ترفندهای یادگیری سریع زبان اسپانیایی چیزی است که امروزه هر علاقه مند به یادگیری زبان اسپانیایی به دنبال آن است. در قرن بیست و یکم ما با جامعه ای پرسرعت تر، پر مشغله تر و بی صبرتر از همیشه روبرو هستیم. دیگر کمتر کسی وجود دارد که وقت این را داشته باشه که سر کلاس درس بنشیند و با خواندن کتاب درسی زبان جدیدی را یاد بگیرد. یادگیری یک زبان جدید مثل زبان اسپانیایی، اهمیت ویژه ای پیداکرده است و ما نه تنها خواستار یادگیری این زبان هستیم بلکه می‌خواهیم آن را در کم ترین زمان ممکن و به بهترین شکل یاد بگیریم. ولی آیا یادگیری زبان انگلیسی با سرعت ۹۰روز، ۵۰ روز، دو هفته و… ممکن است؟ برای پاسخ به این سؤال باید گفت که انجام هرکاری با تعهد کامل انگیزه و روش درست کامل امکان پذیر است.
در این مقاله ما شما را با چند ترفند برای یادگیری هرچه سریع تر زبان اسپانیایی آشنا میکنیم.

 

صداها را گوش کنید و توجه کنید

پس از هدف خودرا تعیین کردیدیاد بگیرید که چگونه گوش کنید، تلفظ کنید و هجی کنید. این کار باعث می‌شود که گوش شما به صدا ها و کلمات عادت کنید و وقتی شروع به صحبت کردن کردید صداها برایتان نا آشنا نباشد. دیدن فیلم و کلیپ و گوش دادن به موسیقی می تواند شمارا در این امر کمک کند.

هدف گذاری کنید

ممکن است یکی از هدف های شما برای آینده یادگیری زبان اسپانیایی باشد ولی این به چه معناست. هدف هایی که شما برای خود تعیین میکنید باید SMART باشند. هدف های SMART هدف های مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط با موضوع و دارای محدودیت زمانی و واقع گرایانه هستند. پس هدفی که شما برای یادگیری زبان اسپانیایی خود انتخاب می‌کنید باید این شرایط را دارا باشد.

 

به یادگیری عبارات پرکاربرد بپردازید

 شما می توانید از ۲۰ درصد تلاش خود برای یادگیری واژگان جدیدی ای درک و فهم ۸۰ درصد زبان جدید استفاده کنید. همچنین می توانید به دنبال کلمات مشترک باشید شما در همین وهله نیز بسیاری از لغات اسپانیایی را می دانید. زبان دیگر در مرحله اول بسیار عجیب و غریب است ولی باید بدانید که همه ی زبان ها دارای واژگان مشترک هستند.

از یاری رسان های حافظه یاری بجویید

همیشه حفظ لغات به معنای نگهداری همیشگی آنها در ذهن ما نیست. اینجاست که ما نیازداریم که یک حرکت اضافه تر انجام بدهیم. شما می‌توانید با این کار برای خود نشانه هایی را بگذارید. مثلا یه داستان طنز یا یک کلیپ کوتاه و حتی یک جوک می تواند شما را در یادآوری لغت، اصطلاح و هرچیزی که ما به دنبال آن هستیم کمک کند.

 

دفترچه ای برای یادداشت نکات تهیه کنید

شما می توانید لغات اصطلاحات و یا جملات مربوط به زبان اسپانیایی را در این دفترچه یادداشت کنید. سعی کنید که موضوع ها را دسته بندی کنید و هر عبارت را در گروه مربوط به خود قرار دهید. برای مثال می توانید یک صفحه را به موضوع احوالپرسی اختصاص داده و تمام عباراتی که در این خصوص یاد میگیرید را در این صفحه یادداشت کنید.

بازی کردن با دستور زبان

دستور زبانها همیشه سخت به نظر رسیده اند ولی در حقیقت آنها قوانین یک بازی ساده هستند. می توانید از قانون های زیر برای یادگیری و لذت بردن هرچه بیشتر از زبان اسپانیایی استفاده کنید. اضافه کردن کلمات به جملات. تغییر کلمات موجود در جملات به منظور کاربردی کردن هرچه بیشتر آن. تغییر ترتیب کلمات. به یاد داشته باشید که برای اعمال هرکدام از این قوانین بهتر است حداقل یک مدل از هر کدام دیده باشید تا از ترجمه کردن ناخودآگاه ذهن خود و قرار دادن کلمات در دستورهای فارسی پرهیز کرده باشید.

 

ما در گروه بهین دانش با ارائه ی دوره های آموزش زبان زبان اسپانیایی در ۵۰روز، آموزش آنلاین زبان اسپانیایی و آموزش زبان اسپانیایی امیدواریم که توانسته باشیم هر چقدر اندک به شما در یادگیری زبان اسپانیایی کمک کنیم. موفق و پیروز باشید و اما در نهایت شما و آموزشگاه زبان بهین دانش آشنا خواهیم کرد. آکادمی زبان بهین دانش نخستین ارائه دهنده آموزش زبان در ۳۰جلسه به نام راکت در سال ۱۳۷۸به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود. آکادمی زبان بهین دانش با بیش از یک دهه سابقه درخشان در برگزاری دوره‌های فشرده، نیمه فشرده و ترمیک خود در رده‌های سنی نونهالان، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان با ارائه دوره‌های آموزشی خود به صورت جداگانه و‌ در محیط های مجزا که شامل واحد دخترانه و واحد پسرانه می‌باشد؛ دو شعبه دیگر خود را در اصفهان دایر نموده و‌ تمام توان خود را در راستای یک آموزش صحیح به روش سیستم آموزشی نوین رامیت که سیستمی کاملا نو و پیشرو با هدف یادگیری و آموزش بهتر به فرزندان این مرز و بوم است بنا نهاده است. این امید را داریم که بتوانیم در راستای آموزش درست عمل نموده و خدمت رسان خوبی باشیم. سیستم آموزشی رامیت با هدف تلاش در زمینه یادگیری و آموزش بهتر از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را با تأسیس آموزشگاه بهین دانش تحت مدیریت احمدرضا ابراهیمی آغاز کرد. رامیت با بهره گیری از علوم قدیم و جدید و تجربه آموز، همواره تأکید بر شناخت روند یادگیری و ایجاد تفاوت مؤثر در نتیجه آموزش داشته است.