IELTS7 Banner 01 8 داستان های کوتاه انگلیسی

 

آیا تا به الان از داستان های کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کرده‌اید؟ با خواندن کتاب به زبان هدف دایره لغات شما افزایش بسیاری پیدا می‌کند و شما از این کلمات می‌توانید در مکالمات روزانه خود به راحتی استفاده کنید. ما در زبان انگلیسی کلمات بسیاری داریم که همگی دارای معنای یکسان هستند اما بسته به جا و موقعیت از هر کدام از آن‌ها استفاده می‌کنیم. اگر داستان را به فارسی در یک دیکشنری فارسی به انگلیسی آنلاین بزنید چندین کلمات متفاوت پدیدار می‌شود اما نکته مهم این است که کدام یک از آن‌ها برای من مناسب است؟ در زیر کلماتی را که معنی داستان انگلیسی می‌دهند را برای شما ذکر می‌کنیم:

Action, Account, Fiction, Myth, Narration, Narrative, Recital, Tale, Saga, Relation, Story

داستان های کوتاه انگلیسی

  • وقتی کلمه اکشن action را می‌شنوید ناخودآگاه به یاد فیلم‌های اکشن هالیوودی می‌افتید اما در این جا باید گفت که این کلمه به معنای ماجرا، گزارش و داستان‌های جنائی نیز معنی می‌شود.
  • Account، برای شما بیشتر وقتی می‌خواهید یک حساب کاربری در اینستاگرام، تلگرام و یا فیسبوک باز کنید، کاربرد داشته است. اما این کلمه به معنی گزارش یا داستان هم به کار برده می‌شود.
  • Story، این کلمه نیز به سرگذشت، حکایت، روایت، قصه یا داستان معنی می‌شود. شاید بهتر باشد بگوییم که استوری همان داستانی است که سرگذشت خودتان یا افراد دیگری را بیان می‌کند.
  • Fiction، نیز نوعی داستان تخیلی است. داستان ‌هایی که از ذهن و تخیل افراد نشات می‌گیرند و در دنیای امروزی بلاخص در سینمای هالیوودی جایگاه ارزشمندی دارند. کلمه نان فکشن (non fiction) نیز در مقابل کلمه فکشن قرار دارد که به معنی داستان‌های کاملا واقعی است.
  • Myth، نیز به داستان‌های افسانه‌ای مانند داستان‌هایی که در فیلم‌ها و قصه‌های چینی یا ژاپنی به کار برده می‌شوند اطلاق می‌شود. داستان سیمرغ ما نیز جزء داستان‌های افسانه‌ای محسوب می‌شود.
  • Narration، این کلمه به نوعی از بیان داستان به صورت گویندگی معنی می‌شود. یا همان داستان سرایی خودمان. Narration را در سینما زیاد شنیده‌ایم و بهتر باشد که بگوییم معنی درست آن داستان‌های سینمایی است. Narrative، نیز به معنای داستان یا سرگذشت است که معنی حکایت یا قصه را نیز می‌دهد.
  • Relation، این کلمه به معنای داستان‌های اجتماعی است. و مربوط به داستان‌هایی می‌شود که درباره واقعیت‌های اجتماع سخن می‌گویند.
  • Saga، این کلمه نیز به داستان‌های بلند مربوط می‌شود.
  • Tale، به معنی داستان‌های تخیلی و هیجانی است.

به کلمات دیگری نیز می‌توان در این زمینه اشاره کرد. که از مهم‌ترین آنها می‌توان به apologue، که به معنی حکایت اخلاقی است و novella که به معنی رمان کوتاه است، اشاره کرد.
کلمه داستان به انگلیسی تنها کلمه در زبان انگلیسی نیست که تنوع بسیاری دارد و در جاهای تخصصی با شکل‌های متفاوت دیده می شود، زبان انگلیسی برای هر موضوع یا وسیله‌ای ولو با تفاوت‌های جزئی کلمه خاص خود را دارد و این از جذابیت‌های آموزش زبان انگلیسی است.
یکی از بخش‌های مهم در آموزش زبان، گسترش دایره لغات است. سعی کنید لغات را به صورت انگلیسی به انگلیسی، فرا بگیرید و از گول زدن خود بپرهیزید. زمان و هزینه‌ای را که صرف یادگیری زبان می‌کنید، قدر بدانید و به خاطر داشته باشید حتی بهترین مراکز آموزش زبان هم نمی‌توانند چیزی را که خودتان می‌توانید به خودتان بدهید را، به شما تقدیم کنند.
ما امیدواریم که در همین ابتدای راه،آموزش زبان را به صورت اصولی فرا بگیرید و عزمتان را برای یک تحول بزرگ در زندگیتان جزم کنید. روش های یادگیری زبان انگلیسی فراتر از حد تصور است اما همه ما به دنبال بهترین، نتیجه بخش‌ترین و معقول‌ترین روش خواهیم بود. همه ما سعی می‌کنیم که با انتخاب‌های صحیح از زمان و عمرمان حداکثر استفاده را داشته باشیم و مجبور به بازگشت از راهی که رفته‌ایم نباشیم.
با وجود روش‌ها و مسیرهای دیگر، ما به شما موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی را معرفی می‌کنیم که با در نظر گرفتن دغدغه زبان آموزان به ابداع دوره های راکت پرداخته است. دوره‌های راکت به دو صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) برگزار می‌شوند و شما می‌توانید به انتخاب هر یک از این دوره‌ها اقدام کنید. دوره‌های راکت با آموزش زبان انگلیسی با سریال تجربه‌ای جدید و لذت بخش را برای زبان آموزان رقم خواهند زد. دوره‌های راکت بر خلاف دیگر روش‌ها به دنبال ارائه اطلاعات درباره زبان انگلیسی به زبان آموزان نیست در واقع راکت به دنبال رفع نیازهای زبانی زبان آموزان با توجه به نیازهای امروزه بشر می‌باشد به همین علت شما به راحتی می‌توانید به رفع نیازهای اساسی و مهم خود در کشور مبدا بپردازید. علاوه بر موارد گفته شده دوره‌های راکت با ایجاد عادات و مهارت‌های صحیح زبانی باعث می‌شوند در مدت زمان اندک زبان آموزان به تسلط کامل بر چهار مهارت اصلی زبان برسند. تمرکز اصلی دوره‌های راکت نیتیو لایک شدن زبان آموزان می‌باشد در صورتی که علاقه دارید نیتیو لایک شدن را با ما تجربه کنید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و منتظر تماس مشاوران و کارشناسان ما باشید.