تدریس زبان روسی می تواند یکی از تجربه های شیرین تدریس برای استادانی باشد که شیفته ی آموزش هستند و تمام دغدغه آن ها خلق زبان آموزانی است که بتوانند زبان روسی را همچون زبان مادری خود یاد گرفته و صحبت کنند. تدریس زبان روسی با متدهای به روز جهان می تواند آینده ای روشن را برای زبان آموزان رقم بزند و دنیایی شگفت انگیز را برای هر یک به وجود بیاورد.
اساتید زبان همواره به دنبال کسب علم و مهارت آموزی هستند که بتوانند کلاس های خود را با متدهای روز تدریس زبان و با خلاقیتی تکرار نشدنی پیش ببرند.
تدریس خلاقانه می تواند کلاس های زبان را از خسته کننده بودن دور کرده و مسیر یادگیری زبان روسی را  برای زبان آموزان دارای جذابیت کند و آنها را برای رشد در این مسیر چالش برانگیز، آماده تر نماید. اما تدریس خلاقانه و مدیریت کلاس روسی به شیوه نوین، یک مهارت است و این مهارت چیزی است که باید طی یک روند آموزشی کسب شود.
برای بدست آوردن مهارت تدریس، تنها یادگیری زبان روسی کافی نیست. اینکه اساتید تنها به علم زبان روسی مسلط باشند نمی تواند برای یک زبان آموز و کلاس روسی کافی باشد. برای این امر ثبت نام در دوره های تربیت مدرس می تواند گزینه مناسبی برای آماده سازی اساتید و علاقه مندان به تدریس باشد.

 

بدون شک تمامی اساتیدی که زبان روسی را تدریس می کنند، روزی زبان آموز زبان روسی بوده اند و باید بدانید که هر یک از زبان آموزانی که علاقه مند به تدریس زبان روسی هستند و قصد فراگیری زبان روسی را دارند، می توانند روزی از اساتید روسی باشند.
برای همین منظور علاوه بر یادگیری زبان بهتر است در دوره های تربیت معلم آموزشگاه ها و موسسات زبان خارجه شرکت کنید. فاکتور دیگر که باید در نظر گرفته شود این است که یادگیری زبان، محدود به زمان مشخصی نیست و شما باید تلاش کنید که روز به روز قدرت زبانی خود را افزایش داده و مانند یک زبان آموز سعی بر به روز کردن اطلاعات خود نمایید.

 

چگونه زبان روسی تدریس کنیم؟

روش های تدریس زبان روسی هیچ گونه محدودیتی نداشته و بسته به خلاقیت استاد زبان می تواند در هر جلسه روشی نو برای زبان آموزان بکار برده شود. با ایده گرفتن از متدهای تدریس زبان روسی و کسب تجربه از کارشناسان علم زبان، می توان هزاران هزار راه تدریس جدید و کاربردی خلق کرد که شما را از دیگر اساتید زبان متمایز می کند.
باید در نظر داشت که تدریس زبان روسی به کودکان و  تدریس زبان روسی به بزرگسالان کاملا متفاوت هستند و همانطور که قبلا گفته شد به خلاقیت و شناخت استاد از زبان آموز بستگی داشته و هر کدام دوره تخصصی و ویژه خود را دارند.
اساتید اصلی ترین افرادی هستند که می توانند در زبان آموزان ایجاد انگیزه کرده و آنها را به ادامه دادن در مسیری که انتخاب نموده اند، راغب کنند. با داشتن کلاسی شاد و متنوع و ایده های جالب و نامحسوس تدریس، قطعا کلاسی جذاب خواهید داشت. حتی شما می توانید از زبان آموزان خود نیز کمک بگیرید چون گاهی در پس هر حرفی می توانید ایده ی نابی پیدا کنید.
روش تدریس در کلاس های خصوصی زبان روسی و  نحوه طرح درس روسی با کلاس های عمومی زبان روسی، فرق داشته و شما باید روشهای آموزش تدریسی زبان روسی را مختص به هر کدام از کلاس ها، کسب نمایید.
همچنین اگر قصد تدریس زبان روسی به صورت آنلاین را دارید بهتر است که در دوره های تربیت مدرس به این نکته نیز توجه داشته تا بتوانید به طور کامل با نحوه طرح درس به صورت مجازی یا مدیریت کلاس و ایجاد انگیزه در زبان آموزان به خوبی آشنا شوید.

