IELTS7 Banner 01 8

تاثیر مثبت یادگیری زبان انگلیسی در زندگی افراد، اگر به همان اندازه ی تاثیر زبان مادری تان نباشد، کمتر هم نخواهد بود. شما برای پیشرفت در زندگی شخصی یا تحصیلی خود نیاز دارید تا به زبان انگلیسی مسلط باشید چرا که همانطور که واقف هستید، بیشتر منابع معتبر به زبان زبان انگلیسی ارائه می گردند و البته که شما با هر طرز فکر و علاقه مندی ای که باشید، نیاز به یادگیری زبان انگلیسی را در طی سال هایی که طی می کنید، احساس خواهید کرد. به همین سبب اکثر مردم جهان زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود برگزیده اند و این موضوع می تواند تاثیرات مثبت شخصی و شغلی بسیاری را برای آنها رقم بزند. ما در این مقاله به معرفی تاثیراتی که یادگیری زبان انگلیسی می گذارند، خواهیم پرداخت و در نتیجه با هم مروری کوتاه بر مزایای یادگیری زبان انگلیسی خواهیم داشت.

 

اعتماد به نفستان بیشتر می شود
یکی از راه های افزایش اعتمادبنفس یادگیری مهارت جدید است؛ شما با یادگیری زبان انگلیسی می توانید به افزایش اعتماد به نفستان کمک کرده و در نتیجه اتفاقات مثبتی را در زندگی شغلی، تحصیلی و روابط اجتماعی تان شکل دهید. بالعکس در صورت خودباوری و یادگیری زبان، وقتی در کلاس یا حین دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی پیشرفت می کنید، می توانید جواب سوالات استادتان را با اعتمادبنفس کامل بدهید. در این صورت بهتر است برای پیشرفت بهتر و کاربردی تر، متن های انگلیسی را درک کنید و یا در صورت نیاز پاسخگوی سوالات دوستان یا اعضای خانواده تان در حوزه یادگیری زبان انگلیسی باشید؛ همین اقدامات کوچک به شما یادآوری می کند که می توانید! پس بهتر از گذشته به راهتان ادامه می دهید و ترس را کنار می گذارید و با شجاعت با هر فردی که به پیشرفت تان کمک می کند، می توانید با زبان انگلیسی به مکالمه بپردازید.

سفر دلچسب تری به نقاط مختلف جهان خواهید داشت
زبان انگلیسی از جمله زبان هایی است که در هر کشوری می توانید به وسیله آن با مردم آن منطقه ارتباط برقرار کنید. چه چیز بهتر از اینکه وقتی به خارج سفر می کنید می توانید سوال هایتان را از مردم آن کشور بپرسید و از امکاناتی که آن ها دارند استفاده کنید. مثلا ممکن است اسم یک رستوران در شهر مقصد برایتان آشنا باشد و گردشگران دیگر از آن تعریف کرده باشند و وقتی شما به آنجا می روید از کیفیت راضی نباشید یا گران تر از حد معمول به شما سرویس بدهند آن وقت اگر با مردم همان شهر بتوانید ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید رستوران هایی را به شما معرفی کنند که خودشان به آنجا می روند، می توانید از کیفیت مطلوب غذای آن منطقه با طعم واقعی، لذت ببرید.

دوستان جدید پیدا می کنید
شما با تسلط بر زبان انگلیسی می توانید دایره ارتباطات خود را گسترش داده و با افراد بساری در اقصی نقاط جهان ارتباط حاصل نمایید. به طور مثال این اتفاق خیلی جذابی است که در سفر هایتان دوست یا همراه پیدا کنید. وجود دوست در یک کشور غریبه نعمتی است که می تواند راهنمای شما در خرید، دیدن مکان های گردشگری و رفت و آمد در آن کشور باشد. حتی می تواند شما را به منزل خود دعوت کند و شما هم می توانید در ایران پذیرای او باشید؛ همچنین می توانید از فرهنگ و قوانین کشور مقصد بیشتر آگاهی کسب کنید و در مورد کشور خود نیز اطلاعات واقعی و دقیق تری را بدهید.

