ما در زبان انگلیسی کلمات بسیار داریم که همگی یک معنی را می دهند اما بستگی به جا و موقعیت از هر کدام از آنها استفاده می کنیم. اگر داستان را به فارسی در یک دیکشنری فارسی به انگلیسی آنلاین بزنید چندین کلمات متفاوت پدیدار می شود. اما نکته مهم این است که کدام یک از آن ها برای من مناسب است؟ در زیر کلماتی را که معنی داستان به انگلیسی می دهند را برای شما ذکر می کنیم:

Action, Account, Fiction, Myth, Narration, Narrative, Recital, Tale, Saga, Relation, Story

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

وقتی کلمه اکشن (action) را می شنوید ناخودآگاه به یاد فیلم های اکشن هالیوودی می افتید اما در این جا باید گفت که این کلمه به معنای ماجرا،گزارش و داستان های جنائی نیز معنی می شود.
Account
، برای شما بیشتر وقتی می خواهید یک حساب کاربری در اینستاگرام، تلگرام و یا فیسبوک باز کنید، کاربرد داشته است. اما این کلمه به معنی گزارش یا داستان هم به کار برده می شود.
Story،
 این کلمه نیز به سرگذشت، حکایت، روایت، قصه یا داستان معنی می شود. شاید بهتر باشد بگوییم که استوری همان داستانی است که سرگذشت خودتان یا افراد دیگری را بیان می کند.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

Fiction، نیز نوعی داستان تخیلی است. داستان هایی که از ذهن و تخیل افراد نشات می گیرند و در دنیای امروزی بلاخص در سینمای هالیوودی جایگاه ارزشمندی دارند. کلمه نان فکشن ( non fiction ) نیز در مقابل کلمه فکشن قرار دارد که به معنی داستان های کاملا واقعی است.
Myth
، نیز به داستان های افسانه ای مانند داستان هایی که در فیلم ها و قصه های چینی یا ژاپنی به کار برده می شود اطلاق می شود. داستان سیمرغ ما نیز جزء داستان های افسانه ای محسوب می شود.
Narration
، این کلمه به نوعی از بیان داستان به صورت گویندگی معنی می شود. یا همان داستان سرایی خودمان. Narration را در سینما زیاد شنیده ایم و بهتر باشد که بگوییم معنی درست آن داستان های سینمایی است.
Narrative
، نیز به معنای داستان یا سرگذشت است که معنی حکایت یا قصه را نیز می دهد.

 

Relation، این کلمه به معنای داستان های اجتماعی است. و مربوط به داستان هایی می شود که درباره واقعیت های اجتماع سخن می گویند.
Saga، این کلمه نیز به داستان های بلند مربوط می شود، و همین معنی را می دهد.
Tale،
 به معنی داستان های تخیلی و هیجانی است.
به کلمات دیگری نیز می شود در این زمینه اشاره کرد. که از مهم ترین آنها می شود به apologue، که به معنی حکایت اخلاقی است و novella که به معنی رمان کوتاه است، نام برد.
کلمه داستان به انگلیسی تنها کلمه در زبان انگلیسی نیست که تنوع بسیاری دارد و در جاهای تخصصی با شکل های متفاوت دیده می شود، زبان انگلیسی برای هر موضوع یا وسیله ای ولو با تفاوت های جزئی کلمه خاص خود را دارد و این از جذابیت های آموزش زبان انگلیسی است.
یکی از بخش های مهم در آموزش زبان و دیگر شهرها، گسترش دایره لغات است. سعی کنید لغات را به صورت انگلیسی به انگلیسی، فرا بگیرید و از گول زدن خود بپرهیزید. زمان و هزینه ای را که صرف یادگیری زبان می کنید، قدر بدانید و به خاطر داشته باشید حتی بهترین مراکز آموزش زبان هم نمی توانند چیزی را که خودتان می توانید به خودتان بدهید را، به شما تقدیم کنند.
ما امیدواریم که در همین ابتدای راه، آموزش زبان را به صورت اصولی فرا بگیرید و عزمتان را برای یک تحول بزرگ در زندگیتان جزم کنید.