 

از نظر شما بهترین استاد زبان روسی چه کسی است؟ برای اینکه نیازهای شما در یک آموزشگاه زبان روسی یاکلاس زبان روسی رفع شود، به چه امکانات یا روش هایی نیاز دارید؟ یک استاد زبان روسی باید چه مشخصاتی داشته باشد؟
برای اینکه جواب هر یک از این سوال ها را بگیرید اول از همه باید خود را با نگاه یک زبان آموز به بررسی بگذارید. از نگاه یک زبان آموز به روش تدریس خود نگاه کنید، از نگاه یک زبان آموز نحوه مدیریت کلاس های زبان روسی خود را بررسی کنید و از نگاه یک زبان آموز به کلاس و روشهای اجرایی خود نگاه کنید.

 

 دوره های تربیت مدرس TTC، و دوره های TESOL از دوره هایی است که می تواند به مدرسین زبان کمک کرده تا علاوه بر تقویت چهار مهارت اصلی زبان که شامل شنیدن، گوش دادن، صحبت کردن و خواندن است، مهارت تخصصی نحوه تدریس خود را افزایش دهند و همچنین تکنیک های تدریس را بیاموزند. در این دوره ها می توانید از تجربه های دیگر همکاران خود نیز استفاده کنید و بر تجربه های خود بیافزایید و از راهکارهای همکاران خود استفاده نمایید.
تدریس زبان روسی کمی متفاوت تر از زبان انگلیسی است ولی این نکته را در نظر داشته باشید، این شما هستید که به هر چیزی معنا می بخشید. پس فقط کافی است که خود و توانایی های خود را باور داشته باشید و دست از تلاش نکشید. در دوره های تی تی سی شما با موضوعاتی مانند:

 

– نحوه و متد تدریس یا methodology
نحوه طرح درس یک اصل در تدریس است و چه بسا افرادی که از دانش زبانی کافی و عالی برخوردار هستند اما به علت اینکه نمی توانند به خوبی منظور خود را به شاگردان خود برسانند، اساتید موفقی نیستند. برای این امر راهکارهایی وجود دارد که شما می توانید در دوره های تی تی سی به آنها دست یابید.

– مدیریت کلاس در دوره های تی تی سی (TTC)
مدیریت کلاس تنها به مدیریت زبان آموزان بر نمی گردد، مدیریت کلاس شامل مواردی مانند چیدمان کلاس٬ نور کلاس٬ فضای کلاس، برد کلاس و بسیاری از موارد دیگر نیز می شود.

 

– استفاده درست از متدهای آموزشی و کمک آموزشی
گاهی اوقات تفاوت یک استاد خوب با یک استاد معمولی را، نحوه استفاده کردن از ویدیو و عکس های آموزشی و متدهای کمک آموزشی مشخص می کند. این موضوع می تواند تاثیر شگرفی در آموزش و نحوه ارائه مطالب شما به زبان آموزانتان داشته باشد.

– ایجاد جذابیت و سرگرم کننده کردن کلاس
برای بدست آوردن این خصوصیت شما باید از خلاقیت و ایده پردازی برخوردار بوده و بتوانید با کمک افراد با تجربه این کار را اجرایی کنید. دادن انگیزه و روحیه به زبان آموزان، مسیر یادگیری را برای هر یک از آنها هموارتر و دوست داشتنی تر خواهد کرد.

 

اگر علاقه مند به شرکت در دوره های تربیت مدرس زبان های خارجه هستید، دوره های تربیت مدرس راکت زبان های خارجه می توانند مسیری ایده آل را برای شما و شاگردانتان رقم بزنند. تمامی اصول برگرفته در این دوره ها بر اساس سیستم آموزشی رامیت هستند و شما می توانید پس از گذر از این مرحله، به خوبی در اداره یک کلاس شاد و البته به جلو سوق دهنده، موفق ظاهر شوید و سرعت آموزش خود را در کنار کیفیت بخشیدن به روش های تدریس، افزایش دهید.
در صورت تمایل به شرکت در دوره های راکت پایلت با تدریس احمدرضا ابراهیمی، شما می توانید از طریق تکمیل بخش زیر در ابتدا اقدام به دریافت مشاوره نمایید و پس از آن با آگاهی و اطمینان بیشتر در این دوره ها شرکت نمایید. تمام مسیر آموزشی در موسسه احمدرضا ابراهیمی همراه با پشتیبانی است و تلاش داریم تا مسیری هموار و سازنده را برای تمامی علاقه مندان در این حوزه رقم بزنیم.