هدف از آموزش زبان انگلیسی چیست؟ چرا بسیاری از ما آرزوی یادگیری حرفه‌ای زبان را داریم؟ تا به حال چند مرتبه به یادگیری زبان انگلیسی اقدام نموده و شکست خورده‌اید؟ سوالات فوق از آن‌هایی هستند که نیاز به پیدا کردن جواب دارد. اگر شما به آموزش زبان انگلیسی مشغول شده‌اید باید قبل از هر چیزی بدانید این آموزش به دنبال کدامین چرایی ممکن است؟ با رسیدن به این هدف به چه چیزهایی دست خواهید یافت؟ در ادامه به همه سوالات پاسخ خواهیم داد.

IELTS7 Banner 01 8 هدف از آموزش زبان انگلیسی چیست

هدف از آموزش زبان انگلیسی چیست؟

برای هر شخصی بنا به نیازها و اولویت‌های وی در آموزش زبان انگلیسی هدف خاصی نهفته شده است. شما به دنبال کدام چرایی ممکن هستید؟ قطعا هدف از آموزش زبان انگلیسی برای یک معلم انگلیسی با مترجم انگلیسی فرق می‌کند. اگر از یک استاد انگلیسی بپرسید هدف از یادگیری یا آموزش زبان انگلیسی چیست شاید بگوید کسب نمره خوب در امتحان اما دلیل برای مترجم زبان انگلیسی شاید سیر در جهان مردم دیگر کشورها یا چنین موضوعاتی باشد.
بسیاری از افراد انگلیسی را فرا می‌گیرند چون اعتقاد دارند جزیی از دنیای مدرن است مانند یادگیری نرم افزارهای اینترنتی، ایمیل داشتن، داشتن کارت‌های اعتباری یا همراه داشتن تلفن‌های همراه. شما نمی‌توانید وجود هر یک از آن‌ها را انکار کنید و قطعا نمی‌شود مهم بودن آنها در دنیای امروزی را نیز منکر شد.
به نظر می‌آید که همه ما به نوعی به مهم بودن این امر واقف هستیم اما تا به حال بسیاری اقدام به یادگیری انگلیسی نکرده‌اند یا به دلیل تصوراتی اشتباه مانند ” برای ما دیر شده است” بوده یا تصورشان بر این بوده است که توانایی کافی برای یادگیری زبان انگلیسی را ندارند. اما امروزه با آمدن روش‌های گوناگون آموزش زبان انگلیسی و تاسیس آموزشگاه‌های زبان انگلیسی، این مسیر را برای همه ما راحت‌تر کرده است.

شما به راحتی می‌توانید در هر موقعیت و شرایطی که قرار دارید به یادگیری زبان انگلیسی مشغول شوید. اگر زمان در دسترس شما زیاد باشد می‌توانید با شرکت در دوره‌های ترمیک زبان انگلیسی به یادگیری زبان اقدام نمایید. اگر شاغل هستید و زمان کافی برای گذراندن دوره‌های آموزش زبان را ندارید می‌توانید در دو دوره ” آموزش آنلاین زبان انگلیسی” شرکت نمایید. دوره‌های زبان انگلیسی با توجه به نیاز علاقه‌مندان برگزار می‌شود و نکته مهم دیگری که هست فراوانی آموزشگاه‌های زبان انگلیسی در سراسر کشور است. این موضوع در حالتی اهمیت خود را نشان می‌دهد که دیگر هیچ فرد علاقه‌مندی نگران مسیر رفت و آمد برای شرکت در دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی نخواهد بود.

اهداف مهم در آموزش زبان انگلیسی

  • زبان انگلیسی زبان رایج در جهان محسوب می‌شود:

زبان انگلیسی در میان ده زبان برتر جهان شناخته شده است و هم اکنون نزدیک به ۷۰ کشور جهان، زبان انگلیسی را به عنوان زبان اصلی خود برگزیده‌اند. وقتی کشوری زبانی را به عنوان زبان اصلی کشور خود انتخاب می‌کند به این منظور است که تمامی کارهای اداری، بانکی، دانشگاهی، سیاسی و اقتصادی مهم این کشور به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد. اگر به دنیای تجارت و سیاست نگاهی بیندازیم خواهیم دید که بسیاری از کشورهای مهم جهان زبان انگلیسی را به عنوان زبان اصلی یا زبان دوم در امور خود برگزیده‌اند. به همین دلیل است که به آن زبان زنده دنیا می‌گویند.