فرصت های شغلی بیشتری پیدا می کنید
هنگام پر کردن فرم استخدام، همیشه سوالی مبنی بر اینکه آیا شما مسلط به زبان های خارجی هستید؟، خواهید دید. اگر ما به زبان انگلیسی مسلط باشیم در حقیقت یک قدم از سایر متقاضیانی که مهارت یادگیری زبان انگلیسی را ندارند، جلوتر خواهیم بود. همچنین در رشته ی تحصیلی خود می توانیم با افراد بیشتری که از کشور های دیگر هستند ارتباط برقرار کنیم و تبادل اطلاعات داشته باشیم و موقعیت های جدیدی برای خود از نظر شغلی یا علمی بدست بیاوریم.

به تقویت ذهن تان کمک می کنید
در هر سن و سالی باشید یادگیری زبان جدید باعث افزایش تمرکزتان خواهد شد و از بیماری هایی از جمله آلزایمر و فراموشی شما را نجات خواهد داد. حتی در دوران میانسالی باعث می شود که شما به فراموشی دچار نشوید و این خود موضوع قابل تاملی است که پرداختن به آن بسیاری حائز اهمیت خواهد بود.
یادگیری زبان انگلیسی کمک تان می کند مهارت شنیداری، گفتاری و نوشتن تان حتی در زبان مادری تقویت یابد؛ اطلاعات بیشتری به دست خواهید آورد و همچنین پس از یادگیری آن راحت تر می توانید زبان های دیگر را نیز فرا بگیرید چرا که ذهن شما به یادگیری مطالب جدید عادت کرده و قوی تر عمل خواهد کرد.
البته که این مهارت می تواند به شما کمک کند تا برای به دست آوردن اطلاعات اصلی در مورد هنر، ورزش، سیاست، اقتصاد و … به سایت های نامعتبر مراجعه نکرده و در واقع به مطالبی با منابع معتبر دست پیدا کنید. در این صورت شما می توانید کتاب های مورد علاقه، خبرها در ژانرهای متفاوت و فیلم و موسیقی را به زبان مورد علاقه تان نیز دنبال کنید و از مهارت جدیدتان لذت ببرید.

 

یادگیری زبان انگلیسی می تواند فواید بسیار دیگری نیز داشته باشد که به مرور و در صورت دستیابی به آنها به مزایای شخصی آن در زندگی تان نیز واقف شوید. البته که بدست آوردن مهارت زبانی نیاز به تمرین و تعهد دارد که هر فردی می تواند تفاوت خود با سایرین را در تلاش هایی که به کار می گیرد، نشان دهد. اما نباید از کاربرد دوره های آموزشی و همچنین راهبری های اساتید خود نیز غافل شوید؛ چرا که حتی اگر شما بتوانید به خوبی به یادگیری زبان انگلیسی با روش های خود آموز دست بیابید، وجود راهبران و تجربیات آنها می تواند در کیفیت و سرعت یادگیری تان تاثیرگزار باشد.
دوره های آموزش زبان در موسسه آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی به صورت کاملا غیرحضوری و با دو دوره کاملا ویژه تحت عنوان راکت انگلیسی و همچنین دوره های همیاد طراحی گردیده اند و آرزوی دستیابی به این مهارت را برای تمامی فارسی زبانان در اقصی نقاط جهان به یک واقعیت تبدیل نموده اند. از ویژگی های این دو دوره می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– آموزش آنلاین زبان انگلیسی
– آموزش خصوصی زبان انگلیسی با توجه به سبک یادگیری شخصی
– پشتیبانی آنلاین
– بهره گیری از اساتید متخصص راکت
– دستیبابی زبان آموزان به محتواهای تخصصی و کاملا ویژه احمدرضا ابراهیمی
– دستیابی رایگان زبان آموزان به اپلیکیشن تخصصی آموزش زبان انگلیسی ARE
– انتخاب زمان کلاس ها با زبان آموز
– مشاوره آموزشی رایگان
– آشنایی با مهارت های یادگیری
– آموزش با روش سیستم آموزشی رامیت

در صورت علاقه به شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی می توانید با کارشناسان ما از طریق پشتیبانی سایت ارتباط حاصل نموده و یا در صورت تمایل به تکمیل بخش زیر پرداخته و منتظر تماس کارشناسان آموزشی ما باشید. همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.