زبان عربی از لحاظ الفبا در بسیاری موارد مانند زبان فارسی است و به دلیل اینکه ما با این زبان از کودکی آشنا هستیم، بالطبع یادگیری آن از سایر زبان ها برای ما راحت تر خواهد بود. البته که اگرچه بسیاری از لغات عربی برای ما آشنا هستند، قواعد و دستور زبان خاصی دارد که به آنها در بخش های دیگر خواهیم پرداخت.
رنگ ها در زبان عربی جزء دروس اولیه هستند و برای زبان آموزانی که در مقاطع اولیه هستند این آموزش ها با روش های متفاوت و متناسب با سن آنها آموزش داده می شود. یادگیری رنگ ها در هر زبانی جذابیت های خاص خود را دارد. بسیاری از اساتید برای آموزش رنگ ها به کودکان، بیشتر از فلش کارت ها استفاده می کنند و البته که علاوه بر فلش کارت، انیمیشن ها و کارتون هایی که به صورت آموزشی تهیه دیده شده اند نیز، می توانند محتواهای آموزشی خوبی در جهت یادگیری رنگ ها در زبان عربی باشند.

IELTS7 Banner 01 8

با ورود دیکشنری های تصویری در دنیای آموزش، یادگیری رنگ ها، برای شما عزیزان بسیار راحت تر شده و شما می توانید برای سرعت بخشیدن در یادگیری زبان عربی، از فلش کارت های زبان عربی، دیکشنری های تصویری زبان عربی و فیلم،انیمیشن و کارتون های عربی نیز استفاده کنید. یادگیری زبان عربی برای افرادی که برای مهاجرت یا کسب و کار به این زبان نیاز پیدا می کنند، از ضروریات اقدام به سفر است و البته که بهتر است هیچ یک از مباحث عربی را دست کم نگیرید و تلاش کنید تا زبان عربی را به صورت اصولی و کاربردی فرا بگیرید.

 

قابل ذکر است که آموزش زبان عربی در موسسات زبان، با مبحث آشنایی با الفبا و قواعد اولیه، آشنایی با مبحث سلام و احوالپرسی و همینطور شناخت رنگ ها در زبان عربی شروع می شوند و در واقع از مباحث ساده تر این آموزش صورت می گیرد و کم کم آموزش ها به سمت مراحل پیشرفته تر سوق داده می شوند.
در آموزش مکالمه زبان عربی، شما می توانید با توجه به شناخت رنگ ها، از سوالاتی در این حوزه نیز استفاده کرده و در مورد موضوعی جدید در مکالمات و گفتگوهای خود استفاده کنید. در واقع موضوعات جدید، مباحث جدیدی را برای گفتگوهای شما ایجاد می نمایند و شما می توانید در مکالمات و مکاتباتی که با سایرین دارید، موضوعات گسترده تری را به کار ببرید. برگردیم به موضوع یادگیری رنگ ها در زبان عربی و از موضوع جدید ارائه شده لذت ببریم.

 

در موسسه احمدرضا ابراهیمی، آموزش زبان عربی مسیری تازه را به خود گرفته است و در واقع شما می توانید علاوه بر آموزش آنلاین زبان عربی، به مهارت های یادگیری و روانشناسی در زبان نیز، دست بیابید. تمامی دوره ها بر مبنای سیستم آموزشی رامیت طراحی گردیده اند و زبان آموزان می توانند با توجه به سبک یادگیری خود، زبان عربی را به صورت کاملا خصوصی و شخصی سازی شده بیاموزند.
دوره های ارائه شده در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی شامل دوره های آموزش زبان عربی در ۵۰ روز و همچنین دوره های همیاد عربی می باشند. که از خصوصیات دوره ۵۰ روزه آموزش زبان عربی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

– آموزش به صورت کاملا خصوصی
– آموزش عیرحضوری زبان عربی
– نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی
– بهره گیری از اساتید راکت
– دستیابی زبان آموزان به محتواهای آموزشی مختص به موسسه احمدرضا ابراهیمی
– دسترسی رایگان زبان آموزان به اپلیکیشن ARE – ارائه متدهای آموزشی نو
– پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته
– انتخاب زمان کلاس ها با زبان آموز

 

احمر (حمراء ، حُمر) : قرمز
اصفر(صفراء ، صُفر) : زرد
برتقالی(برتقالیة) : پرتقالی
ارزق (زرقاء ، زُرق) : آبی
رمادی(رمادیة) : خاکستری

آموزش رنگ ها به زبان عربی

ازرق فاتح : آبی آسمانی
بیج : کرم
ازرق غامق : آبی تیره
اخضر غامق : سبز یشمی
بنی(بنیة) : قهوه ای
اسود(سوداء ، سود) : مشکی

ارجوانی : ارغوانی
رابی (ترابیه) : خاکی

اشقر بور الوردی (وردیه) : صورتی
حلیبی ( حلبیه) : شیری
رصاصی : نوک مدادی
ذهبیّ ( ذهبیّه) : طلایی

 

البته که دوره های همیاد زبان عربی نیز، به شکلی خصوصی و جدید به آموزش زبان عربی پرداخته اند و این دوره ها با تعداد جلسات متفاوت این موقعیت را رقم زده اند تا زبان آموز بتواند با توجه به نیاز خود، تعداد جلسات را مشخص نماید. در این دوره زبان آموز در صفر تا صد آموزش خود از جمله انتخاب محتوای آموزشی، انتخاب استاد، انتخاب زمان کلاس ها و… دخیل هستند. تمامی دوره ها بر مبنای سبک یادگیری زبان آموزان طراحی می گردند و در واقع تلاش می شود تا زبان آموزان زبان را با توجه به علاقه و خواست خود فرا بگیرند. در صورتی که علاقه مند به شرکت در دوره های ارائه شده هستید، می توانید با ما از طریق بخش زیر و ثبت مشخصات خود، ارتباط برقرار نموده و در زمینه انتخاب زبان، دوره و موارد آموزشی، مشاوره های لازمه را کسب نمایید.