و پشتکار زبان آموزان، سطح زبان عمومی این افراد، نمره مد نظر متقاضیان آزمون آیلتس و… در مدت زمان گرفتن مدرک آیلتس، دخیل هستند. پس، مدت زمان گرفتن مدرک آیلتس از هر فردی به فرد دیگر تغییر پیدا می‌کند. اما این نکته را فراموش نکنید که باید از مسیری که در حال طی کردن آن هستید، آگاهی کاملی داشته باشید. در ادامه راجع به هر یک از موارد گفته شده بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مدت زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس

همانطور که گفته شد برای همه افراد نمی‌توان از دستور العمل ثابت و مشخصی استفاده کرد. برای هر زبان آموز، باید متناسب با نیازهای زبانی به برنامه ریزی شخصی اقدام کرد. البته حق با شماست موسسه و سایت‌های زبان محدودی حاضر به برنامه ریزی شخصی برای هر زبان آموز به صورت جداگانه هستند اما اساتید سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با آگاهی کامل از چنین شرایطی با توجه به نیاز زبانی هر متقاضی به برنامه ریزی شخصی اقدام می‌کنند. در ادامه بیشتر با اساتید و مدرسین سایت آشنا خواهید شد.
بعد از آزمون آیلتس معمولا بعد از 13 روز به صورت آنلاین برای متقاضیان قابل مشاهده می‌باشد.
اما قبل از هر چیز بهتر است با جزئیات بیشتر درمورد زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس صحبت کنیم. برای مثال:

  • سطح زبان عمومی

در صورتی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید باید دقت داشته باشید که در چه سطح زبان عمومی قرار دارید. اگر تسلط بالایی بر سطوح زبان انگلیسی و مهارت‌های زبانی داشته باشید، طبیعتا به مدت زمان کمی برای آماده شدن در آزمون آیلتس نیاز دارید. حال اگر از سطح عمومی زبان نیز پایین‌تر باشید، قطعا به زمان بیشتری برای آماده شدن در آزمون نیاز دارید.

  • میزان فشردگی کلاس‌ها و دوره‌های انتخابی متقاضیان

اینکه بعد از مشخص شدن سطح زبانی به سراغ چه دوره و کلاسی می‌روید نکته دیگری است که باید بدان توجه داشته باشید. در صورتی که علاقه دارید در دوره‌های فشرده و فوق فشرده آزمون آیلتس شرکت کنید، مدت زمان موجود برای شما کمتر خواهد شد و سریع‌تر مسیر موجود را طی خواهید کرد. شرکت در چنین دوره‌هایی علاوه بر اساتید ماهر و نیاز به تلاش و پشتکار بسیار زیاد شما نیز دارد.

  • میزان مطالعه و تلاش زبان آموزان

مورد بعدی که برای گرفتن مدرک آیلتس باید بدان توجه داشت. میزان مطالعه، تمرین و زمانی است که زبان آموزان در نظر گرفته‌اند. هرچقدر تلاش و پشتکار فراگیران بیشتر باشد رسیدن به نتیجه دلخواه سریع‌تر رخ می‌دهد. فراگیران علاوه بر شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های آزمون آیلتس باید در منزل نیز به مطالعه مداوم مشغول باشند.

  • مشخص کردن هدف

قصد شرکت در کدام یک از انواع آزمون‌های آیلتس را دارید؟ آزمون جنرال یا آکادمیک؟ زمانی که حوزه و نمره مد نظر شما نیز انتخاب شود بهتر می‌توانید مسیری که در پیش گرفته‌اید طی کنید.

سیستم نمره دهی آزمون آیلتس

در آزمون آیلتس نمره هر بخش از 0 تا 9 در نظر گرفته می‌شود. در این آزمون شما قبول یا رد نمی‌شوید بلکه با نمره دهی میزان تسلط شما بر آن بخش و مهارت مشخص می‌شود. کسب نمره 7 به بالا نمره خوبی محسوب می‌شود.

شرایط سنی شرکت در آزمون آیلتس

گفته می‌شود که افراد زیر 16 سال محدودیت سنی برای شرکت در آزمون دارند. در واقع شرکت در این آزمون برای همه افراد مجاز است اما از آنجایی که اعتبار آزمون آیلتس فقط 2 سال است و افراد زیر 18 سال توانایی شرکت در دانشگاه را ندارند به آن ها توصیه می‌شود که در سن کم در آزمون آیلتس شرکت نکنند.

اهمیت و کاربرد آزمون آیلتس

  • افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را داشته باشند داشتن نمره خوب و مدرک آزمون آیلتس اهمیت بالایی پیدا می‌کند.
  • برای مهاجرت، گرفتن ویزا و کار در موسسات و شرکت‌های انگلیسی زبان، داشتن مدرک آیلتس نیاز است.
  • داشتن این مدرک حتی در کشور خودمان نیز باعث ایجاد فرصت‌های شغلی بسیاری می‌شود.

گرفتن مدرک آیلتس در کوتاه‌ترین زمان علاوه بر متغیرهای گفته شده لازم به رعایت برخی از نکات نیز هست. با این نکات در حین آماده شدن برای آزمون و طول دوره آشنا خواهید شد. آزمون های زبان انگلیسی با توجه به اهمیت زبان انگلیسی امروزه در حال رشد بسیاری است. برخی از آزمون‌ها، مانند آیلتس هزینه بالایی نیاز دارند به همین علت متقاضیان باید دقت داشته باشند که در چه موسسه و سایتی و یا در چه دوره‌ای قصد شرکت دارند. سعی کنید دوره انتخاب شما به گونه‌ای باشد که با یک بار شرکت در آزمون نمره قبولی و دلخواه خود را کسب کنید.
برای تجربه موارد گفته شده به شیوه و سبکی متفاوت ما به شما دوسداران زبان، سایت زبان احمدرضا ابراهیمی را معرفی می‌کنیم. این سایت با ارائه دوره‌های فشرده، فوق فشرده و یا غیر فشرده ماک آیلتس (دوره آمادگی آیلتس) توانسته است متقاضیان بسیاری را برای آزمون اصلی آماده کند.
حتی متقاضیان می‌توانند قبل از شرکت در دوره آمادگی آیلتس به سراغ دوره راکت بروند. این دوره نیز به صورت VIP Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) با هدف نیتیو لایک شدن زبان آموزان برگزار می‌شود. این دوره به دلیل ماهیت متفاوت از دیگر دوره‌ها برای همه سنین و در هر شرایطی مناسب می‌باشد.
آموزش زبان انگلیسی با سریال روشی است که دوره راکت در پیش گرفته است و تا به الان علاقه‌مندان زیادی را در اقصی نقاط جهان به خود جذب کرده است.
برای دسترسی، راحتی و داشتن کیفیت بالا دوره‌های آمادگی آیلتس و راکت به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می‌شوند. اساتید چند زبانه این دو دوره، آموزش‌های لازم و متفاوتی را گذرانده‌اند تا با درک و آگاهی بسیار آموزش زبان انگلیسی را نیز آغاز کنند. علاوه بر اساتید، احمدرضا ابراهیمی نیز از آغاز تا پایان دوره از متقاضیان خود، حمایت و پشتیبانی 24 ساعته خواهد داشت.
برای دریافت مشاوره رایگان، شرکت در دوره آمادگی آیلتس، کسب اطلاعات بیشتر و یا در صورتی که علاقه‌مند هستید نیتیو لایک شدن را با ما تجربه کنید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما ارتباط حاصل نمایید:

_ تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ تماس با شماره تلفن 09333558002
_ از طریق پشتیبانی سایت