  •  با زبان انگلیسی شما در هر حیطه‌ای بهترین خواهید بود:

اگر شما پزشک هستید به دنیای پیرامون خود نگاهی بیندازید. تمامی مقالات مهم پزشکی به زبان انگلیسی است و اگر شما یک اقتصاددان هستید باز هم شک نکنید که برای بهتر شدن در حیطه فعالیت خود و جهانی شدن بهتر است به زبان انگلیسی تسلط بیابید. بدون شک در هر شغل و حیطه کاری که هستید نمی‌توانید اهمیت زبان انگلیسی را نادیده بگیرید.

  •  زبان گوگل و نرم افزارهای مهم انگلیسی است:

امروزه به هر نرم افزاری رجوع کنیم خواهیم دید که بیس اصلی این نرم افزارها به زبان انگلیسی است. شما حتی به گوگل کروم یا گوگل مپ که مراجعه کنید با حجم بسیاری از مقالات علمی، هنری، اقتصادی و … مواجه می‌شوید و قطعا برای برطرف کردن نیاز خود برای ساخت یک ایمیل یا استفاده از یک نرم افزار ساده در ابتدا نیاز به شناخت بسیاری از اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی دارید.

  •  اگر به دنبال تحصیل در مقاطع کارشناسی یا دکتری هستید یادگیری زبان انگلیسی را جدی بگیرید:

برای دفاع، آماده کردن پایان نامه و موضوعات کلی و جزیی در مقاطع تحصیلی بالاتر شما باید با تحقیقات جامع و از منابع اصلی مقطع تحصیلی خود را پشت سر بگذارید. هر چه زبان انگلیسی شما بهتر باشد شما بهتر می‌توانید در زمینه تحصیلی خود موفق باشید.

  •  والدین آگاه‌تری خواهید بود:

این موضوع به دانش شما بر میگردد. شناخت نیازهای روز جامعه و وفق دادن خود با این نیازها می‌تواند الزام دنیای امروزه باشد. والدینی که می‌توانند به خوبی به نرم افزارهای گوناگون تسلط یابند در نتیجه می‌توانند هم آموزش دهنده خوبی برای فرزندان خود باشند و هم از دنیای امروزی و نیاز فرزندانشان عقب نمانند.

  •  فرصت‌های شغلی شما افزایش می‌یابد:

با یادگیری انگلیسی شما می‌توانید خود را در جایگاه‌های بهتری تثبیت نمایید و از سمت خود لذت ببرید. شما با دایره وسیعی از شغل‌ها و درخواست نیرو مواجه خواهید شد و حق انتخاب بیشتر و بهتری برای پذیرفتن در جایگاه شغلی خود دارید. آینده بهتر شغلی از شما انسانی هدفمندتر و دارای آرامش بیشتر خواهد ساخت.

  •  در فرصت‌های تحصیلی شما دارای یک برگ برنده هستید:

اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید بدون شک می‌توانید در بهترین دانشگاه‌های انگلیسی زبان سراسر جهان شروع به ادامه تحصیل کنید. شما می‌توانید حتی در کشور خود ایران با یادگیری زبان دوم و حتی یادگیری زبان سوم و چهارم در دانشگاه‌های مهمی مانند دانشگاه شریف توانایی خود را به رخ بکشید.

در پایان باید به این موضوع اشاره کنیم که آموزش انگلیسی می‌تواند زمینه ساز آینده‌ای خوب و مسیری روشن تر برای شما عزیزان باشد. اگر به مترجمی علاقه مند هستید یا علاقه به تور لیدر شدن دارید به یادگیری زبان انگلیسی فکر کنید. شما همینطور می‌توانید به تدریس زبان در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی اقدام نمایید.
ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی آماده مشاوره دادن به شما عزیزان علاقه‌مند به زبان انگلیسی هستیم و این کلاس‌ها را در دوره‌های فشرده و راکت به صورت آنلاین برگزار کرده و بی شک تا پایان این راه کنار شما خواهیم بود اما چیزی که در این میان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است ایجاد انگیزه در یادگیری زبان و همینطور داشتن جدیت و عزم راسخ در این مسیر است که زبان آموزان موفق قطعا این موارد را با خود خواهند داشت. دوره‌های راکت به دو صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) برگزار می‌شوند در صورت علاقه می‌توانید حتی از دوره‌های تک جلسه یا پنج جلسه خصوصی استفاده کنید این دوره‌ها بسته به نیاز و دغدغه شما زبان آموزان طراحی شده‌اند تا شما بدون هیچ نگرانی و با پیشرفته‌ترین متد آموزشی به یادگیری زبان بپردازید. لحظاتی متفاوت و لذت بخش را تجربه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره رایگان می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید؛ سپس مشاوران و کارشناسان ما با شما تماس گرفته و آماده پاسخگویی سوالات شما هستند.